8

@dawo17 Mi najbardziej Mingueza zaimponował zaangażowaniem i walką. Przykładowo jak był karny dla PSG to Mingueza ustawił się na linii pola karnego niczym Bolt w blokach startowych i sprintem ruszył kierunku bramki żeby wybić piłkę po ewentualnym wypluciu futbolówki przez ter Stegena. Chłopak mnie też zaskoczył pozytywnie pod względem wyprowadzania piłki (żaden z przeciwników się nie spodziewa, że Oscar będzie wchodził z piłką na ich połowę). Po kilku pierwszych występach byłem naprawdę negatywnie nastawiony do Minguezy, mówiąc, że po tym sezonie wróci do Barcelony B, ale teraz dałbym mu szansę się wykazać w kolejnym sezonie.

1

@JohnnyBarca de Jong ogólnie powinien w tym meczu odpocząć

0

@mekston Haaland i Mbappe 2 czego? Jabłek, metrów, arbuzów?

0

@Colon Chociaż nie jestem fanem polskiej muzyki (niestety) to twórczość Jacka Kaczmarskiego nie jest mi obca. Takie utwory jak "Mury" lub "Nasza klasa" zapadły mi w pamięć. Z tego co się orientuję to Kaczmarski sam w wywiadach mówił, że ma bardzo trudny charakter i ciężko z nim wytrzymać, a nawet kilka lat temu jego córka powiedział, że dużo pił i znęcał się fizycznie nad żoną.

0

Szukam jakieś nowej yerby - najlepiej smakowej i mało pylastej. Macie coś ciekawego do polecenia?

0

@Ghotti Koniec końców to LM nie wygrali, więc ludzie mieli rację :D

2

@SamuraJack Właśnie jestem w trakcie oglądania wszystkich filmów Marvela (nigdy nie widziałem, a obecnie oglądam Avengers 2), ale i tak wiem o co chodzi. Moc memów jest wielka.

0

Ousmane Dembélé zdobył we wszystkich rozgrywkach dla Barcelony 28 goli - 14 lewą i 14 prawą noga.
Źródło: Internet

4

@PeteR10 Niczego odkrywczego raczej po kadrze Polski nie możemy się spodziewać. Obym się mylił.

0

@Rust_Cohle Promowanie własnej twórczości jest zakazane

1

@Ojciec5tkidzieci To są prawdziwe filmy? Lepsze efekty polscy jutuberzy potrafią zrobić. Najbardziej ujął mnie efekt z ostatniego klipu gdzie kula leciała w zwolnionym tempie, a potem ten ślizg po podłodze xD

131

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

2

@jacob345 W tych czasach to se możesz zmieniać płeć przecież kiedy chcesz, jak akurat czujesz. Troszeczkę tolerancji dla Aprilii Manganang

1

@maatiixx Tam w defensywie to świetny jest Courtois i Ramos bardzo dobry, a reszta średnio bardzo gra.

7

@wojopancer Według mnie są. Z lepszymi zespołami trochę się Barcelona musi męczyć i już to wszystko tak kolorowo nie wygląda, ale na pewno gramy o wiele lepiej niż za końcówki Valverde, Setiena czy początku Koemana.

1

Pomimo mojej niechęci do Bayernu to teraz takie 8:2 to byłby miód na moje serduszko

1

Wielu z Was w starciu Realu z Liverpoolem daje szanse 50/50, a ja jednak przechyliłbym tutaj lekko szalę zwycięstwa na korzyść Liverpoolu. Wiadomo, że mają teraz kryzys i szpital, ale nadal ta drużyna na papierze wygląda lepiej niż Real (słaby argument). Teraz przyjdzie przerwa reprezentacyjna, więc nadzieja w tym, że Anglicy zdążą się w pewnym stopniu zregenerować i wypocząć psychicznie od piłki klubowej. Real gra naprawdę brzydką piłkę, a wyniki są w dużym stopniu zasługą Courtoisa, którego w tym sezonie można śmiało posadzić w TOP 3 bramkarzy na świecie. Atalanta obsrała zbroję w meczu z Realem, a czerwona kartka w pierwszym spotkaniu mocno wpłynęła na przebieg dwumeczu. Liverpoolowi nie pozostało nic innego jak bić się w PL o TOP6 lub TOP4, co moim zdaniem uda im się zrobić, ale zakładam, że bardziej skupią się na Lidze Mistrzów. Lipsk, który gra ofensywną piłkę (od pewnego czasu co prawda mają zadyszkę) nie zdołał strzelić Liverpoolowi ani jednego gola.

