barcatikitaka
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: listopad 2012
2 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Lewonożny Messi na lewe skrzydło? To może już lepiej w ogóle go nie wystawiać tylko trójkę: Villa, Sanchez, Tello. Oczywiście wszystkich trzech na szpicy, a dokładniej na trójzębie ;)
0
Skrót z jutrzejszego meczu:
Taktyka 3:04
Wynik 8:09
Wiadomo, który to Messi ;)
0
Alf się przeziębił? ;)
0
Taaak... Montoya nie rozegrał ostatnio najlepszych zawodów.
0
Wiedziałem, że tym razem też nie ma po co zaglądać do newsa z ocenami. Nadmienię tylko, że bramkarz Sevilli przypomina trochę Leona Zawodowca.
0
Adriano właśnie się dowiedział, że to Sanchez zagra jutro na szpicy.
0
Kota nie ma, myszy harcują... Pep by się dowiedział co robili przed meczem z Milanem, co więcej, on by do tego w ogóle nie dopuścił xD
0
@gęgi
Takowe miejsce od dawna jest, to miejsce Xaviego. Zamiast na siłę wstawiać ich wszystkich już teraz należy robić większą rotację np. Cesc zmienia Xaviego lub odwrotnie. Z czasem Xavi powinien grać coraz mniej. Już nie ta szybkość, nie ta kondycja co kiedyś, nie ten przegląd pola itd. Jak sobie odpocznie między meczami to może częściej błyśnie. Niestety nie zdarza mu się to już od jakiegoś czasu.
0
Messi ostatnio jakiś taki niewyraźny, chyba czas wrócić do sprawdzonych metod... :)
0
@ngif
Pisałem o meczu z Sevillą (mecz z Realem przypomniałem przy okazji, tam schodzenie ze skrzydeł do środka było wzorowe, aczkolwiek mogłem zamienić kolejność by nawet mniej kumaci załapali). Cytat jest wyrwany z kontekstu, a jak wiadomo to czasami oznacza manipulację.
@VillaMaravilla5000
Następny bystrzak.
0
Alves kontaktuje się z bazą?
0
W Bayernie to dopiero będą możliwości by zaprowadzić ORDNUNG. Chyba właśnie poznaliśmy jeden z motywów kryjących się za dokonaniem przez Pepa takiego, a nie innego wyboru ;))))))))
0
Zaufanie to dobra rzecz, ale kontrola jeszcze lepsza ;)))
0
@Geble
Nie twierdzę, że notował same straty Z tych dwóch pierwszych akcji (na świeżości) tylko w jednej, po zwodzie (47:48), zagrał piłkę do środka i obrońca wybił, w drugiej obrońca wywiózł go do linii i zmusił do zagrania do tyłu (47:56). Poza tym: 56:05 mija jednego obrońcę, trafia w nogi drugiego, 57:13 nieudana próba przejścia, 59:50 podanie od Messiego i asysta przy bramce, 72:02 oddaje strzał z pola karnego, w plecy obrońcy, 74:18 ciągnie po skrzydle i... trafia w nogi obrońcy, 76:11 w polu karnym, nie wie co zrobić dalej, jak Sanchez, trafia w nogi obrońcy. Niewątpliwym plusem w stosunku do Alexisa jest to, że w ogóle próbuje, 87:23 złe przyjęcie, 89:08 setka. To tak z grubsza, nie wiem czy czegoś nie przeoczyłem ;)
0
ERRATA: wkleiłem nie tego zdolniachę...
http://www.mskcc.org/research/lab/timothy-chan
http://www.mskcc.org/cancer-care/doctor/timothy-chan
;)
0
@Geble
"Tello też nie miał wsparcia ze strony Martina..."
