barcatikitaka
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: listopad 2012
2 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Jak się Depo, Celta, Granada zepną w PD to też nie ma przebacz. Same miliony nie zawsze grają :)
Z chwilę Czerwona Latarnia PD zmierzy się z Białą Latarnią ;) Zobaczymy co z tego wyniknie. Czy 0:2 wystarczy, czy może wrzucą coś więcej, a może Depo pójdzie w ślady Granady. Z góry nie wiadomo jak zagrają "ogóry".
0
@gbarca
Błąd. Tiki-taka jest wiecznie żywa, tylko jej wykonawcy nie ;)
0
@obaster
I pamiętaj, żeby nie skreślać Sancheza. W jego kierunku krzycz tylko Alexis! Alexis! tak żebyśmy wszyscy wyraźnie słyszeli ;)
0
@aszyj1978
"wszystko rozstrzygnie się w rewanżu"
Z jednej strony gani się tych którzy piszą przed meczem pół żartem/pół serio (oczywiście bardziej to wishful thinking niż realne oczekiwania) o 5:0, a z drugiej krytykuje sztab za zbyt zachowawcze wypowiedzi. Myślę, że po słabym meczu co by nie powiedział przed byłoby i tak źle. Zwycięzców się nie sądzi, na pokonanych wiesza się wszystkie psy. Nie tędy droga.
0
@aszyj1978
Racja. Jeśli zagrają niezły mecz w rewanżu, a mimo to odpadną (np. zabraknie im odrobiny szczęścia) to jakiegoś wielkiego powodu do rozpaczy nie będzie. To tylko sport właśnie. Ale wiedząc jaki piach zagrali w Mediolanie mimo tego będzie powtórka rozrywki u nas, to... zamiast remontady trzeba będzie myśleć o jakimś większym remanencie w letniej przerwie. Bez jakichś gwałtownych ruchów po drodze. Sezon w La Liga jest niezły, być może pojawi się jeszcze szansa na puchar w CdR. Trzeba będzie go dograć do końca i pomyśleć nad tym co i jak można poprawić. VeB!
0
@Piotr,1985
Niby tak, ale to tylko QPR. Czerwona latarnia PL.
0
@LucasParis
Podsumujmy: ma strzelać gole, ma rozgrywać piłkę, ma bronić naszej bramki xD
Nic nie zostało dla RESZTY!
0
@aszyj1978
Jaka pupa? Jakoś na ManU (z Najlepszej Ligi Świata) spokojnie to 2x wystarczyło. Poza tym 2x był półfinał. Moim zdaniem całkiem nieźle jak na 4 sezony w LM. Nie zawsze się wygrywa. Zawsze to lepsze niż odpaść już grupie jak obrońca LM (Chelsea Londyn) czy Mistrz Najlepszej Ligi Świata (Manchester City). Dajmy Barcie żyć, niech też sobie czasami odpadnie we wcześniejszej fazie. Na razie jeszcze się to nie stało i nie widomo czy stanie.
BTW, w PL ManU ma +15 pkt nad ManC i +19 nad THE BUS. Jutro może się z tego zrobić: +14 i +18, +12 i +19 lub +15 i +16. Po 27 kolejkach. W La Liga po 24 kolejkach jest +12 i +16. Takie są FAKTY xD
0
Przebijam, 11 złotych piłek dla Messiego i 6:0 dla Barcy :)
0
Messi otrzymał według FCBarca.com najwyższą ocenę z graczy Barcelony występujących wówczas na boisku.
Jednak przegrana CAŁEGO ZESPOŁU dziwnym trafem spowodowała wysyp frustratów koncentrujących swe "złośliwostki" tylko na jednym zawodniku. Najpierw van Bąbel, teraz Cocolino, ciekawe kto następny ustawił się we "włoskiej" kolejce do Leo.
0
Coco powiedział:
"W meczu przeciwko Rossonerim wyglądał jak chłopak z rezerw."
Scorpion222 napisał, że Coco powiedział:
"Messi był wyłączony z gry i wyglądał biednie."
Takie są FAKTY xD
0
@LovciamBarce
Zawsze to zdrowiej i przyjemniej niż ze szklanej butelki z gumowym smoczkiem.
0
No dobra, niech będzie 6 i ani minuty więcej.
