0

Z Sevillą w Superpucharze za najbardziej emocjonujący.
Z Realem, Celtą, Bilbao (Oczywiście rewanże c:) za najlepszy.
Za najtrudniejszy chyba rewanż w SupH. Tak rewanż, ponieważ była ogromna presja i w dodatku graliśmy w 10.

1

Mało realny to jest Puchar Króla, liga zresztą też ;P

0

Strzelił nie typowego samobója :o

0

Napisałem do redakcji tydzień temu o tym, może to rozpatrzą

7

I dobrze, niech zabiorą ze sobą Espanyol

1

Milan wychodzi na prowadzenia z Alessandrią po bramce Meneza
EDIT: już 2:0 i Milan na 99% w finale

0

Najważniejsze, że w naszej Katalonii mówi się ,,j'' i tego się trzymajmy :-)
Hiszpania nas nie obchodzi

0

Jest dużo form, których musisz zapamiętać i chyba największy problem to rozróżnić dwa nieregularne czasowniki być - haber (Ten jest o tyle łatwy, że ma tylko jedną formę dla wszystkich osób - hay) i estar. Jest jeszcze jeden czasownik być- ser, ale go łatwo rozróżnić od pozostałych.
Po za tym to dużo słówek, wiesz takie standardy :-)
Ogólnie polecam, ja się uczę od września i na razie dobrze mi idzie ;)

0

To jest bez różnicy, popularniejsza wymowa to oczywiście ,,j''.
Ale jak w takiej Barcelonie powiem ,,dź'' to chyba mnie zrozumieją :c

0

,,V'' się czyta jako ,,b'', więc to trochę lepiej brzmi, chociaż masz i tak rację :-) Lepiej brzmi jako ,,j''.
Wiem, że w Madrycie się czyta ,,ll'' jako ,,dź'', bo moja nauczycielka z tamtąd pochodzi.

0

Pytanie do osób, które uczą się hiszpańskiego:
Jak wymawiacie literę ,,ll'' ?
Mi nauczycielka mówiła, że czyta się ją jako ,,dź'', a np. mój kolega ma nauczyciela, który mu mówił, że czyta ją się jako ,,j''. Wiem, że obie opcje są poprawne, ale ciekawi mnie, która opcja jest popularniejsza u polaków :d
Wiem też, że to zależy od regionu Hiszpanii

0

To Tito został świętym ?! :o

1

1

Albo Villarreal/Bilbao/Valencia
Też nie miałbym nic przeciwko temu

3

Mam czterech kandydatów:
-Borussia
-Sevilla
-Liverpool
-Tottenham
Chciałbym, żeby te zespoły awansowały do półfinału

1

Tak :-) Ciekawie by było

1

Może w przyszłym sezonie będą mieli okazje pokazać na co ich stać :))

0

Ciekawe czy Legia by dała rada ManU w takiej formie.

0

Copa America niech wygra Messi, a Igrzyska Neymar ;)

0

Dzięki, wzajemnie

0

Dzięki, to od przyszłego sezonu biorę udział ;)
Bójcie się, jestem w tym dobry, rok temu wygrałem w typowaniu Ligi Mistrzów na takim blogu, a w Lidze Europejskiej zająłem drugie miejsce... za moim tatą :D

0

Mam trochę głupie pytanie co do tego. Żeby wziąć w tym udział trzeba być pełnoletnim, tak ? :/

0

Przesadzasz, każdy zasługuje na swoją szanse, miłego dnia

0

Tylko, że Bartra jak jest w formie to nie jest gorszy od Vermaelena i Mathieu

0

Co zwiększa spam na stronie i leci więcej banów :/

0

No dobra, widziałem, że tak napisałeś, ale to by było trochę głupie i bez sensu

0

To mają sami siebie zbanować ? ;P

0

Trzeba się będzie pilnować, a nie jest to łatwe

0

Bo zaśmiecają naszą stronę bezsensownymi komentarzami

0

Coś mi się zdaje, że nie kliknąłeś w ,,odpowiedź'' ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?