No i też nie schodził do środka, nie wychodził za linię obrońców, gdy próbował dryblingu tracił piłkę itd. Zamieszanie powstawało po prawej stronie. Przy drugiej bramce Messi dostrzegł wolnego Tello i do niego zagrał, na wolne pole, bo uwaga obrońców skupiła się na zawodnikach którzy wbiegali w pole karne lub do niego się zbliżali (ze środka i z prawej strony, Villa, Iniesta, Messi). Wszystko. Wystarczy obejrzeć powtórkę i zrobić co jakiś czas stopklatkę.
0
@Geble
A skąd ja mam niby wiedzieć? Zapytaj go. Może takie coś "trochę" kosztuje?
Tak na marginesie, hehehe, a propos ponownego audytu, znałem kiedyś gościa, który najpierw pracował dla AA, później dla D&T, a obecnie E&Y xD
0
@Geble
Villa nie miał wsparcia po lewej stronie. Monotya wykonywał niemal wyłącznie zadania defensywne. Sanchez... wiadomo. Na jego tle nawet Tello wypadł lepiej. Poza tym te rezerwy miały już po ~5km w nogach... nie zapominajmy o tym "drobnym" szczególe! Myślę, że bardziej niż Tello reszta zespołu zagrała po prostu lepiej, zwłaszcza Dani Alves. Tello jakoś specjalnie nie szarpał, notował straty przy próbie minięcia obrońców, przestrzelił setkę itd. Stwierdzenie, że oto w drugiej połowie przełamaliśmy obronę Sevilli dzięki Tello to duże uproszczenie. Tam wciąż na boisku przebywało jeszcze 10 zawodników. Wprowadzenie jakiegoś zmiennika i jednoczesna poprawa gry zespołu nie oznacza automatycznie, że jest ona zasługą, albo też wyłączną zasługą tegoż właśnie. Zmiennik równie dobrze może zagrać piach, ale jeśli pozostali strzelą to ocena jego występu zostanie niesłusznie zawyżona. Jak to się mówi: zwycięzców się nie sądzi, a sukces ma wielu ojców.
0
@Geble
Ja tylko w kwestii wiary lub niewiary w "kreatywną księgowość". Co prawda na mnie osobiście zdecydowanie lepsze wrażenie robi Rosell niż Laporta, ale jeśli ktoś wypisuje z taką pewnością dość naiwne tezy o audytach poza podejrzeniami, o niezłomnych organach podatkowych, renomie, prestiżu, bla bla bla to trzeba mu przypomnieć przypadek Arthura Andersena. Zresztą to co dzieje się ostatnio, czyli ratowanie banków z kieszeni podatników, to nie nazwane wprost najzwyklejsze złodziejstwo. W takiej sytuacji pokładanie przesadnej wiary w jakieś "niezależne kontrole" jest najzwyczajniej ŚMIESZNE.
"Arthur Andersen – globalna firma z siedzibą w Chicago, świadcząca usługi audytorskie i doradcze, powstała w 1913 r. Jedna z firm tworząca tzw. Wielką Piątkę. Firma ta została oskarżona w procesie dotyczącym upadku przedsiębiorstwa Enron za pomoc w ukrywaniu długów firmy i fałszowanie sprawozdań finansowych w Enronie."
Co więcej AA był zawsze w ścisłej czołówce firm konsultingowych. W Polsce regularnie wygrywał konkursy u studenciaków na "Pracodawcę Roku" HEHEHE
I z Wielkiej Piątki szybko zrobiła się Wielka Czwórka...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_czw%C3%B3rka_(ekonomia)
0
Na razie Rosell jeszcze z nikim się nie spotkał i nie rozmawiał (ani z Tito, ani z jego lekarzami), więc bez przesady. Co do wyglądu po zabiegach. Czy to znaczy, że za te 2,5 tygodnia będzie wyglądał lepiej? Kolejna przesada, nie wiemy tak naprawdę jakie zabiegi są przeprowadzane i jaki (ewentualny) skutek uboczny wywołują lub wywołają. Każdy organizm reaguje inaczej. A wybrał się do NY z prostego powodu, skoro jego i klub stać na najlepszych specjalistów to z tego korzystają. Tak się składa, że jest to drugi w US ośrodek od tego typu przypadków...
http://health.usnews.com/best-hospitals/rankings/cancer
a ten Chan (chociaż wyglądający dość niepozornie) to najwyraźniej wyjątkowy zdolniacha w swoim fachu...
http://en.wikipedia.org/wiki/Timothy_M._Chan
0
Przecież w meczu z Sevillą zagrało kilku wychowanków, ale tutejsze gimbusy dalej swoje.
