@kerouac Atalanta nie sfrajerzyła i nie grali dobrze, to Paryż przestał frajerzyć. Sam Neymar powinien mieć tam na spokojnie hattricka i wtedy o dobrej grze Atalanty nie byłoby mowy
@Thomas99PL@Encore Prędzej czy później te 8GB będzie mało, na teraz raczej 16 nie jest konieczne tym bardziej w zestawie z takim budżetem, ale nie ma sensu imo brać już teraz 2x4. Wiem po sobie, że na moim laptopie już mi nieraz braknie ramu, z kolei na kompie już często wykorzystanie przekracza te 8GB. Według mnie to albo 2x8 od razu albo 1x8 z nastawieniem że dokupi drugą za jakiś czas.
@Encore Jasne że lepiej, jak masz kolejne 180zł to weź dwie kości 8gb zamiast jednej. Ale drugą kość ramu możesz dokupić i dołożyć w każdej chwili, jak aktualnie nie chcesz płacić więcej.
@Encore Wiesz możesz założyć temat na jakimś pclab czy innym forum typowo pctowym itd. i zasięgnąć opinii u ludzi, którzy siedzą w tym zdecydowanie więcej niż ja. Ten zestaw mimo wszystko też nie jest złożony przeze mnie, tylko polecany przez gościa który w tym siedzi od wielu lat, więc to nie tak że ja sobie wleciałem do sklepu i pododawałem do koszyka rzeczy jak mi się podoba.
@Encore Kupiłbym ten zestaw na Twoim miejscu: https://www.morele.net/inventory/info/6bd6a4e8/ Karta graficzna to bezdyskusyjnie w takim budżecie najlepszy wybór, można kombinować z procesorem, ale tutaj też ten Ryzen będzie lepszy imo. Dodajesz ten kodzik na montaż za złotówkę i przyjeżdża gotowa buda. Jedynie chyba kartę graficzną trzeba wsadzić samemu jak mówiłem, ale to 3 minutki roboty.
@Encore Tak, można powiedzieć że Ryzen 3 3100 i Intel i3-9100F to są w jakimś sensie odpowiedniki. Chociaż generalnie szedłbym i tak w stronę Ryzena, ma te 8 wątków i łatwiej potem taki zestaw "ulepszyć" w przyszłości. Ten co podał wyżej @Thomas99PL jest git jak faktycznie możesz dopłacić te kilka stówek.
@Thomas99PL Chciał do 2k to podałem za 2k. To już od niego zależy czy jest w stanie dopłacić więcej. Jak ma dodatkowe 5 stówek to jasne że Ryzen 3100 to o niebo lepszy wybór. Poza tym nawet ten "biurowy" przywołanego przez Ciebie Wiedźmina obsłuży z palcem w tyłku
@Encore Generalnie kolega wyżej ma rację (no może poza tym wiedźminem) i raczej bym celował już w ~2500 zł bo różnica jest spora i zwyczajnie na dłużej taki komputer będzie wystarczył. Ten za 2k to się zdecydowanie szybciej przeterminuje.
@Encore Generalnie czy Intel czy AMD czy Nvidia to nie ma znaczenia, wszystko zależy od tego o jakim przedziale cenowym mówimy i w jakim czasie, bo ceny zmieniają się dynamicznie i raz jeden model jest bardziej opłacalny a raz inny. Jak ktoś pisze "weź intela bo intel lepszy" to już wiesz, że nie ma zielonego pojęcia o czym mówi :)
@DanielOOL No wszystko zależy z jakiego streama, w jakiej jakości i w jakim bitrate będziesz oglądał, ale no te 10mb to już zdecydowana większość bez problemu poleci. Jak w gorszej jakości to nawet sporo mniej potrzebne
@DanielOOL nawet 10 Mb/s i możesz na czilku oglądać stream w 1080p. Tylko ta prędkość to musi być stabilna, a nie że masz 10, potem na 3 sekundy 2, potem znowu 10 bo tak to zawsze ci będzie zacinało.
0
@Rewolucja123 No musieli dojechać na mecz to jasne
0
Przynajmniej avatar moge se zmienić heh
PS. Nie idzie sie dostac na strone edycji profilu @Moderacja
6
@tristan87 za darmo przyszedł to czymś musieli chłopa przekonać ;f
0
@kerouac Atalanta nie sfrajerzyła i nie grali dobrze, to Paryż przestał frajerzyć. Sam Neymar powinien mieć tam na spokojnie hattricka i wtedy o dobrej grze Atalanty nie byłoby mowy
17
@ObiektywnyKibic121 panie pierwszy raz cie widze na tej stronie i już cie nie lubie
1
@GeraltzKatalonii Barcelonę to od trzech lat oglądasz? Bo na nas w lidze to sie każdy muruje i jakoś jednak całkiem przyzwoicie sobie chłop radził.
7
@Pawelsky Ludzie wierzą w swój zespół no jak tak można XD
4
@paweldunajecfcb https://i.ytimg.com/vi/Ld_GEWUbtVQ/hqdefault.jpg
6
@kubasa od piątku każdy mecz do końca już bedzie w TVP. Pokazują Barca-Bayern, City-Lyon i potem już oba półfinały i finał.
