cat_r37
Dołączył/a: grudzień 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@NaFazieHitman ale co to za zwalanie winy na zmiany? To co, nagle Busquets i Griezmann są tak ważni? Sociedad od początku drugiej połowy wyglądało po prostu lepiej od nas. Coraz bardziej było widać, że baskowie mają tych kilka dni odpoczynku więcej w nogach.
1
@Coutinho007 Zubimendi próbował wybić między nogami Pedriego. Stąd pewnie takie wrażenie. Spójrz na powtórkę z lotu ptaka na zwolnionym tempie.
4
@Coutinho007 Pedri nawet nie dotknął tej piłki. To Zubimendi zagrywał do Alby.
2
@norbi77 z pewnością musi poprawić nieco aspekt decyzyjny. Ale w jego przypadku jest to całkiem zrozumiałe. Poziom i przede wszystkim tempo w La Liga jest jednak znacznie wyższe niż w Portugalii. Musi się nauczyć grać nieco szybciej, czasami trochę prościej. Wtedy będzie naprawdę dobrze.
Przede wszystkim chłopak cały czas wchodzi w te pojedynki. Jeden nie wyjdzie? No to kolejna próba a zaraz jeszcze jedna. To jest coś co sprawia, że chłopak może zajść daleko. Zwłaszcza, że tak jak wspomniałeś, z piłką przy nodze wygląda bardzo fajnie. Jest luz, jest technika.
Trzeba też pamiętać, że Joao Felix potrzebował pełnego sezonu w La Liga żeby móc wskoczyć na wyższy poziom. A Trincao i Felixa łączy to, ze jeden i drugi rozegrali właściwie po pół sezonu w Portugalii. Więc jeśli Felix kupiony za 126M potrzebował czasu to Trincao również go potrzebuje.
Jasne, nie można zagwarantować, że Portugalczyk wykona ten krok do przodu. Równie dobrze może być kolejnym Semedo czy Andre Gomesem. Ale to ocenimy za rok, może dwa lata.
2
@FafitFCB zresztą... Alenii i Pjanicowi też się mocno oberwało. O ile pretensje do Bośniaka jestem w stanie zrozumieć bo faktycznie, raz mocno skiksował i raz odpuścił rywala w newralgicznej strefie to jakichś większych pretensji do występu Alenii nie do końca rozumiem. Carles nie popełnił większych błędów a do tego naprawdę sporo pracował w defensywie i potrafił nieco podostrzyć co było dosyć przydatne w danym fragmencie spotkania.
Łatwo jest krytykować zespół za drugą połowę tego spotkania. Problem w tym, że niektórzy chyba nie wpadli na to, że gramy mecze co trzy dni i naturalnym jest, że w końcówkach może brakować nieco paliwa. W składzie Sociedad doszło aż do 7 zmian w porównaniu z poprzednim starciem. Z czego warto wspomnieć, że cały ofensywny kwartet z dzisiejszego spotkania usiadł na ławce w starciu z Eibar. Do tego mówimy o czołowym zespole La Liga w tym sezonie.
6
@mekston warto jednak nadmienić, że Messi w tym sezonie La Liga zanotował xA na poziomie 3.39. Jest to najwyższy współczynnik w całym zespole.
57
Widzę, że już udało się wam znaleźć nowego kozła ofiarnego i obiekt do drwin. Po przeczytaniu sporej dawki komentarzy zarówno tutaj jak i na twitterze spodziewałem się, że Francisco Trincao zanotował jakąś tragiczną zmianę.
Oglądam tę powtórkę na Eleven, oglądam i jest problem. Trincao na początku swojej zmiany świetnie utrzymał się przy piłce i przegrał piłkę na drugą stronę uspokajając grę. Później naprawdę dobrze wspierał defensywę, pomagał Destowi, nieźle zamykał przestrzenie czy bardzo ładnie nabił Monreala w końcówce. Do tego często podejmował próby dryblingów z czego większość wygrał. Jasne, to podanie do Messiego z doliczonego czasu gry powinno wyglądać znacznie lepiej. No ale za coś takiego taki pojazd?
