0

@JANEK777 ja poproszę o potwierdzone przypadki a nie ktoś mówi, że ktoś umarł po szczepionce bo to nie jest żaden dowód ( podawanie strony stopnop trochę śmieszne). Widzę, że masz ochotę na powtórkę z hiszpanki lub dżumy lub cholery skoro tak liczysz na odporność stadną, nie wiem po co w ogóle kogoś leczymy skoro postawmy na siły natury.

1

@barteq tylko, że u nas współczynnik testów do pozytywnych jest bardzo wysoki więc ilość pacjentów przewijających się przez gabinet równa się przyrost pozytywnych. Ja to widzę gołym okiem, mam oddzielną szafkę na covidowych i dwa razy nam wyraźnie się zapełniła przy 2 i 3 falii, a raczej nie uczestniczę w spisku politycznym.

2

@Hopner15 Urbana zrozumiem chociaż dla mnie jest raczej postacia cyniczną i mega inteligentną, raczej gorliwym komuchem nie był tylko umiał się znaleźć, ale co wam ten Tusk takiego zrobił to do teraz nie potrafię odgadnąć, szczególnie, że jest to koronny argument PISowców którzy są jechani i okradani przez swoją dobra zmianę.

3

@Przemek2323 no widzisz to na podstawie mojej małe "ojczyzny" mogę mówić, że jest fala bo w przeciągu całego roku mieliśmy 1 zgon z powodu covid na około 5000 pacjentów, w przeciągu miesiąca przy tej falii zmarło nam 6 osób.

5

@Przemek2323 czy do was ludzie nie dociera, że kierujemy pacjentów którzy się do nas zgłaszają a nie losujemy sobie raz więcej raz mniej. Ilość pacjentów u lekarzy którzy idą na test pokrywa się z falami. U nas przez ostatnie miesiące było maksymalnie po 2-3 pacjentów aktywnych, teraz jest ponad 30. Raczej nie jest to przypadek.

20

@Hopner15 święty to On jest tylko dla katolików więc można sobie Go porównywać do kogo się chce.

0

@JANEK777 amantadyne może wziąć sobie każdy na własne życzenie, nie jest włączona w procedury przy covid bo nie jest zbadana i nie będą lekarze brać za to odpowiedzialności. Lobotomia była procedurą po prostu tak zaawansowaną jak mieliśmy wtedy zaawansowaną medycynę. Stosowano ją bo nie było alternatywy i pytanie o jej humanitaryzm jest kontrowersyjne bo w przypadkach ekstremalnie trudnych często nie było wyboru żeby wygasić bardzo silne zaburzenia. Przy szczepionce jest szansa, że prócz służby zdrowia i chorych na choroby układu odpornościowego nie trzeba będzie co rok szczepić. Wielu chorób się pozbyliśmy dzięki szczepieniu ściśle określonych populacji, np. danego miasta jeśli tam wybuchło ognisko i to byłoby najlogiczniejsze działanie w przyszłości. Amantadyna jeśli w ogóle będzie działać nie daje żadnej nadziei na opanowanie epidemii a leczenie zawsze jest gorsze od zapobiegania zachorowaniom, prosiłbym o jakieś dowody na temat tych masowych zgonów i ciężkich powikłań po szczepionce. Po apapie prawdopodobnie więcej ludzi umiera, a z ciekawości poszukam jakie są statystyki powikłań i zgonów po amantadynie. Poza tym, jeśli pozwolimy wirusowi się bezgranicznie namnażać w populacji to ta twoja cudowna amantadyna ( o ile działa) nie będzie na dalsze możliwe warianty działać i tyle z tego będzie.

1

@TheNekro94 we wszystkich południowych stanach wskaźnik spada bo mamy wiosnę przechodząca w lato na południu u nas za 1,5 miecha będzie to samo, ot cała zagadka Teksasu.

0

@JANEK777 pieniądz to najsilniejszy bodziec dla firm żeby stworzyć produkt który będzie dobry więc bardzo dobrze, że koncerny na tym zarobią. Nigdzie nie pisałem, że wierzę w filantropię koncernów farmaceutycznych. Lek był zbadany w leczeniu innych schorzeń i tu jest najważniejsza kwestia, do lat 90 był też używany w leczeniu grypy typu A kiedy został zastąpiony przez inne lekki przeciwwirusowe o mniejszych skutkach ubocznych. Odpowiedz sobie na pytanie czy dla koncernów farmaceutycznych bardziej opłacalne jest wyeliminowanie częściowe wirusa z populacji szczepionką za 15 euro czy leczenie przez lata chorych amantadyną gdzie reinfekcje będą częste. Z twojego toku rozumowania każdy lekarz który sobie wkręci jakiś pomysł może jechać z eksperymentowaniem na ludziach bo według niego to dobre. Przypominam, że Mengele czy Japończycy mieli podobne podejście do takich kwestii. Po to jest to usystematyzowane żeby można później badanie zweryfikować i skonfrontować (słynne badania nad autyzmem poszczepiennym u dzieci za których fałszerstwo doktorek wylądował w pierdlu). Tak lockdown jest po to żeby chorzy kapali do szpitali a nie lecieli hurtowo bo śmiertelność nie wynosiła by 0,5% tylko 5 lub 10%. Nie szachuj czyimś życiem bo ci to pasuje do teorii, ciekawe co byś gadał gdyby przez takie działania poumierali Ci ludzie w rodzinie, oczywiście obwiniany byłby cały system broń Boże członkowie rodziny lub sam we własnej osobie..

