YeastMoss
Dołączył/a: wrzesień 2015
16 obserwujących
6 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@pax Jestem pobocznym obserwatorem, bo w tym roku nie głosuję. Śledzę media dokładnie tak samo wybiórczo jak poprzednio. Pierwszy raz słyszałem o większości tych zarzutów i widzę zdecydowany. Rozmawiam ze znajomymi, którzy bardziej śledzą temat.
Argumenty przeciw Nawrockiemu to był wcześniej: głupi śmiech, człowiek znikąd, kiepska prezencja.
Argumenty teraz są zdecydowanie bardziej poważne i sypią się w olbrzymiej objętości.
Myślę zatem, że jestem dobrym próbnikiem tego co dociera do osoby niezaangażowanej i sygnał absolutnie się zmienił w ciągu jakiegoś tygodnia. Stąd pytam dlaczego.
PS Widzę tylko tytuł wstęp o "znajomych", nie mam subskrypcji
0
@AxelF A więc ponowię pytanie: skoro zarzuty są tak poważne, to czemu nikt o tym głośno nie mówił aż do drugiej rundy?
Czemu jest to ważne? Widzieliśmy już jak jedna partia może sterować mediami. Warto się zastanowić, czy taki zmasowany atak (nawet jeśli słuszny!) był zaplanowany wcześniej i czy odbyłby się wobec każdego innego kontrkandydata. Czemu wcześniej nie było kroków prawnych? Czy wcześniej ukrywano przed nami informacje o Nawrockim, żeby spróbować uzyskać większa przewagę zmasowanym atakiem przed ostatecznymi wyborami? Czemu wcześniej nie zastosowano kroków prawnych, skoro czyny godne zarzutów były już znane?
To pogłębienie wiedzy o centralnym problemie, a nie temat zastępczy.
7
@Comentateiro Pytanie zastępcze wobec czego? Jak widzę wynik odbiegający od normy, to najpierw zastanawiam się jak przeprowadzono pomiar. Takie przyzwyczajenie zawodowe. Zadawanie takiego pytania jedynie zwiększa szansę na adekwatną reakcję.
"Ociąganie od clou problemu" to zbyt często nakłanianie ludzi do reagowania odruchowego, zamiast krytycznej analizy
5
@Comentateiro W ogóle jak to jest, że było relatywnie cicho aż do drugiej rundy i teraz wyłoniło się pełno świadków?
0
@July_6_BcN No tak, brak odpowiedzialności za miejsce pracy, którego jest się szefem i od którego działania zależy ludzkie życie jest niedojrzałe. Może to niedojrzałość kobiety, że wiedząc jakiego zawodu podejmuje się mąż i godząc się na spędzanie większej ilości czasu w domu na koniec się z nim rozwiodła.
@joloskyy gdzie jest zdziwienie? gdzie jest nazywanie go idealnym mężem?
Był tylko jeden wniosek i nie trzeba umieć zbyt dobrze czytać, żeby to zauważyć: mężczyźnie nie jest łatwiej mieć jednocześnie udane życie zawodowe i rodzinne niż kobiecie i tylko to potwierdzacie
BTW Niech zgadnę co można by usłyszeć z Waszych ust, gdyby ten lekarz poszedł sobie wcześniej do domu i przesunął Wasz zapalony wyrostek na następny dzień :)
0
@joloskyy Każdego dnia praca od 7 do 18, co najmniej dwa 24-godzinne dyżury w tygodniu. Nic dziwnego, że go zostawiła
@July_6_BcN Jaka niedojrzałość? Facet pracuje, bo prowadzi oddział i odpowiada za jego działanie. Ten facet w istocie jest niezniszczalny pod względem zawodowym i na nic się nie skarżył
0
Znajomy chirurg miał być dzisiaj w rozmowie z koleżankami doskonałym przykładem tego, że kobiety mają gorzej. On wszak dużo pracował, a jego żona mało - była w domu z dziećmi. To potwierdza, że mężczyźnie łatwo pogodzić pracę z rodziną, a kobiecie nie.
Zauważyłem, co było informacją nową dla zebranych, że ten chirurg jest już po rozwodzie, a żona zatrzymała dzieci.
Jakimi jeszcze mitami karmi się mężczyzn, żeby nie podważać mitu założycielskiego naszej kultury?
0
@Kuczek Ja polecam Denon Perl Pro ;)
0
@Comentateiro Jedno - każdy z tych politykersów głosi pogardę dla innych. Drugie - jesteś w stanie taką narracją każdą osobę posiadającą jakąkolwiek tożsamość wykluczyć. W ten sposób tylko skrajnie inkluzywni politycy, z definicji pozbawieni jakiejkolwiek tożsamości, będą wystarczający. Przecież jeśli ktoś jest za państwem narodowym, to już może być nazwany rasistą i ksenofoben. Wystarczy, że ktoś chce na pierwszym miejscu stawiać rodzinę i już jest homofobem. Wystarczy, że jest ostrożny wobec Islamu i już jest katolem.
