1

@Safrani OK, rozumiem. W takim razie uczciwie będzie Twoją opinię na jakikolwiek temat też mieć gdzieś. Zapomnij, że pisałem ;)

0

@Safrani Ja już się przekonałem, że empatia i humanitaryzm są zupełnie obce dla tej części politycznego spektrum, która te hasła wypisuje na swoich proporcach.

1

@MysticCat
"Ale coś co dla jednego jest fanaberia dla drugiego będzie potrzeba i odwrotnie"
Dokładnie tak, ALE to nie jest takie banalne. To jest dokładnie oś podziału społecznego, zgodnie z marskistowską dewizą "każdemu stosownie do jego potrzeb". Postulat jego popleczników jest taki, że można te potrzeby zdefiniować, odgraniczyć i uczciwie dystrybuować. Kto ma kompetencje, żeby to zrobić? Najwyraźniej każdy, kto wykrzykuje dewizę.

0

@Safrani Nie wszystkie. Wyższa jakość, szczególnie butów, ale też lepszych kurtek, pasków, portfeli itd. wymaga zwierząt hodowanych właśnie w tym celu.

Jednego nie rozumiem - skoro trend jest przeciwny i branżę zweryfikuje rynek, to po co ją prawnie kasować? Hipokryzja Konfy nie zmienia absolutnie faktu, że ludzie się z tego utrzymują. Wyobrażasz sobie co to znaczy zlikwidować branżę, na której ktoś zbudował całe życie?

2

@michal26 @MysticCat Dobry punkt. Miałem moją wege-fazę i faktycznie zredukowałem ilość skórzanych elementów ubioru. Zderzyłem się z rzeczywistością najbardziej jak kupowałem garnitur na ślub. Nie wystąpię w tak ważny dzień w absurdalnych, paskudnych sztucznych materiałach i nie będę przedkładał dobra zwierząt nad dobro mojej żony i rodziny, którzy to przygotowywali się na ten dzień miesiącami. Wykosztowałem się na porządne, skórzane buty, w których mnie pewnie jeszcze pogrzebią i dobrze mi z tym.

Dziwaczny punkt w obecnym stanie politycznym jest taki, że wszyscy są ważni, oprócz "naszych". Tzn. polski rząd uderzy w polskie rodziny utrzymujące się z tych hodowli, żeby jakiś nieszczęśliwy lis nie przyszedł dla ich zysku na świat. To jest przynajmniej oficjalna wersja, bo rzeczywistość jest taka jak piszecie.

Naciskać na lepsze warunki dla tych zwierząt - popieram. Wzrosła by cena produktu, który i tak jest relatywnie niszowy, no big deal. Zakaz? Jak to łatwo powiedzieć.

0

@Aragorn33 IMO bardzo dobre do generowania tekstu, nauki języków obcych ale w wyszukiwaniu danych wiele razy mnie zawiódł. Tzn. miał sumarycznie zapewne niezłą skuteczność, ale te pojedyncze informacje jakie zmyślił mogłyby zaorać cały plan, gdybym nie weryfikował. Zresztą, już były przypadki śmiertelne po jego radach zdrowotnych i życiowych...
Do wyszukiwania informacji i źródeł zdecydowanie wybieram Perplexity.
Do generowania obrazów lepiej mi się sprawdził Gemini, który z kolei zawalił na wszystkich innych frontach. Teraz zbieram doświadczenia z Claudem i jest nieźle. Generował mi ostatnio coś w rodzaju karty danych do interaktywnego uzupełniania i dobrze się z nim "rozmawiało".

0

@Destroyer_of_Worlds Jak najbardziej. Zresztą większość inicjatyw ograniczenia praw wyborczych uważam za słuszne, szczególnie ze względu na wiek i kompetencje

1

@Dankho94isback Planuję być w tym wieku niezależny finansowo, żeby w ogóle móc odejść na emeryturę. Czy odejdę?
Nie 15 lat temu bym nie przewidział gdzie będę w życiu teraz, skąd mam wiedzieć gdzie będę w wieku 60 lat? Priorytety zmieniają się z wiekiem, szczególnie faceci w tym wieku boją się być niepotrzebni. Z drugiej strony mają wiedzę i doświadczenie, więc chcą pracować i mieć pod sobą ludzi.
Z drugiej strony wielu z nas w tym wieku będzie miało istotną chorobę, która uniemożliwi pracę i tu wracamy do początku.

