artur_26
Dołączył/a: listopad 2015
Szczecin
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Skoro Arda ma pokazać w tym sezonie, że zeszły był wypadkiem przy pracy to może warto by i Thomas dostał taką szansę. Facet też ma potencjał, ale musi nieco zaufania dostać. Teraz oddawanie go za grosze nie wydaje mi się korzystną opcją dla klubu.
0
Bo o nim nie mówię w tym poście. Poruszam temat Bravo, który jest coraz starszy i za chwilę okaże się, że zostajemy z 1 bramkarzem. Bo (jak napisałem) zostałby tylko w tym momencie Masip, który (jak napisałem) może odstawać poziomem od wymogów nawet zmiennika pierwszego zespołu. I stad mój żal, że Bułka przechodzi do innego klubu - może okazałoby się, że za rok, góra 2 lata on byłby pierwszym rezerwowym. Zwłaszcza po tym jakie wrażenie zrobił na oceniających go w klubie.
0
Wielka szkoda... Zwłaszcza, że Bravo nie młodnieje, Masip to chyba jednak nie poziom pierwszego zespołu - szansa mogłaby się pojawić dość szybko.
0
Sam się zastanawiałem czy z tymi cenami może nie przesadziłem, ale w międzyczasie rzuciłem okiem na transfermarkt. Bartra jeszcze w styczniu był wyceniany na 12 mln (teraz 8 z oczywistej przyczyny) i taką cenę utrzymywał od paru "notowań". Zgadzam się z Tobą, że reprezentant z niego delikatnie mówiąc średniawy, ale on był powoływany, a inni nie. Co do Songa. Jasne - równia pochyła. Obecnie wyceniany na 6, w lutym 10, w lipcu zeszłego roku 12. Ale to nadal cholernie daleko od 0. I tak - to jest gracz z naprawdę dobrym CV. To nie są anonimy.
0
Uwielbiam ludzi, którzy argumentację zaczynają od rechotu rodem z kreskówki.
Takie właśnie mam zdanie - uważam, że za Bartrę powinniśmy dostać min 15 mln patrząc na dzisiejszy rynek, za Songa zaś ok 10. Wiem już, że się z tym nie zgadzasz, ale to akurat jestem w stanie zaakceptować. Bez rechotu.
0
Sprzedaż ostatnio faktycznie trochę w klubie kuleje. Reprezentant kraju, Bartra, sprzedany za 8 mln to nawet nie promocja... Zawodnik o niesamowitym doświadczeniu na najwyższym poziomie, gracz Arsenalu i Barcelony, Song, oddany za darmo niewątpliwie odciążył listy płac klubu, ale żeby pewnej klasy zawodnik odchodził za paczkę frytek? Momentami ciężko się czyta takie informacje. O Alvesie, jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii piłki nożnej w porównaniu z choćby Songiem to nawet nie ma co pisać... Rozumiem - klauzule, umowy, ustalenia, uzgodnienia, pilnowanie budżetu płacowego - ale z tej całej plątaniny do klubowej kasy nic nie wpada. Do zawodników nie mam pretensji - życie się różnie układa, ale parę mln więcej za zawodników oddanych w tym roku wpaść po prostu powinno. Z czystej przyzwoitości.
0
Jak się okazuje nawet zakup rezerwowego zawodnika nie jest taki prosty. Bacca miał dość udany sezon więc pewnie nie będzie za półdarmo. Mario Gomez za to byłby myślę dużo tańszy i zapewne bliższy roli silnego napastnika, którego podobno szuka Luis. Nie jest to taki zawodnik jak Larsson, ale pewne szansa na powtórkę z historii by była.
0
Ciekawe w sumie czy bliżej ew. odejścia byłby Rakitic czy może jednak Arda. O Ivanie żadnych plotek nie słyszałem, choć pewnie znalazłby się chętny na jego usługi. Jednakże, z racji tego że słowa padają z ust agenta bardziej obstawiałbym, że chodzi o wymuszenie negocjacji warunków kontraktu niż odejścia.
0
Umtiti 25 mln, Diagne 16-20 mln, Suarez 3,5 mln, Gomes 35-40 mln < Pogba 110-120 mln. To właśnie jest zdrowy rozsądek - umieć się opanować kiedy jeszcze można. Barca stwierdziła, że nie ma sensu wchodzić w licytację z anglikami i całe szczęście. I właśnie dlatego uważam, że odpuszczenie przewartościowanego zawodnika jest dobrym ruchem transferowym - za niego mamy 4, z których każdy ma szansę zostać ważnym zawodnikiem pierwszego zespołu. Inne zespoły również mogły za te ponad 100 mln zrobić parę ciekawych ruchów. Czyli brak transferu = dobre inne transfery.
