0

*druga bramka: Thiago (25%), Sanchez (30%), Messi (45%), coby razem wyszła setka ;) Można się sprzeczać o -/+5%, któremu odjąć, któremu dodać, ale nie o to chodzi by robić to 5 miejsc po przecinku ;)

0

Napisałbym swoje uwagi wcześniej, ale jakiś PAJAC z tutejszej Administracji bawi się w blokowanie możliwości komentowania bez podania powodu. Ale do rzeczy... Pisałem już wcześniej, że rzadko zaglądam do "działu analiz pomeczowych" na FCBarca.com (po co się niepotrzebnie denerwować? chociaż widać pewną poprawę xD), ale skoro już zajrzałem to odniosę się jedynie do oceny jednego zawodnika, a mianowicie Pedro. Zajrzałem do ściągniętej powtórki i jak BYK widać tam, że bramka na 1:0 jest po akcji w której (moim zdaniem) największy udział miał właśnie ten zawodnik. Krótkie podanie od Xaviego do Pedro, od tego momentu przyjmijmy, że jest to akcja bramkowa (do analizy gry pomocy, obrony i bramkarza służą inne sytuacje/staty, chyba, że akurat asystują długim podaniem z głębi pola). Pedro schodzi do środka, pomiędzy dwie linie obrony Cordoby (4+5 graczy), ciągnie dalej wzdłuż linii pola karnego, po lewej stronie swoją pozycję sygnalizuje ręką Villa (zupełnie niekryty - łatwiejsza sytuacja, tym bardziej, że nie spalił bo jeden z graczy Cordoby akurat został w tyle), Pedro wrzuca piłkę na wolne pole, Villa jest sam na sam, z drugiej strony wybiega mu Messi, otrzymuje podanie i strzela (strzał nie jest czysty, mało brakowało, żeby i Leon miał na koncie pudło z tzw. setki na pustą bramkę, kilka metrów od niej - częściowo wina murawy). Pada bramka. Moim zdaniem procentowy udział rozkłada się nastepująco: Pedro (40%), Villa (30%), Messi (30%). Przy drugiej bramce dałbym Thiago (napędził akcję tak jak Pedro, ale krótko i dużo dalej od bramki 25%), Alexis pociągnął i wyłożył piłkę nadbiegającemu w pole karne Messiemu (udział 35%), Messi zachowuje zimną krew i posyła piłkę obok bramkarza skracającego kąt wyjściem z bramki (udział 50%). Tyle.

0

Adriano do Nagrody Puskasa w następnej edycji ;)

0

>Play

0

Iniesta: "Co mu jest?"
Pique: "Podobno Villa miał rewelacyjne 10 minut".

xD

0

@leo097

może grał za dwóch ;)

0

I ciekawe dlaczego Szejkowie ManC myślą o "kopiowaniu metod" Barcy (przynajmniej takie docierają do nas sygnały medialne), a nie odwrotnie :)

0

Liga Burkina Faso jest "mocna" xD

Do ostatniej kolejki ważyły się losy tytułu...

http://pl.soccerway.com/national/burkina-faso/1ere-division/2012/championship-round/

0

... a i Benitez nie wiadomo jak długo ławę zagrzeje xD

0

Pleciesz duby smalone (eufemizm), więc...

EOT PAJACU :)

0

Przed półfinałami LM Chelsea dawano najmniejsze szanse, ale nie były one zerowe. Raz może się udać, ale przegrane o kolejne puchary 4:1 z Atletico, 1:0 z Corinthians, odpadnięcie z kolejnej edycji już w fazie grupowej (dotąd rzecz niespotykana), duża strata w lidze, to przyczyny dla których Romek stracił w końcu cierpliwość do kolejnego menedżera z przypadku xD

0

Finał Barca-ManU 3:1 jest najlepszym odnośnikiem do poziomu obu lig. Dwa najsilniejsze zespoły, z których jeden został dosłownie OŚMIESZONY. Sam Alex F. to przyznał, że byli BEZRADNI.

0

Przecież ośle Chelsea przeszła fartem z Barcą, a Bayern po ciężkim boju z Realem. Poza tym LM nie zaczełą się rok temu. Akurat tak się składa, że Barca wygrała 3x LM pokonując 2x ManU (a w zasadzie DEKLASUJĄC) oraz Arsenal. W Lidze Europy był finał wewnątrzhiszpański, Podobnie jak w sezonie 2006/2007. Wygrywały też ostatnio Sevilla, Valencia i jeszcze raz Atletico. Mistrzem Europy i Świata jest skład w dużej części oparty na Barcie i Realu. Jak to się dzieje, że trzymają poziom grając w "słabej lidze"?

0

Hehehe

Jeszcze nie było losowania, nie wiadomo kto z kim zagra, ale niektórzy już wiedzą kto awansuje a kto nie. Na razie wiadomo, że NA PEWNO nie awansują GWIAZDY z Mocnej Chelsea i GWIAZDY z Mocnego ManC :)))

0

Odnośnie "ligowej nudy". Ostatnie 20 lat (w nawiasie liczba tytułów)...

Primera Division (głównie Barcelona i Madryt)

A) 10 sezonów 1992/93-2001/02

FC Barcelona (4)
Real Madryt (3)
Atletico Madryt (1)
Deportivo La Coruna (1)
Valencia (1)

B) 10 sezonów 2002/03-2011/12

FC Barcelona (5)
Real Madryt (4)
Valencia (1)

===============================

Premier League (głównie Manchester i Londyn)

A) 10 sezonów 1992/93-2001/02

Manchester United (7)
Arsenal Londyn (2)
Blackburn Rovers (1)

B) 10 sezonów 2002/03-2011/12

Manchester United (5)
Chelsea Londyn (3)
Arsenal Londyn (1)
Manchester City (1)

Żeby nie Romek i Szejkowe to już w ogóle dramat jednego aktora na całej linii :)))

0

"Chora nienawiść?" xD

Jak to się standardy pozmieniały, ciekawe gdzie na szeroką skalę walczono z chuliganerią stadionową xD

aniołki z West Ham United xD

0

Tupu tup...



:)

0

Gooooooooooollllllllllll :)

VeB!

0

Pedro był GENIALNY w odbiorach, jak tylko AM przejmowało piłkę to Pedrito już na nich siedział, Villa to Wielki Napadzior, on się czymś takim zwyczajnie brzydzi xD

0

Messi zawodnik na 90 minut
Falcao zawodnik na 35 minut

:)))

0

Z komentatorów, czy też asystentów komentatorów lubię młodego Terleckiego, zawsze coś z humorem wtrąci ;)

0

...i w 2010

0

@LiThRyn

Była już taka sytuacja w 2009 roku. Wtedy gra się z finalistą CdR.

0

No to do ściągnięcia po dzisiejszym dniu DWA ŚWIETNE mecze xD

A może jeszcze na ten z Mocną Chelsea się skuszę ;)

0

El Lajon >>> El Tajger :)

0

Przy takich opadach śniegu Madryle powinny ulepić sobie BAŁWANA. Mou będzie pozował xD

0

Poprosimy Matika1 na środek do mikrofonu. Prosimy od kilka słów merytorycznego komentarza :)))

0

YEEEEEEEEEEEESSSSSSSSSSSSSSSSS!!!!!!!!!!!!!!!

:)))

0

Messi słabo, Messi nie istnieje z dobrymi drużynami, Messi traci piłkę...

MESSI zamyka japy malkontentom kolejnym dublecikiem ;)))

MESSI > F*LAO 2:1

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?