0

Jak obstawiacie dzisiaj Ligę Europy? Myślicie, że Salzburg da radę z Lazio?

1

Nie wiem jacy byli kiedyś trenerzy, znam ich jeżeli już to z opowieści (np. Johana Cruyffa), dlatego w moim rankingu uwzględnie tylko tych, których miałem okazję podziwiać na własne oczy :D

1. Guardiola
Tu nie ma żadnych wątpliwości. Wielka dominacja najpierw w La Lidze, potem w Niemczech i teraz największa jak do tej pory w Anglii. W Lidze Mistrzów to wiadomo. U nas na 4 lata dwa zwycięstwa i dwa bardzo pechowe odpadnięcia w półfinałach. W Bayernie już trochę gorzej. Widać, że nie za bardzo odpowiadał im styl narzucony przez Pepa. Jednak tutaj także miał pecha, bo przez trzy sezony na luzie dochodzili do półfinałów, w których mierzyli się kolejno: z Realem, który był w najlepszej formie od kilkunastu lat, Barcą, która grała najlepszy sezon od właśnie odejścia Pepa i Atleti, które było bardzo zmotywowane żeby wygrać w końcu LM. A co do City to wiadomo jak tam ich wszystkich poustawiał w tej Anglii, w LM narazie też idą jak burza no i zobaczymy co będzie dalej.

2. Ferguson
To jakim był trenerem można określić nie po tym jak United się spisywało za jego kadencji, ale jak się spisuje tuż po jego odejściu... Przecież to różnica kilku klas... Żeby przez 26 sezonów utrzymywać ciągle ten sam klub w powiedzmy TOP5 na świecie to trzeba być naprawdę geniuszem i chwała mu za to.

3. Heynckes i Simeone
Jupp stworzył najprawdopodobniej najsilniejszy Bayern w historii, który bez trudu objechał wtedy zagubioną pełną problemów Barce 7:0. Teraz kiedy ponownie objął Bayern ten znowu powoli, ale jednak coraz bardziej zaczyna trochę przypominać ten legendarny Bayern z sezonu 12/13. A co do Simeone- z zespołu, który walczył o 8 miejsce w tabeli potrafił stworzyć zespół, który niecałe dwa lata później wygra całą ligę. Można nie lubić stylu w jakim grają jego drużyny. Można nie lubić jego zbyt ostrego temperamentu. Ale trzeba mu przyznać, że nikt tak jak on nie potrafi zmotywować zespołu do walki. Trenerem jest znakomitym.

4. Conte i Mourinho
Conte z bardzo słabą kadrą reprezentacji Włoch potrafił dojść do ćwierćfinału, w którym toczyli równy pojedynek z Mistrzami Świata, z którymi ostatecznie pechowo odpadli po rzutach karnych. Wcześniej wygrał Ligę Włoską- cały sezon bez porażki. Po Euro objął Chelsea. Pierwszy sezon zdominowany całkowicie. Teraz ten drugi jest znacznie gorszy, ale myślę, że to bardziej wynika z przyczyn pozasportowych (konflikt z zarządem oraz czasem się wydaje, że piłkarze grają na jego zwolnienie. Szkoda.) No nadszedł czas na naszego ulubieńca :D Stary, dobry Jose. To za jego kadencji wpisała się tradycja minimum jednego czerwa na Klasyk. Ale trzeba mu przyznać, że taktykiem jest, (a raczej był bo z sezonu na sezon idzie mu coraz gorzej) bardzo dobrym. No i te zabójcze kontrataki jakie grał wtedy Real.

5. Allegri
Allegri to znakomity taktyk. Wydaje się, że podobnie jak nasz Ernesto ma pomysł na każdą drużynę. Nie przypadkowo doszedł dwa razy do finału LM i nie przypadkowo co roku deklasuje przeciwników w Lidze Włoskiej.

0

Miałem tak samo, obejrzałem już wszystkie możliwe wykonania na YouTube :D

2

Człowieku co ty bredzisz... Nikt nie napisał, że Cou ma z tym problem. Jasne, że to szanuje. Nikt też nie ma wątpliwości, że wszystkie wolne to królestwo Messiego. Jednak czasem przychodzi taki czas jak na przykład teraz, kiedy Messi nie gra pełnego spotkania przez 3 kolejki z rzędu, albo kiedy Leo raz na dwa-trzy mecze ustąpi koledze tego jednego wolnego (nie zaprzeczysz, że tak nie jest). No i my się odnosimy do tego (mamy prawo wyrazić swoje zdanie), żeby chociaż ¼ tego co strzela Suarez strzelał Philippe... Zważywszy na fakt, że Suarez w Barcelonie po tym elemencie gry strzelił tylko jedną bramkę (i to 2 lata temu) a ostatnio tych wolnych pod nieobecność Leo wykonywał całkiem sporo. Więc jedyną osobą, która ma tutaj problem jesteś ty. Nikt nie krytykuje Luisa, tylko każdy wyraża swoje zdanie, które u większości jest takie, że Coutinho też czasem powinien spróbować oddać strzał z wolnego, zwłaszcza, że w Liverpoolu nawet w tym sezonie bardzo dobrze mu to wychodziło ;)

