Stoiczkow
Dołączył/a: sierpień 2012
35 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@tobiasson92 Dokładnie tak jak piszesz. Podlinkowałeś dzisiaj drugi świetny artykuł (sam też często czytam "rzepę"). Tak samo jak Ty nie wiem, która droga będzie najbardziej korzystna, natomiast wiem, że już obecnie niektóre branże tracą potężne pieniądze. Ludzie, co w sumie zrozumiałe skupiają się na zagrożeniu wirusem, nie biorąc zupełnie pod uwagę skutków jakie może przynieść załamanie gospodarcze. Chaos gospodarczy i społeczny może skutkować długotrwałymi poważnymi konsekwencjami, które mogą również kosztować życie ludzkie.
6
@Sheepfan Fatalna interpunkcja, ofensywny ton wypowiedzi, brak argumentów i to Ty zarzucasz komuś, że jest "amebą umysłową'. Na jakiej podstawie geniuszu wywnioskowałeś, że @tomono nie ma żadnych oszczędności?
2
@tomono Dokładnie tak samo uważam. Dojdzie do tego wymuszona izolacja, czy kwarantanna w połączeniu ze strachem o swoje finanse, przyszłość może dać straszna mieszankę. No i armagedon gospodarczy. Ludzie w panice wyłączają chłodne myślenie i przełączaja się w "tryb awaryjny". No i wielu zwyczajnie nie rozumie jak działa gospodarka, uważa, że ot tak można sobie zamknąć bez konsekwencji wszystko dookoła.
2
@Jaca27 Nikt z Was nie patrzy dalej. Zero pojęcia jak działa gospodarka. Uważacie, że pieniądze rosna na drzewach, albo rząd wyjmie je w razie zagrożenia z magicznego kufra? To nie jest tak zero-jedynkowe. Brutalna prawda jest taka, że ludzie, szczególnie starsi, schorowani i tak będą umierać. Rozumiem minimalizowanie strat ludzkich, rozumiem prewencję. Natomiast daleko posunietymi decyzjami można zafundować ludziom armagedon gospodarczy. Wtedy dopiero będzie wesoło.
1
@kuz TAk zamknijmy wszystko i za dwa-trzy miesiące będziemy wpie... korzonki. Ludzie nie dajmy sie zwariować! Świat będzie istaniał po tym wirusie. Jak padnie cała masa firm, to dopiero bedzie dramat, chaos społeczny.
0
@tobiasson92 Bardzo dobry tekst. Pan Łukasz to jeden z moich ulubionych publicystów.
0
@LuisSalvano Akurat teraz nie mam czasu, ale kiedyś chętnie z Tobą zapykam.
1
@Mihcim "Co jest pierwsze co widzisz jak wchodzisz na fcbarca.com ?
Leosia który wznosi Puchar. To nie tak powinno wyglądać." Straszne! Wchodząc na stronę poświęconą FCB na głównej widzisz kapitana tej drużyny wznoszącego puchar. Skandal! No i oczywiście należy jeszcze tutaj siać panikę, bo nie wystarczy, że w radiu i tv maglują to od rana do wieczora.
1
@sidzej Ja byłem wczoraj na zakupach w trzech sklepach. Ogólnie towar znika z półek w ekspresowym tempie. Makarozny, kasze, ryż, konserwy, mięso itd.
1
Ciężko w takim czasie zachować tak zwaną "chłodną głowę". Człowiek jest istotą społeczną i podąża określonymi ścieżkami, w obliczu zagrożenia uwalnia "prymitywne" instynkty. Wtedy nie liczy się nic, oprócz najbliższej rodziny oraz przyjaciół. Obecnie objawia się to nadmiarem zakupów towarów, które mają bardzo długi czas ważności. Każdy chce zapewnić sobie i swoim bliskim tzw. "handicap" wobec innych.
16
@tristan87 Dzięki, wzajemnie. No i oczywiście całej LR życzę czyste płuca bez wirusa.
1
@prucnalkam Ej, oznaczaj spojler. Ja np. nie czytełem jeszcze.
