0

@Harnas2 W sumie to czemu nie. Niestety minęło już sporo czasu od kiedy ostatni raz kopałem piłkę ;)

3

@Bytyn7 Użytkownik @messi654 ma sporo racji. Dwie rażące pomyłki przez te lata? Bardzo łaskawa ocena i opinia. Szczerze to nie chce mi się szukać baboli Wiktora, ale doskonale pamiętam, że Valdek regularnie przyprawiał mnie o palpitacje serca swoją postawą miedzy słupkami. Na tle Vitora Baia prezentował się według mnie korzystniej, ale to nie był poziom światowy. Ostatnie dwa sezony były bardzo dobre, ale do poziomu Ikera nigdy nie doszedł. Valdek był właśnie taką odpowiedzią Barcy na Casillasa w Realu. No i rzeczywiście ogłosił swoje odejście z zaskoczenia w mało komfortowym okresie, co miało niewątpliwie przełożenie na atmosferę w szatni.
Jednak ogólnie Valdek to równy gość, charyzmy i ekspresji nigdy mu nie brakowało. Życzę mu powodzenia w pracy szkoleniowca.

0

@Nano22 W takim razie zgadzamy się co do oceny obu zawodników. Mi również nie podobało się zachowanie Neymara, tak jak nie podobało mi się zachowanie Antka rok temu. Sam pisałem o tym kilkukrotnie. Nie podobało mi się też wielokrotnie zachowanie Suareza zanim przyszedł do Barcelony, o czym też pisałem tutaj na stronie. Zaakceptowałem Urugwajczyka, zaakceptuję też i Francuza i mam nadzieję, że spisze się w Barcelonie. Pewnie nigdy nie staną się moimi ulubionymi zawodnikami, jednak póki będą dobrze grać będę szczęśliwy.
Rozumiem, że chodzi Ci o użycie sformułowania "najwięksi malkontenci". Uważam, że każdy ma prawo wyrażać swoje opinie, tak też druga strona ma prawo się z nimi nie zgadzać. Osobiście uważam, że na stronie jest zbyt dużo krytyki skierowanej w stronę klubu, często z zupełnie błahych powodów. Stąd takie, a nie inne sformułowanie. Pozdrawiam.

0

@Nano22 Jak napisałem na samym początku, ja osobiście nigdy nie darzyłem sympatią Francuza. Jednak niewątpliwie umiejętności ma ogromne i przyda się w ataku. Użyłem tego stwierdzenia, bo poziom narzekania jest często wręcz absurdalny.

5

Nigdy nie przepadałem za Antkiem, nigdy nie darzyłem go sympatią. Jednak napastnik tej klasy, tak uniwersalny w ataku, za 120 milionów (przy obecnych cenach na rynku) to dobry transfer.
Nawet najwięksi malkontenci, których w szeregach kibiców Barcy nie brakuje, będą musieli się nagimnastykować, aby dotychczasowe zakupy w tym okienku krytykować. Holender i Francuz to doskonałe nabytki. Zamiana mojego ulubieńca Jaspera (któremu życzę sukcesów w nowym klubie) na Norberta, to też całkiem niezły interes jeżeli chodzi o zachowanie jakości na pozycji bramkarza.
Osobiście uważam, że atak mamy fenomenalnie obsadzony i nie potrzeba nam już Brazylijczyka. Raz, że może to zaburzyć budżet płacowy, a dwa, że może to zaburzyć balans pomiędzy atakiem i obroną.
Oczywiście mogę się mylić i wszystko może funkcjonować bardzo dobrze, nie jestem ekspertem od taktyki. Obecnie najważniejsze, aby klub poszukał zmiennika Alby i ostatecznie pożegnał się z zawodnikami, z którymi zamierza się pożegnać, albo z tymi, którzy sami chcą opuścić szeregi Barcelony. Chodzi o Rafę i Semedo.
Tak czy inaczej patrzę z entuzjazmem w przyszłość, na tle innych wielkich klubów nasza sytuacja kadrowa jest bardzo dobra i stabilna.

