cat_r37
Dołączył/a: grudzień 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@adi89rg Puig jest lepszy taktycznie i bardziej odpowiedzialny od Alenii?
0
@BarcaInfo cholera, nie dość, że Firpo i Mingueza są wyżej niż Puig to jeszcze Matheus...
0
@kamilop bo gra Pedri i Coutinho.
20
Oto Nelson Semedo, ulubieniec La Rambli i ponoć jeden z lepszych piłkarzy Barcelony. Przecież ten "piłkarz" ma gdzieś mniej wiecej 10 IQ (boiskowego). No ale jeszcze 3 sezony regularnej gry i na pewno odpali!
Najzabawniejsze jest to, że on w Barcelonie odwalał wiele podobnych akcji.
https://x.com/noob_fcb/status/1330984579180728320
1
@Herbert kiedyś chcieli wotum przeciwko Laporcie - nie udało się zdobyć podpisów. Benedito chciał przeciwko Bartkowi - nie wyszło. Dopiero trzecie podejście udało się przepchnąć. Cała procedura jest bardzo wymagająca i skomplikowana.
0
@Lares to była beznadziejna decyzja. Choć warto zauważyć, że klub niby się zabezpieczył na wypadek eksplozji talentu ale chyba też szybko stracił wiarę. W rezerwach był mocno przeciętny. W Sportingu niby miał jakieś przebłyski ale przy jego nazwisku pojawiało się też kilka znaków zapytania.
Poza tym w Hamburgu spędził tylko pół roku. A pobyt Chorwata w Las Palmas to już kompletna porażka. Ciężko winić o to pół roku w Niemczech. Wygląda na to, że głowa po prostu nie pociągnęła tak wielkiego talentu. A szkoda bo chłopaka się fenomenalnie oglądało.
10
Nasz chorwacki następca Messiego w 17 zespole zaplecza Premier League.
Wielka szkoda, że nie znalazł żadnego zespołu w Holandii. Pod koniec swojej przygody w Heerenveen wyglądało to całkiem obiecująco.
0
@Kajtek77 w takim układzie klub na transferze notuje stratę w wysokości 22M.
W obecnej sytuacji byłby to kolejny cios dla finansów. Księgowi raczej by nie byli zachwyceni. Z drugiej strony jednak jest to spora oszczędność na płacach klubu.
1
Cztery lata? To raczej słaby pomysł.
Jeśli coś zmieniać to może uprościć cały proces wotum nieufności?
1
@Vito9 najlepszym dowodem na to, że większość nie rozumie piłki jest obsada prawej obrony w Barcelonie. Przez ostatnie lata wiele razy czytałem na tej stronie absurdalne żądania aby na tej pozycji grał Aleix Vidal czy ostatnio Nelson Semedo. Mowa o piłkarzach po prostu słabych lub najwyżej przeciętnych. Inteligencja boiskowa? Ustawienie? Krycie? Mało istotne! Ważne jest to żeby był szybki! Busquets zresztą też był większość kariery krytykowany. Ideałem zawsze był Toure. Przeciętny kibic zwraca uwagę na piłkę. A prawdziwe starcie widać czy grę piłkarza widać właśnie bez piłki.
A odnosząc się nieco bardziej bezpośrednio do twojej wypowiedzi. Busquets nie potrafi konstruować ofensywnego zagrożenia? W takim razie co powiedzieć o De Jongu czy wcześniej o Arthurze?
0
@masik86 bla, bla, bla. Real Madryt w ostatnich latach nie wydawał zbyt wiele a żeby ogarnąć budżet musiał sprzedać czołowe talenty na bokach obrony i musiał oddać Bale i Jamesa za darmo by zejść z pensji. Pandemia uderzyła w kluby niezależnie od ich wcześniejszych decyzji.
1
@mr_robot Busquets ostatni sezon na bardzo wysokim poziomie miał grając w duecie pivotow z Rakiticiem. Dla Messiego nie ma w tej chwili pozycji innej niż mediapunta w tym samym ustawieniu. Do tego Alba, Pique czy Sergio doskonale znają też to ustawienie z reprezentacji.
0
@Katalonbar obie opcje mają więcej sensu niż gra z Coutinho jako "8".
