1

Rafinha na ŚO to wymysł pismaków. Jedyny boczny obrońca, który grał w tym systemie to Alaba, a nie PO do tego ze słabymi warunkami fizycznymi i powiedzmy sobie szczerze - przeciętnymi umiejętnościami porównując do innych piłkarzy Bayernu. Guardiola ma 3 ŚO, z czego jeden sadzi klopsa za klopsem, drugi to przereklamowany czołg, a trzeci w formie to najlepszy stoper świata. Aha, jest jeszcze Martinez i myślę, że to on ma pewne miejsce na ŚO tuż za Boatengiem, ale niedawno wrócił po ciężkiej kontuzji.

3

A co to niesamowitego ten Kurtuła gra, bez przesady, w Atleti był lepszy.

1

Rafinha na lewym ŚO co oni tam palą jprdl...

1

Ja tam pamiętam jak przed sezonem 13/14 typowano ich jako głównych kandydatów do wygrania LM, a nawet z grupy nie wyszli. Póki co chyba Hiszpania i Bundes to najlepsze ligi. Dziwi mnie to, że Bundesliga tak wysoko, ale chociaż sami wychowują piłkarzy, a Anglia to zaciąg.

2

Dobrze prawisz, Sampera prawie zawsze mijają jak tyczkę, powinien to poprawić. Edgar choć robi błędy to chyba najlepiej rokuje z obrońców (z Grimaldo). Aż żal mi było chłopaka, gdy robił rajdy przez zasieki rywala i nie miał do kogo podać, no ale to była też głupota, bo później kontry szły i luka w obronie. Murawa też słabej jakości w Albacete. Adama się marnuje w B, Lucho powinien już go układać, bo tam zleniwieje tak czuję, a jego gra bez piłki prawie się nie poprawia. A to nie kto inny jak Munir wtedy z woleja pociągnął, chyba tylko on oddawał strzały z ataku :) Ja się nie dziwię, że obrona robi takie błędy jak co chwila są osamotnieni i muszą odpierać kontry, w końcu któraś się musi udać. Irytował mnie Dongou schowany za obrońcami, który jeszcze miał wąty do Munira. W ogóle to dziwne, bo Munir najchudszy, a jako jedyny próbuje przetrzymać piłkę w środku :D Kto wie, przypakuje i może będzie fajny zmiennik, bo w Barcie się spalił, ale co do pressingu i pracy nie można było mieć zastrzeżeń, ale partolił strasznie.

1

Jeśli będzie 5 obrońców to lukę będzie miał Guardiola. Jak z zespołami Bundesligi drużyna jego nie potrafi wymienić paru podań i wyjść z pod pressingu, to pomyśl, co zrobi z nimi Barca. A Guardiola nie sądzę, aby stawiał autobus.

4

Dongou, Sandro zero ruchu w ataku, a do tego największe pretensje do wszystkich. Munir musiał pokazać, jak się wykańcza. Dongou postrzelał na początku i już nie musi. Wygranych pojedynków o piłkę atak nie ma w ogóle. Do tej pory myślałem, że to pomoc i obrona są słabe, ale atak to takie gwiazdeczki. Nawet Halilović walczył o piłkę. Patric też całkiem nieźle radzi sobie w pomocy. A obrona wiadomo, jak złożona z 19 latków to i tak będą błędy.

2

Przepraszam bardzo, ale co Wy p*erdolicie? :D

25

Z Segunda do Barcelony, fajna historia :)

8

Zastanawia mnie ten Real. Cordoba potrafi im postawić równe warunki, Sevilla gra lepiej już drugi mecz w sezonie. Słaba obrona, świetna pomoc. Kompletnie nie radzą sobie z czołówką la ligi, ale mimo wszystko punktują. To mnie też martwi, że będą grali z Valencią, która nie grzeszy wykorzystywaniem sytuacji. A wystawienie Negredo i Moreno to będzie dla mnie oczywisty sygnał - walkower. Mecz z Juventusem staje się coraz mniej przewidywalny. Mnie naprawdę nie ździwi, jeśli to Włosi zagrają w finale LM, a Real dobije sprzedany Morata.

