0

Jak Inter strzelił bramkę Milanowi? To ważne, musimy zrobić tak samo ;)

0

@challenger

Jeśli Tito by to usłyszał... chyba momentalnie by ozdrowiał. Skoro i tak powrót był planowany na kwiecień, to wzięcie sobie 1 dnia "urlopu od zabiegów" nie będzie chyba jakimś szczególnym zagrożeniem dla zdrowia. Powrót Pepa (jak to niby się plotkuje), nawet na ten jeden mecze, jest moim zdaniem niezbyt wskazany. W razie porażki pojawiłyby się głosy, że "magia Pepa" nie zadziałała, nawet Pep nie pomógł itd., a w razie wygranej, jeszcze gorzej, fanboje Pepa i inni "życzliwi" wypominaliby mu to przy każdej możliwej okazji. Więc jak by nie kręci to "cztery litery" zostają z tyłu. Z jednej strony ważne jest zrobienie jak najwięcej dla dobra drużyny przed trudnym wyzwaniem, z drugiej sytuacja Tito też jest szczególna. Mam nadzieję, że znajdą wspólnie jakieś salomonowe wyjście/rozwiązanie z tych nieco patowych okoliczności.

0

@Baaaaarca12

Niestety muszę wyjść. Wracam za 2 godziny jakby kto pytał. Trzymaj rękę na pulsie pod moją nieobecność. Nie zawiedź mnie ;)

0

@alianta2

Akurat tak się składa, że Milan też wyszedł w rzekomo "rozpracowanym ustawieniu" 4-3-3, przynajmniej do pierwszej bramki. Później zrobiło się z tego 5-3-2, przechodzące w 5-4-1, a w skrajnych przypadkach 6-3-1 ;)

0

@Baaaaarca12

A czy ja komuś bronię by nie pisał co uważa (pomijam przypadki do moderacji)? Komentowanie tutaj nie ogranicza się chyba (może się mylę) do komentowania odizolowanego od reszty komentarzy. Sądziłem, że prowadzi się w nich także jakąś namiastkę, mocno upośledzonej co prawda, dyskusji. Trudno odnosić się w większości przypadków do wpisów z którymi się zgadzamy, przecież nie przekonuje się przekonanych. Krytyka jest dobra, jeśli jest konstruktywna. Na jej formę (ironiczną lub bezpośrednią) ma jednak duży wpływ kto i jak zaprezentował "co uważa".

0

@VillaMaravilla5000

Łeb to ma koń pajacu. I nie spamuj tyle. Może inni mają coś sensowniejszego do napisania. Klepanie na stojąco oznacza oddanie piłki do najbliższego bez zmiany położenia na boisku zaraz po tym fakcie, tak trudno to pojąć? Sanchez ogranicza się do przyjęcia (często zbędnego) i oddania piłki do tyłu. Niemal w ogóle nie wybiega za linię obrońców. Nie pokazuje się na wolnym polu by stworzyć możliwość zagrania w trójkącie. Jest zbyt statyczny. A przecież był czas (krótki niestety) kiedy robił spore zamieszanie w szykach obronnych przeciwnika. El Głache też potykał się o własne nogi, nie potrafił zabrać się z piłką, a jak oddawał strzał to w kibiców na trybunach. Fizycznie też nie jest jeszcze gotowy na 90 minut z rywalem z wyższej półki. Sam Roura to przyznał.

0

@Baaaaarca12

Taka nudna "praca domowa" do wykonania na dzisiaj. Ktoś musi od czasu do czasu coś napisać, żeby inni mieli przez cały dzień co czytać. Nie wiem jak wyliczyłeś te procenty, ale jeśli ograniczyć się tylko do tych najgłupszych, to pewnie wyjdzie nawet więcej. Przykro mi, że zaliczyłem większość podpisanych "Baaaaarca12" do tej grupy ;)

0

*A na którym

0

@goldenboy

A którym boku Messi i Pedro, bo już się w tej układance pozostałych pod El Głache delikatnie pogubiłem.