O ile mi wiadomo to ban został Ci przyznany za Twoje "osiągnięcia" więc nie musisz mi za nic dziękować. Możesz pogratulować sobie jedynie.
0
Każdy zespół, który był zainteresowany Pogbą, ale go finalnie nie kupił mógł zrobić najlepszy ruch transferowy roku. Za takie pieniądze można 3-4 naprawdę klasowych zawodników kupić. Zwłaszcza, że Pogba i jego kariera nadal jest zagadką.
0
Do zobaczenia za 2 lata w takim razie:)
0
Dawno nie byłem tak pełen nadziei na udany transfer środkowego obrońcy jak teraz. Niech napisze swoją historie w klubie.
0
Zgadza się - z nim (póki co oczywiście) to trochę jak z Bojanem. Robili z niego na siłę klubowego Raula, a historia pokazała, że to poziom Stoke. Fajnie byłoby, gdyby Munir odpalił, ale obawiam się, że nie będzie na to szansy jeśli zostanie w klubie. Wypożyczenie lub sprzedaż z odsprzedażą wydają się lepsza opcją patrząc przyszłościowo.
0
Może trzeba się wybrać zespołem na dwa, trzy sparingi w Brazylii i wtedy zobaczyć jak się młodzież spisuje w walce z solidnymi obrońcami Barcy. Jeden czy drugi potencjalny cel Barcelony strzelił kilka bramek tu i tam, ale ciekawe czy mieliby taka łatwość poruszania się w walce z naszymi obrońcami. Fajnie wyszłoby, gdyby pokazali, że faktycznie sporo potrafią - to mógłby być pewien sygnał dla odpowiedzialnych za transfery. A może i klub sam w sobie mógłby na takim wyjeździe nieco finansowo skorzystać, podobnie jak na wyprawach do Azji czy Stanów.
0
Nie wiadomo, czy Mascherano nie będzie teraz częściej występował jako defensywny pomocnik. To mogło być kartą przetargową przy ostatnich nieporozumieniach między klubem a nim właśnie i taki argument mógł skłonić go do pozostania w klubie. W takiej sytuacji sprzedać któregokolwiek ze środkowych obrońców bez uzupełnienia składu kimś nowym właściwie jest niemożliwe.
0
Nie ma co się śmiać bo ani Sanchez ani Pedro ani Fabregas jakoś nie poszli za podwójną wartość. Byli niepotrzebni? I co z tego - tacy też schodzą z klubów za potężne pieniądze bo już są graczami o ustalonej marce. Właściwie nikt chyba nie został w Barcie sprzedany tak by było się czym chwalić. Za to kupować niestety Barca lubi drogo.
0
Barca jak nie zatrzymuje na siłę i pomaga to oddaje za darmo. Albo półdarmo. Nie zaś za dwukrotność wartości rynkowej.
2
Pomożemy jak tylko umiemy ale nie za mniej niż 30 mln. Bardzo jestem ciekawy na czym wobec tego ma ta pomoc polegać. No chyba, że nie walczą o 50 mln - to by było zrozumiałe.
3
W Barcie niewiele dobrego zrobił mimo posiadania najlepszego zawodnika świata w składzie, reprezentacja też go przerosła mimo potęgi posiadania. Zaślepienie AFA jest wręcz żenujące, ale zbliżone do sytuacji w reprezentacji Hiszpanii, gdzie też zabrakło odwagi do zmian - wszyscy teraz zbierają owoce swojej pracy. Leo czy Iniesta mogą podziękować działaczom za marnowanie ich życiowych szans.
0
W sumie ok - będzie więcej miał sił na sezon jak mu odpadną reprezentacyjne. Trening karnych jednak go nie powinien ominąć bo zaczyna skutecznością wolnych doganiać wykonywanie "jedenastek".
0
Skoro tak dużo się o tym mówi to musi chodzić tylko i wyłącznie o kasę. Neymar pewnie wolałby zostać w Barcelonie, ale mieć zarobki zbliżone do tych oferowanych przez PSG. Problem w tym, że jest to dla Barcy prawdopodobnie finansowo niemożliwe.