3

Brawo! Kolejny świetny artykuł. Negatywna reakcja czytelników, głównie z powodu słów na temat niezbyt mądrego i roztropnego (delikatnie rzecz ujmując) zachowania Messiego, była do przewidzenia.
Parafrazując starą łacińską sentencję, która tu na stronie ma zastosowanie - o Messim dobrze albo wcale.

2

Rok 94 i Mistrzostwa Świata. Bułgar i Rumun, czyli Stoiczkow i Hagi, to dla mnie osobiście najlepsi piłkarze, którzy grali na tym turnieju. Oczywiście był tam również Romario, czy Baggio. Jednak ja na zawsze zapamiętam wole walki i nieustępliwość, połączoną z doskonałą techniką Stoiczkowa, tak samo jak niesamowitą technikę i potężne uderzenie Hagiego.
Ciężko wypowiadać się o synu idola z lat młodości. Raczej rzadziej, niż częściej syn wybitnego piłkarza, był w stanie zaspokoić pokładane w nim oczekiwania. Nazwisko i sentyment nie gra. Jeżeli jednak ma rzeczywisty talent odziedziczony po ojcu, to czemu nie, można zaryzykować i sprawdzić w Barcelonie B.

2

Ajax oficjalnie poinformował o przedłużeniu kontraktu z Dusanem Tadiciem aż do 30 czerwca 2026 roku! Serb ma być aktywny jako piłkarz do połowy 2023 roku, a później rozpocząć pracę w roli trenera.
Brawo Ajax!

0

@fcbcampeones0809 Rzeczywiście masz rację, że Valdek przejawiał aspekty obecnie najbardziej porządne w bramkarzu. Cechował się odwagą w podejmowaniu decyzji, był bardzo dynamiczny i potrafił rozegrać piłkę od bramki. Jasne. Jednak według mnie to nie był poziom Pepa jako piłkarza pola. Oczywiście niezwykle ciężkim, a wręcz karkołomnym zadaniem jest porównanie zadań, cech piłkarza grającego w polu do bramkarza, aby następnie określić, który z nich bardziej, czy nawet w równym stopniu nadaje się na trenera.
Ja osobiście nie chcę się ostatecznie określać w tym przypadku. Uważam jednak, że Pep jako piłkarz był co najmniej półkę wyżej od Valdka. Co absolutnie nie znaczy, że Valdek jako trener może okazać się wybitnym geniuszem taktycznym. Jednak według mnie bezpieczniejszą formą przyszłej współpracy z Wiktorem w roli trenera będzie zakontraktowanie go jako trenera juvenilu A.

1

@fcbcampeones0809 Uważam, że zdecydowanie przesadzłeś w porównaniu Pepa do Valdka. Pep jako piłkarz to była klasa światowa, widać było u niego to samo co u Xaviego, że czuje taktykę, grę. Potrafił przewidzieć pewne zachowania kolegów na boisku. Natomiast Valdek to dobry, charakterny chłopak, który niewątpliwe jest przywiązany do barw, jednak poziomem piłkarskim jedynie w ostatnich dwóch sezonach zbliżył się do absolutnej czołówki. Uważam, że klub powinien dać mu szansę, ale niekoniecznie od razu w Barcelonie B.

0

Sam nie wiem co myśleć na ten temat. Z jednej strony był to wychowanek, co prawda wydawał się wymuszoną odpowiedzią na Ikera ze strony Barcy, jednak był bardzo "charakterny", zawsze pełen wigoru, nawet po tym jak wpuścił najgorszego babola...
Co do baboli to było ich trochę. Valdek tak naprawdę w swoich ostatnich sezonach w Barcelonie stał się bramkarzem bardzo dobrym. Wcześniej każdy kto oglądał regularnie Barcę musi przyznać, że nie był to tak pewny punkt drużyny jak choćby obecnie Ter Stegen.
Zapomnę mu już ogłoszenie odejścia w środku sezonu i zamieszanie w szatni z tego powodu, na czym zresztą wyszedł jak Zabłocki na mydle. Zapomnę również całą masę baboli wpuszczonych w najmniej oczekiwanych momentach.
Valdek jest swój i może wiele nauczyć młodych adeptów Barcelony. Uważam jednak, że powinien zaczynać swoja trenerską przygodę z niższego szczebla (juvenil A).
Tak czy inaczej, może nie był najlepszy na świecie, ale niewątpliwie jest to gość, który ma Barcę w sercu.

