0

poprawione 166 :)

0

AS Monaco zrobiło świetny interes, w tym sezonie sprzedali piłkarzy za 178 mln euro, kupili nowych za 102 mln euro. Są 76 mln euro na plusie. W przyszłym sezonie dostaną gwarantowane około 166 mln euro za Mbappe od PSG [czy ileś tam].

0

Tacy ludzie są bez honoru, liczą sie zyski..

0

Oby oby ..

0

Jeżeli udało by się jakimś cudem sprowadzić Cou, trzeba wziąć pod uwagę, że Bartek może zostać na stołku.

0

to jest porażka ..brak słów.. Taki wielki klub i wgl a takie rzeczy ..

0

Bardziej martwię się tym, że Bartek sprowadzi Cou i zostanie na stołku hehe .. i za rok znowu to samo ..

0

"rzeczywiście pójdzie", więc można gdybać hehe

0

No tak, ja chciałem Eriksen'a, Seri'ego i mamy pomoc hehe.. No i Sanchez'a ale Totki podkradli hehe

0

Chodzi oto, że ceny powędrowały w górę poprzez odejście Ney'a do PSG, zamiast po cichu znaleźć kogoś na jego miejsce i wgl to teraz kluby Nas doją bo wiedzą , że mamy kupe pieniędzy.. przykład Borussi, po odejściu Dembele mieli już kogoś tam na jego miejsce..

0

nie porównuj rozgrywającego do ofensywnego pomocnika. Muszę Tb powiedzieć, że byłem za tym, żeby Seri do Nas dołączył..

11

Jakby niektórzy nie wiedzieli:

Powołam się na opinię eksperta z Poradni Językowej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego – prof. dra hab. Mikołaja Skarżyńskiego.

„Zacznę od tego, że segment genny nie jest sufiksem, ale drugim członem wyrazów złożonych, wnoszącym znaczenie 'pochodzenia' lub 'przyczyny'. Tak więc np. czynnik inflacjogenny to 'taki [czynnik], który powoduje inflację, jest przyczyną inflacji, jest inflacjotwórczy', rakogenny to 'taki, który powoduje raka - rakotwórczy', kryzysogenny - 'powodujący kryzys - kryzysotwórczy'. Analogicznie kontuzjogenny to 'taki, który powoduje kontuzje'. Wynika z tego, ze nie można odnosić owego przymiotnika do zawodników, chcąc wyrazić znaczenie 'podatny na kontuzję', można natomiast powiedzieć, że np. boks jest dyscypliną kontuzjogenną, czyli taką, której uprawianie może powodować (powoduje) powstawanie kontuzji. Natomiast powiedzieć, że zawodnik X jest kontuzjogenny znaczyłoby, że ów sportowiec powoduje kontuzje u innych stykających się z nim zawodników (a może i u siebie nawet), czyli jest po prostu niebezpieczny dla otoczenia (ewentualnie także dla siebie). Nie sądzę jednak, by koniecznie trzeba było tak właśnie mówić - można to wyrazić znacznie prościej, nie uciekając się do "uczonych" słów. Poza naszym tu zainteresowaniem pozostaje oczywiście kłopot, co zrobić z takim osobnikiem.”

Zapamiętajmy raz na zawsze: kontuzjogenny - sport; podatny na kontuzje - sportowiec.

http://kanonierzy.com/news/kontuzjogenny-zawodnik-czy-sport/14669/

0

No tak masz racje nie znam Brazylijczyka, ooo jak Ty znasz to powiedź że zostało mało czasu, żeby dołączył do Nas.

0

Weź przestań z tymi kontuzjami to nie jest Verma czy Reus. Te Tw słowa "kontuzjogenny", jak coś podatny na kontuzje ..

0

i tak 99% użytkowników na tej stronie jak i ja uważa, że Cou jest wybawicielem naszej pomocy i byłby strzałem w dziesiątkę i świetnie wkomponował by się do gry z Messim i Suarezem. Nie jest wart 160 mln. Kiedyś była genialna pomoc, ostatnie sezony MNS a teraz ?! Gomes ? Więc 160 mln przy takiej sytuacji to jest nic ..

0

Kontuzjogenny hahaha weź zastanów się co piszesz.. Cou jest zawodnikiem który robi różnicę na boisku wiec nie mów mi tu że przy dzisiejszych cenach i majac nóż na karku to jest za wysoka cena..

0

Zrozum nie sprowadzilibyśmy Inigo Martineza, Serriego i Mahreza za 130-140 mln, zostalibyśmy wydymani i nagle kluby by zaczęły wołać 2 razy więcej. Takie rzeczy nie z taką władzą .. Mahrez ?! To My mamy wzmocnić ławkę czy wyjściową jedenastkę ?

0

ja nie wiem co Wy widzicie w Vidalu, może ma potencjał ofensywny ale to nie wszystko hehe .. jeżeli w defensywie leży ..

0

Jak widzę co robi Bartek i jego spółka, to jest porażka/żenada na taki wielki klub jak Barca. Juve,Bayern porównać do Nas i ich transfery i wgl.. Jeżeli nie wyjdzie z Cou, to już lepiej nikogo niech nie sprowadzają bo jeszcze przepłacą za jakiegoś 30 latka albo kogoś kto do Nas się nie nadaje. Bartek do dymisji i bd mięli kasę za rok na transfery i wgl sensownie wzmocnić zespół, bo tak teraz wydadzą i za rok bd, ograniczony budżet. Teraz postawić na S.Roberto w pomocy i wgl, ale przydałby by się jakiś rozgrywający hehe..Żałuję, że nie wyszło z Seri no ale cóż .. Ja uważam, jak i teraz coraz więcej użytkowników tutaj, że Klopp nie odda Cou. Oni mają kase i teraz sprowadzili Oxa i jeszcze Virgil van Dijk'a za rok Keita i mają mega skład. Boję się, że skończymy z Di Maria i kimś pokroju Mahrez.

4

4. Arsenal.

8

Ile lat ma Ibra? Na jakim gra poziomie? Dziekuje, dowodzenia.

0

Nigdzie nie jest zakazane udzielanie swojej opini, jak Tb to przeszkadza to przewin dalej i nie czytaj, nikt Cb nie prosił o opinie

0

Rakitic zostanie, ja już nie wierzę doniesieniom musi być "oficjalnie ".

0

Wylacz Fife, sa 2 dni do końca okienka.. Z Naszym zarzadem to można pomarzyć.

0

Dopóki nie bd oficjalki w żadne doniesienia nie uwierze.

0

LFC jest klubem który nie potrzebuje pieniedzy z Cou na transfery, oni kupja nie chszastajac nimi jak inne kluby. Ja uważam że za żadne pieniądze nie puszcza Cou.

0

Trzeba bylo zamazać imie i nazwisko egzaminatora...

3

Dziś nie ma co liczyć na oficjalkie, "może " w ostatni dzień okienka ale ja i tak wiem swoje, że LFC nie puści Cou. Oni nie muszą nikogo sprzedawać maja pieniądze tylko wydaja mądrze. Będą przedłużać i przedłużać ten transfer a w końcu On nie wypali hehe "zepsuje sie fax "☺

0

szkoda trochę jego, ale miał swoje okazje może mu we Włoszech bd się powodzić w sensie dobra gra i brak kontuzji ..

0

Są jakieś doniesienia na temat Rafinhi ? Zostaje ? Odchodzi ?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?