YeastMoss
Dołączył/a: wrzesień 2015
16 obserwujących
6 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@AxelF Jak definiujesz faszystę?
0
@marcin62 ale granie w DS2 to jest jednak ból w porównaniu do reszty serii :P
3
@Eto'o9 R10 A szydził? Daj link. Kwestię Izreaela i Palestyny pozostawię bez komentarza, bo chyba nikt rozsądny nie uważa, że to czarno-biały problem polityczny, prawda?
Wciąż nie widzę uzasadnienia świętowania bestialskiej śmierci człowieka przez ideologów uważających siebie za definicję tolerancji i współczucia.
Tylko dla pewności podsumujmy Twój sposób dyskusji:
Eto'o9 R10: morderca nie był lewakiem, obiekcje jakoby Kirka zabili za poglądy
-> najprawdopodobniej jednak zabili za poglądy, prawdopodobnie był lewakiem, lewacy świętują śmierć Kirka
Eto'o9 R10: zbrodnie Izraela w Palestynie!!!! Prawica to żart!!!!
Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno
EDIT:
"I potępiam robienia z takiego potwora jakim był on czy wcześniej Floyd męczenników"
Dehumanizacja w najlepsze. Był potworem bo miał sprzeczne z Twoimi poglądy. Zrównanie pracującego faceta z normalną rodziną do Floyda sugeruje dość lewacki symetryzm z Twojej strony. Przy czym nie rozumiem w jaki sposób ktokolwiek z tej dwójki był potworem. Może Ty jesteś potworem, co?
"po pierwsze wierzenie w cokolwiek wychodzącego od Amerykanów zwłaszcza o jakichś napisach na nabojach z których niektóre były odklejone jak "kto dostanie ten jest gejem" nie świadczą że ktoś jest lewakiem."
Że co?
12
@Eto'o9 R10 A więc zamordowano faceta o poglądach stricte prawicowych. Z niektórych analiz wynika, że nawet 86% ankietowanych followersów na lewicowych profilach twittera uważa, że zasłużył na śmierć. Dosłownie nagrywają jak pękają ze śmiechu, że propagator prawa do posiadania broni wykrwawia się na oczach swojej małej córeczki.
Ponadto z tego co da się szybko wygooglować, morderca pochodzi z prawicowej rodziny, ale miał poglądy skrajnie lewicowe.
Pozostaje spytać: o czym Ty do cholery mówisz?
3
@Safrani Miałem ten sam dylemat rok temu z telefonem i tabletem, ale po długim researchu wygrały nadal Androidy. Rzeczywiście iPhone ma dobry value, ale Samsung nie jest istotnie gorszy.
0
@Comentateiro Przecież wiemy, że piszesz bezemocjonalnie, więc nie masz o co się wkurzać
1
@mrboom "Tata opuścił mnie i mamę, bo w wieku 40 lat zdecydował, że nie może już dłużej żyć z penisem"
To byłaby odjechana historia, gdyby nie to, że cała klasa będzie miała za sobą podobne przeżycia
0
@Comentateiro Dobrze, wcale nie jesteś obrażony i zirytowany. Pisząc trzy identyczne akapity w czwartym poście na ten temat wreszcie mnie przekonałeś ;) Kropla drąży skałę
0
@Comentateiro Dosłownie nie odeszliśmy na centymetr od meritum, dopóki nie obraziłeś się o emocje. Po powrocie do tematu (gdzie zgodziłeś się ze mną w 75% tez), znowu odbiłeś do obrażania się o emocje.
Biorą pod uwagę znaczenie słowa "merytoryczny" pozwól, że tylko parsknę ze śmiechu xD
Więc niby marny skutek, ale włożyłeś wszystkie siły, żeby temu zaprzeczyć. Przemieszczenie? :P
I na koniec: ale to Ty dzwonisz
0
@Comentateiro Udało Ci się napisać cały jeden komentarz z argumentami, potem... jednak wróciła irytacja
0
@draxidox Ostatnio to już na nikogo :P
0
@Karol145 Dlaczego?
0
@Comentateiro Nie ma żadnych dowodów, że ludziom zależy na bajońskich fortunach, kiedy 40% dorosłych Polaków regularnie gra w Lotto...