0
W przygotowaniach przed sezonem grał przyzwoicie. Później kontuzja i w sumie do końca nie dostał prawdziwej szansy na pokazanie czy cokolwiek umie. Nie jestem przekonany czy ten gość faktycznie niewiele umie, ale ten transfer od początku był mocno "zaskakujący". Mam nadzieję, że po transferze z Barcy jednak nie odpali bo zacznę się coraz bardziej zastanawiać czy przyczyną grzania ławy niektórych zawodników jest brak umiejętności piłkarskich czy brak umiejętności prowadzenia niektórych zawodników. Bo za czasów Luisa poza niespodziewanym Roberto chyba nikt specjalnie nie wskoczył na wyższy poziom niż można było się spodziewać.
0
Sporo się ostatnio mówi o jakiś gwiazdkach. Jest to trochę niepokojące, bo o realnych wzmocnieniach coś nie słychać zbyt wiele. Oczywiście transfery lubią ciszę, więc może to jest powód, ale byłbym spokojniejszy gdyby nie przedstawiona mi tylko "przyszłościowych" graczy, którzy niekoniecznie z marszu dadzą coś klubowi. Albo zostaną kolejnym klubowym "Douglasem".
0
W przypadku Neymara wszystko jest możliwe. Nie zdziwiłoby mnie gdyby jednak odszedł do innego klubu, który zapłaciłby klauzulę. To bez wątpienia świetny gracz dla Barcy, ale gdzie pojawia się taka kasa o jakiej się mówi to niczego nie można wykluczyć. Zwłaszcza, że Barca nie będzie raczej w stanie utrzymać dwóch tak gigantycznych kontraktów jakie mieliby mieć Messi i Neymar, gdyby chciała wyrównać oferty np. PSG.
0
Skoro za Umitiego chcą dać ponad 30 to jakoś szczerze wątpię by Marquinhos miał przejść za 40.
1
Zgadzam się z jednym. Wszyscy w FIFA nie mogą być skorumpowani bo nie ma nawet takiej potrzeby. Wystarczy, że "góra" będzie odpowiednio "dofinansowana" - reszta pracowników zrobi to co właśnie oni zatwierdzą. Nie bez powodu mówi się, że ryba psuje się od głowy.
6
Akurat na szacunek to Mascherano w klubie powinien zasługiwać. Nie jest to może gwiazda internetu i marketingu, ale traktowany jak trzeba prędzej on zostawi serce na murawie niż np. Neymar (którego kariera w Barcelonie wcale nie jest przesądzona). Za wiele uwagi poświęca się obecnie MSN, a za mało szacunku najwyraźniej ma się do reszty zespołu. Busi też już miał z klubem na pieńku, z podobnych zresztą powodów. Nowych wychowanków brak, gracze być może zaczynają się czuć jak mało znaczący dodatek do MSN, samo MSN zaczyna kosztować nieprzyzwoicie dużo - żeby się z tego nie zrobiło coś dla Barcy szkodliwego.
6
Jest pewien błąd w tym co piszesz. Barcelona to takie samo targowisko jak każdy inny klub. Co chwila podpisywane są nowe kontrakty, mimo że obecne nie kończą się za rok czy dwa. Teraz to zawodnicy właściwie dyktują warunki. Oferty z PSG, MU czy innych głodnych sukcesów klubów sprawiają, że i Barca musi płacić więcej. Zaszczyt zaszczytem, ale kasa musi się zgadzać.
0
Ja w sumie to chciałbym tylko wiedzieć, czy Luis ma zamiar wystawiać go w przyszłym sezonie regularnie. Zresztą podobne zapytanie chodzi mi po głowie w kwestii Turana. Gdyby okazało się, że jednak nie to może Luis powinien dostać zakaz wtrącania się w politykę transferową klubu. Tylko kto by wtedy decydował o przydatności zawodnika skoro trener kupuje tych z których potem nie chce korzystać.
0
Dziś 10 mln to nie są duże pieniądze. Z Brazylii ściąga się zupełnie nie sprawdzonych zawodników za podobne lub większe - ten tutaj przynajmniej ma już sezon w La Liga za sobą. I to sezon przyzwoity z tego co można zrozumieć. Pytanie oczywiście czy to wystarczy na Barcę nawet gdyby grać u nas miał za sezon czy dwa. Jeśli odpowiedź brzmiałaby TAK to takie pieniądze byłyby naprawdę dobrą inwestycją.