0

@4Fabregas4 "Przez takie myślenie Valverde zniszczył najlepszą drużynę w historii."

xD! To zamyka jakąkolwiek możliwość dyskusji.
Choć dalej jest jeszcze zabawniej.

0

@SzahMatt Zacznijmy od tego, że Bernardo Silva nie jest żadnym przekształconym skrzydłowym tylko w rezerwach Benfici grywał regularnie jako środkowy pomocnik. Dopiero w Monaco zaczęli robić z niego fałszywego skrzydłowego. To zupełnie odwrotna sytuacja jak z Coutinho który niemal zawsze był piłkarzem linii ataku. A przynajmniej w Europie. Więc to kompletnie nietrafiony argument.

Ale czekaj? Co do tego ma Busquets? Nie rozmawiamy o Sergio a o kolosalnych różnicach pomiędzy rolą FdJ z Holandii a ewentualną rolą pivota w 4-3-3.

Poza tym, wracając jeszcze do City. Jakie efekty przyniosło Pepowi takie ustawienie środka pola w Europie? Bo z tego co widzę to osiągnięcia City w Lidze Mistrzów to kompromitacja za kompromitacją. Kolejny słaby argument.

1

@VamosGirl Rayan Aït-Nouri?

0

@PJ777 odbiory to tylko ułamek z ogólnej gry w defensywie. Ustawienie, krycie, czytanie gry. Tu nie ma miejsca na chaos a Riqui akurat jest mocno chaotycznym piłkarzem. To nie ma prawa działać.

1

@VenoM jakim środkiem pola grały zespoły które wygrywały Ligę Mistrzów na przestrzeni ostatnich 10 lat?

Barcelona - Busquets, Xavi, Iniesta

Chelsea - Mikel, Lampard, Mata (+Bertrand na skrzydle)

Bayern - Martinez, Bastian, Muller

Real - Khedira, Modric, Di Maria

Barcelona - Busquets, Rakitic, Iniesta

Real - Casemiro, Kroos, Modric

Real - Casemiro, Kroos, Modric, Isco

Real - Casemiro, Kroos, Modric, Isco

Liverpool - Fabinho, Henderson, Wijnaldum

Bayern - Thiago, Goretzka, Muller

Każdy z tych zespołów w Finale miał piłkarza odpowiadającego za defensywę, łącznika formacji oraz piłkarza nastawionego nieco bardziej na ofensywę. Niektóre też dokładały czwartego zawodnika by zagęścić środek pola lub zabezpieczyć flankę.

Kiedy wy zrozumiecie, że w zespole podstawową kwestią jest balans?
Dlaczego Ancelotti grając tercetem Kroos, Modrić, James skończył swoją przygodę z Realem? Dlaczego Pep od lat wręcz kompromituje się w Lidze Mistrzów?

O ile granie tercetem Busquets, Rakitić, Vidal nie prowadziło do niczego tak wciąż miało zdecydowanie lepsze uzasadnienie taktyczne niż te wasze twory tak jak u kolegi wyżej.

0

@SzahMatt nie, czy Ty porównałeś Silve i De Bruyne do Coutinho i Puiga? Nie zrobiłeś tego, przewidziało mi się, prawda?

Poza tym widzę, że nie do końca rozumiesz jak grała reprezentacja Holandii i Ajax.
Nie, pozycja de Jonga nie była w żadnym stopniu podobna do roli pivota w 4-3-3. Tam nie ma praktycznie żadnych podobieństw.

Od początku. Frenkie de Jong grając u boku drugiego pivota Schone / de Roon (to z nim najczęściej gra w reprezentacji, u boku Wijnalduma i Van de Beeka razem zagrał w tym roku całe DWA razy) ma dużo miejsca by poruszać się swobodnie wzdłuż boiska. Często zaczynał swoje rajdy jeszcze na swojej połowie by podciągnąć piłkę w okolice pola karnego. Grając na pozycji jedynego pivota takiej możliwości nie ma i nie ma prawa mieć. Odpowiada wtedy za znacznie inny teren boiska i nie może go tak swobodnie opuszczać.

Widać też, że nie oglądałeś zbyt wiele spotkań tych zespołów mówiąc o roli Van de Beeka. No akurat Griezmann i Messi zdecydowanie częściej biorą się za samo rozgrywanie akcji zespołu od tyłu niż robił to Van de Beek w Eredivisie. O ile Holender faktycznie czysto teoretycznie jest pomocnikiem, o tyle jego rolą (czy też Wijnalduma w kadrze) jest walka o piłkę i wchodzenie w pole karne na strzał. Dlatego też robił tak dobre liczby pod tym względem w lidze.

Samo to, że Frenkie schodził po piłkę nieco głębiej niż inni nie czyni go od razu piłkarzem na pozycję numer "6" w ustawieniu 4-3-3. Tak jak mówiłem, kompletnie inne sektory do pokrycia, kompletnie inne korytarze do poruszania się.

1

@FC1899Barca De Jong, Puig i Coutinho - kto w tym zestawieniu ma niby odpowiadać za grę w destrukcji? Kto ma odpowiadać za łatanie dziur pozostawionych na boisku przez Messiego? Griezmann na lewym skrzydle? Naprawdę? Mingueza?

To chyba najgłupszy skład jaki widziałem na tej stronie. Przy tym czymś nawet decyzje Setiena wydawały się bardziej sensowne.

Jestem pod szczerym wrażeniem. To coś nie ma prawa bytu ani w rzeczywistości, ani w Fifie, ani nawet w FM.

