Stoiczkow
Dołączył/a: sierpień 2012
35 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
9
@Ratamahatta Ja osobiście nie za bardzo rozumiem obecnego zamętu. Niektóre ogromne korporacje według mnie za bardzo ulegają naciskowi tak zwanej ideologi lgbt, uznając ją za bardzo "trendy". To jest moje zdanie. Ogromne korporacje, które kontrolują media społecznościowe, kino, telewizja, muzyka są ewidentnie po jednej stronie i próbują uciszać każdą formę polemiki, uważając ja za mowę nienawiści. Niestety to przynosi odwrotny efekt od zamierzonego. Ludzie po obu stronach się radykalizują.
Nie sympatyzuję z tym jegomościem, którego cytowałeś, ani z żadnym innym radykałem, czy to po jednej, czy po drugiej stronie. Uważam tylko, że każda akcja przynosi reakcję. Nachalne wtłaczanie do gardeł pewnej ideologi i próby wymuszenia akceptacji pewnych zachowań mogą niestety przynieść odwrotny skutek do zamierzonego. Tyle.
3
@cosinus90 Dzięki za celne uwagi. Ja absolutnie się zgadzam z twierdzeniem, że nie tworzymy kolektywu, a drużynę 10 zawodników + Messi. Messi z uwagi na wybitne umiejętności stał się naturalnie centralnym punktem drużyny. W Barcelonie i reprezentacji Argentyny wszystko (czyli taktyka) i dosłownie wszyscy są dostosowani i dopasowani pod Leo. To się sprawdza w zdecydowanej większości spotkań. Natomiast kiedy stajemy naprzeciwko silnego przeciwnika, który determinacją, zaangażowaniem nas przewyższa, do tego jest na podobnym poziomie wyszkolenia zawodników i nas zaczyna punktować, to Barca zupełnie się gubi. Nie ma planu B. Ja osobiście nie odebrałem wypowiedzi Luisa w taki sposób jak Ty. Według mnie chodziło mu o naświetlanie dokładnie tego co ująłeś w swojej wypowiedzi. Czyli braku umiejętności kolejnych trenerów w ustawieniu drużyny z Messim w składzie, a nie pod Messiego. Co do stwierdzenia, że "Messi powinien się zastanowić...", to odebrałem nie jako zarzut w stosunku do Argentyńczyka, a sugestię dotyczącą kolegów z drużyny, trenera oraz ducha zespołu, waleczności, której często brakuje. Według mnie chodziło mu właśnie o to aby naświetlić problem uzależnienia od Messiego, często złożenia zbyt dużego ciężaru na jego barki.
Co do samego Holendra, to jest on osobą despotyczną, ma swoje wady. Jednak na piłce się zna, na taktyce się zna. Zawsze gorzej u niego było z zarządzaniem kolektywem. Co według mnie spowodowało brak sukcesów w LM w XXI wieku. Trochę jak Mourinho zafiksował się na własnym stylu i podejściu do piłki i samej szatni, co też go często gubiło. Nie mniej jednak uważam, że w tym wywiadzie porusza kilka ciekawych i prawdziwych kwestii.
0
@Criss18Barca Marszałek Terlecki powiedział wprost, że podbiorą im posłów. Rzymkowski i sześciu innych już dostali ofertę i pewnie na jesieni wyladują na listach pisu. Kukiz15 nie ma praktycznie struktur terenowych. 90% roboty w terenie w porzednich wyborach do sejmu robili działacze Ruchu Narodowego. Kukiz jest w bardzo trudnym położeniu. Jego zupełny rozpad to raczej kwestia czasu.
1
@Chwytliwy Właśnie świetny ruch! Ajax nieustannie jest postrzegany jako cienias. Większość uważa, że w tym sezonie to był tylko pojedyńczy wyskok, że zaraz wyprzedadzą najlepszych i znowu będzie marazm. Otóż tak być nie musi. Ajax sprzedaje, zarabia, ale również wreszcie kupuje i to pilkarzy nie tylko perspektywicznych, ale już obecnie na wysokim poziomie. Holender wracając do ojczyzny może robić krok na przód, nie w tył.