1
@michal26 Dokłanie tak. Jeżeli prześledzić oficjalnie dostępne dane, to jest dokładnie tak jak napisałeś.
3
@student97r Dobrze że, propagujesz czytelnictwo na tej stronie. Szanuję.
0
@Kengo Tak. Dokładnie tak działają "social media", czy nam się to podoba, czy też nie.
6
@VenoM Nie. To znaczy, że napisałeś średnio śmieszny komentarz.
7
Odnośnie koronawirusa, to najbardziej negatywnych skutków spodziewam się w gospodarce światowej, a nie w dramatycznych danych odnośnie samej śmiertelności. Oczywiście chciałbym zaznaczyć, że każda ofiara tego wirusa jest ogromną tragedią, która dotyka rodzinę danej osoby. Nie mniej jednak, ja osobiście obawiam się recesji, która udeży w obecny ład światowy. Obawiam się skutków ekonomicznych. Oby moje obawy były nad wyrost w zaistniałej sytuacji.
0
@Kamilos84 Jest Pan rozsądnym użytkownikiem tej strony, dlatego dziwi mnie treśc Pana komentarza. Oczywiście każda sytuacja kryzysowa daje pole do wszelkich teorii spiskowych. Każdy zainteresowany może ubrać swoją własną wersję w odpowiedni sposób, tak aby idealnie pasowała do jego poglądów i potwierdzała jego tezę.
1
@barcelonaLM Trzymam kciuki! Powinno.
0
Dla wszystkich palaczy. Jak coś jest patent nowej maski na ciężkie czasy.
https://www.liveleak.com/view?t=suV5W_1584017391
3
@IronSanHybrid Przykład żeńskiego "bomisia"(bo mi się należy).
5
Uwaga! Uwaga! W piłce nożnej ważne jest to, kto strzeli jedną bramkę więcej, a nie wizualne, estetyczne wrażenia z gry.
1
Jak nie przepadałem nigdy za drwalami Simeone, to akurat dzisiaj będę się wyjątkowo cieszył jeżeli wyeliminują Liverpool. Do boju drwale z Madrytu!
5
@Barca1992 Pomyśl przez chwilę zanim napiszesz. Wiesz do czego by to doprowadziło w krótkim czasie? Chaos, anarchia, zamieszki. Do tego skutki ekonomiczne, gospodarcze by były ogromne.
0
@Elosek Właśnie nie wiem. Sam nie byłem zapobiegliwy i nie uczestniczyłem w szale zakupowym, no i teraz brakuje kilku produktów w moim domu :)
2
@IronSanHybrid Zabawne nie powiem. Dobromir to swój chłop.
4
@VamosGirl Jak niby specustawa ma w magiczny sposób anulować zobowiązania finansowe wobec kotrahentów, współudziałowców nie tylko w Polsce, ale i za granicą? To trochę tak jakby ustawą starać sie znieść biedę.
5
@VamosGirl Brawo! Super! Jesteś wybitnie przewidująca, rozsądna i rezolutna. A tak naprawdę to panikujesz jak wielu innych. Nie masz bladego pojęcia jak bredzisz! Zatrzymanie wszystkiego na 3-4 tygodnie? Wiesz do czego by to doprowadziło? Do zerwania linii zaopatrzenia, pewnie kartek żywnościowych, upadku ogromnej liczby przedsiębiorstw, recesja, chaos i anarchia społeczna i gospodarcza! No ale co tam. Jak sie strachasz to zwolnij się z pracy i siedź w domu!
7
Gdyby się ziścił mokry sen niektórych działaczy piłkarskich oraz niestety wielu kibiców i by powstał nowy format zamkniętych rozgrywek "najlepszych" drużyn w Europie zamiast LM. To nie dane by nam było oglądać takich wspaniałych, inspirujących, pięknych występów jak w tamtym sezonie Ajaxu, jak w tym sezonie Atalanty, czy właśnie RB Lipsk.
3
Zapytam z ciekawości. Czy na La Ramblii znajduja się osoby, które zaopatrzyły się w dodatkowe zapasy żywności na wszelki wypadek w związku z koronawirusem?