1

@MesQueUnClub96 Zaufaj ;)
@jeyx77x Nie pamiętam xD ale na szczęście na tym filmiku mnie nie widać :D

4

Dokładnie 2 lata temu piłkarski świat po raz pierwszy usłyszał o Erlingu Halandzie. Co mnie napawa dumą to to, że mogłem być świadkiem tego wydarzenia. Norweski piłkarz strzelił 9 goli młodzieżowej reprezentacji Hondurasu w meczu mś-u20 rozgrywanym w Polsce na Arenie Lublin.
Wybrałem się z kolegami na ten mecz i nie pożałowaliśmy :D W dodatku przez cały mecz siedzieliśmy za bramką, na którą Norwedzy strzelali (w przerwie zmieniliśmy miejsce na za drugą bramką), a sam Haland celebrował jednego z goli kilka metrów od nas. Mimo, że totalnie go wtedy nie kojarzyliśmy to teraz satysfakcja jest, że mogliśmy być świadkami początku jego legendy :D Wiedzieliśmy, że trzeba zapamiętać jego nazwisko, bo ma duże szanse by zostać wielkim piłkarzem, ale nie spodziewaliśmy się, że już po jedynie dwóch latach Haland będzie jednym z najlepszych piłkarzy świata. W dodatku wczoraj został królem strzelców Ligi Mistrzów. Bardzo miłe przeżycie.


7

@macio_944 Mam podobne wrażenie :D Jedynie na szczęście Lewy rok temu wygrał LM.

0

@VamosGirl Też racja, dlatego niezbędna byłaby sprzedaż kilku zawodników.

1

@betonito To super, a coś na temat?

0

@VamosGirl Szczerze mówiąc też lubię tego grajka i też bym go wybrał, ale zastanawiam się czy nie lepiej wziąć kogoś sprawdzonego na najwyższym poziomie :)
@Ratamahatta Możliwe, ale myślę, że nie ma co tak narazie prorokować.

2

@mat32 @MarcelNJ11
Pau Torres ma moim zdaniem większy potencjał od Holendra plus jest ograny w la liga. I czy De Ligt jest aktualnie aż tak dużo od niego lepszy? Polemizowałbym.

1

Wolelibyście transfer De Ligta czy Pau Torresa?

0

@Rewolucja123 Kevin do środka, w takim meczu nie może grać na 9. Agüero in.

0

@Bagsik88 Dlaczego gra dużo gorzej? Dest, Pedri i Moriba przez swój wiek. Ter Stegen możliwe, że przez problemy z kolanem, a Pique lata lecą. Z Umtitim wiadomo co się stało, natomiast jeśli chodzi o Lenglet to u niego prawdopodobnie występuje problem mentalny po laniu z Bayernem. Od tamtego meczu gość nie jest sobą.
Dest w porównaniu do Semedo jest oczywiście lepszy, ale już w porównaniu do Roberto z tamtego sezonu zdecydowanie nie. Pjanic i Trincao to rezerwowi, a porównywałem tylko podstawowe 11. Jedynie De Jonga przeoczyłem, tu racja.
Nieźle pojechałem w wiekiem? XD
W 2017 roku: Ter Stegen 25 lat, Roberto 25, Pique 30, Alba 28, Busquets 29, Rakitic 29, Paulinho 29, Messi 30, Suárez 30 i jedynie Iniesta 33.
Który z nich poza tym ostatnim (choć sam nawet wcześniej zaznaczyłem, że to był już zmierzch Andresa) miał tak jak to mówiłeś ponad 30 lat? Nikt, dosłownie ani jeden. Ale się niesamowicie zbłaźniłeś w tym momencie.
Cała ta ekipa była w najlepszym wieku dla piłkarza, bo za taki przyjmuje się mniej więcej przedział 25-30 lat (w zależności od pozycji).

2

@Mathew86
Wtedy: Ter Stegen był w swojej najlepszej dyspozycji. Roberto grał bardzo solidnie, wiadomo, że Alvesem nie był, ale pewien poziom zapewniał. Pique był w najlepszym wieku dla obrońcy jaki może być, a Umtiti przed kłopotami zdrowotnymi był skałą. Alba ok, w tamtym sezonie może aż tak nie błyszczał, ale rok później wcale nie zagrał gorszego sezonu niż teraz. Paulinho to był chłop od zadań specjalnych. Pierwsze pół sezonu miał bardzo dobre, strzelił dużo ważnych goli. Busquets w tym el clasico zagrał bardzo dobrze, przy pierwszym golu pięknie porobił Kroosa. Cały sezon jednak przeciętny. Rakitic grał wtedy chyba swój ostatni sezon na poziomie w Barcelonie, a Iniesta to wciąż był profesor, choć najlepsze lata miał już za sobą. Messi i Suárez to nawet nie trzeba komentować. Piękny duet.