1
@Katalonbar mamy problemy w defensywie, wystawiamy stopera rezerw a Ty jeszcze chcesz wyjść z Pedrim i Coutinho jako "8"? Naprawdę?
0
@maatiixx pomijając, że Coutinho i Pedri większość profesjonalnej kariery spędzili na skrzydle.
0
@MesQueUnClub_87 wbrew pozorom to nie jest takie głupie pytanie. Poza Mingueza można na tej pozycji sprawdzić też Firpo (grywał jako stoper w trójce) lub nawet Matheusa.
5
@Coutinho007 przecież poza Belgia i Polską to właściwie mało kto o tym pamięta. Witsel będzie zapamiętany jako świetny pomocnik reprezentacji a także czołowych klubów Rosji czy Niemiec.
2
Łatwo jest krytykować Pique, Busquetsa, Roberto a wcześniej Alvesa czy Suareza. Łatwo jest im wytykać to i owo.
Problem polega na tym, że na boisku pojawia się taki Lenglet, Umtiti, Semedo, De Jong czy ktokolwiek inny a poziom nie rośnie. Przez ostatnie tygodnie, miesiące czy lata nadal nie pojawili się lepsi.
Frenkie de Jong rozegrał już w Barcelonie masę minut. Teraz nawet zmieniono ustawienie min. z jego powodu i jakie są tego efekty? Czy Frenkie gra na poziomie jakiego się od niego oczekuje? On nie wygląda lepiej nawet od tego ponoć "beznadziejnego" Busquetsa. Z czym więc do ludzi?
Już pomijam to, że tutaj zdecydowana większość kibiców nawet nie rozumie tego co ogląda na murawie.
1
@YoNoEntiendoNada dlaczego pomijasz fakt, że zmieniły się zasady eliminacji? Teraz na te turnieje trudniej nie awansować niż awansować. I to, że mamy teraz kilku lepszych piłkarzy raczej nie jest dziełem Bońka.
Co ze szkoleniem piłkarzy, szkoleniem trenerów? W PZPN pod wieloma względami nadal jest patologia.
0
@No1Mesq no cóż, mimo wszystko wolę pajacowanie Najmana który jest "nikim" niż Bońka który nie dość, że jest oderwany od rzeczywistości to jeszcze odpowiada za niszczenie złotego pokolenia polskiej piłki.
1
@Qlewer no ale Boniek też robi z siebie cały czas posmiewisko. Borek zresztą podobnie.
5
To chyba nie wymaga komentarza.
0
@FCB24 Coutinho całą karierę gra na skrzydle. Pedri w Las Palmas też większość czasu spędził na boku. Lenglet jest wystarczająco dobry by grać w najlepszej reprezentacji a nie wystarczy do gry w Barcelonie?
Zadaniem trenera jest sprawić by wszyscy byli w formie. Tak, Barcelona ma swoje problemy kadrowe ale to wciąż zespół do walki o mistrzostwo.
I mimo to akurat jestem murem za Koemanem.
2
@normasubiektywna cały obecny sezon tak gra. I wcale nie wygląda lepiej.
1
@xparix trener ma trzy okna na zmiany. Podczas pierwszego wszedł Coutinho, podczas drugiego Dest, podczas ostatniego Trincao i Braithwaite.
3
Kurcze, znowu do wywiadu po meczu został wysłany dzieciak. A kiedy nasz wspaniały kapitan zabierze głos? Skoro na boisku tego nie robi to może chociaż dwa słowa do kibiców po kolejnej porażce?
0
@MrCules szkoda tylko, że te wraki wciąż pokazują wyższy poziom niż Lenglet, Umtiti czy De Jong.
0
@xparix lepiej zapoznać się z przepisami zamiast pisać idiotyczne komentarze.
0
@xparix no tak, lepiej aby kontuzjowany piłkarz był na boisku.
1
@MrCules No tak.
Roberto wcale nie był naszym najlepszym piłkarzem obok Dembele. Wcale też nie jest jednym z najlepszych piłkarzy w tym sezonie.
No tak, mamy taką głębię w defensywie, że Pique powinien siedzieć na trybunach!
No tak, nasz środek bez Busquetsa był dzisiaj fenomenalny!