Yoshi94
Dołączył/a: grudzień 2017
10 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@polcza już wole żeby to Konrad dostawał szansę niż Trincao
0
@messi564 już widzę oczami wyobraźni jak Puig wygrywa walke 1v1 z KdB w półfinale LM :)
Antek w lidze z Granadą też strzelił 2 gole i miał asystę co nie znaczy, że jest lepszy od Messiego ;)
0
@mroofkoi4t każdy ma swoją opinie i może myśleć co chce. Natomiast jeśli poczytałbyś trochę o tym to wydaje mi się, że zmieniłbyś zdanie bo na prawdę można sporo zyskać. Gdzieś widziałem wyliczenia jakiegoś zwykłego gościa jak my, który zna się na tematach ekonomicznych i on właśnie założył, że o wiele bardziej opłacalne jest uczestnictwo w PPK przez 4 lata*, wypłata zgromadzonych środków i ponowne przystąpienie (i tak w kółko) niż jakikolwiek inny sposób oszczędzania.
* - 4 lata dlatego, bo co taki czas są wybory i najlepiej wypłacać przed samymi wyborami. To tak jakby kto inny miał rządzić i się tego pozbyć.
I nie wiem dlaczego też nazywasz ludzi, którzy przystąpili do PPK naiwniakami. Później te osoby mogą nazwać Cię głupcem, bo nie przystąpiłeś do programu, a oni zarobili 2 razy tyle niż wpłacili.
0
@messi564 de Jong najlepiej czuję się na "8" i tylko głupi powie że tak nie jest. A de Jong jest dużo lepszym zawodnikiem od Rikiego.
"Ósemka" ma też dużo zadań defensywnych o czym wielbiciele Puiga najwidoczniej nie pamiętają lub nie chcą pamiętać, bo wiedzą że w obronie jest bardzo słabo.
0
@mroofkoi4t nie wierze, natomiast nikt z dnia na dzień tego nie zlikwiduje, na pewno też nie zrobi tego aktualny rząd za swojej kadencji więc na dobrą sprawę lepiej w tym być i wypłacić pieniądze przed końcem kadencji by być bezpiecznym.
Dodatkowo przytoczę czy coś takiego:
"Uczciwie trzeba jednak powiedzieć, że ustawa o OFE nie zawierała wyraźnego wskazania, że środki zgromadzone w OFE są prywatne lub że można je w dowolnym momencie wypłacić. Ustawa o PPK mówi o tym wprost."
@draxidox bardziej opłacalne jest wypłacanie tych pieniędzy co roku z tego PPK niż oszczędzać samemu. Zakładając te 200zł, które oszczędzasz to w ciągu roku uzbierasz 2400zł a z PPK wyciągniesz po roku 2 964,60 więc na spory plus byś wyszedł.
@lucca87 skoro pierwsze słyszysz to znaczy, że nawet nie wiesz jak to działa. Może pasuje poczytać trochę zanim się udzielasz w danym temacie. Tutaj masz link odnośnie wypłat w dowolnym momencie. Pierwszy akapit.
https://www.infor.pl/prawo/emerytury/ppk/3615213,Jak-wczesniej-wyplacic-pieniadze-z-PPK.html
@MeMyselfAndI nie wiem. Ja prowadzę własną działalność i mnie nie dotyczy PPK, natomiast lubie wiedzieć o co chodzi z takimi rzeczami. Gdzieś na internetach na pewno znajdziesz :)
0
@MeMyselfAndI Możesz wypłacić w każdym momencie tyle, że tracisz to co rząd tam Ci wpłacił na start i 30% tego co pracodawca. Od wypłaty musisz zapłacić 19% podatku.
Skoro płacisz 100zł co miesiąc to pracodawca dokłada do tego 75zł/msc. Odejmując te 30% wpłaty pracodawcy i przyjmując że chcesz to teraz wypłacić to na ten moment będziesz miał: 12x100 + 12x0.7x75 - 19% = 1482,30 zł na czysto. Także niecałe 300zł powinieneś wyjść na plus wg mnie.
@draxidox zarabiasz prawie 10 tysi co miesiąc i szkoda Ci 200zł, na których i tak nie tracisz? :)
@mroofkoi4t dlaczego dobra decyzja? Wyjaśnisz?
1
@messi564 dlaczego cenisz wyżej Puiga od de Jonga? De Jong daję o wiele więcej grając właśnie na pozycji nr 8, a nie jako najbardziej defensywny z pomocników. Grając na "szóstce" de Jong wyglądał fatalnie moim zdaniem i nawet Busi prezentował się o klasę lepiej od niego.
13
@darr0o początkowo też tak o nim myślałem, ale oglądając go kilka razy w akcji zdanie o nim trochę zmieniłem na plus. Jak dla mnie jest to lepsza wersja Lukaku, może nie aż tak silny, ale za to sporo szybszy, zwrotniejszy i lepszy technicznie. W Barcy przydałby się na grę z autobusami, a takich meczy Barca rozgrywa pewnie z jakieś 80% w sezonie. Mając na skrzydłach Fatiego i Dembele, Norweg mógłby być bardzo ważnym zawodnikiem.