0

@Who_you_mam i tak samo w Niemczech jak komuś nie chce się ich nosić, to kładzie przy śmietniku, żeby sobie pan żul zarobił na obiad

3

@malypuzon To są perfekcjoniści. To taki typ ludzi, który żąda 100% skuteczności. Przez to, że żadna żyjąca istota nie dorasta do tych kryteriów, kończą krytykując wszystko z poziomu kanapy. Ponieważ sami też nie spełnią swoich oczekiwań, na kanapie się kończy

1

@Sulimo Dark Souls 3, RDR2, Wiedźmin 3

0

Gdyby rok temu ktoś powiedział mi, że Dembele zdobędzie ZP, a MBappe będzie 7 to bym się puknął w czoło

0

@Comentateiro @Karol145 @AxelF@Karol145
I teraz tylko dla upewnienia się - Wy wiecie, że żadne z tych tekstów nie mieszczą się w ramach merytorycznych argumentów, nie? Naprawdę nie mam powodu się bardziej starać, skoro to wszystko na co stać moich rozmówców.

Axel - jeśli zgodnie z tym wywalczonym przekonaniem przestaniesz odpowiadać na moje posty, to uznam to za zupełnie niezamierzony, ale ogromny sukces. Spytałbym jaką wartość mają Twoje posty i czego to mogliśmy się z nich dowiedzieć przez ostatnie lata, ale założę, że wymiana zdań jest zakończona.

Karolek 10 razy mi mówi, że coś o mnie wie, ale nic nie powie. Tylko po to, żeby na koniec przyznać, że to było już wszystko co miał do powiedzenia. Jestem zaskoczony tylko tym, jak bardzo nieświadomym można być jak każdą wiadomością obniża się swoje perceived IQ. Tak tak, już słyszę argument "chyba ty", nie produkuj się. Możesz się na mnie poskarżyć na Discordzie, jak już się utwierdziłeś, że tego tam nie przeczytam :)

Comentateiro: Jeśli uważasz, że rozmowa w ogóle wymaga broni, to w końcu zrozumiałem, czemu odpalasz się po każdym stwierdzeniu, które jest sprzeczne z Twoim światopoglądem. Poza tym... psychologizujesz z tą oblężoną twierdzą i niestety robisz to nieumiejętnie ¯\_(ツ)_/¯ Jeszcze ta manipulacja jaki to jestem inteligentny i nostalgia za dawnym YM. Już Ci mówię: YM jest ten sam, ale jak ma inne zdanie niż Ty, to już się taki mądry nie wydaje. To czego nie chcemy zaakceptować w innych, to nasz własny cień, prawda?

Niniejszym życzę zdrowia i wyłączam się z rozmowy

1

@AxelF
"O, niby nie dbasz o kulturę a wziąłeś się za moderacje? Jakieś kompetenncje czy tylko chęć szczera?"
Uznam to za próbę wyjścia z nieporozumienia z twarzą

"Ale to ty dzwonisz."
Tak, dzwonię dosłownie odpowiadając na Twoje pytanie xD

"Tak, jesteś w tym mistrzem."
Dzięki, tak właśnie jest. Jak moje odpowiedzi byłyby po Twojej myśli, bo byś lajkował jak wariat. Poproś Karola, jak będzie skrollował moją historię postów to Ci pewnie znajdzie dobre przykłady. Lepsze to zresztą niż nazywać ludzi faszystami i nie umieć tego obronić. Ale to tylko takie słówko, słóweczko malutkie.

Myślę, że wszystko sobie wyjaśniliśmy. Życzę dobrej nocki

0

@Karol145
"I byłeś na discord, gościu, ja z tobą pisałem nawet priv tutaj, myślisz że ja kłamie?"
Ale przecież co do tego się zgadzamy, gościu xD Jak Ty chcesz mi coś udowadniać sprzed 5 lat, jak Ty nie rozumiesz co do Ciebie pisałem godzinę temu?

No i właśnie - czego oczekujesz po tej dyskusji? Moje zdanie na temat LGB się nie zmieniło. Odnośnie T już zaznaczałem, że termin dla mnie oznaczał pierwotnie przede wszystkim interseksualizm, ale obecnie proponowana definicja sprowadza się do robienia z dysforii płciowej normy społecznej. Wszystko w tym zdaniu oparte jest na wiedzy medycznej. Jak będziesz dalej szukał, to znajdziesz, że broniłem T w znaczeniu translokacji chromosomowych, niewrażliwości na androgeny itd.

Zaspoiluję Ci wynik tej rozmowy, zanim się ona odbędzie. Okaże się, że przypisałeś mi w 2020 wszystkie lewicowe cechy, bo nie jestem wrogiem LGBT. W 2025 zobaczyłeś, że obrzydza mnie kpienie ze śmierci Kirka i przypisałeś mi wszystkie prawicowe cechy. Stąd ta "niemożliwa zmiana dorosłej osoby w czasach PiS", która jest dla Ciebie tak niepojęta, a która się nigdy nie wydarzyła. Również z tego powodu wydaje Ci się, że mnie znasz. Rozszerzyłeś kilka moich poglądów (szczepionki, LGBT) o swoją fantazję na temat osoby, która mogłaby je podzielać. Teraz Ci się znowu wydaje, że trafiłeś jackpota, bo znalazłeś mój post o LGBT, który z jakiegoś powodu miałby być niezgodny z moim postem o morderstwie Kirka. Jedyny problem jaki tu zachodzi, to (nie pierwszy raz) Twoje przetwarzanie informacji.

