Yoshi94
Dołączył/a: grudzień 2017
10 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@koziar wpisałeś Araujo, pewnie z tego względu że jest dość pewny w obronie w porównaniu do innych, ale już nie wpisałeś Lengleta który popełnia w większości spotkań ogromne błędy, który mają bezpośredni wpływ na wyniki.
8
Tak z ciekawości przeanalizowałem składy poszczególnych drużyn pod kątem wieku. Pod uwagę wziąłem tylko tych zawodników, którzy rozegrali w tym sezonie ponad 1000 minut, by wyłonić tych którzy mają największy wpływ na wyniki zespołu. Podzieliłem tych zawodników na 3 grupy:
1. Do 21 lat - młodzi zawodnicy, którzy najlepsze lata mają przed sobą
2. 22-30 - zawodnicy w najlepszym wieku dla piłkarza, którzy powinni być u szczytu swojej formy
3. Od 31 lat wzwyż - doświadczeni zawodnicy, którzy jednak swoje najlepsze lata mają już raczej za sobą.
Poniżej w nawiasie obok nazwy drużyny wpisałem ilość zawodników, którym udało się rozegrać przynajmniej 1000 min w tym sezonie.
FC Barcelona (17):
1. (do 21 lat) - 5
2. (22-30) - 7
3. (Od 31 lat wzwyż) - 5
Manchester City (17):
1. (do 21 lat) - 2
2. (22-30) - 14
3. (Od 31 lat wzwyż) - 1
Bayern Monachium (15):
1. (do 21 lat) - 1
2. (22-30) - 10
3. (Od 31 lat wzwyż) - 4
PSG (18):
1. (do 21 lat) - 2
2. (22-30) - 12
3. (Od 31 lat wzwyż) - 4
Liverpool (12):
1. (do 21 lat) - 1
2. (22-30) - 10
3. (Od 31 lat wzwyż) - 1
Real Madryt (13):
1. (do 21 lat) - 1
2. (22-30) - 7
3. (Od 31 lat wzwyż) - 5
Atletico Madryt (15):
1. (do 21 lat) - 1
2. (22-30) - 12
3. (Od 31 lat wzwyż) - 2
Juventus (16):
1. (do 21 lat) - 2
2. (22-30) - 11
3. (Od 31 lat wzwyż) - 3
Jak widać w Barcelonie bardzo duże znaczenie mają zawodnicy bardzo młodzi, którzy dopiero nabierają doświadczenia. Jest ich aż 5, gdzie w pozostałych drużynach mamy jednego, max dwóch takich zawodników. Martwi natomiast, że mamy stosunkowo niewielu graczy w tym najlepszym okresie kariery piłkarskiej, bo tylko 7 i na tle innych drużyn (poza Realem, gdzie jest ich też tylko 7), gdzie tych zawodników jest od 10 (Bayern) do nawet 14 (City), wypada to słabo. Co do tych doświadczonych graczy, którym już zdecydowanie bliżej niż dalej do końca kariery, to razem z białymi nie mamy się czym chwalić, gdyż przewodzimy w tej kategorii.
Poza Barcą i Realem wszystkie drużyny mają przynajmniej dwa razy więcej zawodników w najlepszym wieku w porównaniu do sumy zawodników z pozostałych dwóch grup. Tylko Barcelona ma w sumie więcej zawodników tych młodych oraz tych u schyłku kariery w porównaniu do zawodników w najlepszym wieku.
Także jak dla mnie "wymówka", że jest to sezon przejściowy jest jak najbardziej zasadna, bo z takim składem nie ma mowy by coś znaczącego ugrać.
A co Wy o tym sądzicie?
0
@Lati wydaje mi się, że on chce cofnąć Pedriego z de Jongiem, a Puiga wystawić przed tą dwójką.
0
@Kapitan_SW nie chodziło mi o komentarz, a o polską piłkę klubową i osoby pośrednio z nią związane.
0
@wroclawianin89 mentalność większości Polaków. Mądrzą się a gówno wiedzą.
3
@jakub1906 przecież Grosik nigdy wielkim zawodnikiem nie był. Jest szybki i tyle.
0
@Baaarca95 jeśli chodzi o pozycję ŚPD to nie powinno nikogo obchodzić ile ten ktoś ma bramek. ŚPD nie jest od strzelania, a od odbiorów, przechwytów i pojedynków z przeciwnikiem. Do tego ważna jest skuteczność podań, przerzutów, nawet asysty. Po prostu wszystko jest ważniejsze od tego ile goli strzela ŚPD.
0
@Jarema1987 a na jakiej podstawie wnioskujesz, że byłby TOP5?
3
Brawo Granada!!!
1
@itmustbejoke a w jaki sposób zaszkodził klubowi tym, że wybory nie odbyły się w styczniu?