0

@SzahMatt De Jong na tej samej pozycji co teraz grał... w Ajaksie, reprezentacji Koemana, reprezentacji Franka de Boera. Wydaje mi się, że w tamtych zespołach wyglądał całkiem nieźle na tej pozycji.

Coutinho jako "8" i De Jong za jego plecami? To może niech obok nich biega Puig a na skrzydłach Dembele i Messi? Brzmi super, prawda?

Brazylijczyk który od ponad dwóch lat zapomniał jak się gra w piłkę, do tego nigdy nie był środkowym pomocnikiem. No świetny plan! Zwłaszcza z De Jongiem który w defensywie popełnia błąd za błędem.

To nie jest FIFA. To nie jest Football Manager.

0

@szkutnik91 na poziomie czysto sportowym - super ruch. W Paryżu wyglądał świetnie, jest w idealnym wieku i pozwoli na odejście Firpo. Problem w tym, że od początku roku się praktycznie jedynie leczy. Zresztą w Bayernie również nie był okazem zdrowia.

@Senyer co Ty bredzisz? Gdy jest zdrowy to jest absolutnie pierwszym wyborem.
18/19 - wszystkie mecze w LM w pierwszym składzie.
19/20 - opuścił jedynie pierwszy mecz z BVB w LM, reszta w pierwszym składzie.

Naprawdę, czy tak trudno coś sprawdzić zanim się coś napisze?

1

@herbblaugrana to jest nierealne. Ale kto by o tym myślał, na papierze brzmi super! A tylko to się liczy.

0

@Magicc89PL od Minguezy? Zdecydowanie.

Co to za porównanie w ogóle? Jeden jest powoływany do reprezentacji Hiszpanii, drugi był rezerwowym obrońcą w 3 lidze.

4

@Pawel13sz z obecnego pokolenia (a może nawet w sporo większym zakresie) jedynie Suarez prime był lepszym napastnikiem niż Lewandowski.

5

@Tomek_TF kilka miesięcy temu niemal wszyscy marzyli o ustawieniu 4-2-3-1 i mieli dość 4-3-3. Dzisiaj niemal wszyscy płaczą, że Koeman musi wrócić do 4-3-3.

0

@bartulek98 wielu lepszych? Proszę bardzo, w takim razie zaproponuj 5 skrzydłowych którzy tu i teraz wniosą zdecydowanie większą jakość.

0

@Freek_Tom przecież w Ajaksie jak trzeba było to też grał jako stoper. W pewnym momencie to była nawet jego główna pozycja.

5

@bari_94 z Ansu i Dembele w formie to może by miało choć odrobinę sensu. Ale w obecnej sytuacji to czysta głupota.

0

@4Fabregas4 kurde no mógłby się chłopak przyzwyczaić. W końcu na skrzydle grał w Interze, Espanyolu, Liverpoolu, Barcelonie i Bayernie. Przez całą karierę klubową grał na boku.

0

@AlwaysBlaugrana a skąd wniosek, że zmiana formacji miała poprawić obronę? Frenkie de Jong w reprezentacji jak i w Ajaksie grał jako lewy pivot. Griezmann, Coutinho i Messi najlepiej się czują za plecami napastnika. A i najlepszy Busquets w ostatnich sezonach miał tuż obok siebie Rakitica.

Ta kadra jest po prostu stworzona pod to ustawienie. Zresztą 90% La Rambli jeszcze kilka miesięcy temu modliła się o to ustawienie.

A tu nagle mamy samych fanów 4-3-3, ciekawe.

1

@4Fabregas4 no nie, Coutinho nie zagrał bo jest w beznadziejnej formie i nic nie wnosi do zespołu. Co wy za teorie w ogóle tworzycie...

0

@Azi no jak to? Przecież jak to ujął OP to jedynie "cecha fizyczna".

0

@MrCules a kto to jest ten Puiq? To jakiś znajomy Malcolma?

0

@masq gdzie się nieźle zapowiadał? W Barcelonie nie grał praktycznie wcale, w Schalke był beznadziejny. Do tego kontuzja za kontuzją.

1

@furiat25 z tym, że "latać" trzeba mądrze a nie jak "pies po podwórku" bez ładu i składu. Puig w swojej grze jest bardzo chaotyczny, taki trochę Vinicius środka pola.

3

@Stoiczkow jeśli widzisz grubego to nie krzyczysz do niego "Ej, Gruby!". Jeśli widzisz osobę bardzo niską to nie krzyczysz do niego "Ej, Karzeł!". Jeśli widzissz trędowatego to nie krzyczysz do niego "Ej, tredowaty!".

Czy to tak trudno pojąć?

0

@DanielVeB Juventus nie był tak dobry, Barcelona nie była tak słaba. Sam mecz był mocno na remis, ewentualnie na 1:0 dla Juve. Zespół Pirlo dominował w pierwszej połowie, Barcelona w drugiej. O tak wysokim wyniku zdecydowały wylewy Lengleta i Araujo przy karnych (albo sędziego, zostawiam sytuację do oceny innym).

Z tym, że Barcelona faktycznie miała problem z tworzeniem okazji. Nasza najlepsza sytuacja miała xG na poziomie 0.07...

0

@Thomas99PL Messiego zaraz nie będzie, Coutinho nie powinno zaraz być.

1

@BarcaInfo Griezmann wygląda słabo na pozycji numer "9"? Nikt się nie spodziewał.

1

@kamilo0066 a za co pochwalisz De Jonga? Bo Miralem Pjanic w pierwszej połowie zanotował dwa Kluczowe podania i zanotował trzy odbiory.

5

Roberto, Pique i Busquets znowu najgorsi... Co musi się stać żeby usiedli na ławce? Bez nich gra wyglądałaby o wiele lepiej...

0

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?