Z Marcelo to bardzo subiektywna sprawa. O ile znam sporo kibiców Realu, którzy śmiało przyznają że Messi ogólnie piłkarsko był poziom wyżej od Ronaldo (nawet przed jego odejściem), to ciężko znaleźć takiego który powie jasno że jego zdaniem Alba jest lepszy od Marcelo. My będziemy uważać Albę za lepszego, oni Marcelo. Tu bardziej trzeba byłoby zasięgnąć opinii gdzieś "z zewnątrz". Oczywiście piszę generalizując trochę sytuację, wyjątki są wszędzie.
Opinie się zmieniają bo sytuacja też się zmienia. Real wygrał LM drugi raz z rzędu wtedy, poszerzył kadrę świetnymi młodymi zawodnikami (no przynajmniej wtedy w teorii tak było) i mówiło się że wygra ligę w cuglach, a były ku temu podstawy. Czas zweryfikował, ale miejmy nadzieję że dla nas nie będzie taki brutalny
Bayern już nie jest rywalem w lidze mistrzów. Jest jej uczestnikiem. Przynajmniej ja tak uważam po tym okienku. Rummenigge twierdzi że nie potrzebują wzmocnień do ataku bo jest Ribery, Robben i Coman :v
Z tymi lewonożnymi to jakiś mit jest czy co. Czemu dwóch lewonożnych obrońców to jest problem, a dwóch prawonożnych to już cacy? Puyol i Pique obaj grali tą samą nogą, tak samo tą samą gra Pique z Ramosem w kadrze, ale dwóch lewą już nie może?
Ktoś tu pisał że jesteśmy teraz na minusie 40 mln, tyle United chce dać za Mine więc teoretycznie możemy uznać że wychodzimy na zero, Barcelona miała początkowy budżet 60mln (tak przynajmniej mówili) a jeszcze trochę piłkarzy do sprzedania jest. Według mnie kasa tutaj to nie problem, jedynie jak go tu zmieścić
Generalnie to Barcelona w ataku od wielu lat gra 3-4-3, Busquets wchodzi między szeroko rozstawionych środkowych, a boczni obrońcy oskrzydlają akcje. Dlatego nie lubię tego wielkiego przywiązywania wagi do cyferek w ustawieniu, ważne to co na murawie a nie na grafice przed meczem
Frenkie też jest nominalnym pomocnikiem. Zaczął grać na obronie z konieczności, a że dobrze sobie radził to też tak zostało, źle że jest uniwersalny? Roberto też ludzie chcą w pomocy, a patrząc na ostatnie sezony to z niego jednak taki marny pomocnik co?
Tak na prawdę to nie wiemy za co tam Abidal odpowiada. Może rozsyła do dziennikarzy listy z pogróżkami i szantażem, żeby nie wydali planów Barcy do prasy
I tak Paco grał 10 minut raz na pół roku to jaki sens go trzymać, jeżeli trener ma go głęboko gdzieś? Też wolę Paco od Munira, ale skoro Valverde go nie chce to po co go kisić. Podejrzewam że w tym sezonie jak już Suarez by wypadł to pewnie Messi zagra na 9 a na skrzydłach Malcom z Dembele, zanim Paco czy Munir zagrają
Roberto ma więcej czerwonych kartek od bandyty Vidala, chociaż jest 5 lat młodszy ;) @edit, oczywiście chodzi o bezpośrednie, ale licząc wszystkie to i tak Vidal nie wypada źle
1
Z Marcelo to bardzo subiektywna sprawa. O ile znam sporo kibiców Realu, którzy śmiało przyznają że Messi ogólnie piłkarsko był poziom wyżej od Ronaldo (nawet przed jego odejściem), to ciężko znaleźć takiego który powie jasno że jego zdaniem Alba jest lepszy od Marcelo. My będziemy uważać Albę za lepszego, oni Marcelo. Tu bardziej trzeba byłoby zasięgnąć opinii gdzieś "z zewnątrz".
Oczywiście piszę generalizując trochę sytuację, wyjątki są wszędzie.