Dobrzy w takiej filozofii pozostają tylko Ci, którzy się tożsamości wyzbyli. Ci, którzy nie mają żadnego szczerego poglądu, ale będą mówili zawsze odpowiednią rzecz. Też mi alternatywa
5
@Sysia11 Trzeba sobie otwarcie przyznać, że każdy kto narzekał na władzę absolutną władzę PiSu powinien też być przeciw absolutnej władzy PO... Cieszę się jednak, że nie dane mi będzie zakreślić nazwiska Nawrockiego na liście, bo mógłbym dostać mdłości.
Ot, takie położenie
0
@Comentateiro Wow, mamy liberałów, którym brakuje empatii i są nieskłonni do rozważenia wieloczynnikowych przyczyn ludzkich decyzji. Liberalny światopogląd każe im jednak tak wiernie wyznaczać wszystko, co dla ludzi miłe.
Dlaczego więc w ogóle być przeciw temu "oszołomstwu"? Pod presją środowiska? Ze strachu przed wykluczeniem? Żeby wywierać wpływ na innych? Związku z Twoją osobowością nie ma to najwyraźniej żadnego.
Tymczasem, jak przestaniesz wszystkich uważać za fanatyków, to dotrze do Ciebie, że ludzie mają różne powody. Mój znajomy np. w ostatnich wyborach głosował na PiS zupełnie niezgodnie z poglądami, bo od dalszych rządów zależała pracy obojga rodziców jego żony. W gminie kumpla teraz Nawrocki zdominował, bo klubie gospodyń wiejskich działacze PiSu kupili piecyki do wypieku chleba na festyny. Te gospodynie nawet nie wiedzą co do jest LGBT.
I tu jest zagwozdka - jeśli tych ludzi nazwiesz naiwnymi, krótkowzrocznymi, czy głupimi, to tym samym przestają być antydemokratami, rasistami, homofobami i mizoginami.
0
@Metempsychosis Zgadzam się co do konkluzji, tym bardziej, że sam jako nastolatek bałem się i nadal czuję na sobie to piętno. Jedyne, do czego się nie przemogłem, to zmotoryzowany jednoślad właśnie ;) Pozdrawiam!
3
@Comentateiro Trzeba generalizować, żeby nienawidzić :/ Tym razem nie głosowałem, w przeszłości zawsze na centrum, ale do cholery - ludzie mają różne powody za wyborem danego kandydata i naprawdę nie czyni ich to wcieleniem diabła na Ziemi.
To jest problem z liberałami: demokracja jest fajna, dopóki wybierają ludzie, których głos potrafię uszanować. Reszta to debile głosujący na populistów.
0
@Metempsychosis Trochę lipa, że poświęcasz energię na obalenie mitu, ale zamiast mitu dajesz ogólniki :P Następnym razem jak ktoś powie w moim otoczeniu, że latanie jest najbezpieczniejsze, to mu odpowiem: nieprawda, wszystko jest najbezpieczniejsze, zależnie co chcesz udowodnić? No chyba nie tędy droga
Nie podświadomie nie czułem. Usłyszałem ten mit wiele lat temu i w niego uwierzyłem. Mam w pamięci jeszcze jakąś katastrofę kolejową, o której się dużo mówiło. Loty w moim życiu odbywały się bez problemu. Koleją było parę akcji, w tym awaryjny stop przez samobójcę, to i moje osobiste doświadczenie "potwierdza mit".
0
@Metempsychosis Czy latanie jest niebezpieczne? Jak wobec bardziej trafnych wskaźników plasują się te dwie metody transportu?
1
@michaleu Obiektywnie nie, bezpieczniej się nie da. Subiektywnie: mi pomaga przy każdym wstrząsie myśleć, że jakby tak wstrząsnęło w autobusie, to nawet bym się nie zorientował :P
1
@nedreV
Ale Ty jesteś na spektrum czy o co chodzi z tym komentarzem?
0
Nawet jeśli był tam teatr, to był jedynie adekwatną sytuacją na zachowanie Cabrery. Wszyscy widzieli co facet zrobił. Serio, wydawało się, że facet pokazuje dużo pozytywnej agresji na boisku aż do tego momentu. Zmalał natychmiast do frustrata, który bije nieletnich.