Ale cieszę się, że nie dość, że przeczytałeś wiki o faszyzmie, to jeszcze zacząłeś czytać historię moich postów. Jeszcze mi dasz ten wyciąg aktywności z Discorda i będę miał komplet.

0

@AxelF Ale drugi raz Ci mówię, że kolorowa młodzież w mojej wypowiedzi dotyczy ludzi, którzy nagrywali filmiki po śmierci Kirka śmiejąc się z niego. Dlaczego miałby być to ktoś ze strony?

0

@Karol145 Cieszę się, że w końcu zmotywowałem Cię do przeczytania stronki na wikipedii. Teraz podaj dowody, że Kirk spełniał te kryteria i będzie git

0

@AxelF Ale nikt mnie nie pytał kto to zły lewak. Nieefektywnie chciałeś, żebym kogoś pytał o jakąś definicję i nie akceptujesz, że nie bawię się w tę gierkę.

Myślę, że akurat Ty powinieneś domyślić się, że kwestia Discorda była kpiną z Karolka, ale w porządku. Zapiekło, to zapiekło.

"czekaj, to ty lecisz ad personam i teraz kłamiesz i mi zarzucasz jakieś organizowanie akcje bez dowodów."
To był z kolei przytyk za odpisanie mi na jeden post trzema różnymi przez Ciebie. Widzę, że klimat paranoi zadomowił się na dobre

"Dobrze następnym razem zaznacze następnym razem kiedy będę używał słowa faszysta w rozumieniu felietonu Benito Mussoliniego. "
Nie no co Ty stary, używanie takich słów bez zachowania żadnego znaczenia jest doskonałym sposobem argumentowania. Patrz, jeśli odrzucamy sens za słowem, to Ciebie też możemy nazwać faszystą. Przecież to i tak niezdefiniowany termin, który coś tam nieprzyjemnego znaczy.

0

@Karol145 Och tak, "mam coś na Ciebie, ale z pewnych przyczyn nie mogę tego tutaj napisać" Haha xD
A potem nazywasz mnie wróżbitą? Dobrze, jeszcze 99 razy pisania tego samego i spełni się przepowiednia. Jedziesz

0

@AxelF A każę Ci się tłumaczyć za kolorową młodzież? To był mój przykład osób kpiących ze śmierci Kirka, jako osób popierających strzelanie w szyje. Czemu o tym napisałem? Bo dosłownie spytałeś
"A kto popuera strzelanie ludziom w szyję, oprócz samego Kirka? "

I teraz jakim cudem wywnioskowałeś, że każę Ci się za nich tłumaczyć? To wydumane zdanie to jedyne, co jeszcze przeciw mnie wymyśliłeś?

0

Komentarz usunięty

1

@Karol145
""ale jak każdy dobry bezmyślny odbiorca kultury oświeconej, grzecznie powtarzasz slogany." - To czemu studiowałeś? XDDD"

Kupię piwo każdemu, kto wykaże logikę w tym zdaniu. A za zaoszczędzoną forsę postawię dom.

"A tam pisz co chcesz, wiem kim byłeś i za krok nie cofnę swoich słów Jacku. "
Ale tu nie ma czego cofać, bo nic nie powiedziałeś, oprócz powtarzania "wiem kim jesteś". Wybacz, ale jesteś o wiele za mało inteligentny na taki iluzjonistyczny trick. Chłopie, Ty na pytanie "jak definiujesz faszyzm" polecasz szukać definicji faszyzmu w googlu i powtarzasz tę myśl dwa razy na akapit, bo myślisz, że trafiłeś jackpota. Naprawdę zostaw tę dyskusję kolegom, bo team z Discorda Cię zaraz odetnie. Masz dosłownie trzy informacje na mój temat, z czego jedną fejkową. Reszta to wytwory paranoicznego umysłu.

"wtedy porozmawiamy"
Ale to Ty chcesz ze mną rozmawiać, to Ty chcesz odpowiedzi na pytania, to Ty chcesz gromadzić informacje na mój temat :D Możemy chyba na tym zakończyć, bo z tym celem będziesz musiał się pobawić w archiwistę, a ja w ogóle nie chce z Tobą rozmawiać creepie

0

@AxelF Może ta kolorowa młodzież, która w głos się śmiała na widok wykrwawiającego się człowieka? Może oni są za strzelaniem w szyje? Ciekawe o co innego mogło chodzić :)

BTW Jakimi wartościami? Powiedz mi albo spytaj Karola jaki jest mój stosunek do wartości Kirka, bo zapomniałem

PS Nie unikam ad personam i nie dbam o kulturę dyskusji, tylko odpowiadam adekwatnie do rozmówcy, w tym wypadku Karola. Nigdzie nie sygnalizowałem, że mam inny zamiar.

