1

@Kompletny Gotowanie...

1

Czy tylko ja widziałem zażenowanie na twarzach tych młodych jegomościów w studiu Polstau? Czułem się tak samo jak oni...

22

Ja to osobiście nie wiem o co chodzi tym wszystkim hejterom studia LM w Polsacie? Mamy tu wyśmienitych ekspertów, którzy są przy okazji często muzykami, C+ tak bardzo zazdrościł tego pomysłu, że sami zatrudnili Ostrego. No i te gotowanie, to genialny pomysł. Po co komu jakieś analizy, dane, statystyki, skróty? Każdy przed meczem LM chce bardziej przepis na dobrego schabowego, niż jakieś tam "heatmapy" i tego typu banialuki...

0

@MarioVeB! Norma. PFRON.

0

@iFrontier Dobre towarzyszu! Po pierwsze proszę podaj przykłady tej dyskryminacji kobiet, w tych rzekomo głęboko seksistowskich społeczeństwach. No i w jaki sposób ten straszny kapitalizm sprowadza ludzi na złą drogę? Rozumiem, że jakby było biedniej, mniej towaru, a państwo dyktowało jak żyć i kontrolowało więcej sfer, to wtedy by było lepiej?
Akurat co do tworzenia szczęśliwych rodzin i okazywania (co jest oczywiste) szacunku dla swojej drugiej połówki się zgadzam.

12

Witamy na pokładzie! Oby okazał się wartościowym nabytkiem. Z tego co czytam jest furtka na ewentualne rozstanie się. A nóż będzie nowym Larssonem.

1

@Geble Otóż to. Zafiksowanie na punkcie rozgrywania przez napastnika Barcy jest również i dla mnie lekko irytujące. Szczególnie, że na rynku nie ma dużo młodych, zdolnych napastników. Co do Argentyńczyka mam mieszane odczucia, szczególnie że on w Interze wcale nie operuje dużo piłką i jak słusznie zauważyłeś, praktycznie pod każdym względem ma gorsze liczby od Norwega. A kosztować będzie krocie.

7

Brawo Cholo! Brawo Atletico! Brawo!!!

4

Tłuszcza chce krwi, chce widzieć palący się stos, chce szubienicy. Wyrok już został wydany. Czy zarząd jest nawet w minimalnym procencie winny? Nie wiem. Natomiast wiem, że ferowanie wyroków na podstawie marnych pomówień cechuje tłuszcze z trzeciego świata, a nie cywilizowanych ludzi Okcydentu. Na daną chwilę oświadczenie Barcy jest jasne, spójne i klarowne. Jeżeli ktoś wręcz chorobliwie nie lubi obecnego zarządu, to absolutnie nic go nie przekona, że jest inaczej niż uważa. Ja osobiście poczekam na rozwój sytuacji. Chętnie zobaczę jaką postawę i odpowiedź zaprezentuje druga strona sporu.

0

Pełna zgoda, tutaj niestety wyrok został już wydany.

2

@IronSanHybrid shoeonhead już od dawna na youtube wylicza kretynizmy feministek trzeciej fali. Taką niszę zagospodarowała i na tym zyskała popularność.

0

Bardzo szkoda i tyle. Oby chłop wrócił do pełnej dyspozycji. Co do jego przyszłości w barwach Barcy, to mam ambiwalentne uczucia. Póki co niech młodzian zdrowieje.

0

@joloskyy Piszą również o tym np. Coughtoffside, football.london, dailymail, czy choćby therealchelseafans i pewnie jeszcze kilka innych. Jeżeli te wszystkie źródła nie są "legitne", to trudno. Natomiast co do zasad i ich stosowania, nie czuję się takim ekspertem jak Ty, aby polemizować z gremium UEFA.

0

@joloskyy Proszę bardzo, oto źródło- De Telegraaf.

1

@joloskyy Dlaczego bzdury? Rozumiem, że gremium sędziów z UEFA się nie zna na piłce?

0

W trakcie zimowego spotkania sędziów w Hiszpanii ustalono, iż Ajax został oszukany.

Spotkanie odbyło się pod koniec stycznia, ale było spotkaniem zamkniętym. Jak się jednak dowiadujemy, sędziowie i działacze wyciągnęli jasne wnioski po meczu Chelsea z Ajaksem na Stamford Bridge.

Zdaniem sędziów, Gianluca Rocchi popełnił karygodne błędy, które kosztowały Ajax wygraną, a jak się okazało, również miejsce w 1/8 Ligi Mistrzów. Sędziowie nie mieli wątpliwości, że Daley Blind powinien wylecieć z boiska za swoje zagranie, które nadawało się na żółtą kartkę.

