0

Gdy LE zaczął pracę w Barcelonie zachwycił mnie 1 rzeczą - wkomponował szybkie, zabójcze ataki w styl Barcy. To zrobiło z maszynki do przetrzymywania piłki zespół kompletny i śmiertelnie groźny. Ale było to jednocześnie jedynie uzupełnienie stylu gry. Teraz zespół utracił to co było w nim najmocniejsze, czyli właśnie umiejętność grania piłką - zwłaszcza przy naprawdę mocnym pressingu. Zespół stracił swoje DNA o którym mówiło się latami. Problemy z wyprowadzaniem, problemy z dokładnością podań, problemy z właściwie wszystkim. MSN też wydaje mi się, że gra inaczej. Nadal to bywa genialne, ale mam wrażenie, że wcześniej grali szybciej, że było mniej dryblingów. Statystyki nadal będą kręcić, ale z Alaves. PSG pokazało, że nie taki diabeł straszny.

1

Za to co zrobił należy mu się szacunek. Ale nie znaczy to, że należy bezkrytycznie akceptować wszystko co zrobi do końca swojej kariery trenerskiej. Nie wiem czy to LE jest jedynym winnym, ale widać, że coś nie gra w zespole. Jeśli stracił szatnie to żadne zasługi mu nie pomogą. I trzeba być może operować szybko zamiast czekać aż się pacjent wykrwawi.

0

Ja nie wiem czy dobrym rozwiązaniem było wpuszczanie na tak intensywny mecz 2 graczy, którzy dopiero wrócili po kontuzjach. Z całym szacunkiem dla Iniesty i Sergio.

1

Sergio do cholery - przestać gadać jak potłuczony. W tym sezonie kolejny raz każdy kto zastosuje pressing jedzie z Wami jak z baranami. MCity, Atletico, PSG. Ale rok temu czy 2 zupełnie to nikomu w zespole nie przeszkadzało, a jedynie dawało okazje do pokarania uparciucha.

3

Proponuje dać znów wszystkim piłkarzom podwyżki. Widać jak na dłoni, że zasługują. Trener do bani? Może. Ale ta ekipa i bez trenera powinna potrafić się przeciwstawić przeciwnikowi klasy PSG. Barca nigdy nie miała aż takich problemów z wyprowadzaniem piłki jak w tym roku. Nie pamiętam też by tak wiele spotkań było naznaczonych potężną ilością niedokładnych podań. Ktoś nasypał piachu w tryby Barcy. Mecze jak 6:0 z Alaves nie mogą przysłaniać słabej całorocznej postawy zespołu. Trener chyba nie panuje nad zespołem.

0

Słów brakuje... albo nie wypada ich pisać.

0

Uff jak dobrze, że LE stosuje system rotacji bo bałbym się że nas PSG zabiega.

1

Najlepiej (ponoć) operujący piłką zespół nie potrafi wyprowadzić piłki. I żeby to był pierwszy taki mecz w tym roku...

10

W sumie co się dziwić, Barca gra na swoim normalnym w tym sezonie poziomie.

0

W sumie ciekawe czy Real dostałby kasiorę z biletów za finał w całości z tego spotkania czy tylko zwrot kosztów.

0

Pewnie, można narzekać na cały świat, żalić się, że wszyscy są źli, ale trzeba też powiedzieć w jasno - niech piłkarze zamkną w końcu gęby. Ilość kartek jakie generalnie dostaje Barcelona za dyskusje jest niedopuszczalna. A nie tylko Barcelona w jej meczach jest krzywdzona. Więcej grania - mniej gadania.

0

Szkoda, że Suareza nie będzie, ale dobrze, że wróci Neymar. Wczoraj bardzo brakowało jego umiejętności zdobywania metrów na boisku i kartkowania kolejnych przeciwników.

1

Jeśli zagramy jak w pierwszej połowie - awansujemy. Jeśli zagramy jak w drugiej - zapewne nie. Historia w niczym tu nie pomoże.

0

Saga prawego obrońcy będzie trwać nadal. Będę bardzo zdziwiony, jeśli latem nie będzie to jeden z głównych celów transferowych klubu.

0

Alcácer nie będzie w stanie się przełamać, jeśli będzie dostawał tylko ostatnie 15 minut w meczach, gdzie prowadzi się 4 bramkami. Wtedy zespół już gra na dogranie minut, nie ma intensywności więc i sytuacji nie będzie zbyt wiele. Jest to ryzykowne ale jeśli ma być choć cień szansy na "odzyskanie" Paco to musi dostać kolejną szansę mimo kiepskich dotychczasowych osiągnięć.