1
@damiano16398 i wygląda na to że uczyniłem dobrze :)
2
@damiano16398 ninja właśnie włączyłem na drugą połowę ale jak zobaczyłem że Real ciśnie to wyłączyłem i idę spać. Także dobranoc :)
0
@Piotrasz10 chyba zapomniałeś że Bartka już nie ma :)
0
@messi564 Puig może grać jedynie na SPO no chyba że widzicie go na defensywnym więc nie ma co dalej rozmawiać
2
@Coutinho007 pisałem tu o tym zawodniku jakieś 2 lata temu gdy większość wieszaka psy na Bartku że nie ściągnął cracka Jovicia
0
Komentarz usunięty
1
@fcbarcafan19 ale nikt nie mówi o psychice tylko wg autora taktyki nie nauczysz się na treningu tylko w trakcie meczu. W takim razie nie wiem po co cały sztab trenerski traci czas na przygotowanie zawodników PRZED każdym meczem :)
0
@Lub567 ma totalna rację że na treningu nie uczysz się taktyki oraz założeń tylko w trakcie meczu? Ok
1
"oczywiście, że dyskusja nie ma sensu, gdy jedna osoba się zna na piłce, a druga nie. Może jakbyś kiedyś pograł w piłkę na jakimkolwiek poziomie ligowym, zrozumiałbys, że trening to tylko teoria, natomiast mecz wyrabia doświadczenie, nawyki i pozwala nauczyć się dobrze realizować taktykę. To trochę jak z nauką jazdy. Kurs pozwala Ci zdobyć papier, ale prawdziwy egzamin i doświadczenie masz dopiero wtedy, kiedy jeździsz już własnym samochodem."
Źródło: @FutbolToMagia
0
@FutbolToMagia w takim razie poznaj trochę rzeczy na temat piłki, pograj, poczytaj, a wtedy możemy rozmawiać. Na ten się osmieszasz
0
@AxelF miał trochę więcej czasu niż ułamek sekundy. Moim zdaniem Frankie chciał schować rękę tylko nie wiedział jak. Gdyby trzymał ją wyprostowana wzdłuż ciała to karnego by nie było pewnie
0
@matirix20 kurcze wszyscy pchacie tego Fatiego do składu jako pewniaka, a później będzie lament że nie strzeli w 5ciu meczach z rzędu.
@_Creed_ moim zdaniem Aguero to chyba aktualnie najlepsza możliwość dla Barcy, by w miarę za niewielkie koszty pozyskać bardzo dobrą "9" i przyoszczędzić kasę przez rok na napastika z TOPu, który pogra u nas dłużej. Haaland choć nie przekonywał mnie początkowo do siebie to jednak muszę teraz przyznać, że byłby świetnym wzmocnieniem.
56
Mam nadzieję, że Koeman to gość z jajami i nie posadzi Araujo na ławcę jak tylko Pique będzie mógł grać. Od samego początku swoją siłą i szybkością pokazywał, że może być z niego kawał obrońcy. Brakowało takiego stopera w Barcy.
0
@DaPi Francuzi podzielili między siebie obowiązki Leo - Antek wziął się za rozgrywanie z głębi pola, zaś Ous był tym który drybluje i robi przewagę na boisku. Mogliśmy to spokojnie wygrać, jednak znów zabrakło precyzji i wykończenia.
0
@chorhe12 standardowo 21.00
1
Komentarz usunięty
1
@Rewolucja123 nie będę nicków podawał, bo nie chce spraszać tu takich ludzi :)
masz początek wypowiedzi: "chłopie, zrozum, że nie ocenia się Puiga za taktykę, bo to się wdraża właśnie poprzez doświadczenie meczowe. Żaden trening tego nie wyrobi."
Z resztą jak wejdziesz na mój profil to będzie to chyba 6ty komentarz więc możesz wejść w dyskusje i zobaczysz :)
0
@wsrh27 tylko nie Oscar, a na pewno nie w najbliższym czasie. W defensywie byłoby spoko, ale chłopak pod presją się gubi i te jego podania nie są dokładne.
0
@tbas nie napisza, bo nie wdaję się w dyskusję z takimi osobami :)
0
@DanielOOL czyli w takiej trójce cofniesz de Jonga na ŚPD by zabezpieczał tyły przed kontrą, gdzie jak widać było gra fatalnie czy ustawisz tam Puiga?
1
@BarcaInfo najlepsze i tak jak Ryszard gdzieś tam biegnie, bo myśli że jest bohaterem, a wszyscy go zlali i pobiegli do MAtSa :)
2
Myślałem, że jednak poziom użytkowników na temat piłki nożnej nie jest aż tak niski dopóki nie przeczytałem, że założeń taktycznych uczysz się podczas meczu.
Trenerzy całego świata, nie traćcie czasu na przygotowania taktyczne, bo to nie ma sensu!