2
To co robi Espanyol to terroryzm
0
@Toretto Łatwiej głosować na partię, gdzie masz bliżej nie zdefiniowaną masę ludzi, która wyznaje w miarę podobny etos. Trudniej wybrać jednego konkretnego klauna
1
@macio_944 Lepiej się funkcjonuje i rozmawia, to znaczy łatwiej się żyje. A może ludzie, z którymi się konfrontuje sprzeczne zdania i uczy żyć razem mimo niezgody łatwiej być lepszym człowiekiem? Bardziej komfortowe - tak, ale wątpię że bardziej wartościowe
0
@Stinger_ To jest przecież wszystko dla zabawy, więc jasne, że wesoły mecz
1
@Trojanek23 Czyli lepiej jakby ją mieli Ruscy. Nie zaskoczyłeś mnie
0
@Goralkov Nie zapominaj, że w internecie widzisz skrajne myśli, które łatwiej napisać, niż wypowiedzieć publicznie. Mimo, że ludzie mogą się tymi skrajnymi myślami dzielić, nie znaczy że praktykują, to co głoszą.
Po drugie po co Ty chcesz spokojnie rozmawiać z ludźmi o poglądach? To są ostatecznie prywatne sprawy, nie bez powodu głosowanie jest niejawne. Im dłużej żyję, tym bardziej do mnie dociera, że za poglądami politycznymi ukrywa się cała ludzka historia, rodzina, przeżycia, trudności i traumy. Wyobrażasz sobie, że kapitalista usiądzie z marksistą i będą spokojnie rozmawiać? "Manifest komunistyczny" głosi, że nie będzie żadnego pokojowego przewrotu i możliwa jest tylko przemoc.
"a przyjmujac ustroj demokratyczny zobowiazalismy sie wysluchac tez i innych pogladow"
Czy na pewno? Czy zobowiązywaliśmy się czegoś słuchać, czy po prostu przyjęliśmy możliwość głosowania na naszą opcję?
2
@eltores Dopiero co wyto, a teraz już graty i cya later baby.
Mam nadzieję, że w następnym sezonie uda się ustabilizować słabe punkty zespołu i różnica między drużynami będzie jeszcze większa. Pozdrawiam!
7
Trzeba jednak oddać wielki autorytet Realowi:
- masz dwóch zawodników na spalonym
- jest nieczyste przejęcie piłki
- jest symulka
nikt się nie dziwi, że z tego zaraz może być bramka. Na szczęście sędzia odgwizduje spalonego.
Wystawiasz łapę, żeby zablokować piłkę. Na powtórce Twoja ręka wygląda jak po zwichnięciu stawu barkowego. Sędzia uznaje, że to naturalne ułożenie i nie ma karnego.
Za chwilę nabijasz rękę swojego przeciwnika i zabierasz mu piłkę. Mimo to chłopak cię ogrywa, przedziera się prze pole karne i ładuje bramkę. Tu już sędzia widzi rękę, chociaż de fakto miałeś przywilej korzyści, po którym sam mógłbyś grać dalej, gdybyś nie stracił piłki.
Autorytet. Grasz kaszanę, ale wszyscy ufają, że należy ci się wygrana
2
@agaFCB Eh, współczuję. Sam nie miałem łatwo, choć nie chcę się zbytnio uzewnętrzniać. Chciałbym się odnieść tylko do Twojego stwierdzenia, że "wiem że sam byłbym złym rodzicem" bo myślałem tak przez bardzo długi czas. Ostatecznie jest to bardzo podła wizja samego siebie - nie umiałbym/nie jestem wystarczająco dobry kochać i opiekować się innym człowiekiem. Na szczęście udało mi się to zwalczyć i czuję się teraz o wiele lżej.
Nie mam zamiaru Ci narzucać, żebyś miała kiedyś dzieci. Trzymam tylko kciuki, żeby udało Ci się zwalczyć ten "brak", który masz przez trudy w życiu. Mi zdecydowanie pomogło opiekowanie się pacjentami w szpitalu
Co do tematu: zamierzam mieć w ciągu następnych paru lat ;)
0
@Hosh A jaką wartościową pracę miałby zagwarantować ktoś nieprzygotowany do danego zajęcia i skazany na nie za karę? Ci więźniowie nigdy nie uzasadnią finansowo swojego utrzymania. Ergo - nie może być kary śmierci z powodów prawnych, ale ma legalnie umrzeć z głodu w ciągu tygodnia?
1
@cules100pro A jakby nie zakończył pierwszej połowy o sekundę za wcześnie to byłaby sytuacja bramkowa dla Interu. Głowa do góry, bez szukania winnych
4
Kosmos.
Postarzałem się 10 lat na tym meczu, a myślałem, że największe kibicowskie przeżycia mam już za sobą. Co Flick zrobił z tą drużyną jest nie do opisania. Jeszcze nie tak dawno Barcelona nie byłaby wstanie grać takiego meczu chociażby z braków fizycznych, dziś gra o finał do ostatniej sekundy w najobfitszym w bramki półfinale w historii.
Ogromny żal, że jednak się nie udało, ale trzeba dać pokłon Interowi, który prawie przez cały czas był o krok bliżej awansu. Będę im kibicował w walce o mistrzostwo.