50

I trzeba przyznać, że wielu tutaj nie było z Messim zawsze, gdy tego potrzebował. Tak tak moi drodzy, ja doskonale pamiętam to narzekanie że człapie, że wali fochy, że ustala skład, ze nie chce mu się grać, że już się wypalił... I to wcale jeszcze nie tak dawno ;)

0

Ach, teraz zauważyłem że skrócono listę. No niby Messi ma więcej meczów, ale wiadomo że obaj na początku swoich karier nie mieli takich statystyk strzeleckich jak teraz, dlatego nie ma co porównywać :)

0

Hm, w takim razie nie rozumiem dlaczego w tym zestawieniu nie ma Ronaldo.

19

Ten żółty to chyba jest mocno naciągnięty, bo nie było lepszych kwestii do wpisania tam. Jak dla mnie obrona zagrała co najmniej solidnie, jeśli zawsze by tak grali to biorę to w ciemno.

1

Ale te bramki są w La Liga czy w ogóle strzelone dla Realu we wszystkich rozgrywkach?

0

Dlaczego? Nie prowadzę jego statystyk, nie muszę tego wiedzieć.

0

A Ronaldo nie miał przypadkiem 190 goli z hakiem?

2

Skoro mają problemy na lewej obronie, to liczę że Messi będzie przesunięty na prawe skrzydło i wsadzi ich rezerwowego na niezłą karuzelę ;)

4



1. Uważasz, że powoływanie na taki mecz zawodnika, który przez ostatnie cztery miesiące leczył kontuzję, jest normalne?
2. Tu też się zdziwiłem, ale być może chce go oszczędzić na Apoel - w moim odczuciu to nawet ważniejszy mecz niż z Sevillą, a Masche ostatnio grał przez cały czas, a także 2 mecze w reprezentacji,
3. To już chyba nikogo nie dziwi.

9

Ogarnijcie się z tym płaczem i lamentem jak to jest źle, że pewnie przegramy i w Valencii za tydzień będziemy grali o wszystko, że M'bia i Krychowiak rozniosą nasz środek pola i nie wiadomo co jeszcze. Wy się nazywacie kibicami? Trochę elementarnej wiary w drużynę proponuję, jeszcze nie wyszli na boisko a Wy już ich skreślacie. Ciekawe czy jak Wam coś źle idzie, to lubicie być wiecznie krytykowani, czy raczej dopingowani do poprawy. Barca jak nigdy potrzebuje teraz prawdziwych cules, a nie takich kibiców sukcesu.

0

A co to jest za akcja dokładnie? Na okładce jest tylko lakoniczna informacja.

4

Bardzo mnie ciekawi, jak Real poradzi sobie bez Modricia. Napastnika można wymienić, ale co rozgrywający, to rozgrywający. Nawet obejrzałbym ten mecz, ale niestety nie będę miał takiej możliwości. Eibar pomimo swojej malenkości na papierze to sercem jest wielkim klubem, tak że nie skreślałbym ich tak całkowicie, może utrą nosa gigantowi ze stolicy ;)

3

Usunąć konto to już dawno powinna Tobie Redakcja, za wiecznie prowokowanie i wszczynanie kłótni. Żeby nie było, że rzucam słowa na wiatr, wystarczy poprzeglądać Twoje komentarze, żeby zobaczyć w jaki sposób prowadzisz dyskusje na tej stronie, i czego najczęściej szukasz w rozmowach. To też jest tylko marna prowokacja i nic więcej. Bez odbioru.

3

Co do pierwszego i ostatniego z wymienionych zawodników mam ogromne wątpliwości żeby się z Tobą zgodzić.

