Siedzenie przed monitorem/telewizorem mniej niszczy wzrok niż np. czytanie książki w niedostatecznym oświetleniu. Bardziej po prostu męczy oczy, niż niszczy. Przy czym też nie próbuję nikomu wmówić, że książki są bardziej szkodliwe niż tablety, nie o to mi chodzi. Wiadomo że z niczym nie należy przesadzać. Sam za dzieciaka potrafiłem grać dzień w dzień po 7-8 godzin a przez następne 5 oglądać telewizje, a wzrok mam jak jastrząb. A większość "książkowych moli" śmiga w okularach jak denka od słoika.
Oczywiście nie twierdzę czegoś w stylu "mi sie nie przytrafiło, to nikomu innemu też nie ma prawa". Wybór elektronicznego podręcznika to w tym przypadku jakby "mniejsze zło". Kolejnym tematem są krzesła w szkołach. Na tym gównie nie da się normalnie siedzieć, W połączeniu z 10-kilowym plecakiem mamy doskonały przepis na skoliozę.
Paradoksalnie to własnie najmniejsze dzieci mają najcięższe plecaki. W podstawówkach do każdego przedmiotu jest wielki podręcznik, a w szkole średniej to w sumie wystarczą dwa zeszyty A5 xD
Twórca True Detective - Cary Fukunaga został nowym reżyserem Bonda, po tym jak z posady zrezygnował Danny Boyle. Warto dodać że zrezygnował po domniemanej kłótni z Danielem Craigiem na temat roli dla Tomasza Kota :V
A gdzie ma grać pomocnik łatający dziury po prawej stronie boiska? Na lewym skrzydle? Gdzieś to jest w zasadach gry w piłke nożną napisane że prawy pomocnik w ustawieniu 4-3-3 to rozgrywający?
A przepraszam jak w pomocy grali Xavi, Iniesta i Busquets to ile tych LM wygraliśmy? Bo chyba tylko dwie, no jak to najlepszy tercet w historii piłki nie potrafił zdominować Ligi Mistrzów? ;(
Odważę się postawić teorię, że znajdziesz takie informacje w regulaminie, który swoją drogą powinieneś przeczytać skoro chcesz brać w tym udział... Pewnie nikt ci nie zabroni w tym biec, ale jak sobie kostki powykręcasz o 720 stopni to już nie będzie ich problem
Bo pewnie Orange zablokowało ci SMS premium (w Play mi tak zrobili na moją prośbę), a teraz jak jesteś między pakietami to tego nie ma i stąd te wiadomości. No i nie wiem czy dobrze zrobiłeś wysyłając tego SMSa zamiast sie skontaktować z Orange bezpośrednio ;)
Za często są tutaj poruszane kontrowersyjne tematy i nie byłoby w tym nic złego w sumie, gdyby ludzie potrafili zachować jakieś ramy kulturalnej wymiany zdań. Niestety często wygląda to jak szczekanie na siebie dwóch kundelków przez płot, a jakby płot zabrał to nagle oba by sobie poszły :)
Wiadomo, ja się zgadzam z tym co napisałeś, ale to nic nie zmieni. Każdy zdrowo myślący kibic to wszystko doskonale wie, a tym mniej bystrym nie przegadasz. To nie jest tak że taki przeczyta twój komentarz i pomyśli "o kurde, faktycznie jestem kretynem", świat byłby zbyt piękny gdyby było tak łatwo xD
3
Siedzenie przed monitorem/telewizorem mniej niszczy wzrok niż np. czytanie książki w niedostatecznym oświetleniu. Bardziej po prostu męczy oczy, niż niszczy. Przy czym też nie próbuję nikomu wmówić, że książki są bardziej szkodliwe niż tablety, nie o to mi chodzi. Wiadomo że z niczym nie należy przesadzać. Sam za dzieciaka potrafiłem grać dzień w dzień po 7-8 godzin a przez następne 5 oglądać telewizje, a wzrok mam jak jastrząb. A większość "książkowych moli" śmiga w okularach jak denka od słoika.
Oczywiście nie twierdzę czegoś w stylu "mi sie nie przytrafiło, to nikomu innemu też nie ma prawa". Wybór elektronicznego podręcznika to w tym przypadku jakby "mniejsze zło". Kolejnym tematem są krzesła w szkołach. Na tym gównie nie da się normalnie siedzieć, W połączeniu z 10-kilowym plecakiem mamy doskonały przepis na skoliozę.
