5

Dobra, nie chce mi się dyskutować z kimś kto teraz będzie mi wkręcał, że to prezes a nie trener pierwszej drużyny decyduje o tym, czy młody będzie grał w pierwszej drużynie. Nie wiem, czuję się jakby ktoś ze mnie debila chciał zrobić. Za Rosella zaczęło więcej wychowanków debiutować, gdyby został Tito to i filozofia Guardioli by została i to dobitnie pokazuje, że liczy się trener. Martino nie dawał szans, a Enrique zobaczymy, może teraz będzie więcej, ale Munir i Sandro swoje zagrali. Zwycięstwa Juvenilu nic nie znaczą... Tak, bo rozjechanie roczników z najlepszych szkółek na świecie niczego nie dowodzi... a dowodzi kolego, no niestety dla Ciebie, dowodzi że La Masia to wciąż czołówka i to z wyprzedzeniem. Drużyna nic z tego nie ma bo to jeszcze 18 latkowie, ale w sumie taki Munir i Sandro już grali i strzelali, a teraz Luis włączył ich do pierwszej drużyny. A Barto? Z Zubim wzięli Halilovića o którego biła się Europa, ściągneli mega talenty do szkółki i co oni mają dalej robić? Jak wyniki się zgadzają, to nie ma to znaczenia, bo pierwsza drużyna "nic" nie ma, jak rezerwy spadają to jest upadek szkółki. Próbuję Tobie tylko uświadomić, że nic się nie zmieniło. Wciąż są nowi wychowankowie, debiutują i wciąż wielu się nie przebija, trzeba czekać aż ktoś odpali. A to też zależy od trenera i ich umiejętności, nie od prezesa. Jeśli chcesz mnie uświadamiać, że to nie od LE teraz zależy kto będzie grał to daruj sobie, dla mnie to brednie.Masz jeszcze posty paxa, ja się z nim w tym zgadzam w wielu kwestiach: http://www.fcbarca.com/64574-bartomeu-obiecuje-60-mln-rocznie-na-transfery,dyskusja-3794082.html

5

Nie uważam, żeby wypożyczenia do Sevilli były błędne. Chodzi o trenera Emeryego - on szybko oddzieli chwasty jak Deulo, a na Suareza stawiał i mam nadzieję, że będzie jeszcze lepszy.

7

Specjalnie dla Ciebie skopiowane fakty z postu Ras White Nigga:

Zawodnicy ktorzy bezposrednio przebili sie z Barcy B i zagrali co najmniej w 50 oficjalnych spotkaniach dla pierwszej druzyny od 1990:

1990(Debiut)-Carles Busquets,Guardiola,Ferrer
1992 -Jordi Cruyff, O.Garcia
1993 -Barjuan
1994 -R.Garcia
1995 -Calades,De La Pena
1998 -Xavi
1999 -Gabri,Puyol
2000 -Gerard,Thiago Motta
2001 -Valdes, Oleguer
2002 -Iniesta
2004 -Leo Messi
2007 -Pedro, Bojan
2008 -Thiago Alcantara, Sergio Busquets
2009 -Bartra
2010 -Montoya,S.Roberto
2011 -Tello

Xavi, Puyol, Valdes, Iniesta mieli już swoje debiuty przed Laportą. A tak Messi w szkółce był już dłuuuuugo przed, a więc też nie powiem, że to Laporta utorował mu drogę. Pedro, Busi to są już za czasów Laporty. Ale co ma do tego Laporta czy Barto? Prawda jest taka, że to Guardiola ich promował. Jak widać, trzeba poczekać aż ktoś wypali, a nawet super wychowankowie co trzy lata to jest łut szczęścia i tyle. Prawda jest taka, że teraz też w szkółce są mega talenty, ale Barto nie ma nic do tego, czy wypalą. Potrzebny trener, który potrafi wprowadzać młodych i tyle.

