Wojtek2002Barcelona
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: marzec 2015
Lublin
5 obserwujących
21 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Z Sevillą w Superpucharze za najbardziej emocjonujący.
Z Realem, Celtą, Bilbao (Oczywiście rewanże c:) za najlepszy.
Za najtrudniejszy chyba rewanż w SupH. Tak rewanż, ponieważ była ogromna presja i w dodatku graliśmy w 10.
1
Mało realny to jest Puchar Króla, liga zresztą też ;P
0
Strzelił nie typowego samobója :o
0
Napisałem do redakcji tydzień temu o tym, może to rozpatrzą
7
I dobrze, niech zabiorą ze sobą Espanyol
1
Milan wychodzi na prowadzenia z Alessandrią po bramce Meneza
EDIT: już 2:0 i Milan na 99% w finale
0
Najważniejsze, że w naszej Katalonii mówi się ,,j'' i tego się trzymajmy :-)
Hiszpania nas nie obchodzi
0
Jest dużo form, których musisz zapamiętać i chyba największy problem to rozróżnić dwa nieregularne czasowniki być - haber (Ten jest o tyle łatwy, że ma tylko jedną formę dla wszystkich osób - hay) i estar. Jest jeszcze jeden czasownik być- ser, ale go łatwo rozróżnić od pozostałych.
Po za tym to dużo słówek, wiesz takie standardy :-)
Ogólnie polecam, ja się uczę od września i na razie dobrze mi idzie ;)
0
To jest bez różnicy, popularniejsza wymowa to oczywiście ,,j''.
Ale jak w takiej Barcelonie powiem ,,dź'' to chyba mnie zrozumieją :c
0
,,V'' się czyta jako ,,b'', więc to trochę lepiej brzmi, chociaż masz i tak rację :-) Lepiej brzmi jako ,,j''.
Wiem, że w Madrycie się czyta ,,ll'' jako ,,dź'', bo moja nauczycielka z tamtąd pochodzi.
0
Pytanie do osób, które uczą się hiszpańskiego:
Jak wymawiacie literę ,,ll'' ?
Mi nauczycielka mówiła, że czyta się ją jako ,,dź'', a np. mój kolega ma nauczyciela, który mu mówił, że czyta ją się jako ,,j''. Wiem, że obie opcje są poprawne, ale ciekawi mnie, która opcja jest popularniejsza u polaków :d
Wiem też, że to zależy od regionu Hiszpanii
0
To Tito został świętym ?! :o
1
1
Albo Villarreal/Bilbao/Valencia
Też nie miałbym nic przeciwko temu
3
Mam czterech kandydatów:
-Borussia
-Sevilla
-Liverpool
-Tottenham
Chciałbym, żeby te zespoły awansowały do półfinału
1
Tak :-) Ciekawie by było
1
Może w przyszłym sezonie będą mieli okazje pokazać na co ich stać :))
0
Ciekawe czy Legia by dała rada ManU w takiej formie.
0
Copa America niech wygra Messi, a Igrzyska Neymar ;)
0
Dzięki, wzajemnie
0
Dzięki, to od przyszłego sezonu biorę udział ;)
Bójcie się, jestem w tym dobry, rok temu wygrałem w typowaniu Ligi Mistrzów na takim blogu, a w Lidze Europejskiej zająłem drugie miejsce... za moim tatą :D
0
Mam trochę głupie pytanie co do tego. Żeby wziąć w tym udział trzeba być pełnoletnim, tak ? :/
0
Przesadzasz, każdy zasługuje na swoją szanse, miłego dnia
0
Tylko, że Bartra jak jest w formie to nie jest gorszy od Vermaelena i Mathieu
0
Co zwiększa spam na stronie i leci więcej banów :/
0
No dobra, widziałem, że tak napisałeś, ale to by było trochę głupie i bez sensu
0
To mają sami siebie zbanować ? ;P
0
Trzeba się będzie pilnować, a nie jest to łatwe
0
Bo zaśmiecają naszą stronę bezsensownymi komentarzami
0
Coś mi się zdaje, że nie kliknąłeś w ,,odpowiedź'' ;)