Mamy dwie opcje:
- ludzie zazdroszczą innym ich zdaniem niezasłużonego majątku i odczuwają gniew, kiedy o tych ludziach myślą
- ludzie zazdroszczą tak powiedzmy do 60 mln złotych (w Polsce, w USA limit jest wyższy, analogicznie do najwyższej loteryjnej kumulacji). Jeśli ktoś jest bogatszy niż ta suma, to ich zazdrość magicznie zanika, a pojawia się jedynie moralny niepokój z powodu zaburzenia arbitralnych zasad, jaką to fortunę posiadać wolno
Odwołam się do brzytwy Okhama i uznam jednak opcję nr. 1 za prawdopodobniejszą.
Szczerze mówiąc nie wiem jakim cudem mój post tak Cię zirytował, skoro zgadasz się ze mną całkowicie w jednej z dwóch przesłanek, a drugą byś uznał, gdybym zazdrość uznał za jedną z emocji, a nie jedyną. Za bardzo się nasze opinie jednak nie różnią
0
@Karol145 A wydawałoby się, że powtarzanie tego, co ktoś pisze, jest zasadniczo prostym zadaniem
0
@draxidox Dzięki, bo mi podrzuciłeś kolejny argument przeciw fanatykom PO. Piękna to dla nich wiadomość oczywiście ironicznie, bo po raz kolejny podważa wiarygodność tej partii. Od 10 lat nie oddałem na nich głosu i cieszę się na takie smaczki :)
0
@Karol145 Jeśli zdanie "Picie wody i jedzenie jest powstawaniem działań politycznych" jest prawdziwe, to "nic nie powstało bez wpływu polityki" nie musi być ani prawdziwe, ani fałszywe.
Przez negację "picie wody i jedzenie NIE jest powstawaniem działań politycznych" -> "nic nie powstało bez wpływu polityki" wciąż może być prawdziwe.
Czyli nie wynika.
Próbujesz dalej?
1
@draxidox Dzięki za to, piękna historia dla fanatyków PO
0
@Karol145 Na trzy razy udało Ci się napisać zdanie: Picie wody i jedzenie jest powstawaniem działań politycznych. To Twoja ostatnia odpowiedź, czy chcesz telefon do przyjaciela?
1
@Comentateiro To żadna obsesja, a zwykła obserwacja, która zgodnie z Twoją propozycją, jest zupełnie bezemocjonalna. Cóż w tym złego, że to zazdrość? Zwykła ludzka emocja, którą odczuwamy, gdy inny osobnik ma zasoby, które nam są nie dane. To wręcz takie banalne, że aż zadziwia mnie opór. Chcemy innym przypisywać najgorsze machinacje, ale sami przed sobą nie przyznamy zwykłej, codziennej zazdrości?
Swoją drogą "nikt nie powinien być miliarderem", "taka fortuna nigdy nie może powstać w moralny sposób, bez wykorzystywania innych ludzi i wpływu polityki" to nie jest jedynie stwierdzenie i już na pewno nie jest bezemocjonalne. To postulaty, w dodatku pewien brodaty pan spisywał identyczne niemalże 200 lat temu.
Czy większość emocji pochodzi z zazdrości? Eeee ale jakich emocji? Przecież to zupełnie bezemocjonalna obserwacja.
Dobra, ale żeby złamać pozę przed pójściem spać: mnie w ogóle nie dziwi i nie odrzuca gniew jaki odczuwamy myśląc o tak niebotycznych fortunach. Niech te obelgi, jakie możemy wykrzyczeć w internecie będą chociaż marnym zadośćuczynieniem, że my musimy niewolniczo harować na przetrwanie, a faraon siedzi w złotym pałacu i buduje wielkie pomniki.
Moje słowa wynikają z dwu przesłanek:
- Nic nigdy nie powstało bez wykorzystywania cudzej pracy; nic nigdy nie powstało bez wpływu polityki. Uważanie inaczej to naiwność (ale temu rozsądnie nie zaprzeczasz)
- Jesteśmy zwierzętami stadnymi, które nie różnią ewolucyjnie od społeczności łowców-zbieraczy i nie motywuje nas nic innego. Jeśli zachowanie można wyjaśnić podstawowymi emocjami, takimi jak zazdrość, to prawdopodobnie nie ma w tym nic więcej
Ciągle nikt nie pokazał mi, gdzie te przesłanki są błędne. Śmiało, chętnie się dowiem.