Ja rozumiem, że większość z tutejszych użytkowników bardziej skupia się na nabijaniu komentarzy podczas meczu zamiast faktycznie oglądać spotkanie, jednak czasem warto spojrzeć na mecz zamiast słuchać pseudokomentatorów Eleven. Bardzo wam to polecam, może dzięki temu poziom troszeczkę wzrośnie ;)
0
@Krzywy95 Laporte i Walker odpoczywają a Bernardo akurat rozgrywa bardzo słaby sezon.
1
@Cvzx Costa zdecydowanie był tam wielki. A tak to nie bardzo. Choć Abraham początek poprzednich rozgrywek miał niezły. Choć na tym się skończyło...
1
@A_Gomesinho_21 właściwie wszystkie akcje Chelsea szły stroną Semedo. Ciekawe dlaczego...
@Ghotti
Jeśli spojrzysz na to ile zmarnował okazji to jednak ciężko go bronić.
9
https://x.com/ElKasztan/status/1338930480817778692
Początek kariery Timo Wernera do najlepszych nie należy...
No cóż, trzeba przyznać, że pierwsza część sezonu znowu weryfikuje "ekspertów" z La Rambli. Nie żebym był zaskoczony.
2
@ShinobiQWE przecież sama budowa świata i fabuła jest oceniana jako ogromne zalety tej gry. No i jeśli mowa o sprzedaży to akurat nie mają prawa narzekać. Pod tym względem mocno przekroczyli swoje oczekiwania.
1
@Derean no ale wciąż, najpierw go olał na dobrych kilka tygodni. Dopiero w momencie gdy wypadł De Jong to Puig zaczął cokolwiek grać. A pierwszy mecz w wyjściowym składzie zaliczył gdy dostępni byli jedynie Arthur, Rakitic i Vidal.
I wciąż. Postawił na niego tak mocno, że w najważniejszych spotkaniach Puig nie zagrał ani minuty. To, że zagrał 3 razy gdy było już po wszystkim to absolutnie żaden wyznacznik.
Gdyby był tak zachwycony Puigiem to ten od samego początku byłby ważną częścią ekipy. A tu po głośnych zapowiedziach przyszły braki powołań.
0
@VenoM przecież pozbyli się Suareza i Todibo żeby tylko Puig mógł grać? O czym więc Ty piszesz?
1
@pacior95 no Puig z pewnością by zapewnił bieganie. Problem w tym, że niekoniecznie mądre. On wprowadza bardzo dużo chaosu na boisku. O ile w pewnych sektorach to można przekuć w przewagę o tyle w środku pola niekoniecznie. Tutaj widać, ze Puigowi brakuje przede wszystkim inteligencji boiskowej. No ale kibice Barcelony na to nie zwracają uwagi. Dlatego też Nelson Semedo był tutaj momentami wręcz bożkiem a teraz skończył w średniaku Premier League i to zdecydowanie nie będąc jego jasnym punktem.
Bez inteligencji boiskowej nigdy nie będzie piłkarzem choćby na miarę Canalesa. W okolicy pierwszego zespoły był od dawna a nie widać by poczynił pod tym względem jakiś większy progres.
Sam Puig miał oczywiście szansę by wyeliminować te niedoskonałości na wypożyczeniu i pokazać, że kilku kolejnych trenerów się myli. No ale czy poza Camp Nou miałby po swojej stronie kibiców i prasę? No niekoniecznie. Dlatego nie dziwne, że boi się opuszczać cieplutkie miejsce na Camp Nou gdzie winę zawsze można zrzucić na wszystkich innych.
7
@BarcaInfo przecież "tutejsi" kibice nie potrzebują projektu. Tutaj sam baner wystarczy.
3
@Derean kiedy na niego postawił? W momencie gdy po dwóch pierwszych meczach go odstawił na kilkanaście spotkań? Czy wtedy gdy w Lidze Mistrzów Puig dostał dokładnie zero minut a okazję dostawał nawet Monchu?
0
@Lokoo no w Ajaksie i PSV to mu szczególnie nie wyszło.