"Obraził Messiego"
Oczywiście, że miała jakiś tam sens. Jednak najwyraźniej nie znalazł przez ostatnie kilka lat lepszego sposobu by o owej "karierze" wszystkim przypomnieć. Tu się nie ma co wydawać. Takie są FAKTY xD
0
@piachuFCB
Coś czuję, że Mascherano dzisiaj zagra xD
0
Zwietrzył chłopak swoje 5 minut i okazję do uzewnętrzniania tego co go gryzło przez ostatnie 10 lat xD
0
A z której choinki urwał się ten Cocolino?
0
@challenger
A wie Szanowny Autor czym różni się republika od (tfu!) demokracji? Tym, że jak trzeba podjąć jakąś trudną decyzję to w republice najpierw odwołujemy się do prawa (tutaj: przepisów), a dopiero gdy nie znajdujemy rozwiązania pytamy lud, a w demokracji odwrotnie, wola ludu decyduje, nawet jeśli jest ona wbrew ustanowionym wcześniej prawom. Otóż z dwojga złego ja zdecydowanie wolę republikę niż demokrację (najbardziej oczywiście lubię monarchię absolutną, oświeconą). Wolę ludu mam w takich sytuacjach w głębokim poważaniu. Przy pierwszej bramce Puyol sygnalizował zagranie ręką, więc na odgwizdanie faulu przy drugiej też pewnie by się nie obraził. Odnośnie dawania "w papę", to biorąc pod uwagę jego liczne już kontuzje oraz zapalczywość, czasami nieadekwatną do zaistniałej sytuacji boiskowej należałoby się obawiać raczej czy nie skutkowałoby to zwichnięciem drugiej ręki... własnej ;)
0
...za Pique.
0
W tym meczu nie była tak na dobrą sprawę tzw. "wchodzenia do bramki" Barcelony. Przecież na kilka/kilkanaście takich prób, rajdów, dynamicznych wejść przynajmniej część z nich zakończyłaby się rzutek karnym lub rzutem wolny z dogodnej do zdobycia bramki odległości. Takich prób też w ogóle nie było.
0
@Pyrzo_Barca
Adriano przynajmniej nie zatracił uderzenia z dystansu. Alves od jakiegoś czasu broni na radar, a przecież kiedyś był niemal nie do przejścia. Cesc snuje się bo boisku. Iniesta sprawdzał się już na lewym skrzydle, ale skoro ciągnie go do środka to może nie zmieniać tego na siłę. Messi nie powinien robić wszystkiego sam tj. cofać się, rozgrywać, dogrywać, strzelać itd. Musi skupiać uwagę obrońców pod polem karnym, wówczas i nasi skrzydłowi podejdą wyżej bo wiedzą, że w razie rajdu przy linii jest do kogo zagrać piłkę w środek boiska, podobnie Messi ma wtedy do kogo rozciągnąć grę. Wówczas pozostałe formacje też podejdą wyżej. Z kolei Busquets jest świetny w odbiorze, więc zdecydowanie powinien zostać. Jeśli już wystawić Songa to może spróbować w obronie obok Pique. Mogliby na zmianę wprowadzać piłkę z głębi pola. Tarzan jest waleczny, ale kontuzje i lata na karku robią swoje, nie nadąża, źle się ustawia, aczkolwiek przynajmniej pokrzykuje na pozostałych.
0
Barca niezupełnie może grać z kontry przeciwko autobusom. Autobusy zawsze zostawiają przewagę liczebną z tyłu by się właśnie na nią nie nadziać. Atakują jedynie kilkoma graczami, którzy szybko przemieszczają się pod przeciwną bramkę. Włosi zagęścili środek pola. Najczęściej grało ich tam pięciu, po to by jak najbardziej uniemożliwić nam rozegranie piłki. Byliśmy za bardzo cofnięci. Trener czytający grę z boku na pewno szybko by na to zareagował i kazał im podejść wyżej. Żaden z graczy przebywających na boisku nie ogarnie (od wewnątrz) ustawienia całej drużyny. I to co było już pisane zaraz po meczu: Messi za głęboko, Iniesta nie grał tam gdzie miał grać, Xavi nie przesuwał się do przodu z grą i nie posyłał prostopadłych podań (gra do boku to nie tiki-taka, w której gra się w trójkątach, a nie w poprzek boiska), nie było pressingu zaraz pod polem karnym rywala, graliśmy za wolno, mało było wymian z pierwszej piłki, skrzydła nie zawiązywały akcji podbramkowych, nie decydowano się na uderzenia zza pola karnego, co więcej, zdecydowanie za rzadko znajdowaliśmy się w jego okolicach by w ogóle to zrobić itd. W zasadzie już wszystko wiadomo. Teraz trzeba zagrać tak by te błędy wyeliminować. Nie zdominowaliśmy tego meczu swoją przewagą w posiadaniu piłki. Nie wynikało z tej przewagi niemal żadne zagrożenie dla bramki Milanu. Zepchnęli nas i pozwolili klepać w poprzek na własnej połowie. VeB!