Uważam naiwność za cechę negatywną, a świadomość swoich emocji za pozytywną umiejętność. Wiem też, że postulaty pana z brodą, który przekłuł ducha zazdrości w ideologię polityczną, nie doprowadziły do stworzenia lepszego świata. Z dwojga złego, niech sobie multimiliarder buduje Maryjkę,
1
@Matheu12 A co to ma do moich słów? :)
Jeśli wszystko to co mówisz jest wartościowe: wywłaszczenie chłopów, zniesienie praw feudalnych, praca po 40 godzin w tygodniu, równouprawnienie, zniesienie niewolnictwa...
To w dalszym ciągu nic nigdy nie powstało bez wykorzystywania innych ludzi i bez polityki. Co więcej, wszystko co wymieniłeś wręcz definiuje politykę.
Chciałbym dowiedzieć się, który konkretnie punkt mojej wiadomości jest błędny. Bo jak na razie dowiedziałem się, że fakt, iż bez polityki i wykorzystywania ludzi nie da się nic sensownego osiągnąć, oraz że władzy nie sposób kontrolować, bardzo ludzi boli... ale to ciągle fakty
0
@Karol145 Picie wody i jedzenie jest... powstawaniem czegoś o.O
1
@RoberDzik Odniosłem się do Twojego posta nr. 1 w którym piszesz jedynie, że nikt nie powinien posiadać przez Ciebie arbitralnej kwoty. Skoro ustaliłeś to arbitralnie, to znaczy, że zadziałały Twoje emocje, tj. przy jakiej kwocie na czyimś koncie twarz wykrzywia Ci się w podkówkę. Skąd pochodzą te emocje? U większości osób pochodziłyby z zazdrości.
Po drugie nie pisałem o nienawiści, tylko naiwności.
Po trzecie pisanie o "kontrolowaniu władzy" znaczy, że albo nie rozumiesz słowa "
władza", albo właśnie jesteś naiwny.
Po czwarte zarzucanie komuś "spłycania tematu" oznacza raczej, że to Ty chcesz mu nadać pozory głębi, kiedy naprawdę nic tu nie ma poza psychologią ewolucyjną 101. Na świecie jest nierówna dystrybucja zasobów, a ci na przegranej pozycji zazdroszczą tym, którym się poszczęściło.
1
@RoberDzik Nic nigdy nie powstało bez wykorzystywania innych ludzi. Nie wiem też jak definiujesz politykę, ale prawdopodobnie niemalże nic nie powstało bez jej wpływu.
Przemawiają przez Ciebie naiwność i zazdrość
0
Punkty są za siłę fizyczną, która w tej grze jest turbo ważna, stąd różnice. Ot, cały spisek
0
@LOPEZ16 Polska i Polacy rozwijają się z prędkością niedoścignioną dla większości, więc co w tym "typowego" dla nas?
0
@Kgorecki2500 przyszedłem to napisać, uprzedziłeś mnie
0
@Conradxc Na oko typiara ma między 20 a 40 lat, zależy od ilości maskarki... i cyk Pandora Gate
1
@MesQueUnClub_87 Stałem się cynikiem i jak czytam tutejsze propozycje filmowe, to mam właśnie takie myśli. Albo to postmodernistyczna dekonstrukcja zainfekowała mój umysł. Jak widzę np. "Piękny umysł" to myślę, że ani choroba, ani związek z żoną, ani praca nie zostały przedstawione zgodnie z prawdą.
Ale zachęciłeś mnie, zapuszczę sobie audiobooka Forresta Gumpa na jutrzejszą trasę.
BTW przypomniał mi się jeszcze jeden film, który ma przesłanie i mnie nie wkurza - "Buntownik z wyboru"
1
@Conradxc sprawdziłem inne fotki tej dziewczyny na Insta, żeby ocenić skalę grzechu Viniciusa i uznaję go za niewinnego
2
@MesQueUnClub_87 Jakie wartościowe przesłanie ma Forrest Gump? Że tylko półgłówki czekają pół życia na dzieciatą laskę z AIDS?
Mój typ: Zapach Kobiety