7

Skończ już chyba sam nie wierzysz w to co wypisujesz i miotasz się z jednej strony na drugą. Ganisz za to, że Deulo nie wypalił i odszedł, a masz pretensje, że Roberto jest w pierwszym zespole,a powinien grać gdzie indziej. Graczy rezerw już skreślasz i ignorujesz logiczne fakty, bo tak Ci się to podoba i pasuje. Tak, to Pan Laporta i jego świta ma licencję na przygotowanie graczy La Masii, robi z nich czołowych piłkarzy w Europie. I nie, nie ma tu znaczenia, że klub miał kryzys, a Rijkard i Guardiola czasami wręcz na siłę wciskali wychowanków. I nie, wygrane UEFA youth league i trzecie miejsce w Adelante nie mają znaczenia, La Masia upadła, bo Barca B w trzeciej lidze. Nie, nie ma znaczenia że Xavi, Puyol czy Busi też się wybijali w trzeciej lidze. Nie, nie trzeba czekać latami aż piłkarz rezerw zacznie grać na poziomie Barcy. A generacja piłkarzy którzy zdobywali tryplet pojawiła się w tym samym roczniku. Roberto, Montoya, Rafinha, Halilović, Roberto, Munir, Samper - oni wszyscy skreśleni. Nie dlatego, że nie wystawiał ich trener i być może są o krok za słabi na najlepszą drużynę świata - to wina Bartomeu i tego, że ich nie nauczyli. Brak słów... bo Barca nie ma co trzy lata cracka ze szkółki. A powinien być co rok.

1

I tyle w temacie.

5

Ale to z Barcą B to jest p***dolenie.

1

Aguero to chyba w ogóle nie potrafi udźwignąć presji. W finale najgorszy piłkarz Argentyny, a w PL tak świetnie gra..

0

hehe ale jak przeczytałem że może być najlepszym graczem świata to mnie zbiło z tropu.

3

Co rozumiesz przez olanie La Masii? Barca B sezon temu najlepsze miejsce w historii, w lidze Adelante. Uefa youth league wygrane także młodszymi rocznikami rekordowo, jedynie jednym remisem w całych rozgrywkach. Bo Barca B spadła? Jest to normalne, Xavi grał w trzeciej lidze w rezerwach, później jeszcze raz musiał z tej ligi wyciągać drużynę... Guardiola. A wtedy w trzeciej lidze grali prawdziwe cracki które mamy teraz. Jak widać nic nie znaczy spadek, jest rzeczą naturalną. Tym bardziej, że nikt nie mógł tego przewidzieć, a Barca B ma świetny skład, najlepszy od lat, na każdej pozycji talenty, ale brak... doświadczenia i siły, zatem transfer paru weteranów powinien załatwić sprawę i powrócą, a może i z 19 letnim składem, zobaczymy... Co roku mamy nowych debiutantów w pierwszej drużynie, ale to czy się przebiją czy nie nie zależy od zarządu, a od nich samych i trenera. A więc co to te olanie La Masii? W szkołach zaczęli inaczej uczyć? Naprawdę nei rozumiem i mam nadzieję, że ktoś mi wytłumaczy, dlaczego La Masia "upada". Taki Adama ma najwięcej dryblingów w Europie, jest Halilović, Munir, Samper, Grimaldo, świetna przyszłość.
I gdzie się zaczęła ta "era" wychowanków, gdzie skończyła? Messi, Iniesta, Xavi to piłkarze którzy się wybili, ale nie jeden za drugim, tylko w odstępach czasu i latami walczyli o to by grać Barcy. Jak widać potrzeba czasu nawet jak ma się nieziemską generację. A czy może erę wychowanków mam utożsamiać z Tito, który wystawił całą jedenastkę wychowanków? I czy to było za Laporty?

A co do koszulek był na tej stronie artykuł, że grano w poziomych, ale jaki był to rok, to nie powiem, na pewno późniejszy niż ten o którym dyskutujecie.

0

Oglądałem leverkusen i póki co to Calhanoglu dla mnie jest średniakiem europejsim choć stopę ma ułożoną świetnie, mało kogo znajdziesz z takimi strzałami.

1

Bez przesady z tym, że Rakitić grał pół roku fatalnie...

0

No i widzisz co napisałeś.. Wszystko be i da się taniej, tylko nie widać alternatyw jakoś. Wszyscy są lepsi od manipulatora Barto mimo, że nic o nich nie wiemy, a i jego główny przeciwnik też nie jest aniołkiem.

