Breaking Bad, Rick&Morty, Narcos, Sherlock, Peaky Blinders, Stranger Things, Wikingowie, Dom z papieru, Czarne lustro, Dark, House of Cards, BoJack Horseman
Te wszystkie oglądałem, są na netflixie i moge polecić. Wybierzesz coś :)
Ogólnie się zgadzam ze wszystkim, tylko zostawienie Suareza w roli rezerwowego dla mnie nie ma sensu. Znaczy, sportowo jasne że by się przydał, ale przecież nie zgodzi się na obniżkę pensji, a dawanie takiej kasy rezerwowemu, kiedy nowy napastnik też za darmo nie będzie grał, to według mnie troszkę słaba opcja.
No to chyba o to w tym chodzi? Teen Choice, czyli nastolatki wybierają swoich faworytów. Chyba nie oczekujesz od 14-latek oceniania gry aktorskiej. Głosowali na to co lubią oglądać, nie wiem jak ktokolwiek może być zaskoczony takimi wynikami. Jedyne co mnie zdziwiło to Czarna Pantera w kategorii S.F no ale cóż...
Takie ustawienie ma dla mnie jedną zasadniczą wadę - zarówno Messi jak i dwójka obok niego musi być bardzo mobilna, muszą cofać się więcej do tyłu po piłkę, inaczej powstanie spora luka między defensywnymi pomocnikami, a czwórką z przodu. Dembele biega dużo i widać u niego, że lubi własnie się po piłkę cofnąć, ale nie ma jeszcze takiego doświadczenia w pozycjonowaniu, u Coutinho to też jest jeden ze słabszych aspektów (nie mówię że jest słaby w ustawianiu się, ale na pewno nie jest to jego mocna strona). Nie mogą z kolei cofać się zbyt głęboko bo zabraknie nam szerokości gry i skrzydeł. O ile nie będzie to widoczne w większości meczów ligowych to z mocniejszym taktycznie rywalem ta strefa pomiędzy dwójką pomocników, a ofensywną czwórką może zostać skutecznie zapchana przez rywala. Szczególnie że Messi nie pokonuje jakichś super dystansów podczas meczu i za bardzo w środku o piłkę nie powalczy.
4-2-3-1 wydaje się być ustawieniem najlepiej skrojonym pod obecną kadrę, jednak Valverde musi nakreślić wszystkim zawodnikom konkretny plan poruszania się po boisku. O ile w 4-3-3 możemy czekać i liczyć na jakiś zryw, tak tutaj już łatwiej dać się zdusić.
Wczoraj w 4-3-3 był taki problem, że Messi, mimo ustawienia nominalnego na skrzydle, i tak schodził do środka. Wypełnienie tej luki to powinno być zadanie dla Rafinhi, ale wywiązywał się z tego bardzo słabo, albo wręcz w ogóle. Z kolei też nie zapewnił Semedo odpowiedniej asekuracji, żeby ten mógł ruszyć tak jak Alba do przodu, co z drugiej strony robił Arthur. Stąd Semedo i Rafinha byli razem pomiędzy liniami, zamiast jednego wypuścić bardziej do przodu. Z asekuracji obrońcy najlepiej wywiązuje się Rakitic, stąd z nim na boisku Semedo/Roberto częściej mogą pozwalać sobie na rajdy. Rafinhi ani nie było z przodu, ani z tyłu, tak samo jak Semedo. Nie to że byli niewidoczni, ale dokładnie stąd brała się luka po prawej stronie, a było wiadome że z Messim na skrzydle taka powstanie, bo on tam długo nie usiedzi.
Co zrobić, społeczeństwo jest strasznie bipolarne. Rzadko kiedy jest coś "pomiędzy". Kłóci sie jeden z drugim który jest lepszy, generalny wydźwięk większości "dyskusji" jest taki że jeden jest geniuszem, drugi przeciętniakiem. Pierwszy zjada drugiego, albo drugi pierwszego. Obojętnie w którą stronę to idzie. Mniejszość jest skłonna do przyznania, że różnice wcale nie są tak duże, a każdy z zawodników ma swoje słabe i mocne strony, lepsze i gorsze okresy. Bo jeżeli już porównuje się dwóch piłkarzy, to w większości przypadków są do tego jakieś podstawy, a co za tym idzie - pole do subiektywnej opinii. A opinia jest jak dupa - każdy ma swoją. Przynajmniej powinien mieć
1
Kolega ewidentnie zrobił nas w bambuko :P
40
Z interpunkcją byłoby śmieszniej
0
Edytował już na wyjściową
0
Prawa obrona i napastnik
0
Breaking Bad, Rick&Morty, Narcos, Sherlock, Peaky Blinders, Stranger Things, Wikingowie, Dom z papieru, Czarne lustro, Dark, House of Cards, BoJack Horseman
Te wszystkie oglądałem, są na netflixie i moge polecić. Wybierzesz coś :)
0
Ja bym chciał żeby Real jutro wygrał, niech zagrają nawet nieźle. Perez sobie pomyśli że wszystko gra i nikogo już nie kupi hehe
12
Do dziś pamiętam jego mecz z Valladolid, gdzie miał 102 podania na 100% celności.
52
One pewnie nie widzą w tym nic złego.
0
YouTube i strona Barcelony, może też na facebooku
4
Niestety raczej zostanie, niestety dla niego, niestety dla klubu i niestety dla kibiców.
