0

"Rasiak mógł trafić do Realu" ;)

0

@Vitoo

Wnioskuj lepiej o autobana na swoje IQ. Słownik się o Wnioskodawcę pytał.

0

@Pingwinek

Dobremu zawodnikowi trzeba dobrze zapłacić! Jednego stać, żeby dać więcej niż drugiego, dlatego w tym sensie pieniądze jak najbardziej grają. Oczywiście przepłacanie za każdy "towar" mija się z celem. To, że PL ma przepłaconych kopaczy to inna para kaloszy. Chodzi też o zamożność społeczeństwa, a nie tylko o poziom sportowy.

0

@1Sasuke

Gdybyś jeszcze nie zauważył, więc przypominam, że akurat dwa ostatnie mecze Barcy nie zakończyły się jej zwycięstwami...

0

@Kaktus3

Przed meczem na CN też "śmieszni" byliby ci którzy stawialiby na remis, a jednak...

U buków Malaga ma szanse, co prawda dużo mniejsze niż Barca, ale zawsze, w końcu to piłka nożna.

http://www.expekt.com/en/sports/odds/spa-spanish-cup/SOCMENEURESPCUP/

0

Na rewanż z Cordobą u siebie można go wpuścić na kilka minut ;)

0

@piachuFCB

Oczywiście, że z tych spoza La Massi to Mascherano. Niestety teraz muszę uważać na co najmniej dwóch. Grupa AntyMonsterMasch przybiera na sile xD

0

Historia La Masii (z muzyką w tle) i prezentacją (w drugiej części) najlepszych wychowanków. Polecam, świetna kompilacja. Angielskie napisy.



VeB! :)

0

@arturekker

Alba (zwłaszcza za tę kwotę) to chyba nasz najlepszy transfer ostatnimi laty.

0

@Hen

Było już kilka razy, ale... gość faktycznie miał zwarcie pod kopułą. Nie wiemy jednak czy wcześniej nie był prowokowany. Tak czy inaczej mógł uniknąć nadepnięcia, ale najwyraźniej nie chciał. Genialne występy przeplata bezmyślną jak na tę dyscyplinę sportu brutalnością.

0

Kontuzje kontuzjami, ale nie wiem jak tam z jego życiem nazwijmy to prywatnym. Profesjonalistą jest się tylko do pewnego stopnia, poza tym jest się też człowiekiem i takie relacje rzutują na ogólną kondycję psychofizyczną, co nieuchronnie przekłada się na wyniki, motywację, zaangażowanie etc.

0

Kiedyś zamiast Galacticos mówiono Geriatricos.

0

Benficę ograliśmy pierwszym składem. Obecnie Porto jest na drugim miejscu w lidze portugalskiej.

http://pl.soccerway.com/national/portugal/portuguese-liga-/20122013/regular-season/

0

EOT 2.0

0

@misiaty7

Toteż i nie ma kłótni. Nie zgadzam się tylko z oceną i mam na to argumenty, które przez oceniającego zostały najwyraźniej pominięte. W sumie dziwne, najważniejsza akcja tego zawodnika w meczu. Nie śmiem nawet sugerować jakiegoś uprzedzenia czy cuś... ;)

0

10, 9, 8... xD

0

0

0

@misiaty7

A jeśli ty oglądałeś to powinieneś ją przyznać mi. Argument bez sensu, więc po co się takim przerzucać? Nie komentuję ocen z jakiegoś innego meczu (może też były błędne, jak już pisałem przeważnie omijam ten dział szerokim łukiem) tylko z tego konkretnego. Wszystkie inne nie mają w tej sytuacji znaczenia. Ocena jest do pewnego stopnia względna tj. odnosi się także do tego jak zaprezentowali się inni gracze. Nie mając nagrań z wszystkich meczów (tych nierozegranych) nie możemy ustalić skali odniesienia. CBDO.

0

@MessiRG

Tylko na początku spotkania. Była jeszcze para w ten gwizdek. Z upływającymi minutami i kolejnymi kilometrami w nogach puchł w oczach ;)

0

Najlepsza była ta narada przed rzutem wolnym dla Barcy 28:15 (Messi + trójkąt pomocników Xavi-Iniesta-Busi oraz podsłuchujący gracz AM) :)))

0

Przy grze głową sam wzrost nie jest decydujący, ważna jest też skoczność i umiejętność szybkiego wyjścia na pozycję (uwolnienia się spod opieki obrońców) i złożenie się do strzału (np. bramka Falcao nominowana do nagrody Puskasa).

