0

Same minuty Sandro pokazują, że nie ma co go oceniać, bo prawda jest taka, że zagrał wielkie nic. Pare dobić na bramkę nie świadczy o jego klasie, a w Barcie B widać, że wcale lepszy od takiego Munira nie jest. A więc nie ma co płakać jak nie wiadomo nad jakim talentem, bo nie widzę w nim ani niesamowitego dryblingu, ani kreatywności. Ot taki skrzydłowy w Segunda. Może coś być, ale nie wiadomo.

0

Byli starsi.

1

Nie powiedziałbym, że gra gorzej w Sevilli, po prostu gra całkiem inaczej i się uczy.

1

Bez przesady, w Evertonie grał dobrze, tam mógł poczarować. Ale widać było u niego egoizm, jak widać ciężko to wyplenić. Teraz musi nauczyć się grać w całkiem inny sposób co trochę potrwa.

2

Przecież to prawda, ale jest już lepiej.

1

Chłopak grał z Białorusią U-21, to zapewne jego ostatnie występy w tej reprezentacji. Co robił Traore w Youth League, to podobne porównanie, a teraz lepsi i starsi obrońcy mają go obcykanego w Segunda. Deulo do niedawna nieważne z kim grał, grał zawsze tak samo, nie wiem czy na niego aż tak wpływa psychika.

2

Nie ma co się czarować, wolałbym oglądać w tej chwili Munira w pierwszym zespole niż Deulo. Ale jest pozytyw, bo to całkiem inny piłkarz, niż ten z Evertonu. Emery miał baaaardzo ciężki orzech do zgryzienia, a widać, że się poprawił. Jednak z drugiej strony plotki o tym, że się nie zgadza z trenerem nie napawają optymizmem. Chciałbym, aby ten chłopak pokazał, na co go stać, ale przydałoby się zostawić go na jeszcze 2 lata.

1

Ale jednak pewne rzeczy się powtarzają. Gwiazdy włoskiej piłki bledną w innych krajach, piłkarze z Hiszpanii robią furorę w PL, a piłkarze z PL mają problemy odnaleźć się w BBVA (chociaż tu już trafiają prawdziwe torpedy typu Bale czy Suarez, a nawet oni mają problemy).

1

To trochę wróżenie z fusów, ale tak często bywa. Przykład najbliższy Ramos gracz Herthy. Grał w średniaku, walczył o króla strzelców, a po przejściu do Dortmundu na ławce, jeszcze jaśniejszy przykład Immobile. Dlatego ja też nie poppadam w jakieś wielkie zachwyty nad Pogbą, czy Icardim. Morata w Juve gra w pierwszej jedenastce!

8

Morata 35 mln? skąd to wziąłeś? Chyba 20 mln.

0

Zero walki? O czym gadasz?

0

Ta kostka to pewnie ściema.

1

Wystarczy, że wiele osób nazywało Lucho Leczo lub wuefistom, idioctwo.

3

Akurat ostatnio oglądałem do snu jeden mecz z tej ligi i muszę powiedzieć, że nie jest beznadziejna! Czołówka wiadomo, że nie, ale np z polskimi kopaczami ma niewiele wspólnego. No i jest taka insza, dużo fizyczności, chyba robiona pod gusta Amerykanów. Ostro karają symulki, nawet śmiesznie to wygląda jak ktoś pada,a piłkarz wyciąga rękę w kierunku sędziemu i pokazuje, że powinien wyciągnąć kartkę, później okrzykuje symulującego :D

3

Poza tym nie chce mi się wierzyć, że osiągamy takie dobre wyniki, a pomoc jest aż tak fatalna. Do tego lepsza gra w defensywie. Statystyki statystykami, ale to musi mieć jakiś sens.

3

Odbiegając trochę od tematu. Moje luźne przemyślenia. Czy Barca może sobie pozwolić na ofensywniej usposobionych pomocników? Tutaj chodzi mi głównie o nasze skrzydła. Co by nie mówić, to ja widzę jak np. na Alvesa idzie kontra 3 na jednego no i nie oszukujmy się, Neymar daje mało w defensywie, Messi daje jeszcze mniej. I niezbyt przemawiają do mnie statystyki odbiorów jego, bo on dobrze czyta grę, ale po prostu widać, że te cracki nie marnują sił na defensywę, robią to w ostateczności. Nie ma porównania do pracy Alexisa czy Pedro. A więc czy trener nie chce po prostu równowagi, mieć zawsze tego pomocnika z tyłu? Bo właśnie tak jest w większości meczów, Rafinha ma podobne pozycje do DMa (!), zaś gdy gramy z Xavim to widać, że on ustawia się ofensywniej.