1
@Hawajczyk Rozumiem. Poruszyłeś ciekawy wątek, status Messiego. Leo posiada ogromne umiejętności co w oczywisty sposób przekłada się na jego rolę w drużynie, indywidualne rekordy, nagrody, status gwiazdy. To wszystko jednak sprawia również czasami problem. Zwolnienie z pewnych zadań na boisku, co wymusza pewne zmiany taktyczne. Przeważnie to działa, natomiast kiedy drużyna zaczyna przegrywać i boksować w miejscu, to brak jest planu B.
0
@Hawajczyk Po pierwsze to chciałbym zapytać dlaczego prowadzicie dyskusję o wywiadzie i słowach Holendra na La rambli, a nie pod artykułem? Po drugie, to pozwolę się nie zgodzić z waszymi opiniami. Obserwując Messiego od początku jego kariery, widzę że zdecydowanie zmieniała się jego pozycja i rola na boisku. Za Pepa nie miał aż tak dużo wolności taktycznej, bardziej angażował się w obronę oraz pressing. Holender nie stawia zarzutów dla Argentyńczyka, tylko zauważa niewygodny fakt dla trenera, zarządu, piłkarzy, a nawet fanatyków Leo, że od pewnego czasu Barca taktycznie to nie 11 zawodnikow, a 10 zawodników + Messi.
5
@Douglasinho Ja nigdzie w tekście nie widzę żeby nazywał Messiego samolubem. Zauważa tylko, że Messi za Pepa dostosował się do jego planu, a nie odwrotnie, jak ma to miejsce do dzisiejszego dnia.
0
@KamQiX Kiedy prowadził United nie był już młodzieńcem. W emocjach, gestykulując stracił równowagę i to ma dowodzić o jego braku inteligencji? Gościa można nie lubić za charakter, można mu zarzucić różne rzeczy, ale nie to, że jest idiotą. Szczeogólnie jako dowód pokazując powyższy film.
0
@KamQiX Co to ma niby udowadniać?
57
Po przeczytaniu wywiadu pomyślałem sobie, że zapewne w komentarzach będzie wściekły atak na Holendra. No i tak jest. Według mnie ma bardzo dużo racji. Messi jest często paradoksalnie największym błogosławieństwem i zarazem największym ciężarem Barcelony. Od kłótni Messiego z Lucho, faktycznie czasami można odnieść wrażenie, że taktyka jest często ustawiana pod Leo, przez każdego kolejnego trenera. Absolutnie się zgadzam ze stwierdzeniem, że Barca ma świetnych zawodników, w tym najlepszego na świecie, ale nie ma ducha zespołowości. Holender słusznie zauważył, że taki zespół jak Barca, z takimi zawodnikami, nie powinna kolejny rok z rzędu dać sobie wyrwać awansu w takim stylu. Oczywiście problem jest złożony. Natomiast Luis ma odwagę zwrócić uwagę na ważne aspekty, które są przemilczane, bo są tak samo kontrowersyjne i niewygodne dla klubu, trenera i samych pilkarzy.
1
@MILOSZ_F22 Skąd wziąłeś liczbę 74? 74-68 to wygrał Real z Barcą w kosza i zdobył mistrza.
71.2 % ankietowanych socios nie chce w Barcelonie Neymara. Tego transferu chce TYLKO 3.6%, gdzie Holendra chętnie by zobaczyło na Camp Nou 48.8% ankietowanych. Wiem trudno się pogodzić, że ludzie od lat blisko związani z klubem nie podzielają zdania polskich kibiców z internetu. No i zarzucasz komuś brak logiki, kiedy Twoja wypowiedź jest nieczytelna przez brak interpunkcji.
0
@Cochise Zapytam z ciekawości. Czytałeś książki Bartosiaka? Ten człowiek już dawno przed wydaniem swojej pierwszej książki zaciekawił mnie tematyką geopolityki. Trochę wstyd przyznać, ale mimo iż posiadam dwie pierwsze jego książki (trzecia chyba teraz wyszła), to żadnej z nich do końca nie przeczytałem. Chyba się wezmę za siebie i w najbliższym czasie zakończę lekturę jednej i drugiej pozycji.