Teraz: Ter Stegen zagrał swój najgorszy sezon w barwach Barcelony. Dest ma duży potencjał, potrafi zagrać bardzo dobrze, ale póki co większość spotkań dosyć przeciętnych. Pique pół sezonu kontuzjowany, drugie pół kiepska forma, Araujo też prześladowały kontuzje choć mimo to był naszym najlepszym stoperem. Lenglet to parodia, a o Umtitim nawet nie wspomnę xD jedynym obrońcą, który grał cały sezon bez kontuzji na w miarę stabilnym poziomie to był Mingueza... Który wszedł z marszu z trzeciej ligi. Alba zagrał bardzo dobry sezon, a Busi bardzo dobre pół sezonu. Pedri i Moriba? Mają bardzo duży potencjał, ale to są 18latkowie. Na pewno nie są lepsi niż Rakieta i tym bardziej Iniesta we wspomnianym sezonie. Messi przez trzy miesiące grał z fochem na Bartomeu, Griezmann nie przekonywał, podobnie jak Dembele, a o Nazario szkoda klawiatury...

Pisanie, że Koeman miał lepszą kadrę niż Valverde jest zwykłą nieznajomością tematu. Valverde miał dużo lepszych zawodników w dodatku w najlepszym możliwym dla piłkarzy wieku. Mimo to skompromitował nas dwukrotnie w Lidze Mistrzów. Oczywiście brawa za wygranie dwóch lig w całkiem dobrym stylu.

0

@macio_944 Na La Rambli to jest może w sumie z 5 socios :D

3

Jaś Kapela jest poetą marnym,
lecz na La Rambli stał się sławnym

Włączyłem sobie ten hp na poprawę humoru i powiem szczerze, że dawno się tak nie bawiłem :D

3

@blaugrana1980 Cóż, podjął taką decyzję. Na pewno miał z tyłu głowy, że to się może tak skończyć. Dlatego wielki szacunek, że mimo to zdecydował się na pracę w Barcelonie.

1

@Kamilos84 w jednym odcinku żeby nie promować konsumpcjonizmu :)

0

@blaugrana1980 On już rok temu miał zawał serca, więc problemy z sercem to nie nowość :/

2

@avexavi Puchar Intertoto wygrali dwukrotnie.

3

,,Reprezentant Gabonu Guëlor Kanga spotka się z Komisją Dyscyplinarną CAF, aby wyjaśnić, dlaczego jego matka zmarła w 1986 r., a on urodził się w 1990 roku. Kadrze Gabonu grozi wyrzucenie z najbliższego Pucharu Narodów Afryki"

X D

1

@zadafcb Jeszcze pytasz

0

@pedrixxx Barcelona albo Real. Zaryzykuję Barcelonę.

1

@Stagiryta Która trasa? W moim mieście zaczynają pierwszy etap :D

11

Średnia bramek na mecz w tym sezonie w 5 najlepszych ligach:
1. Serie A - 3,06 br/m (380 meczów, 1163 goli)
2. Bundesliga - 3,03 br/m (306 meczów, 928 goli)
3. Ligue 1 - 2,76 br/m (380 meczów, 1049 goli)
4. Premier League - 2,69 br/m (380 meczów, 1024 goli)
5. La Liga - 2,51 br/m (380 meczów, 953 goli)
I jeszcze szósta najlepsza:
Ekstraklasa - 2,44 br/m (232 mecze, 567 goli)

Bardzo kiepski wynik la ligi... Troszkę niepokoi fakt, że ta liga robi się coraz bardziej defensywna. Choć jeśli chodzi o Barcę to my nie musimy pod tym względem narzekać, bodajże tylko jedno 0:0 w tym sezonie.

1

@FC1899Barca Wielu moich znajomych tak zdawało, więc coś w tym faktycznie musi być :D Choć ja osobiście nie praktykowałem tej metody
@Ramos9248 Zrobiłem około 18 godzin jazd po czym wybuchła ta pandemia i mi zamknęli ośrodek na 3 miesiące :/ Wróciłem w maju, dokończyłem jazdy (miałem bardzo fajnego instruktora, przyjemnie się jeździło) i praktykę za drugim zdałem.

0

Brawo Atletico, brawo Luisito!! Zasłużenie

1

@Sulimo Od środy La Rambla będzie miała swojego przedstawiciela w maku na kraśnickiej :)

2

@ElTomas Pimienta w przeciwieństwie do Setiena jest w klubie od kilku dobrych lat, więc go znają.
@viscajasiek Ja tam bym wolał Pimiente, zasłużył sobie.

1

@viscajasiek Za wysokie progi, Guardiola, Pimienta albo Koeman od przyszłego.

8

Markus Weinzierl, trener Augsburga:
,,Musimy zrobić wszystko, by uratować rekord Gerda Müllera. W młodości był moim idolem i dołożę wszelkich starań, by Lewandowski nie strzelił gola. Rozważam wpuszczenie piłkarza, który będzie za nim biegał po całym boisku."

Haha, ale tych Niemców dupa szczypie :D

0

@Sulimo W którym takie tłumy? Obok makro?

0

@Wiktoria13 Uspokoiłaś mnie

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?