1
No w sumie to tak robie, szkoda kasy :v
1
dwa złote na ksero, bierzesz notatki od koleżanki i gitara ( ͡° ͜ʖ ͡°)
8
Paradoksalnie to własnie najmniejsze dzieci mają najcięższe plecaki. W podstawówkach do każdego przedmiotu jest wielki podręcznik, a w szkole średniej to w sumie wystarczą dwa zeszyty A5 xD
1
No na ten film na pewno zostaje Craig, ale może w następnym... ;D
1
Twórca True Detective - Cary Fukunaga został nowym reżyserem Bonda, po tym jak z posady zrezygnował Danny Boyle. Warto dodać że zrezygnował po domniemanej kłótni z Danielem Craigiem na temat roli dla Tomasza Kota :V
4
A gdzie ma grać pomocnik łatający dziury po prawej stronie boiska? Na lewym skrzydle? Gdzieś to jest w zasadach gry w piłke nożną napisane że prawy pomocnik w ustawieniu 4-3-3 to rozgrywający?
4
Globalne ocieplenie
0
Chyba z Peszki
0
Hehe
1
A przepraszam jak w pomocy grali Xavi, Iniesta i Busquets to ile tych LM wygraliśmy? Bo chyba tylko dwie, no jak to najlepszy tercet w historii piłki nie potrafił zdominować Ligi Mistrzów? ;(
0
No to fajnie xd
4
"ale krew mnie zalewa, że jest porównywany do Xaviego"
po czym w odpowiedzi do Jima sam porównujesz go do...Xaviego właśnie. No ja nie wiem :)
1
Oczywiście do Twojego komentarza się już nie odniesie, bo nie ma sie o co spłakać
0
Wczoraj chyba przesłuchałem to pierwszy raz po kilku latach. Przypadek?
3
Otóż nieprawda
3
ale jak zaczniesz dmuchać mocniej to też jest zimne, szach mat
9
Messi słynnego gola z Getafe strzelił w wieku właśnie 19 lat. Nic więcej nie trzeba dodawać
10
Wypuściłem szybciej powietrze nosem, czyli mnie rozśmieszyło hehe
4
W końcu przy 354 ciekawostce mogę z dumą napisać: wiedziałem to wcześniej!
1
Przeczytaj jego komentarz raz jeszcze
10
Takie sosy mają swoje zalety, jak już ci wypali wszystkie kubki smakowe to na obiad będziesz mógł se jeść nawet styropian
5
Odważę się postawić teorię, że znajdziesz takie informacje w regulaminie, który swoją drogą powinieneś przeczytać skoro chcesz brać w tym udział... Pewnie nikt ci nie zabroni w tym biec, ale jak sobie kostki powykręcasz o 720 stopni to już nie będzie ich problem
0
Wal do Orange
0
No mam nadzieję że tak będzie :P
0
Bo pewnie Orange zablokowało ci SMS premium (w Play mi tak zrobili na moją prośbę), a teraz jak jesteś między pakietami to tego nie ma i stąd te wiadomości. No i nie wiem czy dobrze zrobiłeś wysyłając tego SMSa zamiast sie skontaktować z Orange bezpośrednio ;)
3
Za często są tutaj poruszane kontrowersyjne tematy i nie byłoby w tym nic złego w sumie, gdyby ludzie potrafili zachować jakieś ramy kulturalnej wymiany zdań. Niestety często wygląda to jak szczekanie na siebie dwóch kundelków przez płot, a jakby płot zabrał to nagle oba by sobie poszły :)
1
Czy to już obsesja? :V
2
Prościej będzie zaznaczyć w kalendarzu odpowiednie dni, niż wykreślić te nieodpowiednie. Markera nie wystarczy xD
4
Wiadomo, ja się zgadzam z tym co napisałeś, ale to nic nie zmieni. Każdy zdrowo myślący kibic to wszystko doskonale wie, a tym mniej bystrym nie przegadasz. To nie jest tak że taki przeczyta twój komentarz i pomyśli "o kurde, faktycznie jestem kretynem", świat byłby zbyt piękny gdyby było tak łatwo xD