76
Z całego serca życzę mu wszystkiego najlepszego, szczególnie zdrowia dla niego i jego rodziny. Uwielbiałem go jako piłkarza, uwielbiałem go jako trenera Barcy. Dla mnie osobiście to ikona, nie zawacham się użyć słowa legenda, świetny piłkarz, trener i człowiek. Powodzenia i dużo zdrowia Lucho!
2
Bardzo lubię i cenię Jaspera, cieszę się że będzie grał regularnie we względnie silnej hiszpańskiej drużynie. Wymiana za Neto jest według mnie całkiem korzystna. Otrzymujemy pewnego, ogranego bramkarza, który pogodzi się z rolą rezerwowego. Dodatkowo nie tracimy wiele na jakości. Jedyna przewaga Holendra to gra w kadrze i świetna gra nogami. Jednak Neto balansuje to liczbą minut, które rozegrał w lidze hiszpańskiej. Dla mnie to dobra, praktycznie optymalna transakcja. Znając ostatnie tendencje nastrojów wśród rodzimych cules, to zapewne będzie głównie krytykowana. Cóż... każdy ma prawo do własnej oceny i własnego zdania.
5
@Rivaldo83 Nie ważne są fakty, chłodna kalkulacja. Ważne są emocje i moda na narzekanie.
0
@zenoowity Jest taka przypadłość jak ojkofobia, polecam zapoznać się z terminem.
1
@BarcaInfo Rozumiem Twój tok myślenia. Uważam jednak, że nie zawsze i nie z każdym da się przy pewnych zmiennych utrzymać dobre relacje. Tak jak w życiu jest to praktycznie niemożliwe, aby wszyscy zawsze i wszędzie lubili daną osobę. Tak też w relacjach biznesowo-piłkarskich możemy natrafić na sytuację, gdzie czynnik ludzki będzie nie do przeskoczenia. Strona z Paryża pokazała kilkukrotnie, że chyba upatruje w klubie ze stolicy Katalonii rywala, któremu nie zamierza ułatwiać życia. Dlaczego w takim przypadku zarząd miałby podejmować jakiekolwiek działania konsyliacyjne?
1
@BarcaInfo Pełna zgoda Panie Bartomeu. Według mnie to nic dodać, nic ująć.
0
To jest niemożliwe! Na pewno Bartek i zarząd tylko udawali, a tak naprawdę to jeździli razem z Valverde i Rakiticem po szkołach i pomagali dręczyć biedne dzieci. Mało tego pewnie nauczali jak je dręczyć efektywnie i efektownie.
1
@baczekk13 Ponieważ praktycznie każdy mecz z rywalem z ich geograficznego regionu wiązałby się z ogromnym ryzykiem wystąpienia ataku terrorystycznego. Dosłownie każdy mecz bylby spotkaniem podwyższonego ryzyka.
0
@sebasek99 Wydaje mi się, że musiałby być to konkretny kajdan, aby wytrzymał próbę podduszania. Ok, ale rozumiem, że wskazujesz względy bezpieczeństwa. Według mnie to daleko idącą ostrożność w tej kwestii, jednak rozumiem.
5
@sebasek99 A mógłbym zapytać niby dlaczego nie było to spoko?
6
@Cochise Uważam, że niestety państwo Izrael już od dłuższego czasu prowadzi specjalną narrację historyczną, która ma na celu zmienić obraz Polaków z ofiar na oprawców. Stąd takie wypowiedzi. Karny według mnie słuszny.
1
@barpol11 Przecież wyraźnie napisałem, że - "nie powinno się zakładać zupełnie nierealnych scenariuszy."
Na co Ty czynisz mi zarzut w postaci - "Ja cieszę się z drobnych rzeczy i w przeciwieństwie do ciebie nie oczekuje czegoś co w teorii może być nieosiągalne."
W swoim pierwszym poście napisałeś - "Jeśli wygrają eliminacje w swojej grupie to dla mnie będzie wystarczającym osiągnięciem." Rozumiem, że zadowoli Ciebie awans do turnieju. Ja oczekuję więcej po tych zawodnikach, konkretnie awansu z grupy na mistrzostwach. Nie jest to nierealna wizja. Nie można zawsze zadowalać się jedynie nagrodą za uczestnictwo. To nie buduje ducha zwycięzcy. Oczywiście nie można też przesadnie przecenić swojego potencjału. Dlatego też napisałem - "z mentalnością poddanego, przegranego nigdy, nigdzie nie dojdziemy."
