35

Bardzo ciekawym przypadkiem stadnego myślenia życzeniowego jest ocena gry Philippe Coutinho. Nieustannie zdecydowana większość powtarza, że jego naminalną pozycją jest OP, że tam by błyszczał, że na lewym skrzydle ataku jedynie marnuje się jego potencjał. Z ciekawości sprawdziłem jak to było z jego występami na tych pozycjach w poprzednich sezonach.

13/14- LN 18, OP 17
14/15- LN 9, OP 36
15/16- LN 28, OP 14
16/17- LN 26, OP 5
17/18- LN 22, OP 11

W dwóch ostatnich, pełnych sezonach w Liverpoolu pod wodzą Jurgena grał głównie jako lewy napastnik i tam też wykręcał najlepsze liczby. Tylko w sezonie 14/15 grał głównie jako ofensywny pomocnik. Nagle w Barcelonie głównym powodem niedyspozycji jest fakt, że gra na skrzydle, gdzie grał najczęściej w poprzednim klubie. Uczepili się ludzie tej teorii z ofensywnym pomocnikiem jak pijany płotu.

0

Ta wstawka z języka angielskiego sprawiła, że Twoja wypowiedź jest ewidentnie o wiele bardziej merytoryczna. No i dokopanie przy okazji dla zarządu jest znowu takie trendy. Bo to ewidentnie wina zarządu, że zawodnicy zagrali jak ostatni frajerzy. No ale zawsze musi się znaleźć kozioł ofiarny na którym skupi się cała krytyka, czy słusznie, czy też nie, to już nie jest takie ważne.

6

Wstyd i hańba na wieki! To stado bezjajecznych, wykastrowanych ... zapisało się już na zawsze w historii tego sportu. Śmiało będzie można mówić kiedy jakiś zespół przepier... ogromną zaliczkę, że dali du... jak Barca. Dwa lata z rzędu... Oni to chyba lubią, lubią być dymani. Niewiarygodne. Od przegranego finału 0-4 z Milanem pamiętam różne czasy i porażki, ale takie coś... Drużyna Liverpoolu osłabiona, ogromną zaliczka i co? No i kolejny raz oddają mecz bez walki, wypinają się i czekają... Można przegrać, taka jest piłka, jasne. Ale nie w taki sposób, nie drugi rok z rzędu. Żenada, wstyd i hańba!

1

Tydzień temu sam poruszałem ten temat. Mi się to również nie podoba, dlatego dzisiaj i jutro odpuszczę sobie te "profesjonalne" studio.

4

Koguty przegrywają z Bournemouth pierwszy raz w historii. Dobry prognostyk przed rewanżem z Ajaxem. Finał Barca-Ajax!

0

Przeważnie tak robię. Dzisiaj jest dla mnie ważny mecz i mam czas, a więc oglądam bo chce się wczuć w klimat, poznać składy, ciekawostki, które przeoczyłem. Jak napisałem niektórym taka konwencja może się podobać, mi nie przypada do gustu. No i gdybym nie oglądał nie mógłbym wyrobić sobie zdania na ten temat.

2

Co uważacie o studiu Ligi Mistrzów w wydaniu polsatu? Gotowanie mistrzów, muzycy, celebryci w roli ekspertów, to kreślenie sytuacji na tym telewizorze. Mnie osobiście to irytuje, no ale biorę pod uwagę fakt, że niektórym osobom może się to podobać. Osbiście uważam, że canal+ przy polsacie pod względem realizacji, komentarzy ekspertów to półka wyżej.

2

Właśnie sprawdzałem i miałem wrzucić, ubiegłeś mnie. Ajax optymalny skład.

1

Jeszcze pół roku temu nie przypuszczałbym, że w półfinale Ligi Mistrzów znajdą się dwa kluby którym kibicuje, czyli Barca i Ajax. Dodatkowo Koguty zdołali dotrzeć do tego etapu, co mnie również cieszy, bo lubię ten zespół, głównie z uwagi na byłych zawodników Ajaxu, stylu gry, polityki klubu. Gdyby Ajax i Barca spotkali się w finale to byłbym wniebowzięty, mógłbym po prostu podziwiać piękny futbol, wspaniałe widowisko. Ajax już w tej chwili wrócił na salony, ale finał to marzenie. Oby!

