artur_26
Dołączył/a: listopad 2015
Szczecin
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Dziura w kasie to i czas na wynalazki. Tak to jest jak za 75 mln próbuje się kupić 3-4 zawodników do Barcy.
2
Ciężko mi było uwierzyć w tego chłopaka, ale po ostatnich spotkaniach wstąpiła we mnie nadzieja. Widać, że jak złapał wiatr w żagle to grał zupełnie inaczej. To nadal młody zawodnik a już musi stawać do oceny obok taki uznanych marek jak Iniesta czy Sergio. To nie jest łatwe i chyba w tym sezonie go po prostu przerosło. Należy ze względu na sam wiek dać mu przynajmniej jeszcze jeden sezon by udowodnił, że słowa LE o jego potencjale nie były tylko rzucane by fanom poprawić humor.
1
Oj tam. Ustawimy 4 z przodu, 6 z tyłu (+bramkarz) i będziemy operować długą piłką. Środek zostawimy przeciwnikowi bo kto w Barcelonie chciałby "klepać" przez pomoc.
0
Zmarnowany rok dla młodego zawodnika. Zamiast się ogrywać grzał ławę. Fatalne wypożyczenie.
0
Jest Marlon (nie wiem czy nadaje się do gry w 1 składzie), jest podpisany jeszcze jeden młody (Mina bodajże) więc tragedii nie ma.
Co do samego Masche to problem jest w oddzieleniu zasług dla klubu od obecnych możliwości. Ma mega doświadczenie, którym może wiele nadrobić, ale z drugiej strony popełnia sporo błędów, których poprawić już nie jest w stanie co w połączeniu z mniejszą szybkością i niezbyt okazałym wzrostem jak na środkowego daje pełen obraz powodów dla których trzeba go kimś zastąpić. Nie bez powodu Umtiti jest bardziej ceniony. Mascherano to wielki gracz, ale jego czas się kończy, a może i już się skończył.
0
Może masz rację. Ja nie jestem przekonany czy Roberto to mocna kandydatura na tą pozycję bo generalnie mam wrażenie, że to będzie takie wieczne przyzwoite zastępstwo kogoś kogo potrzebujemy. Ale równie dobrze może okazać się, że to "strzał w 10".
Ale to tylko takie poranne gdybanie z mojej strony:)
1
Remontada PSG może okazała się czymś o wiele większym niż samo zwycięstwo na boisku.
0
Tak i okaże się, że obrońcy zostaną zostawieni zupełnie na łaskę atakującego zespołu:)
15
di Marię, Reusa i Vitolo? Drugiego Turana mielibyśmy szukać? Znów skrzydłowy, który magicznie ma dostosować się do gry w pomocy? Ehh dobrze, że to tylko gazeta.
0
22 letni nowy Messi... to ładnie się musiał kryć, że go dopiero teraz odkryli.
0
Socios powinni się zebrać i wywalić tych krętaczy na zbity pysk.
3
Pewnie za mało zarabiają i trzeba ich dodatkowo motywować do walki z Malagami, Celtami i Granadami. Żenada po prostu.
0
Bez przesady. Isco był wiodącą postacią, ale bodajże Malagi - czyli trochę nie poziom Barcy czy RM. Przyznaję jednak, że podobał mi się bardziej niż np. Denis z Villarealu czy Gomes z Valencii. James grał nieźle chyba w Monaco, ale RM zobaczył w nim potencjał dopiero po którejś tam imprezie, gdzie błysnął strzelając kilka ładnych bramek. Nadal jednak uważam, że jest albo przepłacony albo zupełnie niedoceniony. Tak czy siak 80 mln wywalono w ławkę rezerwowych. Morata grał już w dużą piłkę - Paco dopiero ją polizał. I koniec sezonu może sugerować, że to czego spróbował mu zasmakowało.
Zgadzam się również z Twoimi wątpliwościami co do tego, że nie ma pewności czy warto było w nich inwestować. Z drugiej strony (jak sam sobie tłumaczyłem) kupiliśmy pakiet młodych, ale już doświadczonych graczy. Jeśli odpali jeszcze ze 2 z nich uznam to za dobre okno transferowe, I nikt ich nie kupił do pierwszego składu. W tym roku mieli się wg mnie uczyć od Alby, Mascherano, Busiego, Suareza czy Iniesty. Oni maja być gotowi na 2018, może 2019.
