baartekk97
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: sierpień 2021
Częstochowa
3 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Bykunn Poczytaj sobie o filozofii Pana Schopenhauera to może (zaznaczam: MOŻE) zrozumiesz dlaczego tak mówił. Tyle w temacie, bo nie będę wam tutaj robił wykładu na temat XIX-wiecznej filozofii. To jest wiedza, którą każdy człowiek z maturą powinien posiadać.
2
@Dundersztyc Mogę się z Tobą założyć o gruby hajs, że jakby rządził Tusk to @Przemek2323 byłby dumny z Polski jak nikt inny tutaj. Tu jest problem.
9
@Przemek2323 A wiesz czemu jesteś żałosny? Nie dlatego że nie jesteś dumny z Polski. Masz prawo nie czuć dumy narodowej, to nic złego. Takich jak Ty jest na pęczki w tym kraju. Jedni to robią dla sławy, inni dla pieniędzy, są też tacy jak Ty, którzy naiwnie robią to pro bono. Wasza sprawa.
Jesteś żałosny, bo zmanipulowałeś ten cytat. Poczytaj trochę o filozofii tego Pana, a będziesz wiedział dlaczego tak mówił. Pełna treść brzmi tak:
"Najmniej wartościowym natomiast rodzajem dumy jest duma narodowa. Kto bowiem nią się odznacza, ten zdradza brak cech indywidualnych, z których mógłby być dumny, bo w przeciwnym wypadku nie odwoływałby się do czegoś, co podziela z tyloma milionami ludzi. Kto ma wybitne zalety osobiste, ten raczej dostrzeże braki własnego narodu, ponieważ ma je nieustannie przed oczyma. Każdy jednak żałosny dureń, który nie posiada nic na świecie, z czego mógłby być dumny, chwyta się ostatniej deski ratunku, jaką jest duma z przynależności do danego akurat narodu; odżywa wtedy i z wdzięczności gotów jest bronić rękami i nogami wszystkich wad i głupstw, jakie naród ten cechują."
4
@Przemek2323 Inny cytat z Pana Schopenhauera, tym razem o Tobie:
"Los jest okrutny, a ludzie żałośni."
Pozdrawiam.
3
@Azi A ja się nieoficjalnie dowiedziałem, że p.....sz farmazony.
7
@tristan87 TVN, UM Warszawa, Tusk i jego wyznawcy: "15 - 20 tysięcy ludzi".
0
Presja ma sens
0
@elplacek44 Są cyrki z marszami :)
https://opole.wyborcza.pl/opole/7,35086,27711734,w-rocznice-strajku-kobiet-protest-na-pl-wolnosci-w-opolu.html
1
@Ascend Propaganda Panie, propaganda. Dzieciaki nie mogą sie pogodzić ;)
1
@Michu30 Canal plus online. Tam mozna dokupić pakiet polsat box go. Wtedy masz La Lige, lige angielska i LM. Ale platnosc tylko karta kredytowa.
5
@Karzel Przeciez jak napisza ze 20 tysiecy to sie ośmieszą, a jak napiszą prawdę czyli +100 tys. to dostaną po łbach od Tuska.
0
@Hosh Najbardziej irytujące jest chyba to, że ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem.
1) Nie chodzi o pomoc w czyjejś wojnie, a o bezpośrednią wojnę między dwoma krajami, które po jej zakończeniu nagle pałają do siebie wielką miłością. I fakt, że są to sytuacje nagminne.
2) Znam dobrze mechanikę fortów, tylko powtórzę się po raz kolejny: rywal może chodzić gdzie chce i jak chce, a forty działają tylko na moje jednostki.
3) Wiem, że tak działa (przeciez sam to napisałem), problemem jest fakt, że działa w dziwny sposób, w oderwaniu od rzeczywistości. Gracz nie ma możliwości decydowania czy chce utworzyć kolonię, czy sam poradzi sobie z zarządzaniem. Być może należałoby zwiększyć koszty związane z utrzymaniem tak dalekiej prowincji i wtedy gracz musiałby podjąć decyzję - trzymać tę prowincje i liczyc sie ze zwiekszonymi kosztami utrzymania, rekrutacji wojska, etc czy może utworzyć kolonię, czerpać z tego zyski, ale nie mieć bezpośredniego wpływu na zarządzanie prowincją.
4) Raczej nie jest normalnym, że 3 razy pod rząd w ciągu miesiąca wyskakuje losowe wydarzenie -25 do prestiżu ze względu na agresywną politykę i przerost? Gra z góry zakłada, że jakiś naród nie chce być częścią mojego państwa i moja polityka i to w jaki sposób rządzę nie ma na to żadnego wpływu. Czy gdyby Polacy w okresie zaborów mieli zapewnione dostatnie zycie, prawa, przywileje, etc. to buntowaliby się przeciwko zaborcom? Raczej nie. Czarnogóra odłączyła się od Serbii, bo im nie odpowiadały rządy z Belgradu. W EU4 gra z góry zakłada, że każdy naród chce się samostanowić i buntuje niezależnie od okolicznosci.
Dodałbym do tego jeszcze
- zerowe wykorzystanie konnicy przez AI (po co ona w ogóle jest jak żadne z państw - poza mną - z niej nie korzysta?),
- bitwy morskie to jakiś kabaret - 3 razy większa armia, z lepszymi jednostkami i admirałem na tym samym poziomie, przegrywa z rywalem. I teoretycznie lokalizacja bitwy mi sprzyja (plusik przy okręcie).
