0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@Barca1992 W tej szczepionce nie ma nic nadzwyczajnego co mogłoby zaszkodzić, wydaje mi się, że może być bezpieczniejsza od tradycyjnych. Moja siostra przyjmuje antybiotyk (zatrucie pokarmowe), jak przeczytałem ulotkę to złapałem się za głowę, a tak na pewno jest przy większości leków na receptę. Tam też jest napisane - wpływ na płodność: brak informacji itp. Mogę wstawić zdjęcie ulotki jak nie uwierzysz. Dziś ktoś wstawiał fajny artykuł o szczepionkach mRNA:
https://wszystkoconajwazniejsze.pl/piotr-gerlach-szczepionka-mrna-przeciw-sars-cov-2-nowy-rozdzial-w-historii-szczepien/

Nie dziwię się, że Polska zaraz obok Rosji jest najbardziej negatywnie nastawiona na szczepienia. Wydaje mi się, że ma na to wpływ poziom życia, wykształcenia i prowadzona kampania antyszczepionkowa. Nie wiem, może mam takie podejście do szczepionki, bo uwielbiam nowe technologie, naukę, mnóstwo czasu poświęcam na czytanie artykułów, szukaniu nowych źródeł informacji (wczoraj zamiast spać to czytałem do 2 w nocy o ITER i polywell...), dlatego ufam, że ta szczepionka jest bezpieczna i otworzy drzwi do odkrycia nowych szczepionek np. na niektóre odmiany raka, wiadomo HPV za sporą część odpowiada.

0

@Gwyn @tbas Moderna też ma mRNA. Ja najmniej ufam AstraZeneca.

1

@krajana Grubo się mylisz, nie każdy facet tak ma :-)

0

@Bykunn Wedlug mnie jego przytłacza właśnie to, że teraz duzo ludzi uważa, że kazdy musi mieć własny wypasiony dom. Powinien się cieszyć, że ma taką narzeczona która woli u teściów niż kredyt do starości.

0

@michal26 Finansowo mogą liczyć tylko na siebie, kasy takiej nie mają, sam tego nie wybuduje. W sumie to jest to wyjście, tańszy remont, a później zbieranie sobie na jakiś domek jak będą chcieli.

3

Mam do was rozkmine, trochę inna sprawa, ale myślę, że każdego to dotyczyło, albo będzie dotyczyć. Mój ziomek ostatnio nie daje mi żyć (szczególnie jak wypije), chce żeby mu coś doradzić, a ja w sumie sam nie wiem co mu powiedzieć. Ma narzeczoną, niedługo się z nią hajta i ma przed sobą wybór. Dom rodziców, w którym miałby do dyspozycji dla siebie całą górę (około 100 metrów) plus wiadomo na dole jakiś korytarz / hol. Rodzice zostali by na dole. Piętro do całkowicie generalnego remontu (hydraulika, przeróbki w elektryce, gipsy, sufity, podłogi, wyburzenie kilku ścian itp.). Stara łazienka do remontu, plus do zrobienia kuchnia od podstaw. Możliwość adaptacji strychu, ale nie bierze na razie tego pod uwagę, bo duże koszty. Dom nie jest nowy, ale dwa lata temu wymieniany był dach, elewacja, dostawiony spory taras. Podwórko zadbane, jedynie ogrodzenie do wymiany, kostka i z czasem do zrobienia garaż na dodatkowe auto. Rodziców ma spoko, ugodowych i pomocnych, narzeczona się z nimi dogaduje. No i wiadomo zastanawia się nad drugą opcją, czyli kupno działki (w tym problem, że nawet tego nie ma) i budowa wszystkiego od podstaw. Finansowo mogą liczyć tylko na siebie. Jego narzeczona woli remont u teściów (nie wiem, gdzie on taką dziewczynę znalazł), ale on ewidentnie sam nie wie czego chce, chyba bardziej wolałby się budować. A wy jakie macie do tego podejście? Wiadomo czasy się zmieniają. W sumie boję sie mu doradzać, żeby później nie żałował :-)

8

No cóż, po premierze CP 2077 wydaje mi się, że dla mnie najbardziej wyczekiwaną grą jest teraz TES VI.

2

@RobiS Gdybym był starszy i miał jakieś choroby to oczywiście, że tak. A tak to na razie nie planuje. Przeszedłem covid i wiem, że mój organizm daje radę na razie.

5

Niżej ktoś wstawił zwycięskie zdjęcie w kategorii ocean photography awards 2020. Ja podrzucam link do zbioru zdjęć różnych kategorii z 2020 roku, niektóre interesujące.
https://www.bloomberg.com/features/2020-best-photos/

0

@AssisMoreira interesujące. Ciekawe jakie wybiorą najlepsze zdjęcie 2020 roku, to będzie ciężkoi wybór, bo ten rok był pełen wydarzeń.

10

Reklama na La rambli: rozwijające książki dla dzieci, a wśród nich jedna książka "Wielka księga cipek" :-)

2

@4drian0 pasterka przyczyni się do nagłego wzrostu poziomu alkoholu we krwi.

2

Tak sobie czasami myślę, jeżeli TVPiS uważa się za telewizję publiczną, jeżeli z moich pieniędzy poszło na nią 2 miliardy złotych to powinny być jawne płace każdego pracownika, od a do z, począwszy od zwykłego operatora, a kończąc na największych gwiazdach i "dziennikarzach". Jestem teraz u babci, właśnie emitowana jest jaka to melodia. Jest tam taki typ jak DJ Adamus, przez cały program powiedział dwa zdania, tylko cieszy jape i udaje, że coś robi na konsolecie. Mogę się założyć że przytula za swój "występ" nie małą kasę... Takich przykładów w tej telewizji jest mnóstwo.