0

O ile Pogba nie miał się stać kiełbasą wyborczą... I tak dalej i tak dalej możemy dokładać teorie.

2

OK, można tak chcieć, ale jak za 20 lat będzie trzeba oglądać Barcę w Adelante, albo za 5 lat walczącą z Azjatycką Valencią o 3 miejsce to zobaczymy ilu będzie "wiernych". A to nie bajki, to jest bardzo realna sytuacji. Szejki przez 5 lat przewróciły rynek piłkarski do góry nogami, a to dopiero początek i coraz więcej klubów jest wykupowanych.

2

Jak uważasz. Ja tam nie wzdycham do czystych koszulek czy pionowych pasów. O dziwo te wszystkie "wielkie" rzeczy takie przyziemne. A to, że wciąż daje się szanse wychowankom, że klub wspiera Katalonię to już schodzi na dalszy plan, bo przecież... koszulki piłkarzy i paroletnia historia, gdzie zdarzyła się generacja mega wychowanków. Dla mnie płytkie myślenie i uważam, że jeśli za zgodą SOCIOS nazwa stadionu zostanie sprzedana (ani mnie to ziębi ani grzeje) to w Polsce u polskich culesów będą pioruny uderzały i skały s*ały jeszcze długo. Co jest delikatnie mówiąc... śmieszne :D Moim zdaniem tam dla Katalończyków są trochę ważniejsze sprawy niż pionowe pasy itd. i czymś takim może być Espai Barca, ale nie wiem... jestem innym typem człowieka po prostu.

0

Kto mówił, że Pogba to priorytet Lucho?

1

I kto to jest ten Krecidlo ?

1

A co to Barto wcześniej coś mówił o Ardzie? Przecież on nawet go nie zakontraktował, tylko zgodził się z komisją, że Luis go potrzebuje i powinni go ściągnąć. Nie wiem, chyba nie łapię. Gdzie tu jakakolwiek kompromitacja?

0

Przyszedł już wczoraj. Nieźle się opalił i zarósł podczas podróży z Madrytu.

1

Jak widać nawet w tym przykładzie - przestoje paroletnie się zdarzają, a tutaj jeszcze Barca w tej chwili na szczycie.. Talenty są, ale nie ma ryzyka żeby ich wystawiać.

2

Katar niby w czym podejrzany? I czemu niby Barca ma być wciąż inna niż inne kluby? Do Realu daleko, tu nikt nie wypycha wychowanków, a Xavi jeszcze miał bombową ofertę zanim odszedł do Arabów. A no tak, paski zmienione. Paski przy koszulkach piłkarzy... z pionowych na poziome... Takie ważne... Takie bezczeszczenie.

3

Dokładnie i jak się okazało to Luis Enrique NALEGAŁ na ten transfer co potwierdził agent zawodnika. Dalej mało połączeń? Czy może Barto mu srebrników nasypał w kieszeń, aby to potwierdził?

4

Pewności nigdy nie będę miał, ale cholera... Arda jest medialny czy coś?? Nawet gazety się nim nie interesowały, a tu nagle przychodzi silny walczak, nauczony bronić i grać z kontry. Póki co to Laporta i Benedito przebąkiwali o Pogbie i Verrattim i to jest dopiero zagrywka na potrzeby kampanii. Kampania z Ardą? Trochę słabe. A Barto pozwoliłby sobie na zakłamywanie woli Lucho? Jedno złe słowo trenera i miałby chłop pozamiatane. Nie wiem, może i Lucho nie chciał nikogo ani Rakiety ani Mathieu ani Suareza, nie wiem, może tak się złożyło że mu podpasowali i wygrał tryplet. Ale zawsze powtarzał, że to jego zdanie w zespole ma być najważniejsze. W Romie nie dał sobie w kaszę dmuchać i wyleciał. No nie wiem, dużo tych połączeń.