0
Chodzi raczej o zakontraktowanie go za rok, podobno zdecydował że nie przedłuża kontraktu i odchodzi za darmo w przyszłym roku.
1
Ktoś wie czemu English Breakfast prowadzi bezdomny?
13
Komentarz usunięty
1
Jak chodzi o takie ogólne wrażenie, to na pewno Gra o Tron. Jak mawia klasyk - mają rozmach sku... no wiadomo
2
A to nie chodziło czasem o Federico Valverde, który już u nich gra? ;v
2
W Legii to już w ogóle jest błazenada. Pudel z łazienkowskiej tylko sie ośmiesza tym szczekaniem o pozew sądowy.
50
Chyba ty
5
Ogólnie się zgadzam ze wszystkim, tylko zostawienie Suareza w roli rezerwowego dla mnie nie ma sensu. Znaczy, sportowo jasne że by się przydał, ale przecież nie zgodzi się na obniżkę pensji, a dawanie takiej kasy rezerwowemu, kiedy nowy napastnik też za darmo nie będzie grał, to według mnie troszkę słaba opcja.
2
No to chyba o to w tym chodzi? Teen Choice, czyli nastolatki wybierają swoich faworytów. Chyba nie oczekujesz od 14-latek oceniania gry aktorskiej. Głosowali na to co lubią oglądać, nie wiem jak ktokolwiek może być zaskoczony takimi wynikami. Jedyne co mnie zdziwiło to Czarna Pantera w kategorii S.F no ale cóż...
3
Czemu patologia? To nie są jakieś Oscary tylko głosowanie nastolatków przez Twittera. Nie widzę w tej liście nic dziwnego.
3
1
https://fili.cc/film/thor-ragnarok-2017/7833
27
Ja nie mam, ale wiem kto ma
60
Pytasz o tego Rafinhe, który od 2006 roku jest w Barcelonie?
2
U niego na story to jest latynoski remix Rockstar, dokładnie ten:
2
Dobrze że nie Rick Astley
0
Takie ustawienie ma dla mnie jedną zasadniczą wadę - zarówno Messi jak i dwójka obok niego musi być bardzo mobilna, muszą cofać się więcej do tyłu po piłkę, inaczej powstanie spora luka między defensywnymi pomocnikami, a czwórką z przodu. Dembele biega dużo i widać u niego, że lubi własnie się po piłkę cofnąć, ale nie ma jeszcze takiego doświadczenia w pozycjonowaniu, u Coutinho to też jest jeden ze słabszych aspektów (nie mówię że jest słaby w ustawianiu się, ale na pewno nie jest to jego mocna strona). Nie mogą z kolei cofać się zbyt głęboko bo zabraknie nam szerokości gry i skrzydeł. O ile nie będzie to widoczne w większości meczów ligowych to z mocniejszym taktycznie rywalem ta strefa pomiędzy dwójką pomocników, a ofensywną czwórką może zostać skutecznie zapchana przez rywala. Szczególnie że Messi nie pokonuje jakichś super dystansów podczas meczu i za bardzo w środku o piłkę nie powalczy.
4-2-3-1 wydaje się być ustawieniem najlepiej skrojonym pod obecną kadrę, jednak Valverde musi nakreślić wszystkim zawodnikom konkretny plan poruszania się po boisku. O ile w 4-3-3 możemy czekać i liczyć na jakiś zryw, tak tutaj już łatwiej dać się zdusić.
Wczoraj w 4-3-3 był taki problem, że Messi, mimo ustawienia nominalnego na skrzydle, i tak schodził do środka. Wypełnienie tej luki to powinno być zadanie dla Rafinhi, ale wywiązywał się z tego bardzo słabo, albo wręcz w ogóle. Z kolei też nie zapewnił Semedo odpowiedniej asekuracji, żeby ten mógł ruszyć tak jak Alba do przodu, co z drugiej strony robił Arthur. Stąd Semedo i Rafinha byli razem pomiędzy liniami, zamiast jednego wypuścić bardziej do przodu. Z asekuracji obrońcy najlepiej wywiązuje się Rakitic, stąd z nim na boisku Semedo/Roberto częściej mogą pozwalać sobie na rajdy. Rafinhi ani nie było z przodu, ani z tyłu, tak samo jak Semedo. Nie to że byli niewidoczni, ale dokładnie stąd brała się luka po prawej stronie, a było wiadome że z Messim na skrzydle taka powstanie, bo on tam długo nie usiedzi.
1
Marlon przedłużył kontrakt do 2022 więc na pewno zostanie tylko wypożyczony
1
Leśnodorski przynajmniej nadawał sie do robienia pieniędzy, Mioduski sie nadaje do tarcia chrzanu
0
Co zrobić, społeczeństwo jest strasznie bipolarne. Rzadko kiedy jest coś "pomiędzy". Kłóci sie jeden z drugim który jest lepszy, generalny wydźwięk większości "dyskusji" jest taki że jeden jest geniuszem, drugi przeciętniakiem. Pierwszy zjada drugiego, albo drugi pierwszego. Obojętnie w którą stronę to idzie. Mniejszość jest skłonna do przyznania, że różnice wcale nie są tak duże, a każdy z zawodników ma swoje słabe i mocne strony, lepsze i gorsze okresy. Bo jeżeli już porównuje się dwóch piłkarzy, to w większości przypadków są do tego jakieś podstawy, a co za tym idzie - pole do subiektywnej opinii. A opinia jest jak dupa - każdy ma swoją. Przynajmniej powinien mieć