1

Może i bramek z wolnego ma sporo, ale na pewno nie w FCB. W Barcelonie strzelił jeśli mnie pamięć nie myli tylko JEDNĄ. Dlatego nie rozumiem skąd u was to uwielbienie do wolnych Suareza, skoro każda jego próba kończy się albo na murze, albo obok czy nad bramką...
Mam nadzieję, że Cou dostanie niedługo szansę, bo udowodnił, że strzelić z dystansu to on potrafi.

2

Wielka Sobota to Wielka Sobota, Wielkanoc to Wielkanoc.

3

Nic się dzisiaj nie da przeczytać, bo co 3 post na Facebooku to boki zrywające żarty na Prima Aprilis. Chyba się zanurzę w podręcznikach, a do internetów powrócę jutro :D

4

Bardzo słabo. Widać, że przerwa reprezentacyjna nam nie służy. Jednak mimo wszystko należą się brawa, bo udało im się z tego podnieść i w dalszym ciągu mamy szanse na coś historycznego :)

0

W drugiej turze będą walczyć ze sobą Stoch z Lewym :D

0

Powinno wejść. Nie wiadomo tylko jak z tą Sevillą u siebie.

0

.

0

Wątpię żeby dostali, przecież bodajże w 2006 roku mieli... Wg mnie wybiorą Kanadę. Między innymi dlatego, że chyba nigdy zimowych igrzysk nie było w Ameryce Północnej.

3

Byłem dzisiaj na meczu młodzieżówki. Polska wygrała z Litwa 1:0 po bramce Kownackiego w 78 minucie. Moje obserwacje pomeczowe:

1. Beznadziejna Litwa
W pierwszej połowie dwa razy wyszli poza swoją połowę... Ich taktyka polegała na 11 zawodnikach we własnym polu karnym. Nie cierpię oglądać takich drużyn i cieszę się, że zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

2. Beztaktyczna Polska
Niestety, ale Polska też nie zagrała genialnego meczu. Autobus Litwinów to jedno, ale Polacy wyglądali jakby nie mieli w ogóle pomysłu na gre. W pierwszej połowie mieli może 2 akcje po której stworzyli zagrożenie, ale tak to to było bezsensowne klepanie przed polem karnym. Martwi mnie brak obranej taktyki i brak pomysł na grę, bo prędzej czy później to się odbije na wynikach pierwszej reprezentacji :/ w drugiej już było trochę lepiej. Jednak może niepokoić to, że gdyby nie złe ustawienie Litwinów w obronie to ten mecz najprawdopodobniej skończyłby się remisem 0:0...

3. Bardzo dobry Kownacki
Dawid wziął na siebie odpowiedzialność. To on napędzał akcje, to on dzisiaj dyktował warunki w Lublinie. Wydaje mi się też, że powinien być na nim karny, bo tak to wyglądało z trybun, ale żeby to ocenić musiałbym obejrzeć powtórkę. Nie wiem czy Kownaś pojedzie na Mundial, ale jeżeli nie to już od września powinien być na stałe włączony do pierwszej reprezentacji.

4. Średni Kapustka
Mało widoczny w pierwszej połowie. W drugiej miał taką akcję, po której minął czterech rywali. Do tego jeszcze kilka przyspieszeń, jednak to zbyt mało jak na objawienie Euro 2016. Widać było, że się stara, ale musi zacząć regularnie grać, bo inaczej nic z tego nie będzie.

No i na koniec chciałbym pochwalić całą reprezentacje. W Lublinie było dzisiaj naprawdę zimno. Ja stałem w swetrze, kurtce, czapce i szaliku i mi było mało, a oni latali w krótkich rękawach jak gdyby nigdy nic :D wiem, że byli rozgrzani itd, ale i tak jestem pod wrażeniem :)

26

,,Nie pożądaj żony piłkarza klubu swego" :D

9

Też miałem taki pomysł tylko nie rozumiem czemu Kryształowa Kula i Mistrzostwa Świata mają po tyle samo punktów. O KK walczy się cały sezon. Trzeba być przez 4 miesiące w niemalże równej (bardzo dobrej) dyspozycji. Czasem jedne zawody mogą wszystko zawalić... Natomiast MŚ to są jedne zawody. O tym kto dostanie medal decyduje w dużej mierze dyspozycja dnia (dobrym tego przykładem jest medal Piotrka Żyły z przed roku). Zgodzisz się, że chyba trudniej jest utrzymać dobrą dyspozycję przez 4 miesiące niż jeden dzień? :D

0

Przeszukałem wszystkie filmweby itp, ale nigdzie nie mogę tego znaleźć. Dlatego zwracam się tutaj. Czy Dom z Papieru kończy się po 6 odcinku drugiego sezonu? Czy są jakieś inne tylko nie ma na Alltube? Albo mają zamiar dopiero stworzyć ciąg dalszy? :D

0

Chyba nie zrozumiałeś, że on to żartem powiedział :P
Też mnie trochę drażnią te cykle, ale cóż na to poradzić...