3

A czemu to ma być bez sensu? Oczywiście, że może się zdarzyć i najlepiej mieć już zakontraktowanego i mieć z głowy, być poza konkurencją. Szejki potrafią namieszać.
Fakty są takie, że kadra na sezon kolejny jest gotowa, pełna. Ale widzę, że to już jest złe, bo nie daj Bóg Barto zrobił coś dobrze i zapunktował, bo to Barto. Do tego opcja odsprzedania - super, niech pokażą czy obchodzi ich dobro klubu i trener, jeśli go sprzedadzą to sami siebie skompromitują i prawidłowo. Ale zostawili tę opcję, to też idzie na plus tej komisji i ja też nie będę owijał w bawełnę, to są ludzie Barto, tak myślę. Tak czy siak, wyjście jest.
Guardiola to Guardiola, nie wiadomo czy Laporta by się z Lucho dogadał, ale ważniejsze jest to czy by się staruszek Cruijf dogadał, a jak widać ma inne zdanie na temat drużyny od Lucho i ich wizja jest inna. Dobrze pamiętam, co mówił Holender o Neymarze i sprzedaży Messiego, a Luis połączył aż 3 cracków. A dla mnie Holender już od dawna jest osobą niepewną. Ma swoją filozofię, która prowadzi Ajax coraz niżej, a Lucho trochę to zmienił. Póki co dla mnie Barto robi dobrą robotę, nie będę go ganił za to, że jest drużyna stabilna, z pomysłem i sukcesami. Za to wypowiedzi Pana Laporty, czy wyskok Benedito z Verrattim nie są zachęcające.

Sytuacja z Martino mimo wszystko inna. Trener na szybko, bez doświadczenia, niezwiązany z Barcą. Taka sytuacja była z Vilanovą i w sumie wyszło na to, że był trenerem przejściowym.

3

Enrique o żadnym piłkarzu tak się nie wypowiadał, a więc na takie deklaracje można czekać do us*anej śmierci i oczekiwanie tego jest niepoważne. Za to logika i styl Enrique mówi jedno - ten piłkarz ma wiele wspólnego z dotychczasową wizją Lucho.

A ja mam taką historyjkę - nikt nie będzie czekał na jaśnie łaskawych Panów, którzy później dopiero potwierdzą czy ich wizja zgadza się z tą człowieka, dzięki któremu ledwo co wygraliśmy tryplet! Brudna zagrywka? To, że Bartomeu zrobił coś pozytywnego i dla siebie i dla klubu nie jest brudne, a jak widać jednak MOGLI zakontraktować Ardę. Równie dobrze mogli sami załatwić jakiegoś piłkarza w systemie Lucho, ale czemu nikt nie dał znać: "rozmawiałem z Luisem Enrique i on chce tego młodego z FC XBC, sprowadzę go". Nikt tego nie zrobił, Laporta woli pleść trzy po trzy. Najpierw, że to on ze swoimi ludźmi będzie decydował i trener nie będzie ponad nimi, a później że jednak będzie dogadywał się z trenerem.
A co jeśli za tydzień City rzuciłoby 50mln za Turana? Myślisz, że Atletico miałoby gdzieś taką kwotę? Wtedy baj baj marzenia Turka, bo w takich klubach kasa musi się zgadzać.

2

Może tak. Nie nam to osądzać, bo co my malutczy wiemy o tych transferach.

2

Szczególnie gdy to Amerykanie zaczęli pierwsi z nimi wojować i media się włączyły. Moim zdaniem media to i ze mnie by zrobili zło wcielone.

2

Ten mundial był niesamowity w wykonaniu sędziów. Szkoda, że teraz turnieje trochę siadają, coraz bardziej liczy się klub, bo i pieniądze płyną potężne.

A o jaką Tobie sytuacje chodzi, to z rożnym?

11

Ja mimo wszystko uważam, że lepszym piłkarzem jest Munir, chociaż w pierwszej drużynie mu nie wyszło. Ale to po meczach Barcy B. Naprawdę, potrafi grać dojrzale. Wystawić piłkę, zastawić się, super lobiki nad bramkarzem, może grać na wszystkich pozycjach w ataku, a nawet ofensywny pomocnik. On naprawdę nie bez powodu jest tak wysoko u Lucho, chociaż nie przekonuje wyglądem.

2

moim zdaniem Roberto to póki co lepszy DM od Sampera, chociaż Samper ma potencjał ogromny. No, zobaczymy jak nimi pokierują.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?