I do tego sam poruszasz temat budżetu. Nie stać Barcy na skład gwiazd. Młody = niższy kontrakt. Ja osobiście uważam, że będzie coraz ciężej zapewnić dobry skład, póki MSN będzie w Barcy. To błogosławieństwo i zarazem przekleństwo budżetowe. Wielkie nazwiska, które co chwila widzę w artykułach kosztują. A my mamy problem z odnowieniem kontraktu Messiego. Nie jest wesoło. Lepiej żeby nasze Denisy, Paco i Gomesy odpaliły już po pierwszym sezonie.
1
Spokojnie. Daj czas naszym. Nie chcę bronić naszych transferów bo większość wydawała mi się dziwna, ale daleki jestem też od "skreślania" grupy 22-23 latków po pierwszym sezonie w takim klubie jak Barca. A co w RM się działo?
Isco od ilu lat się przebija do 1go składu RM? Nie chce mi się sprawdzać, ale jako utalentowany już jakiś czasu temu do nich trafił i to nie za czapkę gruszek. A dopiero teraz zaczyna coś znaczyć bo rok w rok był w sumie zmiennikiem.
James kupiony jako gwiazda za chyba ok 80 mln? I gdzie ten cud transferowy w RM jest? Rok w rok czytam o jego transferach poza RM.
Bale też super zakup - Pan Szkiełko za 100 mln. Oczywiście gdyby tylko grał byłby wzmocnieniem. Ale nie gra. Chyba poznał jakąś fajną pielęgniarkę.
Morata odkupiony za kasę podobną jak Paco tylko dlatego, że była klauzula. Ale daj Paco trochę czasu - mimo, że nie byłem zwolennikiem jego transferu to widzę w nim potencjał. Oby większy niż Bojan.
Danilo bodajże - 30 mln? 40? Nigdy tak naprawdę nie wzbudził zaufania w Madrycie. Dziś to już prawie jego twarzy nie pamiętam.
A że RM w tym sezonie jest cholernie skuteczny? Cóż każdy chomik ma swój dzień. Zapłacili za to niemałą kasę.
0
Wszystko ładnie, wszystko pięknie. Tylko niedługo to nie będzie się miał kto do obrony wracać.
0
Właśnie, że koło "dobrze" to taka opcja nawet nie stoi. Barca potrzebuje nowych twarzy, ale nie samych nieopierzonych młokosów. Czym skutkuje zbyt gwałtowne odmładzanie składu możemy się sami przekonać - jedynie Umtiti w tym roku potrafił poważnie zaistnieć w poważnym futbolu wśród dużych chłopców. Młodych dobrze jest wprowadzać, ale mało rozsądne jest na nich opierać poważny zespół.
3
Jest jeszcze grający póki co w Barcie B Marlon, jest ten Mina - nie za dużo tych utalentowanych młodzików by się zrobiło? Z doświadczonych zostałby tylko Pique i być może Masche (zakładam, że jedynie jako przyzwoity rezerwowy). Umtiti jest świetny, ale nadal młody. 2 kontuzje i Barca zostaje z młodzieżą w obronie.
5
Wg mnie najgorsza była reakcja zespołu po bramce na 2:2. Wyglądało jakby stanęli i nie byli w stanie nawet pomarzyć o wygraniu tego meczu. Podania anemiczne na niskim tempie, jakby wygrywali 3 bramkami - nie tak gra zespół, który musi wygrać. Na szczęście Roberto zebrał się w sobie i wyprowadził ten ostatni, decydujący atak. Znów bohater, choć tym razem nie tak w świetle reflektorów jak z PSG.
0
Gdyby nie te wszystkie Celty i Malagi .... PSG czy teraz Real to mecze do których będzie się wracało. Oby w sezonie zakończonym wygraniem ligi.