10

Jakby ktoś nie widział, wywiad ze Stefanem Horngacherem:

D: Trenerze, zostaje pan z naszą kadrą, ale umowa tylko na rok. Dlaczego tak krótko?
SH: To jest moja prywatna sprawa. Tak zdecydowałem.
D: Można powiedzieć, że negocjacje ze związkiem przebiegły sprawnie?
SH: Wszystkie moje warunki zostały spełnione. Chciałem, żeby było więcej pieniędzy na inne kadry. To jest warunek, żeby poziom rósł i utrzymał się w Polsce na lata. Mamy jeszcze dużo do zrobienia.
D: Jakie plany na najbliższy sezon?
SH: W przyszłym roku są mistrzostwa świata, ale też jak zawsze Turniej Czterech Skoczni czy Raw Air, Planica 7, może jeszcze wymyślą jakieś Zakopane „osiem”, trzeba być gotowym na cały sezon.
D: Ostatni weekend dostarczył dużo emocji?
SH: Niedziela, ostatnie zawody, dla mnie szczególnie był to bardzo emocjonujący dzień. Kamil naprawdę włożył bardzo dużo pracy w wygranie Pucharu Świata drugi raz w karierze. Naprawdę jestem szczęśliwy.
D: Czasu na odpoczynek nie będzie wiele. Już w przyszłym tygodniu rozpoczęcie treningów. Kiedy powrót na skocznię?
SH: W następnym tygodniu rozpoczynamy lekkie treningi. Potem będą one coraz trudniejsze. Kwiecień będzie poświęcony na przygotowanie kondycji. Kiedy wrócimy na skocznię? Myślę, że będzie maj, połowa maja.
D: Skoczkowie wiedzieli, że urlopy znów będą bardzo krótkie?
SH: Nie byli zaskoczeni, że tak wcześnie zaczynamy treningi. Wiedzieli, że może być maksymalnie tydzień wolnego. Nikt nie narzekał, każdy jest gotowy na rozpoczęcie treningów przed kolejnym sezonem.
D: Wszyscy zauważyli, że w Planicy Polaków startowały osoby ze sztabu szkoleniowego. Adam Małysz wydawał się nieco zestresowany przy machaniu chorągiewką.
-SH: W Planicy mieliśmy siedem skoków, a my mamy również siedem osób w sztabie, dlatego każdy dostał ode mnie szansę wystartowania skoczków w jednej serii. To taka forma uznania za pracę przez cały sezon. Adam był zestresowany? A tego nie wiem.
D: Słyszeliśmy od zawodników, że ma plan na poprawę formy Piotra Żyły i Macieja Kota. Ale chyba nie każe pan im mieszkać osobno na zgrupowaniach.
SH: Mam plan na poprawę formy Żyły i Kota. Nie chodzi tutaj o rozdzielenie ich do innych pokojów. Musimy kontynuować pracę, w której było dużo pozytywów. Musimy jednak znaleźć więcej indywidualnych aspektów, które wpłyną na poprawę ich dyspozycji.

Ciekaw jestem tego Zakopane osiem :D

0

Wiem, że nie o niego chodzi, bo chodziło ci o nazwisko. Jednak Lionel to jedyne co mi do głowy przyszło :D

23

No i koniec genialnego sezonu w skokach :( rok temu byliśmy świadkami wspaniałego sezonu, ale myślę, że ten był jeszcze lepszy, jeszcze bardziej emocjonujący mimo, że to rok temu wygraliśmy Puchar Narodów.