0

Zapoznałem się z tematem głębiej. Przeczytałem m.in. przytoczony przez Ciebie artykuł z money.pl oraz kilka innych. Sytuacja wygląda bardzo dobrze w renomowanych szkołach prywatnych, w dużych ośrodkach miejskich. Natomiast w mniejszych ośrodkach już nie jest tak kolorowo, a szczególnie na głębokiej prowincji. Oczywiście piszę o wynagrodzeniach. Młodzi nauczyciele mogą zarobić wciąż więcej w szkole prywatnej na "start" niż w publicznej(brak restrykcji karty nauczyciela), dlatego chętnych nie brakuje. Różnica w średnich wynagrodzeniach pomiędzy nauczycielami ze szkół państwowych, a prywatnych to przysłowiowa "13" pensja, nagrody z urzędów miasta, gminy, czy województwa. Rzeczywiście w części szkół niepublicznych nauczyciele mają płacone od godziny i nie są objęci żadnym ubezpieczeniem. Trzeba jednak zaznaczyć, że nieustannie nie brakuje chętnych na te posady.
Przyznaję, że jestem zwolennikiem rozwiązań rynkowych, bo uważam, że jednostka potrafi najlepiej decydować o sobie, swoim majątku, życiu, wykonywanej profesji. Trochę z rozpędu, w ciemno pochwaliłem jedno przeciw drugiemu, do czego się przyznaję. Uważam jednak, że nasz system oświaty wymaga reformy. Edukacja jest niezwykle ważna, dlatego należy postępować ostrożnie. Bon edukacyjny jest dla mnie osobiście ciekawym pomysłem, jednak nie jestem ortodoksem i jestem gotowy na argumenty strony przeciwnej.

0

Masz absolutną rację odnośnie przerostu biurokracji.

0

Piszesz tak z doświadczenia, własnej opinii, lub osoby znajomej? Czy może zwyczajnie masz ideologiczny problem, awersje do sektora prywatnego? Z tego co się orientuje osobiście to jest wręcz odwrotnie jeżeli chodzi o uciekanie nauczycieli, tylko nie wszyscy i wszędzie mają taką możliwość, bo szkół prywatnych jest bardzo mało poza dużymi miastami.

22

Ok,ok. Tak to jednak jest z mentalnością zbiorową. Mógł nie stroić cyrków w poprzednim (letnim) okienku. Teraz zbiera żniwo swojego postępowania.

0

Costa dzisiaj (nieświadomie, poprzez swoje buractwo) zasłużył dla siebie i rodziny na korzystanie z wszelkich udogodnień jakie oferuje obiekt Camp Nou. Bartek powinien mu i jego rodzinie zapewnić roczny pakiet VIP na relaksujące masaże, baseny, sauny i inne udogodnienia... Tak czy inaczej gra w przewadze pozwoliła wyczerpać zespół z Madrytu i zdobyć dwie bramki w końcówce meczu.
A tak na marginesie to Luis swoim uderzeniem pozamiatał! Brawo Luis!

4

Co mnie jako starego kibica Ajaxu bardzo cieszy.

0

Nie inaczej. Pozdrawiam.

2

Piękny dzień, piękny mecz. Kochany Ajax awansuje! Coś niesamowitego!

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Ajax gniecie Real! Brawooo!!!

0

Pewnie tak. Dlatego napisałem możesz, a nie musisz. Ten mecz jest dla mnie wyjątkowy. No i kibic jest według mnie od tego aby wierzyć.

0

Odwieczny rywal Barcelony zmierzy się dzisiaj z klubem, który uwielbiam równie mocno jak Barcę. Kiedyś Goliat, teraz Dawid. Kiedyś bym napisał Ajax musisz, a obecnie pasuje raczej Ajax możesz. Możesz sprawić niespodziankę i wspaniały prezent staremu sympatykowi i ucieszyć wielu kibiców Barcy. Lance do boju, szable w dłoń, Real Madryt goń, goń, goń!

1

Mam takie luźne pytanie do "ramblowiczów". Jak oceniacie studio, realizację transmisji, grono eksperckie i ogólnie poziom Ligi Mistrzów w Polsacie? Szczerze to ja osobiście nieustannie tęsknię za canal+. Zapraszanie do studia gwiazd estrady i celebrytów do mnie nie przemawia.

6

Emocje są dobre dla kobiet i dzieci. A teraz konkrety, dlaczego Bartomeu nie jest " godzień" piastować funkcji prezydenta Barcelony? Czy uważasz, że obecne gwiazdy, łącznie z wychowankami schowają do kieszeni swoje wygórowane wymagania finansowe i będą grać za połowę, a może 1/3 obecnych wynagrodzeń z hasłem "mes que un club" na ustach, tylko dlatego że Ty i inni "romantycy" tak chcecie? Czy zarzucasz mu niegospodarność? Z tego co wiem, wyrażając się kolokwialnie, kasa się zgadza. Klub z roku na rok polepsza swoją pozycję finansową na rynku hiszpańskim, europejskim i światowym. Czy może transfery sa złe? Ostatnimi czasy Barca wygrywa potyczki na rynku transferowym o zawodników z innymi klubami, polscy kibice innych wielkich europejskich klubów często stawią nas za wzór. Czy może jesteś jedną z wielu (przepraszam z góry za wyrażenie) sierot bo Laporcie na tej stronie i atakujesz Bartka z przyzwyczajenia, na lewo miotając sloganami, jak wielu w tym wątku.
Co do tematu artykułu to sam nie jestem entuzjastą rozgrywania meczy Barcy poza Hiszpanią. Nie podoba mi się również w jaką stronę zmierza obecna piłka, jadnak trzeba oceniać rzeczywistość na chłodno, a nie życzeniowo, kierując się emocjami. Zadaniem prezydenta jest jak najlepsze dbanie o interesy klubu, w interesie klubu w obecnym świecie jest to aby stanowić jak najbardziej rozpoznawalny i atrakcyjny dla kibiców na całym świecie klub, a dla sponsorów produkt marketingowy. Oczywiście można obrazić się na obecny świat, strzelić focha i grać w czystych koszulkach, nie jeździć po świecie itd. Już widzę jak Messi, Suarez i reszta obniża swoje wypłaty.