1
@Kamiloza91 Sociedad, Valencia i może Sevilla
2
@AV0CAD0 był ostatnio jakiś artykuł że smarują mu ręce jakąś oliwką żeby go trudniej było złapać :V
1
@Thomas99PL @Encore Prędzej czy później te 8GB będzie mało, na teraz raczej 16 nie jest konieczne tym bardziej w zestawie z takim budżetem, ale nie ma sensu imo brać już teraz 2x4. Wiem po sobie, że na moim laptopie już mi nieraz braknie ramu, z kolei na kompie już często wykorzystanie przekracza te 8GB. Według mnie to albo 2x8 od razu albo 1x8 z nastawieniem że dokupi drugą za jakiś czas.
1
@Encore Jasne że lepiej, jak masz kolejne 180zł to weź dwie kości 8gb zamiast jednej. Ale drugą kość ramu możesz dokupić i dołożyć w każdej chwili, jak aktualnie nie chcesz płacić więcej.
1
@Encore Wiesz możesz założyć temat na jakimś pclab czy innym forum typowo pctowym itd. i zasięgnąć opinii u ludzi, którzy siedzą w tym zdecydowanie więcej niż ja. Ten zestaw mimo wszystko też nie jest złożony przeze mnie, tylko polecany przez gościa który w tym siedzi od wielu lat, więc to nie tak że ja sobie wleciałem do sklepu i pododawałem do koszyka rzeczy jak mi się podoba.
3
@masakrator05 Oba kierunki bardzo ciężkie i dają równie dużo możliwości, kwestia tego w czym się lepiej odnajdziesz. Czysto indywidualna sprawa.
0
@Encore Kupiłbym ten zestaw na Twoim miejscu: https://www.morele.net/inventory/info/6bd6a4e8/
Karta graficzna to bezdyskusyjnie w takim budżecie najlepszy wybór, można kombinować z procesorem, ale tutaj też ten Ryzen będzie lepszy imo.
Dodajesz ten kodzik na montaż za złotówkę i przyjeżdża gotowa buda. Jedynie chyba kartę graficzną trzeba wsadzić samemu jak mówiłem, ale to 3 minutki roboty.
0
@Encore Tak, można powiedzieć że Ryzen 3 3100 i Intel i3-9100F to są w jakimś sensie odpowiedniki. Chociaż generalnie szedłbym i tak w stronę Ryzena, ma te 8 wątków i łatwiej potem taki zestaw "ulepszyć" w przyszłości. Ten co podał wyżej @Thomas99PL jest git jak faktycznie możesz dopłacić te kilka stówek.
0
@Thomas99PL Chciał do 2k to podałem za 2k. To już od niego zależy czy jest w stanie dopłacić więcej. Jak ma dodatkowe 5 stówek to jasne że Ryzen 3100 to o niebo lepszy wybór.
Poza tym nawet ten "biurowy" przywołanego przez Ciebie Wiedźmina obsłuży z palcem w tyłku
0
@Encore Generalnie kolega wyżej ma rację (no może poza tym wiedźminem) i raczej bym celował już w ~2500 zł bo różnica jest spora i zwyczajnie na dłużej taki komputer będzie wystarczył. Ten za 2k to się zdecydowanie szybciej przeterminuje.
0
@Thomas99PL 8 wątków w kompie do dwóch tysięcy? To chyba jak połowe części na bazarze u Mirka kupisz
0
@Encore
https://www.morele.net/inventory/info/54815f21/?utm_source=smda_conv&utm_medium=Convertiser&utm_campaign=IN_Convertiser&cvrid=CVR.2239..2577.content_blog.direct.81f4336c7012a7eee17abb2412141fe9
Wziąłbym taki zestaw, na górze masz napisane jak dodać montaż kompa za złotówkę. Jedynie bodajże karta graficzna jest wymontowana bo najłatwiej się może uszkodzić w transporcie.
0
@Encore Generalnie czy Intel czy AMD czy Nvidia to nie ma znaczenia, wszystko zależy od tego o jakim przedziale cenowym mówimy i w jakim czasie, bo ceny zmieniają się dynamicznie i raz jeden model jest bardziej opłacalny a raz inny. Jak ktoś pisze "weź intela bo intel lepszy" to już wiesz, że nie ma zielonego pojęcia o czym mówi :)
5
@LuisSalvano Wiesz, podejrzewam że kolega po prostu mieszka gdzieś na wsi gdzie nie ma super LTE czy światłowodu :)
0
@BlaseR9 Niepotrzebna robota dla czerwonych, otwierasz dyskusje, klikasz na gwiazdke w przeglądarce i masz już zakładke zapisaną.
2
@DanielOOL No wszystko zależy z jakiego streama, w jakiej jakości i w jakim bitrate będziesz oglądał, ale no te 10mb to już zdecydowana większość bez problemu poleci. Jak w gorszej jakości to nawet sporo mniej potrzebne
9
@DanielOOL No z taką prędkością to płynnie możesz oglądać jedynie relacje tekstową na flashscore :P
1
@DanielOOL nawet 10 Mb/s i możesz na czilku oglądać stream w 1080p. Tylko ta prędkość to musi być stabilna, a nie że masz 10, potem na 3 sekundy 2, potem znowu 10 bo tak to zawsze ci będzie zacinało.
1
@LucaBrasi Mnóstwo ludzi po prostu tak mówi na kontuzję jakąkolwiek, więc z twojej strony to jest zwykłe czepialstwo :)
32
@macio_944 https://i1.jbzd.com.pl/contents/2020/06/normal/12D7Ja8fRaX2y21d0d0y2PLbSS5KJ2MX.jpg
2
@socha wrzucając kurs 1.07 to zasługiwałeś na to żeby to nie weszło XD