0

Zarząd czy go się lubi czy nie ma nieźle pod górkę z tymi kontraktami. Messi będzie kosił krocie, Neymar nie ma zamiaru zarabiać dużo mniej, Suarez też ma prawo się cenić. A to dopiero 3 zawodników. Ewentualne nowe wzmocnienia światowego, uznanego poziomu za miskę ryżu też grać nie będą.

0

Odkupić i sprzedać ew zostawić - więcej jest wart niż 12 mln.

1

Mam tylko nadzieję, że przyszły sezon da nam wszystkim powód do dumy. I gratulacje dla tegorocznych zwycięzców.

0

30 to dobra kasa. Pytanie na co zostałaby wydana. Bo wynalazków mam już trochę dość.

0

Ostatnie 5 lat w La Liga: 93,91,94, 90,100. W lidze angielskiej było to: 93, 81, 87, 86 i 89. Nie musiałem tego sprawdzać by mieć pewność, że wiem co chce napisać.

2

Póki La Liga będzie kierowała się w stronę "osiągnięć" ligi szkockiej czyli walki 2 zespołów i stada słabeuszy nie będzie mowy o konkurencyjności w stosunku do PL. Ostatnio kolorytu dodaje Atletico ale to za mało. Barca i Real będą tłuc po 100 pkt rocznie tylko czy to ma jakiś sens tak co chwila 5:0 wygrywać?

0

Po pierwsze - jeśli jego wartość wynosi 25 mln to nie sądzę by udało się go kupić za 30. Zwłaszcza, że to podstawowy gracz, w dobrym wieku, którego należałoby zastąpić kimś równie dobrym. Po drugie - zarobki w PL. Tranasfer za 30 mln uznałbym za wielki sukces.

0

Z pustego nikt nie naleje. Jeśli budżet miał wynieść 60 czy 70 mln to nie da się kupić 3 dobrych do pierwszego składu bez konkretnych sprzedaży. A możliwe że kupno Seriego ma pozwolić na zakup Bellerina.

1

Był do wzięcia Monchi z Sevilli, który wyszukiwanie perełek miał w małym palcu ale lepiej zatrudnić przydupasa z doświadczeniem w Macabbi, którego łatwo będzie zwolnić w razie kolejnych niepowodzeń. A Fernandez będzie trwał.

0

I teraz dostał zespół z innej zupełnie półki. Mam nadzieję, że rzucony na głęboką wodę będzie pływał a nie że pójdzie na dno jak kamień.

0

Mi nie przeszkadza, że nowy jest bardziej elastyczny. Jasność idei to również dobra rzecz, ale czasem zbyt sztywne stanowisko robi więcej krzywdy niż daje pożytku. Z tego sezonu przykładem może być Vidal, który pokazał że trzymanie go systematycznie na ławie było prawdopodobnie wielkim błędem LE.

6

Przyznać się trzeba : sam uważałem, że Bartomeu będzie lepszym kandydatem na sternika Barcelony. A teraz najchętniej zapakowałbym go na taczkę.

25

Takiego upadku wizerunkowego jak obecnie nie było chyba nigdy.

0

Sprzedać zawsze można - pytanie jednak co dalej? Znów szukanie kogoś, czekanie aż się przystosuje do taktyki i mechanizmów, zaadoptuje w szatni itd? Przy szybujących cenach zawodników powinno się bardzo dobrze przemyśleć sprzedaż.

1

Wszystko przy założeniu, że Masche byłby numerem 3 w składzie. A gdyby to Marlon awansował i to on by dostawał te mecze z teoretycznie słabszymi? Taka wizja mnie osobiście chyba bardziej pasuje niż ta z Mascherano, który systematycznie wali "wielbłądy" i nie wiązałbym z nim świetlanej przyszłości defensywy Barcy. Mathieu ciężko będzie jednak przekonać do odejścia - chyba że dostanie gdzieś odpowiednią kasę.

0

Szczerze to mnie zupełnie nie interesują inne sekcje Barcelony.

1

Żadne nazwisko nie jest gwarantem sukcesu więc jeśli to faktycznie ostateczny wybór zarządu to jedynie liczę na to, że po prostu wypali i w przyszłym roku mistrz wróci na swoje miejsce.

3

Marlon powinien zostać - nie mamy aż tylu środkowych by wypożyczać. I nie mamy aż tyle kasy by kupować hurtowo nowych.

12

Póki co - czapki z głów. Czyżby kolejny dobry krok w stronę zasypania dziury problemów ze środkowymi? Wygląda obiecująco.

0

Jasne ale z tego co się trąbi od dłuższego czasu Balerina jest głównym celem. DNA Barcelony najważniejsze bo żaden inny zawodnik by sobie pewnie nie poradził - tak jak sobie nie radził np. Dani Alves.

0

Arsenal poza LM? Czyżby lepsze warunki do ściągnięcia Bellerina?

0

To byłoby mocne wejście w początek sezonu.

0

Może wyjdzie to wszystkim na dobre. Na pewne tematy może przymknięto by oko - a tak każdy wie, że sezon wyszedł słaby i trzeba naprawdę się przyłożyć do naprawy tego co kulało. I oby warte to wszystko było tego sezonu.

0

Czy Real zasłużył to pewnie wiele osób mogłoby dyskutować, ale na 100% zgromadził więcej punktów. I pozostaje pogratulować nawet jeśli lekka zgrzyta się przy tym zębami.

0

My potrzebujemy kogoś "na teraz" i to takiego co wejdzie i będzie potrafił zrobić na swojej pozycji różnicę. Nie wiem co ten gość gra, ale liczę na przemyślane transfery niekoniecznie jednosezonowców.

0

W sumie to bardziej liczyłem na Celtę jeśli chodzi o zwrot akcji ws mistrzostwa.

2

Nie dziwię się Mascherano, że obawia się o miejsce numer 3 w 1 składzie wśród środkowych obrońców - Marlon zapewne nie podda się bez walki.

0

Cieszyłbym się bardzo gdyby jednak Barca wygrała ligę, ale to można było samemu załatwić wygrywając to co się frajersko przegrało. Nie ma co teraz komentować "niedobrych" z Malagi czy Celty. Oni z założenia nie mogą wygrać tych spotkań bo to po prostu nie ta klasa. Barcelonie też parę razy się najwyraźniej nie chciało i wygrać ligę może jedynie licząc na koszmarne potknięcie kogoś innego - takiego jakiego sama doświadczyła właśnie z tymi zespołami.

2

Problem nie tkwi w tym, że Real ostatnio wygrywa lecz w tym, że można odnieść wrażenie, że u nich się wszystko poukładało, a u nas jakby rozsypało. Wiem, że liga jeszcze trwa, wiem, że od któregoś tam roku wygraliśmy więcej, ale problem Barcy tkwi w tym, że nagle uznano, że potrzeba nam wojowników a nie magików. Stąd Turan, Gomes (chyba) czy plotki o Romeu. Radziliśmy sobie doskonale z "maluszkami", którzy kręcili każdą pomocą świata a nagle w DNA Barcelony pojawił się pomysł na siłę fizyczną. I odnoszę ostatnio wrażenie, że albo ktoś w klubie się obudzi albo zaczniemy znów czekać.

5

ja tam nie zauważyłem by Marc wygrał kiedykolwiek rywalizację z Bravo - po prostu zdecydowano, że starszy odejdzie i czas ostatecznie postawić na młodego. I oby grał coraz lepiej.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?