Otwiera oczy, że nie pisząc ani słowa o tym w czym zgadzam się, bądź nie zgadzam się z Kirkiem, a jedynie wytykając jakimi pustymi sloganami toczy się dyskusja, sprowokowałem atak już trzech ziomeczków. Moje słowa są tak zaskakujące, że padły już oskarżenia o sprzedanie konta. Być może tak szokującym doświadczeniem jest wyjście ze swojej echo chamber. Jak uczy nas historia najnowsza, jeśli ktoś się z nami nie zgadza, można strzelać

0

@Comentateiro Widzę, że na Discordzie poproszono o odsiecz :)

0

Komentarz usunięty

1

@Karol145 W którym momencie skłamałem? Za to Twój poziom rozumienia słowa pisanego jest na tym poziomie

"No, byłem zaproszony na jakiegoś discorda, gdzie wziąłem udział w jednej rozmowie. "
"Wcale nie byłeś zaproszony do jednej rozmowy"
Weź pod uwagę, czy naprawdę robisz swojemu środowisku dobrą reklamę prezentując taki poziom.

Wejdź sobie na Tego discorda i przedstaw nam statystyki w ilu rozmowach wziąłem udział, ile postów napisałem i w jakim czasie byłem aktywny. Bardzo proszę, poczekam :)

OK, tak myślałem, że nie wiesz co to znaczy, nie zaskoczyłeś mnie.

2

@Karol145 Ja z nas dwóch jestem śliskim typem? :D Myślisz, że nie wiem kim jesteś? Wiem, że masz na imię Karol.

Odpowiedź na wszystkie swoje pytania znajdziesz w moich ostatnich 500 postach, życzę miłej lektury. Np. to, że nigdy nie oddałem głosu ani na lewicę, ani na PiS, ale to zostawię to jako trailer.
No, byłem zaproszony na jakiegoś discorda, gdzie wziąłem udział w jednej rozmowie. I co? Nie przyjmą mnie przez to do partii?

Wracając do meritum - jak definiujesz faszystę?

3

@Karol145 Wow, może jak mnie tak doskonale pamiętasz, to czytałeś nawet komentarze, w których mówiłem o moich politycznych motywacjach. Teraz możesz je powtórzyć i przypisać im autorstwo własne? :)

Podoba mi się jakie tu vendetty się odbywają, bo ktoś nie popiera strzelania ludziom w szyję i robienia z tego fiesty

BTW broniłem lewicowych poglądów oraz szczepień, a teraz jestem prawakiem i muszę być przeciw szczepieniom? Skoro już masz obsesję na moim punkcie to prześlij mi jakiś podręcznik prawakowania, bo się pogubiłem.
Wyjechałem za chlebem? Kiedy w Polsce tak dobrze się zarabia? Majaczysz albo nie uważasz.
Ogarnia mnie przy tym dość nieprzyjemne uczucie, bo piszesz o mnie już któryś post, a ja nie mam pojęcia kim jesteś...

Swoją drogą można sprzedać konto? o.O czekam na propozycje

3

@AxelF Och nie, no co Ty. Nikt nie oczekuje używania adekwatnych słów. Po prostu nazywajmy wszystkich faszystami, nazistami i hitlerami. Takie terminy jak rewizjonizm albo hegemonizm za mało motywują do naciskania na spust.
Swoją drogą ostatnia teoria spiskowa mówiła o prawicy albo Mosadzie mordujących Kirka za jego słowa o Izrealu. Przypisywanie komuś wszystkich złych cech musi mieć chyba jakieś granice

"rozczula mnie twoja wybior za dbałość o definicje?"
Myślę, że nie rozczula, ale z elementarza internetowych debat znasz akurat to słowo

"Ale wciąż nie odpowiedziałeś na pytanie kto to jest ten zly lewak?"
A pytałeś?

Widzę, że podstawiłeś na taktykę hydry. Zapewne następnym razem będę odpowiadał na 6 komentarzy pełnych pustych słów i szczucia na innych użytkowników.

20

@AxelF Tak właśnie myślałem, że te kryteria nie mają żadnego związku z historycznym znaczeniem faszyzmu, a sprowadzają się do "nie zgadzasz się ze mną, więc nazwę cię brzydkim słowem"

EDIT
O, to mamy już triadę. Używania słów w oderwaniu od ich znaczenia dla efektu emocjonalnego, whataboutism i coś co pozwolę sobie nazwać Argumentum ad Palestinum

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?