9

@Ciule123 Jak ich cała strona

0

Czyli Real jeszcze tylko wpierdzielik od Liverpoolu i Barcelony i wakacje!

0

@Kwasiak98 Może i nie, ale na pewno widział jak gra Real.

1

@Abominacja No to zacznij oglądać coś poza Barceloną to się przekonasz, że takie Porto czy Borussia dobrej piłki nie grają.

8

@Abominacja Porto i BvB było łatwiejsze, więc nie wiem o czym Ty mówisz

0

Bayern - BvB
Chealsea - City
Porto - PSG
Real - Liverpool

4

@Yosemite Niestety zasłużenie

1

@klemens100 Obejrzyj najpierw reportaż, a dopiero potem włącz się do dyskusji, bo Twojego lewackiego bełkotu nawet nie da się czytać.

0

@klemens100 A obejrzałeś chociaż ten reportaż? Ojciec wypowiada się jakie zdrowotne konsekwencje może ponieść jego dziecko. Myślę, że raczej zapoznał się z tematem zmiany płci i na pewno wie więcej niż Ty na ten temat.
Wspomina też, że jak jego córka będzie chciała dokonać detranzycji to już nigdy nie będzie w 100% kobietą. Wypowiadasz się w sposób jakbyś nawet tego 4-minutowego filmiku nie obejrzał.

6

@klemens100 Krytykuje system prawny, ponieważ jego dziecko, które jeszcze według niego nie jest w pełni świadome swojej decyzji i konsekwencji z tym związanych może podjąć decyzję, która zmieni nie tylko jej życie, ale życie osób z nią związanych.
Zakładam, że odnosisz się tutaj do wypowiedzi, które są w cudzysłowie, ale to nie są wypowiedzi ojca, a komentarze użytkowników wykopu. Może powinienem od razu to napisać.

12

4-minutowy reportaż o ojcu, który przegrał walkę z kanadyjskim systemem sądowym, ponieważ nie zgadzał się żeby jego 14-letnia córka poddała się zabiegowi zmiany płci.
https://streamable.com/ln5yo9

Według sądu zgoda ojca nie ma tutaj żadnego znaczenia, a nawet uznał, że jeśli którekolwiek z rodziców będzie chciało odwieść dziecko od tego pomysłu lub nazwie ją "dziewczynką" to zostanie uznany winnym przemocy w rodzinie. Ojciec udzielił wywiadu dla gazety, w którym używał żeńskich zaimków i Sąd Najwyższy podpisał nakaz ochrony upoważniający policję do natychmiastowego aresztowania ojca bez nakazu jeśli zostałby przyłapany na nazywaniu swojej córki dziewczynką lub ponownie użył żeńskich zaimków.
"Na przykładzie niektórych stanów usa:
Mając 18 lat jesteś wystarczająco dorosły by iść na wojnę i zabijać ludzi, lecz za młody by kupić sobie piwo (musisz poczekać jeszcze 3 lata).
Kilkuletnie dziecko jest w pełni świadome swojej seksualności, więc jeśli chce zmienić płeć, to dajemy mu hormony.
Ale seks z cycatą siedemnastolatką to przestępstwo, to biedne dzieciątko jest jeszcze nieświadome swoich decyzji i to zwykłe wykorzystanie. "
lub
"Nastolatka może zrobić aborcję bez zgody rodziców, ale nie może związać się dobrowolnie z ułożonym 20-latkiem (nawet za zgoda rodziców). "

10

Teścik na przeciwciała zrobiony i wynik pozytywny. Szkoda, że nawet nie wiem kiedy byłem chory.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?