0
@KingLeonidas
Zgoda, Tello wprowadza ożywienie, ale póki co tylko z rezerwami Sevilli. W meczach z poważniejszymi drużynami obrońcy wywozili go dość często za linię. Ze skutecznością Tello też bywa bardzo różnie, wczoraj dał tego próbkę.
0
@replikant
Przecież tiki-taka to nie jest próba wejścia z piłką do bramki. W meczu z Realem (5:0) i w wielu innych też graliśmy tiki-takę i nie było żadnego wchodzenia do bramki. Natomiast z autobusami trzeba próbować więcej gry skrzydłami i strzałów z daleka, reszta pozostaje bez zmian.
0
Skoro DV na "9" to kto na skrzydle? Moim zdaniem nie ma to sensu. Wystarczy, że tak jak w meczu z Sevillą nasi skrzydłowi będą częście zbiegać do środka. Tak było w mecz z Realem (5:0). DV grał w pierwszej połowie na lewej stronie, Sanchez na prawej. Później DV przeszedł na prawą, a Tello pojawił się na lewej. Ofensywna gra Alvesa (po prawej), w odróżnieniu od gry Montoyi (na lewej) pozwalała DV na częste schodzenie do środka. Jak wróci ofensywnie grający Alba to samo będzie można robić po lewej. Wbiegnięcie skrzydłowego w pole karne odsuwa nieco do tyłu linię obrony przeciwnika i skupia ich uwagę, wtedy zostaje więcej miejsca dla wbiegających ze środka. Bramka DV (175cm) była nieco szczęśliwa, obok siebie miał dwóch zawodników o wzroście 187cm (Botia) i 195cm (Fazio), którzy mocno w tamtej sytuacji przysnęli.
0
@Dinio
Wtedy nie znano jeszcze potencjału Leona grającego na środku. Poza tym był o te kilka lat młodszy. W meczu z Realem (5:0) graliśmy ustawieniem V-M-P. Nie należy zapominać, że w trójce H-E-M, to była także kwestia wyjątkowych indywidualnych umiejętności literek H i E.
0
@challenger
Informacja o ewentualnym spotkaniu z Pepem podana w kontekście spotkania z Tito myślę, że przynajmniej częściowo uprawniała do tej nieco dalej posuniętej interpretacji. Z tego co się orientuję Guardiola nie poparł ani kandydatury Rosella, ani Laporty w starciu o fotel prezesa, jego faworytem był ktoś trzeci. Zaś jeśli chodzi o fotkę to myślę, że to bardzo dobry pomysł. Wiadomo, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach ;)
0
W Mediolanie był niestety breakdance ;)
0
A zatem w rewanżu:
1. Puyol z główki.
2. Messi po podaniu ze skrzydła.
3. Alves/Adriano zza pola karnego.
;)
0
... tubka z Fiorentiną
0
Niedobrze.
Z ciekawości przejrzałem wcześniej urywki z meczów w których Milan stracił więcej niż 2 bramki.
Końcówka grudnia 2012 przegrana z AS Roma 4:2 (3 bramki z główki, jedna to zagranie za linię obrońców 2:54 - jednak można po ziemi :) )
Dobrze.
Połowa listopada 2012 przegrana z Fiorentiną 3:1 (1-rzut za autu, przedłużenie głową, wejście kilku zawodników w pole karne, zamieszanie, 2-zagranie ze skrzydła w pole karne, a w nim trzech zawodników Fiorentiny, 3-ładne uderzenie zza pola karnego)
:)