0

@JANEK777 a niech się obywatele buntują i idą samopas, tylko niech później nie pierdzielą, że konowały ich nie leczą i im bliscy umierają. Niech odpowiedzialność wezmą na siebie. Ja nie pracuje na oddziale covidowym bo bym im w niczym nie pomógł (nie moja specjalizacja), ale mam znajomych pracujących w takich jednostkach i po pierwsze nie będzie sił przerobowych jak zachoruje jeszcze więcej a po drugie duża część personelu chce po prostu zrezygnować z pracy w takich warunkach. Jeśli oszołomstwo ma wszystko w dupie to mam nadzieje, że oni też będą mieli ich w dupie. Tutaj jeszcze podeśle wypowiedź prof. Fisiaka który bardzo ładnie i rzeczowo zgasił rewelacje pana doktora https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-03-30/prof-robert-flisiak-w-gosciu-wydarzen-ogladaj-od-godz-1925/

0

@JANEK777 leczę ludzi, część przez teleporady i z powodu teleporad ludzie nie umierają bo są to najlżejsze przypadki. Każdy poważniej chory jest przyjmowany. Pan doktor jak na razie wkręcił sobie bycie przeciw całej reszcie i wiadomo, że tacy są najgłośniej słyszani. Facet chce przekonać wszystkich do leczenia amantadyną, która ma dużo powikłań bez odpowiednich badań nad jej wpływem bo to, że większość wyzdrowiało u doktora to nic nowego bo i bez leczenia większość zdrowieje. Pan doktor jest taki wspaniały podaje amantadynę to i przyjmuje pacjentów, żaden lekarz nie będzie eksperymentalnie podawał leków a pacjentów z cięższym przebiegiem z automatu wysyła się do szpitala bo potrzebują np. tlenoterapii, zwlekanie może powodować śmierć. Jeśli doktor mówi, że podawać lek bez badań bez podwójnej grupy ślepej to zakrawa tylko na komedię bo zachowuje się jak szarlatan a nie lekarz. Wielkie krzyki, że szczepionka niezbadana ale lek przeznaczony do leczenia innych chorób masowo chcą podawać bez badań. Ja wiem, że znowu takie proste hasło trafia do laików ale medycyna to nauka a nie widzimisię jednej osoby. Nie twierdze, że lek jest nieskuteczny ale trzeba dokładnie to zbadać bo z tego co kojarzę według pierwszych doniesień u osób z ciężkim przebiegiem nie ma żadnego wpływu na stan zdrowia a u osób z lekkim i średnim przebiegiem działają inne leki przeciwwirusowe.

0

@JANEK777 jakie dziesiątki badań o nieskuteczności masek? Wpisz face mask na pubmed i masz 10000 artykułów znajdź mi tam artykuł ze maseczki są nieskuteczne w prewencji zakażeń. Życzę szczęścia bo artykuł na którym się opierasz nic takiego nie pokazuje. Doliczasz zgony z powodu zamknięcia służby zdrowia, śmieszne bo nie leczy się ludzi z innymi schorzeniami właśnie z powodu wielkiej ilości chorych na COVID, ciekawe kto i kogo byśmy leczyli gdyby puścić ludzi samopas. Niestety brak pojęcia ile osób jest w szpitalach, jak umierają i jak „wielu” mamy specjalistów rodzi takich napinaczy którzy maja gotowe recepty i rozwiązania. Co do retoryki głównego ścieku to sobie spójrz jak zachowują się ludzie dookoła i faktycznie nie ma sensu lockdown jak łby idą sobie na dyske w piwnicy albo imprezkę na bulwarach a później do domu i do roboty( w której powinna być maseczka na twarzy ale przecież niewygodnie i się nie da oddychać)

0

@JANEK777 tak na szybko, przecież to badanie w zasadzie objęło tylko kraje gdzie epidemia idzie ciagle równo, czemu nie wzięto pod lupę takich krajów jak wymieniłem wyżej, poza tym bardzo dziwne badanie bez żadnych grup kontrolnych wiec nie da się na podstawie tego ocenić skuteczności obostrzeń. To badanie pokazuje tylko skutek słabego radzenia sobie i sytuacje epidemiczne w kraju. Raczej jest to spowodowane zachowaniem ludzi a nie np. skuteczności maseczek.