0

@Colon Chciałbym tylko na marginesie dodać, ze jestem wielkim zwolennikiem wolności słowa, jak również talentu Leo. Jednak wolność idzie zawsze w parze z odpowiedzialnością. A Messi formułując w ten, a nie w inny sposób swoją wypowiedź daje pole np. dla takich osób jak ja do swoich wniosków, ale również, zupełnie niepotrzebnie wystawia się na wzmożony atak osób mu nieprzychylnych. Według mnie wygląda to na niekontrolowany wybuch frustracji ostatnimi seriami niepowodzeń w LM i w reprezentacji. Rozumiem, ze uważasz to za niesprawiedliwą nadinterpretację, jednak pozostanę przy swoim zdaniu.

0

@Colon Jak to mówią- "uderz w stół a nożyce się odezwą", a więc się odzywam. To ja dzisiaj popełniłem post na la rambli, który nosił znamiona oskarżeń, które formułujesz w swoim poście. Dla mnie jest rzeczą oczywistą, że są ludzie niezdecydowani, wahający się w ocenie, czy też popierający oświadczenie, wypowiedź Messiego. Nie mam absolutnie żadnego problemu z faktem, że jest pewna społeczność, która się nie zgadza z moim zdaniem. Sam jednak na samym wstępie używasz krzywdzących uogólnień, niejako samemu występując przeciwko nim.
W swoim poście jedynie przedstawiłem swój pogląd na wypowiedź Messiego, z którą się nie zgadzam, która idzie za daleko i jest krzywdząca wobec innych piłkarzy, którzy brali udział w tym turnieju. Uważam, że swoją poprzednią wypowiedź w miarę dobrze sformułowałem, ale jak zawsze jestem gotów na słowa krytyki, czy też polemiki.

0

@SinMistico Tak jak odpisałem dla użytkownika @speed1, uważam że można być spokojnym o relacje na linii Barcelona-Amsterdam. Rozumiem troskę, jednak osobiście uważam, że nie ma najmniejszych powodów do obaw.

0

@speed1 Uważam, że można być mocno spokojnym o relacje z Amsterdamem. Obecnie praktycznie cały zarząd jest złożony z ludzi, którzy albo grali kiedyś w Barcelonie, albo pozytywnie wypowiadali się na jej temat w ostatnich latach. Dodatkowo Barcelona i Ajax mają tak mocne historyczne konotacje, że skruszyć tą wieź mogłaby tylko ogromna katastrofa. A takiej nie ma nawet na horyzoncie i ... nie będzie. Piszę to z perspektywy wieloletniego kibica Barcy i Ajaxu.

0

Jak pisze De Telegraaf, po odejściu dyrektora techniczego klubu – Pepa Segury, Katalończycy poszukiwali jego zastępcy.
Ofertę przejęcia tej funkcji otrzymał Overmars, ale dyrektor Ajaksu zdecydował się ją odrzucić i pozostać w Amsterdamie.
Mówi się, że Marc był w pewnym stopniu zainteresowany tą ofertą, ale złożył pewne obietnice Erikowi ten Hagowi, który niedawno przedłużył swój kontrakt z Ajaksem do 2022 roku.