Wszyscy niemal zgodnie uznali jednak, że Rocchi powinien był zatrzymać grę po tym faulu. Zgodnie z zasadami, przywilej korzyści można zastosować w momecie, kiedy jest bezpośrednia szansa na gola, a piłka nie znajduje się 35 metrów od bramki. Jeśli Rocchi zastosowałby się do zasad, Joel Veltman nigdy nie otrzymałby czerwonej kartki. Defensor został pechowo napity piłką, za co Chelsea otrzymała karnego, a Veltman wyleciał z boiska. Zdaniem szefa sędziów Roberto Rosettiego, do gry powinien wejść VAR, a kartka i rzut karny zostać anulowane. Kolejnym aspektem było wyeliminowanie już dawno zasady podwójnej czy wręcz potrójnej kary w piłce.

1

@FDJ Zarząd na pewno by chciał podpisać taki konkrat z Messim o jakim wspominasz. To Messi zostawia sobie co roku furtkę, która automatycznie polepsza jego sytuację negocjacyjną na każdy kolejny rok. To Messi za każdy podpis może wynegocjować dodatkowe olbrzymie pieniądze. To w interesie Messiego, a nie zarządu jest taka, a nie inna konstrukcja tego kontraktu, ale Ty i tak całą wine zrzucasz na barki zarządu.
No i skąd wziąłeś ten cytat? Co takiego strasznego powiedział Abidal w tym wywiadzie, że tak bardzo na niego pomstujesz? No i brak jakiejkolwiek logiki z Twojej strony. Najpierw piszesz, że publiczne wygłaszanie nie pomaga drużynie, po czym zaraz domagasz sie od niego aby ujawniał kulisy negocjacji.

11

Zgadzam się z oceną potencjału osoby Fatiego. Ja również, jak zapewne wielu innych użytkowników, jestem fanem jego talentu i mam nadzieję na jego rozwój.
Natomiast zupełnie nie rozumiem potrzeby wplatania na siłę w tekst własnych poglądów polityczno-społecznych i nachalnego sygnalizowania swoich cnót. Przypadek rasistowskich zachowań wobec napastnika Bilbao jest oczywiście godny potępienia, natomiast jaki to ma związęk z Ansu Fatim? Z tego co wiem to młody zawodnik Barcy nie spotkał się z takimi zachowaniami.

"Mimo mocniej zróżnicowanego społeczeństwa niż polskie, Hiszpania cierpi na podobne ksenofobiczne zmory, co ulice mojego kraju. To trudne, musieć to znosić." - No tak, koniecznie trzeba podkreślić, że Polska to rasistowski, ksenofobiczny kraj. Brawo. Piękny przykład oikofobii.

No i kto i kiedy w drwiący sposób wypowiadał się na temat pochodzenia Meghan Markle? Jest to doszukiwanie sie na siłę rasizmu tam gdzie go nie ma. Akurat Pani Markle swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem sprowadza na siebie zasłużoną krytykę różnych grup społecznych, ale żadna z nich nie ma nic wspólnego z jej kolorem skóry, czy też z jej pochodzeniem.

"Połączenie czarnej skóry i obywatelstwa dla części hiszpańskiego społeczeństwa pozostaje niewygodne, żeby nie powiedzieć: trudne do przyjęcia". Przesada i to gruba. Na podstawie jednego wydarzenia na stadionie piłkarskim wyciąga Pan bardzo daleko posunięte wnioski, przypisując rasizm dużej częsci społeczeństwa hiszpańskiego. No i chętnie sie dowiem na czym polega ta jednostronność umowy granicznej pomiędzy Hiszpanią a Marokiem? Pytam szczerze, być może jestem niedoinformowany i chętnie zgłębię ten temat.

Uprzedzenia na tle rasowym istaniały, istnieją i istnieć będą. Od Azji gdzie Japończycy nie przepadają za Koreańczykami, a jeszcze bardziej za Chińczykami i vice versa, przez Indie po Europę, Amerykę Północną i Połudiową. Dotykają tak samo murzynów, azjatów, arabów jak i białych. Oczywiście zachowania rasistowskie zasługują na potępienie, jednak uważam, że Pan zupełnie niepotrzebnie poświęcił tak wiele miejsca na ten aspekt w artykule o piłkarzu, na stronie o tematyce sportowej.

6

Całe szczęście dzisiaj wieczorem taktyka tysiąca i jednej wrzutki się nie sprawdziła i Real za burtą pucharu. Oby taktyka Barcy tysiąca i jednego podania przyniosła lepsze efekty.