Cóż można powiedzieć... Dziękuję Kamilowi za ogromne emocje jakie dzięki niemu przeżywaliśmy czy to podczas T4S czy to podczas IO. Co do Kryształowej Kuli to w tym roku Kamil nie miał sobie równych. Nie miał też tak naprawdę żadnego godnego sobie konkurenta (Freitag miał tylko dobry początek). Śmiało można powiedzieć, że to był jego najlepszy sezon w karierze. Przeszedł do historii jako drugi zawodnik, który wygrał wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni. Wygrał trzecie złoto olimpijskie. Doszedł do 31 zwycięstw w Pucharze Świata. No i do tego można dodać zwycięstwa w mini turniejach, które przecież na pewno nie były jego główną motywacją (Willingen Five, Raw Air, Planica7). Jestem zaszczycony, że mogę interesować się skokami w momencie kiedy Król Kamil jest na tronie. Moim zdaniem jest najlepszym polskim skoczkiem w historii (może ciut przegrywa z Małyszem, ale nawet gdyby to liczę, że w przyszłym sezonie go przegoni). A co do reszty naszych skoczków:
Stefan Hula- 32 lata a to dopiero pierwszy jego dobry sezon. Wielkie gratulacje Stefan, że mimo ogromnych kompromitacji jakich doświadczałeś podczas swojej kariery zdołałeś się podnieść i skończyć sezon w TOP15 Pucharu Świata. Szkoda, że nie udało ci się ani razu wejść na podium, bo na to zasłużyłeś. No i te przeklęty punkty za wiatr na IO...
Dawid Kubacki- Najlepszy jego sezon w karierze. Dawid stał momentami TOP5 na świecie. Szkoda, że ani razu nie wygrał żadnych indywidualnych zawodów, jednak najbardziej szkoda warunków w pierwszym turnieju na IO... Przecież Kubacki był jednym z faworytów do medalu na małej skoczni. Jednak dostał najgorsze warunki ze wszystkich, kompletnie bez wietrzne...
Maciej Kot- cóż... Po bardzo dobrym zeszłym sezonie, ten był kompletnie nie udany. Liczę, że Horngacher odkryje co szwankowało w tym roku i w przyszłym zobaczymy najlepszą wersję Maćka.
Piotr Żyła- Sezon ciut gorszy od tego przed rokiem. Jednak Piotrek nas przyzwyczaił, że poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Jego miejsce to mniej więcej druga dziesiątka i tego się zazwyczaj trzymał.
Jakub Wolny- Co tu dużo mówić... Jego debiutancki sezon w pierwszej kadrze i wypadł poprawnie. Podobnie jak Piotrek trzymał się pewnego poziomu. Dwa/trzy razy w drugiej dziesiątce. I tylko chyba 4 razy nie awansował do drugiej serii. Generalnie trzymał się trzeciej dziesiątki. Niech Kuba nabiera doświadczenia, jest młody. Jeszcze trzy takie sezony podobne albo ciut lepsze od tego i może to on zostanie naszym liderem po odejściu Kamila? Jestem zadowolony z jego postawy w tym sezonie.

1

Dzięki wam wszystkim :)

2

LIONel :D

23

No i nadeszła niedziela palmowa. Po raz pierwszy będę miał okazję wcielić się w rolę ,,tłumu" podczas czytania męki pańskiej na dzisiejszej mszy. Lekki stresik jest. Trzymajcie kciuki :)

1

Aż się poplułem XD

2

Przed Euro 2016 było jeszcze gorzej, a okazało się, że Błaszczykowski był naszym najlepszym strzelcem i top3 naszych piłkarzy na tym turnieju :) Grosicki faktycznie ostatnio kiepsko, ale przez te 3 miesiące wiele jeszcze może się wydarzyć. Trzymam kciuki za Kamila.

1

Ten mecz pokazał jak bardzo ważnymi graczami są dla nas Grosicki i Błaszczykowski. Bez nich w ofensywie działają jedynie tylko Lewy i Zieliński. Stąd ta nasza niemoc strzelecka w ostatnich sparingach. Mam nadzieję, że Milik do mistrzostw złapie rytm meczowy i formę, bo będzie bardzo potrzebny jako ten pierwszy zmiennik kiedy będzie trzeba zaatakować. Generalnie podoba mi się ten system 3-4-3 czy tam 3-5-2. Jestem dobrej myśli :)

0

Jutro z Nigerią prawdopodobnie nie zagra Rybus i na pewno nie zagrają Peszko, Bereszyński i jak się przed chwilą okazało także Piszczek. Podobno Łukasz musiał wróci do Dortmundu ze względu na to że jego partnerka rodzi dziecko :) Gratulacje!

https://m.sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/744676/lukasz-piszczek-wyjechal-ze-zgrupowania-kadry

0

Też bym prosił :)

8

Też to właśnie zauważyłem. Są wyraźne postępy. Biorąc pod uwagę tylko ten sezon to niedawno jeszcze było dobrze jak się uzbierało chociaż te 70 tys... Teraz ,,kibice" dostrzegli dobrą formę zespołu Valverde i stwierdzili, że jednak opłaca się iść na te Camp Nou :D

0

Tam to zaniża trener Hoffenheim. On ma że 30 lat, a reszta ok. 50. Stąd taka średnia :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?