1

@dawidz4 Chciałbym zobaczyć Arthura w pierwszym :D

2

@SonBarcaGoku Wiadomo, ci najmniejsi są zawsze najbardziej agresywni :D

82

1

@neutrealnykibic XD Jaka gówniana logika.

0

8

@NeroTFP Te wyprowadzanie piłki :D Chłop przez pierwszy rok - dwa, się praktycznie nie mylił, był bezbłędny.

13

@LuisSalvano Co ty gadasz, z brodą aż się siurek podnosi.

25

Cristiano Ronaldo czy Leo Messi? Superkomputer zdecydował, kto jest lepszy!

Naukowcy ze wspomnianego uniwersytetu postanowili wykorzystać zaawansowany sprzęt, by raz na zawsze udowodnić, kto jest lepszy. W tym celu nawiązali współprace z agencją analityki sportowej, SciSports. Wspólnie z nimi stworzyli algorytm, w którym uwzględnili gole, asysty, poszczególne akcje ze wszystkich meczów obydwu graczy w latach 2013-2018, a także każde pojedyncze zagranie (średnio na jeden mecz takich zagrań, zawierających podania, dryblingi, przechwyty, wślizgi itd., jest nawet 1600) i wpływ na zdobywanie bramek przez innych zawodników.

Dokładnych kryteriów i procesu badania nie ujawniono. Ujawniono natomiast wynik, który dla Cristiano Ronaldo był bezlitosny. Wartość jednego występu Portugalczyka oszacowano na 0,61 pkt. podczas gdy Leo Messi uzyskał niemal dwa razy większą ocenę - 1,21 pkt. - Na początku gry w lidze hiszpańskiej obydwaj mieli podobne wyniki. Messi wyraźnie uciekł Ronaldo w sezonie 2015/16. Wtedy zyskał na wszechstronności - powiedział Tom Decroos, doktorant uniwersytetu KU Leuven. - Zawodnicy ofensywni dzielą się na dwie grupy - tych, którzy wykonują mnóstwo zagrań o niższej wartości, a także tych, którzy rzadziej mają kontakt z piłką, ale każdy z tych kontaktów ma ogromny wpływ na wynik. Takimi zawodnikami są m.in. Cristiano Ronaldo, Mohamed Salah czy Harry Kane. Fenomen Messiego polega na tym, że można go zaliczyć do obydwu grup - dodał Decroos. [sport.pl]

8

@BarcaInfo Taki Paulinho 2.0

0

@BarcaInfo Takie samo zdanie, ale pierwszy mecz po długiej przerwie to nie jest najlepszy argument. Pomijam to, że maszyna przez tę przerwę trenował 10 razy więcej niż inni, w dzień i w nocy. xD

0

@cat_r37 Ok, dzięki.

3

No i super. Leo zamyka.

0

@cat_r37 To napisz mi co to kluczowe podanie. Kluczowe podanie to podanie, które w dużym stopniu przyczynia się do zdobycia bramki. Przynajmniej dla mnie. Ale definicja nie ma znaczenia, bo napisałeś, że Frenkie nie zrobił nic, a jednak coś zrobił.

0

Już się bałem, że na długi uderzy i bramkarz wyciągnie :D

0

@cat_r37 A jego kluczowe podanie przy pierwszym golu?

1

@cat_r37 Ale Vidal strzelił gola, a kluczowe podanie Rakiticia nic nie dało.

0

@socha Ale jednak nie chciałbym go spowrotem w Barcy. Najemnik wybrał forsę i przeszedł do największego rywala.

3

Kubo to będzie świetny piłkarz. Wszyscy znamy opowieść o tym jak trener Rudinhi dojrzał go, gdy ten na targu rybnym żonglował karpiem.

0

@tekken9 Weź nie obrzydzaj mi pięknego Martina.

2

@Volk Bez kitu, tak będzie. Dostanie setkę od Leo i kopnie w bramkarza, a potem strzeli jakiegoś woleja w okno z poza pola karnego.

1

@Fabik Najlepszy w historii*

0

@NeroTFP Hamulcowy.

0

Antoine przypomina mi Orlando Blooma z Piratów z Karaibów :D

0

Zaczynamy! Martin dziś conajmniej hattrick :D Liczę też na ładną bramkę Luisa i popis Leo :D

1

@macio_944 Rakitić znowu podaje w bok i do tyłu. Suarez biega jak wóz z węglem. Nie ma żadnej taktyki, tylko podanie do Messiego, a on coś wymysli. Umtiti out, Semedo out.
:D

0

@10SzymonBarca10 Chciałbym :D

1

@pauletaa Deszczyk w tym czasie to błogosławieństwo :D Od razu się lepsze powietrze robi :D

0

Ciekawe czy Martin coś dzisiaj ustrzeli, bo stawiam, że wejdzie, chociaż na 15 minut.

0

@pauletaa No, u mnie też gorąco. Zapomniałem napisać, że burza jest i to przez to jakiś zamulony jestem. Ale przynajmniej nie jest tak duszno jak kilka godzi wcześniej.

0

Wstałem dość późno, bo o 12, a przez pogodę (burza, deszcz) mam wrażenie jakby już był wieczór, a jest 15. Też tak macie?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?