0
@MadridistaForEver
Dziękujemy za troskę, ale lepiej zajmijcie się swoimi napadziorami, tymi grającymi w kratkę.
@Rafał20
A kto jest gotów tyle przepłacać za niego co my? Przecież mógł odejść zimą, czemu tego nie zrobił?
0
Kamerki z Barcelony, ta chyba najbliżej Camp Nou.
http://www.bcn.cat/transit/ca/cameres_pagina_18.html
Poza tym temperatura jest dodatnia (+8C), więc to co naprószyło zdążyło zniknąć.
http://www.timeanddate.com/worldclock/city.html?n=31
0
@vztxpl
"Przez pierwszą część sezonu praktycznie graliśmy pierwszym garniturem."
Taaa...
http://www.fcbarca.com/44117-rotacja-nieprzerwanie-od-1974-roku.html
Po prostu brakuje trenera na ławce i takich reakcji...
http://www.fcbarca.com/44935-ewolucja-barcy-tito-vilanovy.html
0
Najlepiej opłacany kibic Barcy? :)))
0
Przecież Barca wykorzystuje zmienników. Chyba, że chodzi o Tego Zmiennika. Zdaje się, że ciążyły mu ostatnio jakieś problemy. Coli czy tam Kolki się opił. Zresztą o czym mowa, po meczu z Milanem trzeba by wymienić więcej niż połowę zespołu, więc nie w zmiennikach tkwi remedium. Nie zagrał słabiej jeden czy drugi zawodnik. Cały zespół dał ciała. Wymiana jednego kółka zębatego na inne nie pomoże gdy cały mechanizm nawalił.
0
W pierwszym meczu z Realem w Superpucharze równie dobrze zamiast 3:2 dla nas mogło być 4:1. Zamiast wykorzystania akcji na czwartą bramkę padła druga dla Realu po błędzie Valdesa. W piłce czasami niewiele trzeba by wynik gry diametralnie się zmienił, nawet jeśli wydaje ci się, że kontrolujesz mecz.
0
*od czasu do czasu
0
Proponuję meliskę lub rumianek na dolegliwości leżące na wątróbce. Co to za bełkot poniżej? Nie ma TITO na ławce, to zespół gra słabiej, a zatem wyniki w PD to nie zasługa "samograja". Samograj bez Zegarmistrza, który od czasu nastawia i nakręca wcześniej czy później się rozreguluje. I to właśnie obserwujemy. Mam nadzieję, że TITO zrobi nam niespodziankę i pojawi się na rewanż LM. W lidze i CdR trzeba będzie poradzić sobie na odległość. Prawdziwy Kibic nie obraża się na drużynę, że nie wygrała 5:0 bo takie było jego widzimisię. Najłatwiej kibicować po sukcesach... Za bardzo Barca rozpieściła niektórych sezonowców. Oba mecze, i ten z Realem, i ten z Milanem były na wyjeździe. Z Realem była szansa wygrać, nie zawsze się udaje. Przypominam, że Pep definitywnie przegrał Ligę na CN w zeszłym sezonie (skoro już bierzemy się za rozliczenia). Milanowi dopisało trochę szczęście i słaby dzień całego naszego zespołu. Nie trzeba być Milanem (wcale nie najsłabszym od pokoleń, ale też nie najsilniejszym, po prostu solidnym, odmłodzonym, zmotywowanym), wystarczy być Celticem był murować dostęp do bramki. Obecnie najpilniejszym zadaniem Barcy jest takie wykorzystanie jej stylu gry aby w potyczkach z autobusami stwarzać znacznie więcej okazji bramkowych niż obecnie. Antidotum na autobusy jest (jak na wszystko w piłce nożnej), tylko trzeba je lepiej przećwiczyć i skuteczniej zastosować. Przeciwnik ma swój sposób gry, który wykonał bardzo dobrze, to samo musimy zrobić my ze swoim i wierzę, że będzie dobrze. Przypominam, że jest jeszcze rewanż. Nie wszystko jeszcze stracone. VeB!
0
"Dzisiaj zmarnuję tylko dwie setki"