3

@Barca1992 Co w tym dziwnego? W - 70 stopniach może być przechowywana 6 miesięcy.

5

@MarioVeB! Trochę octu i pod flaszeczkę wchodzi aż miło.

1

@Criss18Barca skąd info?

2

Nowe rozporządzenie jest żałosne... Osoby zaszczepione nie będą uwzględnine w limicie osób na imprezach domowych. A co z ozdrowieńcami? Paranoja.

7

Czuje w kościach, że nowy szczep będzie pretekstem do obowiązkowych szczepień, albo zrobią tak, że bez szczepienia nie będziesz mieć nigdzie dostępu. Po prostu zauważyli, że ludzie nie chcą się szczepić to wymyślili pretekst.

3

Rzadko oglądam skoki, ale dziś mnie mega śmieszą. Cały konkurs przebiegał sprawnie, skoczek po skoczku. A gdy zostało ostatnich dwóch łebków to już dłuższa przerwa, bo złe warunki... Wiadomo o jakich zawodników chodzi. No tak jeszcze kombinowanie przy belce.

7

Specjalnie teraz podają wyższą ilość zarażonych, żeby trochę postraszyć społeczeństwo, które nie chce się szczepić. Nakupili tej szczepionki to muszą coś z nią zrobić. Dla mnie jako ozdrowieńca ten cały lockdown jest po prostu chory... Moja matka pracuje w szpitalu, na jej oddziale z 40 osób na szczepionkę zapisało się dwie. Powodzenia panie Niedzielski w szczepieniu ponad 180 tys obywateli w tygodniu...

0

@kuz ale trzeba kupić grę i mieć w jakiejś bibliotece, czy wystarczy zapłacić 25 złotych?

3

Pytanie do ateistów z La rambli. Ubieracie choinkę, siadacie do wigilijnego stołu, dzielicie się opłatkiem, ogólnie uczestniczycie w świętach, czy są to tylko normalne dni dla was i spędzacie je jak każde inne? Pytam z ciekawości.

1

@badej60 Dla niego arcydziełem jest Tibia i to nie jest żart.

3

@tobiasson92 spoko, ale co z ozdrowieńcami? Powinni mieć również takie przywileje, ostatnio czytałem wywiad z jakimś lekarzem. Stwierdził, że odporność po przebytej chorobie może być lepsza niż po szczepieniu.

3

Niezłe opanowanie pandemii...
Tydzień temu we wtorek zrobiono 38 400 testów / pozytywnych 9 105, dziś zrobiono 30 100 testów / pozytywnych 8 312.
Procent pozytywnych do przeprowadzonych tydzień temu wyniósł 24% a dziś 28%...
Ilość zgonów jest wciąż wysoka, pomimo mniejszej ilości zarażeń nie widać znacznego zmneiszenia ilości zgonów (tamten wtorek 449 a dziś 411).

0

@4drian0 Poproszę linka. Wydaje mi się, że cp 2077 dużo straci z tego względu, że jest widok fpp, a nie tpp.

2

@Nocturno Każdy ma inne podejście. Ja jak zaczynałem swoją "karierę" po studiach to cieszyłem się jak dziecko, gdy przyjęli mnie na stanowisko odpowiadające moim studiom. Oczywiście była to najniższa krajowa, ale ja się cieszyłem, że ktoś dał mi szansę na rozwój i zdobycie doświadczenia. Starałem się jak tylko mogłem, brałem na siebie mnóstwo obowiązków, nie miałem finansowo z tego nic, ale bardzo dużo się nauczyłem, zdobyłem pewność siebie. To była pierwsza praca, nauczyłem się bardzo dużo. Do dziś pamiętam minę prezeski, gdy powiedziałem jej, że odchodzę, to jezce bardziej dało mi kopa, wiedziałem, że już coś znaczyłem w tej firmie i byłem potrzebny. Później pracę zmieniałem jezce dwa razy, ucząc się nowych rzeczy i oczywiście za większą stawkę. Teraz pracuje już ponad 3 lata w jednej firmie, jestem świadomy swojej widziedsy i umiejętności, czuje że tutaj jestem doceniany, że jestem tu potrzebny i czasami niezastąpiony, dodatkowo zarabaiam dobrze co jezce bardziej sprawia że jestem spełniony. Nigdy nie zlauje że pracowałem ciężko za najniższą krajową. Teraz przychodzą do mnie młodzi po czasami kiepskich studiach i mi tylko narzekają, że chcą zarabiać kupę siana, a że i pracy jest za dużo. Mówię im idz na kursy, szkolenia, studia podyplomowe, język podszlifowac tak jak ja, to oni mówią że im się nie chcę. Obecnie jest mnóstwo darmowych webinarow to nawet tego im się nie chce poszukać, posłuchać czy porobić screeny nie mówiąc o notatkach. Gdybym spotkal dziś moją pierwszą prezeske to bym jej szczerze podziękował, że dała mi szansę od razu po studniach, pomimo tego, że to najniższa krajowa.

0

Robię sobie powoli porządki przed remontem. Na półce cała kolekcja segregatorów świata wiedzy. Pierwszy z brzegu segregator do ręki i cyk ot tak godzina zleciała na przeglądaniu, ale to jest mega wciągające i ten ogrom informacji bogato ilustrowanych. Mam jedynie problem co mogę z tym zrobić, szkoda mi wyrzucać, a nie będę miał w domu zbytnio na to miejsca.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?