0
Opinie się zmieniają bo sytuacja też się zmienia. Real wygrał LM drugi raz z rzędu wtedy, poszerzył kadrę świetnymi młodymi zawodnikami (no przynajmniej wtedy w teorii tak było) i mówiło się że wygra ligę w cuglach, a były ku temu podstawy. Czas zweryfikował, ale miejmy nadzieję że dla nas nie będzie taki brutalny
0
Ciekawe jakim ty byłeś hurra optymistą rok temu
1
Suarez to by mu pewnie przez łeb śmignął, ale Dembele ma szczęście że jeszcze nie dotarł xD
1
Bayern już nie jest rywalem w lidze mistrzów. Jest jej uczestnikiem. Przynajmniej ja tak uważam po tym okienku. Rummenigge twierdzi że nie potrzebują wzmocnień do ataku bo jest Ribery, Robben i Coman :v
1
"Modżajto to mój ulubiony drink"
8
Rakitic to jeden z moich ulubieńców, ale szczerze to bez wahania poszedłbym na taki interes
1
Z tymi lewonożnymi to jakiś mit jest czy co. Czemu dwóch lewonożnych obrońców to jest problem, a dwóch prawonożnych to już cacy? Puyol i Pique obaj grali tą samą nogą, tak samo tą samą gra Pique z Ramosem w kadrze, ale dwóch lewą już nie może?
17
Nikt jeszcze nie założył konta o nazwie "ArturoVidal"? Jestem zawiedziony
1
Ktoś tu pisał że jesteśmy teraz na minusie 40 mln, tyle United chce dać za Mine więc teoretycznie możemy uznać że wychodzimy na zero, Barcelona miała początkowy budżet 60mln (tak przynajmniej mówili) a jeszcze trochę piłkarzy do sprzedania jest. Według mnie kasa tutaj to nie problem, jedynie jak go tu zmieścić
11
Riqui to niech najpierw w Barcelonie B pogra bo jego gra bez piłki jest mocno przeciętna, żeby nie powiedzieć inaczej
4
Zadałeś idiotyczne pytanie i tylko do niego była moja odpowiedź, dobranoc ;)
5
A czy ja się jakoś odniosłem do tej plotki? Kawę se wypij bo chyba przysypiasz jeszcze
1
No faktycznie wykazałby się ogromną wielkdusznością puszczając za darmo piłkarza który nie ma umowy
5
Generalnie to Barcelona w ataku od wielu lat gra 3-4-3, Busquets wchodzi między szeroko rozstawionych środkowych, a boczni obrońcy oskrzydlają akcje. Dlatego nie lubię tego wielkiego przywiązywania wagi do cyferek w ustawieniu, ważne to co na murawie a nie na grafice przed meczem
0
Kwestia czasu
6
I jaki interes ma Ajax w ogrywaniu nam obrońcy, jak sami maja fabrykę talentów? Nie każdy daje się tak dymać jak my
1
https://www.fcbarca.com/la-rambla,dyskusja-6548858.html
0
Wątpię żeby był tu jakiś fanatyk Eupen :P
4
Frenkie też jest nominalnym pomocnikiem. Zaczął grać na obronie z konieczności, a że dobrze sobie radził to też tak zostało, źle że jest uniwersalny?
Roberto też ludzie chcą w pomocy, a patrząc na ostatnie sezony to z niego jednak taki marny pomocnik co?
1
Tak na prawdę to nie wiemy za co tam Abidal odpowiada. Może rozsyła do dziennikarzy listy z pogróżkami i szantażem, żeby nie wydali planów Barcy do prasy
0
I tak Paco grał 10 minut raz na pół roku to jaki sens go trzymać, jeżeli trener ma go głęboko gdzieś? Też wolę Paco od Munira, ale skoro Valverde go nie chce to po co go kisić. Podejrzewam że w tym sezonie jak już Suarez by wypadł to pewnie Messi zagra na 9 a na skrzydłach Malcom z Dembele, zanim Paco czy Munir zagrają
0
Munir nie jest od niego dużo gorszy, a na Paco przynajmniej są chętni
2
Roberto ma więcej czerwonych kartek od bandyty Vidala, chociaż jest 5 lat młodszy ;)
@edit, oczywiście chodzi o bezpośrednie, ale licząc wszystkie to i tak Vidal nie wypada źle
4
To że wraca do Barcelony nie jest równoznaczne z tym że wznawia treningi
0
Skoro Denis ma jeszcze odpalić, to czemu nie Gomes?
11
Widze kolega z podlasia
1
17
Może pierwszy raz lustro zobaczył
4
Hehe, na 9gagu było już kilka dni temu