5
Samo MSN wszystkiego nie wygra - to widać po tym sezonie. Pewnie na 90 czy 95% zespołów to wystarczy ale nie na wszystkie. Iniesta ma już bliżej niż dalej koniec swej wspaniałej kariery i widać to po ilości minut jakie LE mu dawkuje. Organizmu po prostu nie oszuka. Rakitic gra w kratkę i to o dużych oczkach. Sergio w tym sezonie nie wygląda też zbyt dobrze, choć końcówkę ma przyzwoitą - może są po prostu przemęczeni, a może męczy ich brak konkurencji. Bez zakupu kogoś klasy Coutinho, a może Silvy z Monaco (i oby starczył taki 1 zakup) nie ma mowy o odpoczynku dla głównych graczy z linii pomocy.
Dlatego w pierwszej kolejności musi odejść Turan i te pieniądzą trzeba przeznaczyć na zakup porządnego pomocnika. Rozważyłbym również sprzedaż Rafinhy, którego osobiście w klubie nie widzę - to moim zdaniem nie jest i raczej nie będzie gracz na miarę koszulki Barcy. Kilka bramek nie powinno być argumentem wystarczającym do gry w Barcie.
Dałbym mimo wszystko szansę w przyszłym sezonie Denisowi i Andre, mimo, że w tym sezonie nie dają zbyt wielu argumentów by mieć nadzieję, że "odpalą". Ale to ich pierwszy sezon w dużej piłce i może po prostu ich przytkało. Ryzyko jest jednak spore.
0
Szukanie trenera dla Barcy napawa mnie równie wielkim bólem zębów jak szukanie zastępcy dla Xaviego czy Iniesty...
0
Sukces polega nie na tym by oceniać go poprzez oglądanie gablot z pucharami a wygrywaniu nowych. Skoro mamy najlepszy zespół na świecie to czemu to Juve prowadzi po pierwszej połowie 3:0? Czemu to średnio grający lecz piekielnie skuteczny Real rozdaje w lidze karty? Czegoś brakuje, może czegoś jest za dużo.
1
Problem obecnie tkwi w tym, że jeśli Pan Piłkarz nie będzie miał ochoty pracować to pracować nie będzie. Nie ma na nich bata i żyją od podwyżki do podwyżki. A jak coś Pan Piłkarz usłyszy i mu się nie spodoba to zawsze znajdzie się inny klub który Pana Piłkarza uszczęśliwi.
1
Przecież Ci sami zawodnicy (większość pierwszego składu) wygrała LM w 2015. Nie mamy słabych zawodników. Ale straciliśmy Alvesa i z Roberto nie ulepi się genialny PO w pół roku, nasz najlepszy LO siedzi na ławie bo gra Mathieu, ławka jeszcze nie złapała tempa Barcy (nie wykluczam, że w przyszłym sezonie mogłoby być lepiej). Są problemy, ale to chyba ławka trenerska nie potrafi wykrzesać z nich niczego więcej. Dlatego nie wiem czy Unzue to dobry pomysł. Znajomość Barcy może wręcz szkodzić bo zmiany będą symboliczne. A nam może by się przydał Conte czy nawet Allegri a nie kolejny z "paczki".
0
Nie wiem czy po kolejnym zawodzie w tym sezonie mam wierzyć, że LE2 w osobie Unzue tchnąłby w ten zespół nowy duch.
0
Niezły zawodnik choć nie powiedziałbym że to klasa MSN. Przynajmniej jeszcze nie. Jak wielu poniżej - są inne pozycje wołające o zmiany.
0
O tak akurat Suarez dużo może doradzić ws. gryzienia jako takiego
2
Strzelił bramkę dla swojego zespołu i powinien się cieszyć jak każdy inny strzelec. Cały ten cyrk o to gdzie to wcześniej grał i uwaga żeby przypadkiem kogoś nie urazić jest chory.
0
Barca potrafi się bronić... tylko rzadko ma okazję.
3
Szkoda, że tytuły na całym świecie mówią "mecz Barcelony ustawiony" zamiast "mecz Eldense ustawiony". Oczywiście nikt by tego nie czytał - a dobre imię Barcy nie ma dla pismaków znaczenia.