3
@barpol11 Pozwolę sobie się nie zgodzić. Według mnie nie powinno się nadmiernie pompować balonika, nie powinno się zakładać zupełnie nierealnych scenariuszy. Z drugiej strony jest postawa taka jak Twoja. Pesymizm i minimalizm w zderzeniu z sukcesem. Wygranie eliminacji w swojej grupie będzie wystarczające? Ha! Nie ma to jak obiektywizm. Według takiej narracji i postawy to powinniśmy prosić o jak najmniejszy wymiar kary od lepszych ekip. Z taką mentalnością zawsze będzie się popychadłem! Czy trzeba teraz nadmiernie przeceniać nasz reprezentacyjny potencjał? Nie! Jednak z mentalnością poddanego, przegranego nigdy, nigdzie nie dojdziemy.
1
Ja tylko (specjalnie i prowokacyjnie) chciałem zapytać kolegów z la rambli, wybitnych bukmacherów, ile to kasy postawili na remis, bądź przegraną naszych? X2 Opłacało sie?
Sam nie jestem ,ani fanem gry kadry Brzęczka, ani turbo optymistą jeżeli chodzi o wyniki i przyszłość. Jednak uważam, że wieczne pesymistyczne nastroje wobec naszej reprezentacji, dokładnie tak samo jak wobec Barcy, są na tej stronie przesadzone. Czy po dzisiejszym meczu mam zamiar pompować balonik? Nie! Natomiast dzisiejszy mecz pokazuje, że warto wierzyć, a nie tylko wiecznie narzekać.
0
@geass Ok. Rozumiem. Jeden widzi szklankę do połowy pełną, a drugi do połowy pustą. Jeżeli piłkarze i sam trener będą siebie widzieli jako średniaków, to nigdy niczego nie dokonamy. Dokładnie tak samo jest w życiu ludzkim. Jasny i oczywisty jest fakt, że trzeba być realistą i mierzyć siły na zamiary. Natomiast bez odpowiedniego podejścia, mentalności nigdy nie odniesie się sukcesu. Według mnie kadry na mistrza nie mamy, ale na wyjście z grupy na turnieju, jak najbardziej.
17
Jerzy Dudek dla Przeglądu Sportowego: "Wygląda to tak, jakby Brzęczek nie był w stanie przekazać swojej filozofii, wizji drużyny. Nie wiemy, jak poradzić sobie ze słabymi rywalami. Samym minimalizmem awansujemy, bo Austriacy są w kryzysie, a na EURO jedzie pół kontynentu."
"Powinniśmy budować ekipę na mistrzostwa – z fundamentami, z systemem, ze schematami – a budujemy drużynę uzależnioną od indywidualności."
"Trzeba się szanować. Jeśli wmawiamy sobie, że Macedonia Północna czy Izrael to nieprzyjemni rywale, trudni przeciwnicy i inne takie pierdoły, to sami sprowadzamy się do roli średniaka. Szanujmy się."
Absolutnie się zgadzam z byłym bramkarzem naszej reprezentacj.
3
@lukmeskul Nie chcę wychodzić przed szereg i objaśniać, co też autor miał na myśli. Jednak Twoja reakcja wydaje się zbyt emocjonalna. Według mnie ten wpis to był żart, czy tak zwana przynęta, którą połknąłeś w całości.
3
@ronaldinho777 Człowieku jesteś ewidentnym, marnym trollem. To nie wasz zacofany notatnik gdzie trudniej taką osobę wykryć. Nick z byłym zawodnikiem Barcy nic nie znaczy. Jesteś 7 dni w serwisie i napisałeś 7 komentarzy, w których przewidujesz marny sezon Barcy w lidze, piszesz że Messi się kończy i podniecasz się Hazardem, wychwalając go pod niebiosa. Jesteś tak marny, że nawet się słabo kamuflujesz. Daj sobie siana.