0

3. Za podanie odpowiada przede wszystkim podający. To elementarz ekspercie. Podanie nie było do nogi. Oglądaj to co komentujesz, najlepiej po dwa razy. Było zdecydowanie za lekkie i niepotrzebne. Mógł zagrać bezpiecznie do zawodników stojących za Messim (przy nim znajdowało się trzech, w dodatku w części boiska w której strata skutkuje szybką kontrą). Alba i Adriano podłączali się do akcji ofensywnej. Pique nie powinno wówczas być po drugiej stronie. Tak ciężko to zajarzyć? Sam sobie zaprzeczasz i odpowiadasz jednocześnie. Właśnie dlatego, że było inne ustawienie podczas ataku nie było Adriano (jak wyżej), ale w takiej sytuacji zostają obaj stoperzy. Wina Pique ewidentna. Podsumowując. Po co klepiesz w klawiaturę takie farmazony? Dla samego klepania i szukania okazji do głupawej zaczepki?

2/2

0

Nie trafiłem bo nigdzie nie strzelałem. A teraz kolej na twoje farmazony...

1. Busquets nie popełnia błędu, reaguje prawidłowo, próbuje wybić, ale po prostu piłka idzie za wysoko. Zawodnika kryje się przed, a nie za. Zresztą to pozycja zdaje się Puyola (178 cm). Pique widząc, że Falcao wbiega w środek pola karnego powinien zostawić tego drugiego (i tak nie był nim zainteresowany) i doskoczyć do Falcao, do którego piłka była adresowana. Krycie jest do pewnego stopnia umowne, kryje się sytuacyjnie i jak trzeba podwaja tego stwarzającego w danej chwili większe zagrożenie. Falcao mógł dzięki temu oddać strzał głową bez problemu. Piłka nie była grana do nogi by mógł ją swobodnie do kogoś odegrać. Oczywiście w trakcie gry decydują ułamki sekund i pewnych sytuacji po prostu nie da się uniknąć. W razie potrzeby można dać radę w pojedynkę i trzem, wszystko zależy od ustawienia i tego gdzie adresowana jest piłka. Nigdzie nie stwierdziłem, że akurat to zdarzenie było jakimś wielkim błędem konkretnego gracza np. Pique, ale już w tej sytuacji nie zrobił wszystkiego co mógł. Babola zrobił później.

2. Pościg Falcao. Ślepy jesteś? Jest 3 na 1. Alba jest w środku, nikt z Atletico nie idzie sprintem za akcją. W momencie podania Pique jest jeszcze przed Falcao. Pomijam, że zagapił się razem z Puyolem przy szybko wykonanym rzucie wolnym, mogli wcześniej zareagować jak tylko Falcao zbierał się do startu. Pique mógł próbować wślizgu, zbiegnięcie do środka było kompletnie bez sensu w tej sytuacji, nic nie dawało, co więcej mogło spowodować upadek ścigającego Puyola.

1/2

0

@piachuFCB

Ja tylko walczę o prawdę xD

0

Nie masz racji ponieważ ocena 3 została wystawiona z pominięciem tej akcji (patrz: opis).

0

W sezonie 2003/2004 Barca odrobiła do Realu 20 pkt. Po 18 kolejce strata wynosiła 18, po ostatniej była przewaga 2 punktów. Ku przestrodze!

http://pl.soccerway.com/national/spain/primera-division/2003-2004/regular-season/

Oczywiście przy zachowaniu obecnej formy Barcy stratę 13 punktów ciężko będzie odrobić, a w zasadzie będzie to niemożliwe. Tyle, że nikt nie da nam gwarancji (na 22 kolejki przed końcem), że ją utrzymamy i że Real nie odzyska swojej z zeszłego sezonu.

VeB! :)

0

Na szczęście Mascherano też przedłużył, chyba do 2016 roku xD

0

*przyglądającym się

0

Przy rozdawaniu ocen za ten mecz proszę pamiętać o...

08:12 - wrzutka w pole karne Barcy z prawej strony Atletico do wbiegającego pomiędzy Busquetsa i Pique (kryje na radar, aczkolwiek obok ma innego gracza Atletico) Falcao, Busquets nie sięga szybkiej i nieco za wysokiej piłki, Falcao oddaje strzał przed przyglądającemu się akcji Pique i trafia w słupek (po długim rogu)

23:16 - podanie do Falcao pod kryciem Pique (zamiast zbiec do środka powinien pobiec za napastnikiem), nieprecyzyjny strzał po długim słupku, na wykroku, piłka przechodzi obok bramki

30:22 - za słabe podanie Xaviego, zawodnik Atletico przebija piłkę przez nogi Messiego (gdzie jest Pique?) tak, po drugiej stronie boiska, niestety Busquets to nie sprinter (defensywny pomocnik), przelobowanie Valdesa, który swoją drogą mógł zrobić krok w tył widząc nadbiegającego Puyola i składanie się do podcinki przez Falcao

Przy ZM się nie upieram, trudno o jednoznaczne wskazanie jakiegoś zawodnika, w ankiecie zagłosowałem na Busiego. Po profesorsku zachował zwimna krew w polu karnym pod koniec pierwszej połowy i dał nam prowadzenie do szatni, to moim zdaniem ustawiło mecz. Przy bramce moim zdaniem nie zawinił, poza tym grał bardzo dobrze.

BTW, Mascherano wróć! xD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?