0

Były słuchy, że koło 2 mln może kosztować ten grajek wyceniany ponoć na 100 tys wg transfermarkt. Teraz już urosło do 5 baniek. Jestem za zatrudnieniem gości z tego klubu do sprzedawania naszych zawodników:)

2

Dziwne, że go nasi nie chcą ściągnąć - ma przecież DNA Barcelony i potrafi grać nogami o czym przy transferach najczęściej się słyszy.

4

7 pkt straty to nie jest przepaść jak ten etap sezonu. Nie zgadzam się również z twierdzeniami, że mamy słaby skład i wskazywanie palcami zmienników. Gdyby pierwszy skład grał na swoim zwyczajowym poziomie - nie byłoby tematu, bo młodzi by musieli jedynie nie psuć. I taka rola powinna być młodych. A z Betisem spała cała drużyna co zostało przykryte wielbłądem sędziego.

0

Fajnie grał Masche na defensywnym. Było spokojnie, kiedy trzeba było to doskoczył do jednego czy drugiego bardziej agresywnie - wszystko pod kontrolą.

9

Jakiś plusik jest. Nie ma co zaraz z niego robić Iniesty czy Xaviego ale każdy pozytyw można docenić. Oby było coraz lepiej.

0

Mam nadzieję, że kwota wynagrodzenia to również plotka - bo jak Barca miałaby z takimi ofertami konkurować to ciężko by mogło być.

0

Ja tam do Rafy aż takiego przekonania nie mam. Fajnie, że trochę strzelił (choć chyba podobnie jak z asystami Roberto - większość statystyk wbił na początku sezonu), fajnie, że mu wyszedł ostatni mecz, nie wiem nadal czy to nadal nie poziom Celty. Mimo wszystko życzę mu jak najlepiej - jak każdemu w barwach.

1

Myślałem, że to porównanie statystyk zeszłego sezonu Bravo z obecnym Marca, a tu taki "kwiatek". A z Valdesem jak?

9

Ja tylko chciałbym się dowiedzieć co u Aleixa jest tak irytujące, że LE nie potrafi się do niego przekonać - i żeby to znów nie było "wizjonerstwo" LE.

30

To jakiś kabaret. Nie powiedział, że Messi jest słaby, wręcz przeciwnie - powiedział, że Messi jest bardzo ważny, ale dodał, że klub jest tu gdzie jest nie tylko dzięki niemu. I to jest powód do kary? Czyli Iniesta, Sergio, Neymar czy Suarez to pachołki? Messi sam wszystkiego nie jest w stanie wygrać. Oczywiście bardzo często bywa decydujący, ale grając w Granadzie pewnie by nie zdobył tylu trofeów. I to było przesłaniem jego wypowiedzi.

Ten klub wymaga przewietrzenia - zwłaszcza tam na szczycie, w krainie garniturów.

1

Chęci to jedno, możliwości to drugie. Średniej klasy zawodnik dostaje w Chinach worki pieniędzy dostępne w Europie jedynie dla tych najlepszych (bądź tych z Premier League). Podwyżka dla Messiego na takich warunkach? Nie ma sprawy - sprzedajemy Neymara czy Suareza, Pique czy Busiego? Do takich opcji niedługo dojdziemy pompując balonik zarobków.

1

Z drobną uszczypliwością: wolałbym jednak by w Barcie się nie przyzwyczajał do sytuacji "jeden strzał jedna bramka".

3

Mecz prawie kompletny choć wynik wg mnie nie odzwierciedla przebiegu tego dość jednostronnego spotkania. Barca grała, Barca przeważała, Barca kreowała.

0

Coroczna farsa pt: głosuj na swoich bo będziesz miał na pieńku z klubem o czym nie tak dawno przekonał się Lewandowski. Paru się wyłamie a reszta i tak zagłosuje jak wypada. Po co to komu.

4

Od początku sezonu z drobnymi przerwami coś w tej Barcelonie Luisa nie gra. Każdy ma nadzieje, że to już od następnego meczu będzie lepiej, ale kończy się kolejne 90 minut i znów z nadzieją będzie trzeba czekać na następny mecz. Zagrają 20, czasem 30 minut - żeby Luis mógł pochwalić na konferencji dobrą dynamikę gry i kreowanie szans. Pewnie zaraz wygrają z kimś tam 5:0 i każdy uzna, że już wszystko w porządku. Tylko niestety - tabela przypomina, że nie jest tak różowo jak się próbuje wmówić.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?