- w czasie wojny rywal ma nieograniczony manpower i środki finansowe.
- blokowanie kilku portów przez 1 statek (wiem, że jest budynek, który to ogranicza ale nie o to tu chodzi).
- kwestia misjonarzy i zmiany kultury trochę naiwnie rozwiązana - Niemcy próbowali ponad 100 lat germanizować Polaków i im się to nie udało, a tutaj czasem wystarczy 50 miesięcy i już kulturka zmieniona. To samo z religią - np. 10 miesięcy wystarczy żeby zmienić religię w prowincji gdzieś na dalekim wschodzie. Absurd.
- odejmowanie punktów z tradycji wojskowej czy morskiej za ekspansywną politykę. Na logikę raczej toczenie dużej liczby wojen powinno zwiększać tradycję wojskową. Państwa nastawione na dyplomatyczna polityke, ktore nie prowadza wojen powinny dostawac kary do tradycji.
@MysticCat Jakiś czas temu była za darmo do pobrania na Epic Game - wtedy mógłbyś przetestować w praktyce.
0
@Karzel Donek jak to widzi to na pewno mu gul wyskakuje xD
1
Kibice Bayernu protestujący przeciwko dealowi klubu z Qatar Airways
0
@MysticCat Gram od dłuższego czasu i generalnie gra wciągająca, ale jest dużo irytujących rzeczy.
- Nagminne są sytuacje w których np. Bengal prowadzi wojnę z Delhi, po roku podpisują pokój i od razu przyklepują sojusz.
- Forty działają tylko na mnie - rywale chodzą jak chcą.
- Jak podbijesz prowincję w Ameryce Północnej lub Południowej to od razu automatycznie gra tworzy z tego kolonię, która jest Twoim wasalem.
- Hocki klocki z przerostem.
Długo by wymieniać.
15
"-To, że na granicy nie doszło do tej pory do poważniejszego kryzysu, jest zasługą imponującej dyscypliny polskich, litewskich i łotewskich żołnierzy" - powiedział były dowódca sił USA w Europie gen. Ben Hodges, który nazwał napływ migrantów na polską granicę "bezpośrednią prowokacją ze strony Białorusi i Rosji". - "Kreml mógłby to natychmiast zatrzymać, gdyby tylko chciał" - powiedział Hodges.
"- Dlatego zamiast krytykować Polskę za sposób radzenia sobie z tym kryzysem, UE powinna ją wesprzeć, przede wszystkim poprzez nałożenie dodatkowych sankcji na reżim Łukaszenki oraz wywarcie presji na kraje, z których organizowane są loty migrantów na Białoruś."
0
@Kgorecki2500 Tak, tak, a świstak siedzi i zawija....
"W uzasadnieniu wniosku o wprowadzenie stanu wyjątkowego nie ma wzmianki o organizowanych przez Rosję i Białoruś ćwiczeniach Zapad. Skierowane do Sejmu uzasadnienie rozporządzenia – podpisanego już przez prezydenta - za główne zagrożenie uznaje obecność w pasie przygranicznym osób, których prawa przeszkadzają w działaniach funkcjonariuszy."
Źródło:
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-stan-wyjatkowy-ujawniamy-tresc-uzasadnienia,nId,5460381#crp_state=1
2
@Kgorecki2500 Scenariusz posiedzenia:
1. Opozycja rytualnie obarczy winą koalicję rządzącą.
2. Koalicja rytualnie obarczy winą opozycją.
Koniec posiedzenia.
Kurtyna.
0
@Colon Już zamówione :)
8
4
@Bykunn Naucz się czytać ze zrozumieniem, bo się ośmieszasz. 8 listopada to dla Rosjan ważna data, symboliczna. Korwin strzelił, że może się wtedy coś wydarzyć i trafił. Nawet jakby był ruskim agentem, to i tak nikt by mu nic nie powiedział o tym co się wczoraj stało.
0
@Rust_Cohle @PatrykBarca Nie, około 7 spotkań. I nie ma w tym nic śmiesznego. Po prostu grał wtedy bardzo dobrze. Każdy inteligentny człowiek jest to w stanie zrozumieć.
Nie będę się zachowywał jak ułomne dziecko, które nabija się z kogoś tylko dlatego, że gra w Realu.
0
@Rust_Cohle Miał dobry okres, około miesiąca przed kontuzją w meczu z PSG (bodajże grudzień 2019 rok). Grał wtedy pierwsze skrzypce, brakowało jedynie liczb.
7
@Kgorecki2500 8 listopada to rocznica wybuchu rewolucji październikowej. Dla nas ta data nic nie znaczy, ale dla ruskich to dobry moment na różnego rodzaju akcje. Korwinowi chodziło jak wspomniał @Qlewer o porozumienie Putina z Łukaszenką, ale równie dobrze mogło to być coś innego.
6
Piąta kolumna w natarciu.
https://mobile.twitter.com/BartoszLewand20/status/1457807738252283914
1
@l0Messini A Ty będziesz płacił na ich utrzymanie?
2
@Kwiatek67 I oni nie wyglądają na biednych ludzi ze Wschodu potrzebujących pomocy.
0
@Kwiatek67 Ale bezczelny jest ten facet ze szpadlem.
1
@KrystianR Brak węgla na rynku. Chińczycy wykupują wszystko jak leci.
Plus ogólne nastawienie wielu gospodarek na świecie na odejście od węgla.
0