26

Christo napisał ten list nie tylko po to aby zmotywować Coutinho i dodać mu otuchy. Ewidentnie chce w ten sposób przeciwdziałać możliwości opuszczenia klubu przez Brzylijczyka oraz dać sygnał kibicom do wspierania byłego zawodnika Liverpoolu. Kto jak kto, ale Christo to człowiek, który kiedyś na boisku, jak i teraz poza nim dałby się pokroić za Barcę. Ewidentnie nie chce aby tak dobry piłkarz rozstał się z drużyną, no i stąd ten list.

3

Widać na stronie jest moda na narzekanie i zwalnianie Valverde. Era Pepa, era złotego pokolenia, kompletnie zaburzyła ludziom obraz wychowanków i ich roli w pierwszej drużynie. Polecam zapoznać się z tym jak to wygladało w latach 90tych, czy na początku XXI wieku. No i niestety rozczaruję was, nie można mieć ciastko i je jeść zarazem. Nie można oczekiwać, że wychowankowie, czy młodzi piłkarze będą wchodzić do pierwszej drużyny z marszu i stanowić o sile zespołu, który będzie punktował na każdym froncie. To jest absolutnie nierealne.

0

Przyznam że nie słyszałem. Na szybko wrzuciłem w wyszukiwarkę i wyskoczyło, że to emulator amigi. Ciekawa sprawa.

0

Oczywiście, że się grało. Cannon Fodder to jedna z moich ulubionych gier na amigę.

6

Słusznie, że to piętnujesz. Prawda jest jednak taka, że przez ostatnie 30 lat kiedy zmieniał się obóz rządzący, to przychodziła miotła i wymiatała "starych" znajomych ze spółek skarbu państwa i obsadzała swoimi. To jest niestety norma. A im dalej w las i władza poczuje się bardziej komfortowo, tym bardziej bezczelnie, a nawet ostentacyjnie postępuje. No i co z tego? Wyborca jak ślimak z eksperymentu uniwerku kalifornijskiego, zachowuje się jakby wymazywali mu co jakiś czas część pamięci. Czym to skutkuje? Oburzenie na PiS przekuje się wcześniej czy później w wygraną PO, która była tak samo, jak nie gorzej umoczona w nadużywanie władzy i obsadzanie stanowisk swoimi. No i karuzela się będzie dalej kreciła.
Ps. To tak pesymistycznie. Jak wiadomo Polacy lubią ponarzekać. Jednak u nas nie jest tak źle jak się większości wydaje. Kraj się nieustannie rozwija dzięki przedsiębiorczości Polaków i na przekór jednym, czy drugim biurokratycznym zamordystom.

0

Uwielbienie Mesiego przysłania ci pewne fakty. Trochę walczysz z wiatrakami. Tutaj nie chodzi o "darcie japy". Tutaj chodzi o cechy charakteru. Zestawiasz ze sobą Messiego i Puyola? Przecież to zupełnie dwie różne osobowości. Puyol to motywator, lider, silny charakter, osoba która w grupie naturalnie staje się przywódcą. Messi to jak napisałem genialny piłkarz, który skupia się na grze, jednak raczej wycofany, bardzo skromny, o charakterze introwertyka. Tacy ludzie to nie są urodzeni i naturalni liderzy, przywódcy. Ta dyskusja trochę mi przypomina próbę udowodnienia, że zebra to koń wyscigowy i odwrotnie.
Mam wrażenie, że obaj reagujecie jakbym atakował Messiego stwierdzając, że nie jest urodzonym liderem. Przypomnę tylko pewną scenę z finału mundialu, dokładnie z dogrywki. Cała reprezentacja Argentyny stoi zebrana w kręgu, w środku stoi Mascherano i motywuje drużynę i poszczególnych zawodników. A gdzie był kapitan, lider Messi? Siedział sobie sam trzy metry obok na stołku popijając wodę.

3

Niekoniecznie. Charyzmę, cechy przywódcze się ma, albo nie. Nie twierdzę, że Messi nie stanowi bardzo ważnego elementu w drużynie i na pewno zajmuje wysoką pozycję w hierarchii. Jednak szukanie u niego na siłę cech, których nie posiada mija się z celem. Fakt jest taki, że wielokrotnie można było zauważyć bierność w trudnych sytacjach, czy nawet wycofanie, kiedy sprawy przybierały zły obrót. Tutaj przykład rezygnacji z gry w reprezentacji, a potem zmiana zdania. Tak się nie zachowuje lider. Wybacz, ale "mówienie szeptem", czy "uspokajanie" nie pomoże w krytycznym, kryzysowam momencie.
Leo to geniusz, wyśmienity piłkarz, ale zarazem introwertyk, który nie ma żadnych cech lidera.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?