0

Właśnie obejrzałem ostatni odcinek z kanału Pana Tomasza Ćwiąkały o decyzji Piątka i jego transferze do Herthy. Przypomniało mi to o takim zacnym piłkarzu jak Jurgen Klinsmann, obecnie trener drużyny z Berlina. Jurgen to jeszcze był egzekutor starego stylu, klasycznej 9. Gość wygrał wszystko co tylko było można z reprezentacją, Mistrzostwo Świata w 1990 we Włoszech, 3 gole strzelone na turnieju. Mistrzostwo Europy 1996 w Anglii, tutaj również 3 gole strzelone. Mimo, że nigdy nie przepadałem za reprezentacją Niemiec, (bo obok Włochów zawsze grali wyrachowany, nudny, ale niestety często skuteczny futbol) to akurat Jurgena zawsze dażyłem sympatią. Mam nadzieję, że Jurgen sprzeda kilka starych prawideł Krzyśkowi o zdobywaniu bramek i dzięki temu Piątek powalczy o króla strzelców Bundesligi w przyszłym roku.

0

@geass Valdek był dla mnie zawsze spoko gościem. Jednak nigdy nie był dla mnie absolutnym topem. Kiedy mieliśmy najlepszy atak, pomoc i świetną obronę z Puyolem, to Valdek pomimo całej mojej sympatii dla tego zawodnika, nigdy nie wzbił się na ten absolutnie najwyższy poziom. Przez ostatni okres w Barcelonie rzeczywiście był dobrym, a nawet bardzo dobrym bramkarzem. Jednak nie potrafię spojrzeć na niego inaczej, niż przez pryzmat Ikera z Realu. No i początki Valdka w bramce to była istna tragedia, a nawet długo po debiucie. To, że zapisał się w annałach Camp Nou jako bramkarz złotej generacji nie oznacza, że automatycznie jest bez skazy i mozna pamiętać tylko ten dobry okres. Podsumowując i krótko. Ter Stagen jest zdecydowanie lepszy niż Valdes.

2

Ter Stagen to i tak jest świetnym bramkarzem, gdyby Valdek stał w bramce, to przy obecnej dyspozycji Barcelony w polu byłaby istna tragedia.

2

Ter Stagen to mistrz! Taki bramkarz to złoto. Absolutnie światowy top. Powinien zawsze stać między słupkami również w reprezentacji.

8

Nawet komentatorzy wychwycili i głośno skomentowali tendencję Messiego do niezauważania Francuza na wolnych polach.

38

Bardzo dobry piłkarz do rotacji, na ławkę jako joker. Dobra technika, panowanie nad piłką i dynamika, no i potrafi uderzyć na bramkę. Za darmo to kandydat idealny. Użytkownicy piszący o emerytach zwyczajnie piszą farmazony. Taki Larsson kiedy przychodził do Barcelony miał 33 lata, a swoje zadanie spełnił doskonale. Jeżeli Brazylijczyk przyszedłby na Camp Nou za darmo i podpisał kontrakt np. na dwa lata za rozsądne pieniądze, to byłby niewątpliwie idealnym uzupełnieniem składu.

7

Szczerze to nie rozumiem skąd taki zachwyt po pierwszej połowie? Gramy w miarę poprawnie i to tyle. Gramy najsilniejszym składem u siebie, z drużyną, która tylko dlatego nie jest ostatnia w lidze, bo ma minimalnie mniej fatalny bilans bramkowy od ostatniej. Ja ciągle widzę chaos na boisku przeplatany momentami dobrej gry.

0

@Pogba Można nie lubić Bartka, ale są granice absurdu.

1

@macio_944 Dziennik Gazeta Prawna, Rzeczpospolita. No i warto czerpać informacje z każdej ze stron i wyrobić sobie własną opinię. Dawno temu zawsze czytałem Wprost, Neewsweek i Politykę. Bo reprezentowały prawicę, centrum i lewicę. Mimo, że mam poglądy konserwatyno-liberalne, to kilku publicystów lewicowych lubię czytać, słuchać i ich zdanie szanuję. Np. Pan Janicki z Polityki.

24

Za rozprzestrzenianie się koronawirusa z Wuchan też odpowiada Valverde.

0

@Johnnie_Walker Oby. Jak już napisałem wcześniej, oby to były złe dobrego początki. Oby nowy projekt, wizja Setiena się sprawdziła. Oby zarząd wraz z trenerem zrobili rozsądne przemeblowanie w szatni. Oby.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?