0

@Chudini

"Spadnąć"? Po jakiemu to?

0

*na (zbędne)

0

dzisiaj będzie Mechaniczna Pomarańcza

0

A reszcie ekipy po wiadrze z wapnem. Niech na odrysują linie. Przy okazji nauczą się jak głęboko nie należy się cofać.

0

@silver912

Szkoda, że nie zdąŻyłeś zajrzeć do słownika.

0

Zapowiada się niezłe widowisko.

0

Alexis Sanchez w Tańcu na Lodzie?

0

@challenger

Przecież Tarzan był tam faulowany. Został odepchnięty ręką w polu karnym. Fakt, że mógł to nieco inaczej rozegrać tj. zaczekać aż tamten przyjmie i ograniczyć się do blokowania z nieco większego dystansu. W pełnym biegu w dodatku obracając się łatwo mógł stracić równowagę. Tak czy inaczej został odepchnięty.

0

Bardzo dobrze, że nie ma Pedrito. Nasz drugi najważniejszy napadzior (zaraz po Messim oczywiście) niech sobie odpocznie. Przed nami ważniejsze spotkania niż to dzisiejsze. Dałbym jeszcze jakąś zmianę w defensywie, Montoya lub Adriano. Messi mógłby wejść w drugiej połowie, chyba, że czuje "lekki" niedosyt po meczu z Milanem :)

0

Po dostrzeżeniu oka kamery Roura zwraca uwagę asystentowi asystenta aby ten nie zdradzał zbyt pochopnie tajnego planu.

0

Między 8 i 11 sekundą omawiany jest plan dobrania się do Milanu na CN. Zajdziemy ich z boku!

0

@Rastafarnianin

Jak najbardziej daje. Dała już kilkanaście pucharów w grze przeciwko autobusom. Tylko to co graliśmy w Mediolanie to nie była tiki-taka. Ot co.

0

Była za mało grania do przodu. A przecież to najlepszy sposób by, obok stworzenia okazji bramkowej, uzyskać rzut karny lub rzut wolny w dużo lepszej odległości niż okolice środka boiska.

0

Wtedy będzie musiał założyć to...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Burka
...żeby pozostałe nie były o niego zazdrosne.

xD

0

Szejkowie to mają gest. Budują kolej to zapraszają sobie Barcelonę i Real. Stać ich! xD

Drogą lądową jakieś 440 km
http://tinyurl.com/an7rfsd

0

Messi powinien grać jak najbliżej pola karnego. Jego atuty to znakomita kontrola piłki, atomowy start i precyzyjne uderzenie. Teraz pytanie? Jak on ma wykorzystać te swoje atuty gdy wciąż operuje w okolicach środka boiska. Messi to nie sprinter, nie będzie za każdym razem biegał po 40-50 metrów (szkoda pary) z obrońcami na plecach. Natomiast na dystansie 10-20m jest w stanie zgubić każdego obrońcę, a nawet kilku. Do tego eliminujemy ryzyko, że jak straci piłkę w środku pola (co mu się zdarza pod ścisłym kryciem) to Milanowi zostaje jedynie pół boiska do zawiązania akcji i udania się pod naszą bramkę. Skoro Messi skupia na sobie uwagę kilku obrońców to niech to robi pod polem karnym przeciwnika. Wtedy pilnujący go zawodnicy też muszą się cofnąć, w dodatku utrudniamy im podłączenie się do kontrataku. Muszą przebiec te 20-30 metrów więcej. A to jest czas potrzebny na uporządkowanie szyków obronnych i zastosowanie pressingu w odbiorze jeszcze na połowie przeciwnika. Kolejna rzecz to wychodzenie na pozycje naszych skrzydłowych. Zupełnie tego nie było. Przecież rozpędzony zawodnik z piłką zagraną w tempo za linię obrony ma z miejsca przewagę szybkości nad obrońcami. Jeśli przeciwnik podwaja skrzydła, wówczas my też podwajamy. Jest dwójkowa klepka na skrzydle, idzie zagranie do środka (w pole bramkowe lub wycofanie w okolice karnego) i nasze mikrusy ładują piłkę do siaty, bo czują się jak ryba w wodzie w grze w dziada ;)