8

Fajnie sceptyczny, że tutaj na tym forum tak wszystkich uświadamiasz. Co myślą, co ich boli, odkrywasz prawdziwą twarz kibiców Barcelony. Za to dożywotni szacunek ode mnie.

1

Śmiem twierdzić, że Bravo jest w tej chwili lepszym bramkarzem od Neuera, oczywiście pomijając grę nogami.

0

Główny ma kontuzję!

1

Tak jest, towarzyszu!

0

Dobrze grają, tylko niech na spalone uważają.

0

Trza przyznać, Real ma dużo szczęścia...

1

A co tu opowiadać. James nabił głowę Groszka, a piłka poleciała pod nogi Ronaldo, już było po ptokach.

1

Atletico nawet bez podkładania ma małe szanse z Barcą, oglądałem ich trochę i to nie ta sama drużyna co rok temu.

0

sytuacyjnie jak lis, jak zawsze.

1

Emery robi niesamowitą robotę w Sevilli, szacunek.

1

Ludzie z tej strony to jednak barany :D

1

No nie wiem, jak boczny obrońca ma 2 asysty, do tego wypracował 100% sytuację, dobrze w obronie. Jak dla mnie 9.5, za to Pique odwrotnie.

2

A ktoś pamięta jak za Martino w końcówce sezonu Barca męczyła się z Betisem i dopiero karne ustawiły mecz?

1

Takie mecze są fajne bo obstawiłem akurat 2 brameczki Messiego i się zastanawiałem nad dużym handicapem, ale jednak Messi to Messi niezawodny. Z małą pomocą Pedro i Suarezaa.

0

A co mają bronić jak Granada nie wychodzi ze swojej połowy? Pomyśl...

4

Dokładnie pax, tyle szczęścia co on miał, to naprawdę... Raz mu się udało, a później wiedział, gdzie się zakręcić. W Realu pokazał, ile jest wart. Teraz nikt za nim nie płacze odkąd Carlo pokazuje swój Real.

1

Niepotrzebnie doszukujesz się tu sensu. Po prostu Mou wie, że nie będzie mógł wydać miliarda w jednym okienku i mu to przeszkadza... Teraz tylko z której strony to ugryźć!

6

Guardiola już niemiecki się robi :)

1

Nic nie wmawiam, sam pisałeś nie raz o fatalnej pomocy i o tym, że ich gra obronna to mit. Ja o MSN nigdy złego słowa nie napisałem. Tylko chciałem przekazać, że pokazywanie gry obronnej pomocników poprzez wklejanie statystyk (zresztą też nie można być pewnym, czy nie błędnych) odbiorów, przejęć, wślizgów, bloków mija się z celem i uważam że dobrze o Tym wiesz, mimo to dalej ich używasz. Co z tego, że Adriano z Valencią miał mało strat i trochę odbiorów jak był najsłabszym punktem drużyny (!!!). Jeszcze pokazywanie odbiorów obrony ma jakiś sens, ale to bardziej ciekawostka, ale dla pomocy to bez sensu. Sorki, że Tu się tak podczepiłem, ale nie chce mi się wykopywać starych postów. Nie wiem czemu czujesz się atakowany, nie powinieneś. Tyle ode mnie.

4

Nie chodzi o te komentarze, tych statystyk używałeś wcześniej. Wedle Twoich tekstów nic się nie zmieniło, różnica jest tylko w tym, że MSN jest świetne, a obrona gra solidniej. Jeśli chcesz to brnij w to dalej, dla mnie jest to naiwne myślenie i nieprawdziwe. Barca z solidną obroną, beznadziejną pomocą i człapiącym Messim i średnim Neymarem (w grze obronnej) traci mało goli. A sytuacje z poprzedniego sezonu, gdzie Valdes w sytuacjach sam na sam musiał ratować drużynę praktycznie co mecz teraz prawie nie występują. Jak to wytłumaczyć? Ja to tłumaczę poprawę gry obronnej właśnie pomocy, która od tak magicznie nie straciła formy i umiejętności. Popatrz na Xaviego, gdy gra i porównaj jego pracę w defensywie do Iniesty. Xavi to wciąż tiki taka, Andres się zmienił. Gra obronna pomocników jest niezbędna, jeśli chce się bronić głęboko.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?