0

@Zoker ale najbliżej mi było do tego porównania. płeć zewnętrzna (organy płciowe) nie muszą zgadzać się z płcią psychiczną, hormonalną czy mózgową. I o to mi chodziło. Że wygląd nie równa się... nie wiem. Przeznaczenie?

A co do książek. Jeśli posiada rzeczy nadprzyrodzone: jest to fantastyka. Potem możemy rozróżnić na trzy typy: sf, fantasy, horror. A następnie nad jakiś podgatunek. Więc nomen-omen. Książka fantasy o detektywach.

0

@Zoker jeżeli świat przedstawiony w utworze posiada minimum jedną część (nazwijmy to - nadprzyrodzoną), która nie istnieje w naszym świecie nazwiemy ją książką fantasy. Najprostszy przykład: magia. Nawet jeżeli książka będzie traktowała o sprawie detektywistycznej ale będzie z domieszką magii - zakwalifikujemy ją do fantasy.

Tutaj na płcie raczej ciężko to przełożyć. Wiem, że głupie ale lepszy były już przykład - mam telewizor ale przerobiłem go na akwarium. Wyjąłem to i owo, bo po prostu czułem, że lepiej będzie tak wyglądał i mi będzie z tym lepiej. Owszem - cechy fizyczne telewizora są, ale jest to teraz akwarium.

Ten przykład mój to... ale bardziej w ten sposób to działa.

1

@Nocturno płeć biologiczna to tylko jedna z kategorii płci. Z biologicznego punktu (płeć zewnętrzna) owszem, możemy wyróżnić kobietę, mężczyznę oraz osobę klasyfikowaną jako hermafrodytę. Ale prócz tego mamy płeć psychiczną, hormonalną czy też mózgową.

1

@NaFazieHitman to co piszesz, że "to jest utopia całego lewactwa" to jest mokry sen prawactwa, żeby tak było byle tylko mogli powiedzieć "O! widzicie! mieliśmy rację!" xd

0

@Nivenz0 Lubię gościa bardzo mocno ale mam z nim jeden problem... on robi gry na 100% a pozostali jutuberzy właśnie nie :D a ja sam jednak chcę mieć jakiś potem element zaskoczenia czy coś. Ale kilak odcinków te u niego obejrzę :)

@Rewolucja123 ooo. to miłe.

0

Ludzie zastanawiają się na czym będą grać w Cyberpunka 2077. PeCet, Play Station, XboX. A ja ze względu na brak funduszy na razie i brak odpowiedniego sprzętu zastanawiam się u jakiego jutubera będę oglądał serię xd

Chyba Tivolt albo CTSG jeśli będzie nagrywał. Ech, życie biedaka xd

PS: Tylko nie piszcie mi: do roboty! Niedługo idę i będę starał się ustatkować. Tak tylko w formie żartu piszę :D

11

@masq Nie można od tak powiedzieć, że "teraz jestem kobietą" lub "na ozyrysa i na apisa jesteś teraz dzikiem" i się dzieje. Przy takich przypadkach (jeśli się nie mylę - wybacz ale coś mi się kojarzy, jeśli trzeba znajdę jakieś źródło bo kiedyś o tym czytałem/słuchałem) następują badania psychologiczne, które mają stwierdzić że płeć psychiczna a biologiczna się nie zgadza. I wtedy na tej podstawie można posunąć temat dalej.

3

@Zoker Sympatyczny. Po prostu.

5

@Majkel34 Holocaust także. Samobójstwa także. Zamachy terrorystów także. Stygmatyzacja innych narodów także. A mimo to z tego żartujemy.

Zależy jak bardzo masz humor rozbujany. Ja mam czarny. Do oporu. Ale śmianie się a wyśmiewanie to też dwie różne rzeczy. Mnie tekst JPIIGMD wgl nie bawi bo no co w tym zabawnego? Mogę napisać ze robił to Hitler, Kowalski albo pani Jadzia z osiedlowego. To nawet koło żartu dla mnie nie stało. Powtarzam: dla mnie.

Mogę puścić jakiś rasistowski żart a zaraz zbić piątkę z czarnoskórą osobą. Puszczę czasem żart o raku na organach ale mam wiele współczucia dla takich osób. Życie robi sobie z nas żarty - to dlaczego my nie mamy żartować sobie z jego.

7

@Majkel34

Skąd się biorą ludzie od kawałów ze żydów, gejów, blondynek, upośledzonych osób, śmierci, gwałtów, narkotyków, uzależnień, przemocy, zwierząt, arabów, cyganów, rosjan, ukraińców, budowlańców?

Co jest śmiesznego w śmianiu się z ludzkich tragedii i wyśmiewaniu innych bo są inni?

5

Pomysł na mema:

Fotka jak dziecko otwiera 1 dzień kalendarza adwentowego a tam wynik Realu Madryt i ucieszone dziecko :D

Mi się nie chcę robić i rozpowszechniać.

1

@draxidox "Mikołajki" bo są wcześniej :D

2

Co tam real. Co tam mordeczki. Skąd to zwątpienie?

2

@Jakchcesz Najman w TVP.

1

@Pawlak1992 Aktorka nadal będzie tą samą osobą co była :)

0

@Sulimo ooo :C no dobra. szkoda. jak se chcesz ale potem nie pisz jak będziesz coś chciał.

2

@MensculinVeB zawsze rozwalają mnie takie komentarze xd

> znany piłkarz Robert Lewandowski i zaraz jakiś komentarz a kim jest ten Robert? Nie znam.

Byle tylko pokazać jak to jest się obok wszystkiego. Kim jest Gonciarz, Taco Hemingway, kim był Maradona albo Dziwisz. Pff.

1

@Sulimo zamów wcześniej lepiej :)

a co tam zamawiamy?

5

@MesQueUnClub96 najgorzej jak zmieniają :/ ale tak. tak to działa :)

4

@masq prócz aktorki to na pewno dbałość o szczegóły aby lata 60 wyglądały jak lata 60 :)

No i przedstawienie (dl wielu w opór nudnej gry) szachów w sposób wyjątkowy i bardzo ciekawy.

0

@Nolife1899

Love Island > Hotel Paradise.

Fakty.

4

Komentarz usunięty

0

@MESSIah16 zaraz będzie gadka, że jak to wgl jest, że więcej głosów dostał Trump i wygrał ten drugi Bidon. Jak. Pytamy się jak - Konrad Wonsz.

0

Kong: Wyspa czaszki czy Spiderman: Homecoming?

4

@Colon 9 z 12 osób czy jakoś tak to osoby powiązane z pisem i TVP. Więc :)

2mld...

0

@paweldunajecfcb ja polecam :)

2

Komentarz usunięty

0

@TheNekro94 Ozzy Osbourne? Przecież on by tą całą zgraję.... wciągnął nosem.

2

@Ojciec5tkidzieci Historie piszą zwycięzcy. Taka smutna prawda :)

4

i nawet VARu nie sprawdzi? nie no spoko spoko. idę sobie książkę poczytać. rozluźnić mózg.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?