0
@Pilka_jest_okragla Laporta ma już wyrobione nazwisko w świecie piłki nożnej co może mieć wielkie znaczenie w powrocie Barcy do TOPu.
3
@PePeMasta kolejny sezon bez napastnika? Dziękuję, nie skorzystam
2
@adukla co więcej, te osoby podniecają się wspaniałym zwycięstwem Realu wczoraj, bo oni tyle kontuzji mają a są tacy wspaniali.
2
@Midast męczysz się, żeby napisać taki esej, a każdy ma Cie w tyłku, bo nawet nie wiesz kto wczoraj grał..
5
szkoda tracić czas na czytanie tego komentarza! Nie dziękujcie.
0
@AlicjaFCB może chodziło o czysty zysk z 1 czekolady? No chyba, że gdzieś widziałeś czekolade za 10centów?
1
@joloskyy no, ale co się dziwisz jak za robienie czegoś bierze się ktoś kto nie ma o tym bladego pojęcia.
2
@Comentateiro może już nie przesadzaj. Gdyby Barca tak męczyła bułe grając cały mecz o 1 zawodnika więcej to raczej nikt by ich nie chwalił.
2
@Zip on za to gra fenomenalnie...
0
@kuz ale bramkarz nie zasłania całej bramki. Zły strzał Trincao. Szkoda bo widać że czuje się coraz lepiej na boisku
19
Trochę nie rozumiem dlaczego Leo dostał 5? Jak dla mnie jest jednym z głównych winowajców tego, że nie wygraliśmy z Cadiz. Dlaczego? Zmarnował wiele sytuacji, z czego 3 to były setki (zagranie od Busiego, zagranie od Pedriego i strzał nad poprzeczką z 2-3m, fatalne podanie do Griezmanna zastopowane przez GK). Do tego nie wypracował sam jakichś dobrych okazji jak choćby Dembele (i to 2 razy), który za swoją skuteczność dostał ocenę poniżej wyjściowej. I do tego ponad 20 strat.
Nie tego wymaga się od lidera zespołu i osoby, która chce rozgrywać każdą akcję.
Jak dla mnie 3 (może 4) za ten mecz to góra.
0
@blaugrana98 jeśli go sprzedadza to trudno. Natomiast dobrze by było zostawić go na następny sezon, ale też musieliby przedłużyć umowę by później nie odszedł za darmo. Dlaczego zostawić? Bo chłopak grać w piłkę potrafi, niestety ostatnie 3 lata stracił przez kontuzje, a ten sezon jest inny - brak dobrego okresu przygotowawczego, częsta gra co 3-4 dni, mało jednostek treningowych. Fizycznie znacznie się poprawił, w grze też zauważalny jest postęp, natomiast widoczny jest brak skuteczności tyle że tej nawet Messi nie ma w tym sezonie.
0
@Przemek2323 skoro tak myślisz to Twoja sprawa.
0
@Przemek2323 przestań żyć przeszłością.
0
@dorkizos różnica jest taka, że w Atleti Luis jest głownym egzekutorem i to jego szukają koledzy na boisku w ostatniej fazie akcji. W Barcy, niezależnie jaki to moment akcji, to szukany jest tylko Leo.
0
@Bobo25 ja mocnej kadry nie widzę. Na ten moment to bardziej zlepek podstarzałych zawodników, którzy kiedyś byli w TOPce z młodymi, gniewnymi, którzy mają potencjał, ale TOPem nie są. A bez zawodników z aktualnego TOPu to Barcy nigdy nie będzie konkurencyjna.
0
@bialagora Ja się dziwię, że tak mało osób krytykuję Messiego w tym sezonie. A jeszcze bardziej się dziwię, że oni tego Leo bronią i mówią, że jako jedyny coś robi. Tak słaby Messi jak w tym sezonie to kula u nogi. Jak dla mnie to najwyższy czas by odejść, będzie smutek, łzy, ale jest to konieczne.
0
@leonek160 kogo Ty byś wystawił za Lengleta? Umtitiego, który popełnia więcej błędów? Czy elektrycznego Mingueze?
0
@BarcaInfo Czyli trzeba wziąć jeszcze kilku chłopaków z Barcy B, która nieźle sobie radzi w lidze i ma szansę na awans. Najwyżej nie awansują.
Będą za to dostępni na ławce, a zawodnicy jak Brajtłajt, Firpo, Pjanić, Busi, Trincao, Cou i tam jeszcze kilku będzie sobie grzecznie siedzieć na trybunach do końca kontraktu, bo nikt ich nie kupi skoro są słabsi od graczy rezerw.
Można i tak.
0
@Zoker a tak wgl to co ma na celu ten Twój wywód?