0

@WiernyCules FCB

Słuszne spostrzeżenie z Alexisem. Mam dokładnie takie samo. Sanchez w tym meczu chyba ani razu nie próbował po oddaniu piłki do tyłu wejść w pole karny aby zrobić wolną przestrzeń Alvesowi, zająć swoją osobą obrońców, stworzyć możliwość odegrania mu w pole karne. Atakowanie polega na ATAKOWANIU, a nie odgrywaniu do najbliższego, klepać trzeba w ruchu, a nie na stojąco.

0

@gęgi

Wyjdź zaczerpnąć świeżego powietrza. Dotleń szare komórki!

0

@banankuba

Niech ubierze się jak turysta, włoży przyciemniane okulary, weźmie do ręki jakiegoś szejka ze słomką (jak Pep ostatnio), czapeczkę z daszkiem, dodatkowe wąsy, szkolny plecaczek i... ukradkiem myk pod stadion :)

0

@Markus32

Nie uważam się za tutejszego eksperta, bynajmniej, ale coś tam czytam, przeglądam, analizuję, sprawdzam, myślę, że bardziej szczegółowo niż większość z tutaj piszących. Jakie "mamy pretensje"? Mogę mówić tylko za siebie, ja takowych do żadnego Realu nie mam. Niech grają tak jak chcą, jak jest im wygodnie, jakie predyspozycje mają ich piłkarze itd. To Barca ma narzucać swój styl gry, styl który jej najbardziej pasuje, który jest dla niej najskuteczniejszy, do którego dobrała jak najlepszych zawodników, a nie dostosowywać się do tego co robi przeciwnik. Zepchnąć niemal całą drużynę przeciwnika na swoją połowę (a bywa, że i w samo pole karne) to wielka sztuka, która udaje się tylko najlepszym z najlepszych. Tego nam się nie udało w pierwszym meczu z Milanem. To oni zepchnęli nas do środka i pozwolili jedynie na stojąco klepać wszerz w jego okolicach i na własnej połowie. Zagraliśmy za wolno, za mało zdecydowanie i agresywnie w ataku, zabrakło gry z pierwszej piłki, klepania do przodu, pokazywania się na pozycjach, dynamicznych wejść 2-3 zawodnikami w pole karne, pressingu w odbiorze. Tu nie trzeba żadnej zmiany stylu gry, wciągania, czy innych "wilczych dołów", tu trzeba zagrać SWOJE i KONIEC.

0

@barcawooorld

Tak czy inaczej, niezależnie jak się to ostatecznie odbędzie (jeśli w ogóle) samo pojawienie się Tito dałoby pewnie dodatkowy zastrzyk dla zwarcia szeregów i maksymalnej mobilizacji :)

0

Borussia-Borussia 1:1 ;)

0

@FabsFAN

W sumie wszystko jedno jaki ten skład powinien być. Najlepiej taki, który dałby nam awans. Z tym czy z tamtym na szpicy lub skrzydle, czasowo lub na stałe. Bez znaczenia. To już zmartwienie Tito i jego sztabu ;)

0

@Nirvana

Pedro za Villę? Przecież zwykle grają po przeciwnych stronach. Poza tym Pedro nie grał w ostatnim meczu, Tello zaś wchodzi przeważnie na końcówki. Messi na skrzydle to głupi pomysł, zwłaszcza, że w każdej chwili w trakcie meczu może tam na chwilę przejść, podobnie jak każdy ze skrzydłowych zejść do środka. Nie ma potrzeby ustawiania go tam na stałe, na siłę, bo tak chcą "liczni fanboje" wiadomo-kogo.

0

Niech zrobią to tak jak na amerykańskich filmach. Do ostatniej chwili będą trzymać wszystkich w niepewności "będzie/nie będzie". Krążą plotki, że raczej się nie pojawi. Wtedy w dniu meczu Tito wchodzi do szatni na 30 minut przed meczem, motywuje zawodników. Gramy. Awansujemy. Happy End :)))

0

No tak, Pinto za Valdesa, można czasami zapomnieć, że mamy tę stałą rotację na bramce w przypadku CdR ;)

0

@VillaMaravilla5000

Alves był zawodnikiem meczu z Sevillą ekspercie. Na tle drużyny oczywiście, bo też nie ustrzegł się błędów.

0

Gdyby Negredo lepiej przycelował, akurat wtedy na prawej flance zabrakło Daniego.