3
@PatrykBarca reprezentacje U19 i niżej to jednak poziom typowo juniorski. A to bardzo mało miarodajne. Taki Abel Ruiz w juniorskich rozgrywkach był fenomenalny a w seniorach... No cóż.
A rozgrywki U21 jeszcze jako tako można traktować w miarę poważnie.
17
@Piotr777 No sytuacja z Puigiem właśnie wam nie daje do myślenia. Bo dziwnym trafem dokładnie takie samo widzimisię miał Valverde, Setien, Koeman. Jak to możliwe, że trzy osoby miało dokładnie takie samo widzimisie'?
10
Riqui Puig w dniu dzisiejszym ma 21 lata i 124 dni.
Jak w jego wieku wyglądał dorobek Xaviego, Iniesty i Thiago? (z pozdrowieniami dla @Avatarr).
Klub:
- Xavi - 28.05.2001 - 96 spotkań, 6188 minut - 6 bramek, 7 asyst.
- Thiago - 13.08.2012 - 64 spotkania, 4060 minut - 8 bramek, 11 asyst.
- Iniesta - 12.09.2005 - 75 spotkań, 3495 minut - 4 bramki, 10 asyst.
- Riqui Puig - 15.12.2020 - 19 spotkań, 847 minut - 0 bramek, 3 asysty.
Reprezentacja Hiszpanii:
Xavi - debiut w wieku 20 lat 09 miesięcy 21 dni - 1 mecz, 90 minut + 25 spotkań w U21.
Thiago - debiut w wieku 20 lat 03 miesięcy 30 dni - 3 mecze, 117 minut + 21 spotkań w U21.
Iniesta - 18 spotkań w U21.
Riqui Puig - 3 spotkania w U21.
/ Przy okazji można obalić tezę, że Thiago dostawał mało szans jak na swój wiek i status w klubie. No dostawał więcej szans niż Iniesta. Szkoda, że nie potrafił tego docenić.
Wspomnieni piłkarze w wieku Riquiego byli już przynajmniej prawdziwymi członkami pierwszej ekipy i rozgrywali po kilkadziesiąt spotkań w sezonie. Byli też ważnymi piłkarzami U21 a Xavi i Thiago nawet znajdowali się w orbicie pierwszej reprezentacji.
1
@Fawrf ahh no i oczywiście Abidal jako dyrektor sportowy! Jestem pewny, że byłby to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu!
0
@Fawrf to i tak więcej niż w 2015.
3
@SergioTomas @Nolife1899 Rabini się wypowiedzieli.
@Aristocrate_7 a tak poważnie, Lautaro ma sufit bardzo wysoko. Gabriel Jesus gra w tym City już dosyć długo. Niby jest całkiem solidnym napastnikiem ale no niestety, nie wskoczył na poziom gwarantujących regularne bramki. Ma ogromne przebłyski jak z Liverpoolem ale nawet kibice City nie są do niego przekonani. W buty Aguero na stałe raczej nie wskoczy.
1
@Avatarr Iniesta w jego wieku rozgrywał ponad 45 spotkań na sezon.
Xavi za to kończył sezon z 52 meczami i 13 asystami.
Fajne porównanie.
0
@kamyk_23 Koeman nigdzie nie zrobił kariery? Aha. Ok.
0
@th@les no i jaki z tego wniosek poza tym, że duet ofensywnych pomocników grał dosyć wysoko i szukał wyjść na wolne pole?
0
@Wossi61FCB STRONG Celta - Cadiz WEAK
STRONG Cadiz - Barcelona WEAK
WEAK Celta - Barcelona STRONG
A wszystko przez piłkarski model z XIX wieku.... Wstyd @tebas!
0
@pele1282 tego typu rzeczy pokazują jak ślepa i głupia jest zdecydowana większość tej fanbazy.
0
@blaugrana1980 no kurde, jak to jest, że trzech kolejnych trenerów Barcelony nie ma ani trochę pojęcia o piłce? Może to byłby przypadek ale selekcjonerzy reprezentacji Hiszpanii też się nie znają? Nie potrafię tego pojąć. Ale dobrze, że @blaugrana1980 zna się lepiej niż legendy hiszpańskiej piłki.