Skopiowałem z afcajax.pl

48

Pamiętam jak na tej stronie zdecydowana większość użytkowników śmiała się z Mourinho, kiedy ten zarzucał sędziom brak obiektywizmu i gwizdanie pod Barcelonę. Wtedy Portugalczyk i inne osoby pomstujące na pracę sędziów to były oszołomy, które nie potrafiły pogodzić się z przegraną i dominacją Barcy.
Teraz mądrość etapu się zmieniła. Teraz zarzucanie oszustwa, umniejszanie wygranej i wyników innym sportowcom to godne, a wręcz nawet bohaterskie zachowanie. Pamiętam jak niesłusznie odpadła z turnieju Hiszpania w meczu z gospodarzem, czyli Koreą, w 2002 roku. Nie pamiętam jednak aby np. Raul zarzucił oszustwo dla FIFA, a według obowiązującej obecnie tu na stronie mądrości etapu, to przecież powinien.
W Messim skumulowały się negatywne emocje z ostatniego okresu. Katastrofalny blamaż z Liverpoolem, rok wcześniej z Romą, porażka w finale PK, słaba passa z reprezentacją. No i pękło, no i się wylała żółć i frustracja. Czy praca sędziów była na miernym poziomie? Tak. Czy cały turniej był słabo przygotowany pod wieloma względami? Tak. Czy powiedzenie, że nawet ściany pomagają gospodarzom jest prawdziwe? Tak. Czy dzieje się tak pierwszy raz w historii? Nie.
Messi w emocjach powiedział co powiedział, zanim dobrze się zastanowił i pomyślał. Według mnie to nie jest oznaka siły charakteru, zmiany na lepsze, a oznaka słabości, niemocy i frustracji. Jeżeli każdy zacznie w ten sposób "pokazywać jaja", to dojdziemy do momentu gdzie będziemy się przerzucać oszczerstwami, pomówieniami i nakręcać spiralę nienawiści. Messi powinien też zdawać sobie sprawę z faktu, że jest idolem, wzorem do naśladowania dla wielu młodych ludzi. To forum pokazuje jak fanatycznie jest broniony głównie przez młodych kibiców, którzy bezkrytycznie akceptują wszystko co Leo powie, czy zrobi.

3

No cóż, głosowałem na Chile w ankiecie, która reprezentacja wygra Copa America. Brazoli nigdy specjalnie nie lubiłem, a więc niech Vidal z ekipą wygrają z Brazylią w finale!

0

@PatrychoO Nie sadzę, że tak będzie. A nawet jeśli, to co z tego? Sr... pies z krzywej d... tą nagrodę.

0

Chciałbym wierzyć, jednak po drugiej bramce najlepszy komentarz to


0

Komentarz usunięty przez użytkownika

4

Ta Copa America to dziwne zawody. Rozgrywane są zupełnie nieregularnie, bez ładu i składu. Jeżeli chodzi o poziom, to są przynajmniej o klasę niżej od Mistrzostw Europy, nie wspominając już o stanie infrastruktury sportowej, który w porównaniu do naszego kontynentu wygląda bardzo mizernie.
Mimo wszystko taki mecz jak dzisiaj to coś wyjątkowego. Dla takiego spotkania warto się nie wyspać.

0

@Colon Ja nie do końca potrafię dociec, skąd się nagle wzięło w naszym kraju tak nagłe uwypuklenie sporu wokół środowiska lgbt i wszelkich tematów z tym związanych. Nikt mi nie wmówi, że w naszym kraju tych ludzi się prześladowało, czy obecnie prześladuje. To są wydumane problemy. Natomiast nieustanna, nachalna, agresywna propaganda na siłę wtłaczana każdemu może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego.

0

@GeraltzKatalonii To jest troll. Prześledź jego komentarze.

2

@Jakdxb Wybacz, opierałem się o stare informacje. Samo posiadanie zabronione nie jest, ale rozpowszechnianie mieści się już w zakresie Art. 256 KK, co może skutkować grzywną, ograniczeniem wolności, albo pozbawieniem wolności.

4

@Jakdxb Mein Kampf jest zakazany.

1

@oonter Mocno ideologiczne pierdo... tto z twojej strony.

0

@dawinho80 Oczywiście masz rację. Natomiast już takie obostrzenia wolności słowa istnieją i są zawarte w kodeksach.

1

@Jakdxb Być może jest tak jak piszesz. Zapewne jest to jakoś przekalkulowane na zysk, a nawet na zwykły rozgłos. Być może nie do końca klarownie się wyraziłem. Zauważam jedynie postępujący i narastający trend.

5

@kerouac Bardzo ciekawy i intrygujący post. Barwo.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?