1

Masz rację, ktoś z młodych dostanie te minuty. Bo wiadomo, że jeśli trener będzie miał wystawić w ważnym meczu (lub z ławki) któregoś pomocnika to zawsze ma pewny wybór Xavi, który na 99% nie zawiedzie, a zawsze da swoją jakość i pewność. Z nim nawet teraz gra inaczej wygląda, dopiero teraz jest doceniany, kiedy widzimy jak bez niego sobie (nie)radzą pozostali pomocnicy.

1

Ale czy odejdzie zostawiając futbol, czy przechodząc do Kataru? Wizja legendy jednego klubu, który poprowadził drużynę do 4 LM brzmi przyjemnie.

0

Ja to bym tak szczerze jeśli nie Vietto, to z powrotem zobaczył Gio dos Santosa w Barcelonie. Co prawda, w Barcie grałby zapewne głównie na skrzydle, ale to dobry grajek, lepszy od Vietto.

1

Moim zdaniem jeśli Barca wygra w tym sezonie LM to będzie mu ciężej odejść w ten sposób. Z drugiej strony, może po prostu chce dalej grać, bo wciąż potrafi robić to na najwyższym poziomie i ma motywację.

5

Póki co okazuje się to w Twojej głowie, bo wypisane WSZYSTKIE pieniądze nie ważne czy dla klubu, czy firmom, to 86 mln i tego póki co należy się trzymać. Ale sam transfer wyniósł 57 mln, to też nie jest kłamstwo. Patrz na Real, jak przy transferze Bale Tottki podawały inną cenę niż Real.

2

Ukraińcy też mają niezłych grajków, w meczach reprezentacji nie można być niczego pewnym. Bo tutaj liczyć się będzie zaangażowanie bardziej, piłkarze mają kluby, w których one są priorytetem, w końcu tam się zarabia miliońce.

3

Póki co nikt żadnych machloi nie potwierdził. Bo na przykładzie nawet naszego kraju widać, że za byle g*wno można siedzieć w sądzie, i to widać nie od dziś ktoś czycha na potknięcia Barcy.

2

No rzeczywiście, straszne barbarzyństwo mówić o tym, że trener przed śmiercią chciał tego transferu. A chyba decyzja trenera to ważny element przy transferach? Moralność, co to ma do tego?

2

Też mnie to zirytowało, ale w sumie jeśli mają się burzyć gimby + ciemna masa, których zdanie mnie guzik obchodzi to niech nabijają te wyświetlenia jak chcą. Tylko najgorsze jest to, że cierpi na tym wizerunek Barto (dla tych z ciemnej masy) i Tito(bo to tak naprawdę dziennikarze okrzyknęli jego winnym tego transferu ), a nie sądzę. Zresztą, jaki ma sens szukanie winy w świetnym transferze??

1

Tutaj widać, co się liczy dla tej strony. Wyświetlenia i komenty ponad wszystko.

6

Ale mówi prawdę? Pewnie mówi. A wszyscy burzą się, bo Tito to zmarły, plus tytuł z onetu. Polecam samodzielne myślenie. Czy ktoś tutaj zszargał dobre imię Tito? Zresztą tam nie Bartomeu powinien być, a Rosell.

1

Powinniśmy dziękować Tito, że chciał tego transferu, o ile to wszystko prawda.

3

Te mecze to pułapki, ale jeśli już to pewnie Francja wygra.

2

pax to nie jest wyimaginowane, pomocnicy, a nawet sam Alves to teraz głównie defensywa. Jeśli miałbym to jakoś zobrazować to gramy dwoma DMami (jeden jednak schodzi przy ataku pozycyjnym wyżej, ale bez przesady). Na początku sezonu to Rakitić wspierał Busiego teraz robi to Iniesta, sprawdź na whoscored pozycję Iniesty w około 5 ostatnich meczach. Sprawdzałem w którymś i faktycznie wyraźnie Iniesta był cofnięty, co zauważyłem dobrze, nie ma porównania do tego, co robił/robi Guardiola. Ile było wejść w pole karne pomocy bez piłki? Teraz tego nie robią, jeszcze niedawno pole karne szturmowało 4 zawodników Barcy (Martino z Fabregasem tak robił na początku). Tak samo Alves cofnął się bardzo. Rakieta otrzymuje ostatnio dużo swobody w ofensywie, jeszcze efektów za bardzo nie ma (bramka z City), ale jeśli Iniesta w GD ma 6 odbiorów, więcej od DMa to nie wiem jak to nazwiesz i o czymś to świadczy.
Jeszcze od siebie dodam, że wszyscy się jeszcze uczą tego stylu. Iniesta na początku sezonu popełniał głupie faule na 25 metrze od bramki, teraz jest lepiej, to widać.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?