0

*po przerwie (jedno skreślić)

0

@VillaMaravilla5000

Barcelonistą, a nie realistą, jeśli już. Powiem więc, że Villa nie jest jednym z najlepszych napastników świata. Kiedyś był, ale już od dawna nim nie jest. I w żaden sposób nie zmienia tego jedna główka (zawodnika o wzroście 175cm) w meczu przeciwko rezerwom Sevilli. W pierwszej połowie grał PIACH, wykorzystał po przerwie jedną wrzutkę Alvesa po przerwie i został zmieniony. Pedro gra zero tylko dla takich ekspertów jak fanboje El Głache. Na szczęście Tito ma w tej kwestii nieco inne zdanie.

0

Jeśli jutro Hamy na T wygrają z Hamami na W, wówczas przeskoczą w tabeli THE BUS. Czwarte miejsce to tylko eliminacje do LM.

0

ManC - THE BUS 2:0 ;)

Prowadzący w rozgrywkach ManU ma w tej chwili +19 punktów przewagi nad trzecią w tabeli Chelsea (po 27 kolejkach).

0

Był kiedyyyyś ;) taki mecz Barca-Real zakończony wynikiem 5:0. Wówczas zagraliśmy w ataku w ustawieniu Villa-Messi-Pedro. Z ciekawości zerknąłem na zachowanie naszych skrzydłowych przy zdobywanych bramkach. I tak...

1. Pedro zbiega z prawej do środka, Iniesta zagrywa do wbiegającego w pole karne Xaviego
2. Villa zbiega do środka z lewej i podaje do Pedro w środku pola bramkowego
3. Pedro zagrywa z prawej do Messiego, Messi podaje do wybiegającego za plecy obrońców Villi
4. Pedro i Xavi odbierają piłkę na prawym skrzydle, podanie do Messiego i rusza kontra, po lewej wybiega Villa, Messi podaje do Villi
5. Jeffren i Bojan zmieniają Pedro i Villę, Bojan (grający na pozycji Pedro) ciągnie akcję po skrzydle, zagrywa do wbiegającego w pole karne Iniesty (biegnącego przed Messim) i do zbiegającego do środka z lewej Jeffrena (grał na pozycji Villi)

Nawet nie chodzi o konkretne nazwiska piłkarzy tylko o sposób ich gry, zachowanie przy zdobywanych bramkach :)

0

@Markus32

"Sposób na autobus jest prosty. Oddanie piłki przeciwnikowi a zarazem próba wciągnięcia go na własną połowę ale to nie w styku Barcelony..."

Taaa.... a co w sytuacji gdy przeciwnik nie nabierze się na taką "sztuczkę"? Powiedzmy, że strzelił bramkę po stałym fragmencie gry (lub po kontrze, po naszym błędzie itd. wszystko jedno) i postanowił tylko bronić wyniku? Nie interesuje go zapuszczanie się większą liczbą zawodników pod przeciwległe pole karne. Co wtedy EKSPERCIE od "prostych sposobów"? Zawodnicy Barcy będą ich za uszy wyciągać do przodu czy jak?

0

@SevFCB

Jedną minutę i trzydzieści siedem sekund.

0

@Baaaaarca12

Te rzuty wolne to inna sprawa. Myślę, że czasami powinni zaskoczyć rywali jakimś mniej typowym rozegraniem. Np. do boku (jak Milan przy pierwszej bramce) do wbiegającego zawodnika. Wtedy ten mógłby strzelić z pominięcie muru. Tylko musieliby to najpierw dobrze przećwiczyć.

0

@Baaaaarca12

Nie powinien. Nie byłoby lepiej ani dla całej drużyny, ani dla połowy. To jakieś BREDNIE. Wczoraj przecież też nie grał. Przesunięcie Messiego na skrzydło to być może 1 bramka więcej strzelona przez innych zawodników, ale za to 2 mniej nie strzelone przez Leona. Wczoraj przecież strzelił na 2:1 bo GRAŁ W ŚRODKU. Skrzydłowi powinni czasami zbiegać do środka przed niego i będzie wilk syty i owca cała. Wczoraj tak graliśmy. Villa zbiegł do środka, a w jego miejsce pojawiał się Alves, z drugiej strony trzeba grać to samo.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?