0

@JANEK777 w największych bibliotekach badań medycznych na świecie typu pubmed masz w dziesiątkach artykułów i badań na temat skuteczności maseczek. Domyślam się (nie czytalem, zaraz nadrobię) że konkluzja powyższego badania jest to, że brak skuteczności wiąże się z niedoskonałością ludzkiego zachowania

0

@Barca1992 w Brazylii w zasadzie nic nie robią j maja beznadziejna sytuacje i tak można się przepychać a i tak nie daje to odpowiedzi jednoznacznej, jeśli chodzi o teksas nie można zapominać ze w zasadzie maja już pogodę niesprzyjająca rozwijaniu się epidemii a jeszcze 1,5 miecha temu zmagali się z mrozami u nas tez z powodu pogody latem będzie lepiej

1

@JANEK777 ale Polsat jest spoko? Jedno wielkie upraszczanie, jeśli już tak upraszczamy to po Chinach, Wietnamie, Australii, nz, Hiszpanii i Włoch z początków można powiedzieć ze tylko bardzo twardy lockdown coś daje. Tak mówią liczby

1

@JANEK777 https://www.google.pl/amp/s/natemat.pl/amp/343915,koronawirus-w-teksasie-nie-ma-obostrzen-a-liczba-zakazen-spada-dlaczego zwięźle wytłumaczone sytuacja w stanie i nie ma co się rzucać na proste hasełka bo pasują do swoich poglądów, radzenie sobie z pandemia nie jest tak proste jak wyobrażają to sobie prawicowe wyrostki

0

@maroon a czy prywatne placówki przyjmują hurtowo pacjentów chorych na covid? raczej nie, a jeśli pijesz do tego, że lekarze przyjmują prywatnie, to raczej ortopeda czy ginekolog nie pójdzie pracować przy respiratorach bo tego nie potrafi.

0

@maroon a zastanowiłeś się dlaczego są odwoływane? właśnie przez takie zachowania, gdyby większość ludzi zachowywała się w miarę odpowiedzialnie nie mielibyśmy teraz załamania służby zdrowia i o to się w tej dyskusji rozchodzi.

0

@maroon nie odwracaj kota ogonem bo tutaj chodzi tylko o nieodpowiedzialne zachowanie, jak trafisz na szpitala na izbę przyjęć pijany też opłacasz koszty leczenia

4

@Mathew86 skoro nie mają narzucać i zmuszać do nie korzystania z życia to taki jeden z drugim który zachoruje ciężko na koronkę niech nie zajmuje miejsc w szpitalach ludziom przestrzegającym obostrzeń bo później nie ma miejsc żeby leczyć ludzi.

6

@SonBarcaGoku zapędy wapirystyczne zrobiły swoje:]

4

@Przemek2323 już teraz bez żadnej polemiki można mówić, że jest to najgorsza prezydentura od 89, a wydawało się, że ciężko pobić Komorowskiego. Niestety typek wybrany na fali PISowskiego populizmu przez miernie wykształcony elektorat a reelekcja osiągnięta siłami całego walca propagandowego i odnoszeniu się do najniższych pobudek motłochu (plus mimowszytkoDuda)

0

@FireBarca1899 prosiłbym o jakieś konkrety a nie jakieś hasełka? ciekawe co ty takiego ciekawego i pożytecznego robisz

0

@FireBarca1899 aha, myślę, że wnoszę do funkcjonowania tego kraju dużo więcej niż Ty, szczególnie w tej sytuacji jaką mamy teraz.

5

@abram3k ten sam minister zdrowia nie ma czasu żeby spotkać się z lekarzami rezydentami i odpisuje im żeby skupili się na walce z trzecią falą, ale z KK leci jak pies z podkulonym ogonem, widać priorytety.

0

@Nano22 bo może jeśli chcemy walczyć z wirusem to róbmy to uczciwie i z głową a kościoły są środowiskiem dużo bardziej przyjaznym wirusowi niż sklepy czy inne usługi

14

@Nano22 bo jeśli zamykamy ludziom biznesy, sklepy, kina itp. to traktujmy wszystkich równo a nie jak zwykle czarni uprzywilejowani chociaż nie robią nic co byłoby pożyteczne społecznie, głoszą pewien kult nie wnoszący nic do realnego funkcjonowania państwa.

1

@teacherakademicki przecież to pytanie od trwam było tak tendencyjne, że od razu wiadomo, że ugadane z vateuszkiem

0

@erix10 oczywista oczywistość, ale na testy zgłaszają się zwykli pacjenci (raczej jako współspiskowców ich nie traktuje) i w tej chwili tak samo jak było podczas drugiej fali zgłasza się do nas bardzo dużo pacjentów których kierujemy na wymazy. Między falami mieliśmy może kilku aktywnych chorych w POZ przez kilka miesięcy w tej chwili w POZ który ma koło 4000 pacjentów mamy koło 30 aktywnych chorych. Nikt nas nie zmusza do wysyłania tych pacjentów na badania a sytuacja jest taka sama we wszystkich POZ w okolicy, środowisko medyczne jest w zdecydowanej większości negatywnie nastawione do PISu więc raczej nie uczestniczylibyśmy w ich gierkach.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?