0

Najlepiej kupić każdego kto nam strzelił ostatnio bramkę xDDD

0

Jak będą MAKSYMALNIE okopani to niby jak strzelą? Będą bronić tego co już wywalczyli. Przynajmniej do czasu aż stracą dwie bramki. Wtedy mediolańska wycieczka będzie musiała wysiąść z autobusu. Oczywiście zostają im jeszcze stałe fragmenty gry i myślę, że w tym będą upatrywać swojej szansy na ostateczne rozstrzygnięcie dwumeczu. Solowo też mogą coś szarpać, ale THE BUS będzie miał najwyższy priorytet.

0

@Samper

Ale z tego nijak nie wynika, że Barca by nie ucierpiała. Co nie znaczy, że nie powinniśmy dawać szans młodszym. Oni się ogrywają, podstawowi odpoczywają na ważniejsze potyczki. W teorii to ładnie wygląda, ale praktykę zna przebywający na co dzień z zawodnikami sztab szkoleniowy.

0

A może trzeba podjąć w końcu tę odważną decyzję i... posadzić Generała na ławce? Xavi chyba ostatnio za bardzo spowalnia naszą grę, wszystko dzieje się o dwa tempa za wolno. Messi wygrał dla nas mecz z Granadą i na Milan trochę pary zabrakło.

0

@Ola

Brawo Ola!

0

@kuba1794

Na pewno straaasznie się tym przejął...

0

Nawet my amatorzy znamy już ten przepis:
1. Dobra organizacja gry w obronie.
2. Wyłączenie z gry Messiego.
3. Bardzo szybka gra z kontry.

Anty-przepis na CN:
1. Dobre ataki ze skrzydeł, zupełnie nie było wychodzenia na pozycje za plecami obrońców
2. Messi bardziej do przodu, grał za bardzo cofnięty
3. Szybki odbiór (wtedy zostaje 30, a nie 80 metrów do bramki jak mawiał Pep)

Do przetestowania w najbliższy wtorek ;)

0

*tylko (drugie)=a jedynie, jak by(drugie)=jakby ;)

0

@amfi

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA...

Tylko nie Ray Hudson!!! Facet ma wyjątkowo IRYTUJĄCY głos. Zupełnie nie nadaje się do komentowania meczów piłkarskich. Psuje całe widowisko. Nie rozumiem zachwytów nad tym zachrypniętym gościem. Są całkiem fajne nagrania z meczów w HD z "beIN Sport". Urywki można obejrzeć, ale... całe 90 minut to bym chyba nie wysiedział.

0

@Samper

To prawda. Tylko totalny nie polega na tym, że znajduję się non-stop poza swoją główną pozycją, tylko od czasu do czasu. Jak by to wyglądało jak by zaraz po pierwszym gwizdku Messi robił za stopera, a Puyol i Pique operowali cały czas w ataktu...


... a może w tym meczu dobrze by to wyglądało? xD

0

Sezonowcy nie są na miarę Jorge Valdano...

Za każdy klakierski, czołobitny komentarz odnoszący się do ocen Redakcji przewidziano jedynie słuszną nagrodę...

http://tinyurl.com/awtn57h

Łubu-dubu, łubu-dubu...

0

A Wielki Don miał zdaje się grać na SKRZYDLE! Dlaczego tego nie robił?

0

Niejaki Valdano powiedział:

"...jedynie Perdo próbował szukać przestrzeni..."

to wystarczy za komentarz do ocen, Szanowna Redakcja od dłuższego czasu uwzięła się na Pedrito, a przecież każdy Prawdziwy Kibic Barcy wie, że... PEDRITO JEST SUPER! :)

0

Na dobry początek odciąłbym im wszystkim TWITTERA...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?