Mam dziwne przeczucie, że gdyby Pique faktycznie został sprzedany do ligi angielskiej (co raczej się nie stanie), to pokazałby na co go stać. Tutaj jest o to trudniej z dwóch powodów. Raz, że nie ma takiej motywacji jak kiedyś, i trudno się temu dziwić, skoro facet w wieku 25 lat był mistrzem świata, dwukrotnym mistrzem Europy i 3 razy wygrał Ligę Mistrzów, o "lżejszych" trofeach nie wspominając. A dwa, że grając w kratkę i będąc sadzanym na ławce, tej motywacji nie odzyska, to nie jest ten typ zawodnika. Moim zdaniem Pique powinien grać jak najwięcej, ciągłość w grze jest bardzo potrzebna na pozycji stopera, zwłaszcza jeśli chce się odzyskać formę.

Jeśli chodzi o Messiego, to ciągle zdumiewają mnie narzekania kibiców na jego aktualną wersję. O jego piłkarskich walorach pisać nie muszę (zresztą nie zmieściłbym się w dozwolonej liczbie znaków ;-) ), ale zwróć uwagę, że ten zawodnik ma udział w co najmniej 3/4 bramek zdobywanych przez Barcelonę. Owszem, to nie jest ten dawny Messi, który szalał z przodu ośmieszając obronę przeciwnika w stylu rodem z Play Station, ale to nie dlatego że osłabł, tylko dlatego, że ewoluował jako piłkarz, poszedł krok dalej. Teraz nie tylko zdobywa wiele goli, ale także cofa się głęboko do środka pola, rozgrywa, posyła genialne podania do skrzydłowych, asystuje itd. Jestem przekonany, że gdyby Messiego z 2011r. przenieść tutaj, to wcale by nie śrubował takich statystyk strzeleckich - po prostu zespół jest o wiele słabszy, zwłaszcza w drugiej linii. Prosty przykład : porównaj sobie grę Messiego w reprezentacji wtedy, a teraz. Widać różnicę? :)

10

Nie wiem skąd te wszystkie ironiczne uwagi, ja tam się cieszę że Vermaelen w końcu wrócił do zdrowia. Być może chcieli go doleczyć z całą pewnością, żeby co chwila nie dostawał kontuzji. Jeśli wróci do dawnej dyspozycji, to nasz środek obrony z całą pewnością będzie solidniejszy :)

1

Ronaldo nominalnie jest pomocnikiem? Wymieniasz do tego Bale w linii pomocy? Nie no, zejdźmy na ziemię...

Nie uważam żebyśmy jakościowo mieli gorszą pomoc, tylko trzeba ich dobrze ustawić i przede wszystkim dać im się zgrać, bo na razie to w każdym meczu widzimy inną trójkę pomocników.

1

Teoretycznie masz rację, dlatego też mówię że wybór Laporty nie byłby zły - ale też moim zdaniem nie byłby najlepszy. Nie bez powodu mówi się, że nie wchodzi się 2 razy do tej samej rzeki i uważam, że w tej sytuacji to powiedzenie może się okazać trafne. Ja bym zaryzykował nowy zarząd... i tak niewiele jest do stracenia tak naprawdę.

2

Nie, nie zapomniałem. Ale jakby nie patrzeć, za Rosella też wygraliśmy LM. Poza tym uważam, że gdyby nie Pep i jego drużyna, to na tym jednym Pucharze Europy prawdopodobnie by się skończyło.

1

Oczywiście, że zrozumiałem co napisałeś. U nas wypada Iniesta - ale też mamy renomowanego zawodnika w postaci Xaviego, którego sukcesów chyba przedstawiać nie trzeba. Do tego Rakitić który w zeszłym sezonie był jednym z najlepszych pomocników w La Liga, a także Rafinha, nie bez powodu nagrodzony tytułem objawienia sezonu 2013/14. Dwaj wyżej wymienieni panowie wg mnie nie grają aktualnie na swoim najwyższym poziomie i potrzebują czasu, a przede wszystkim ciągłości w grze.

Mówisz, że Rafinhi nikt nie zna poza kibicami ligi hiszpańskiej, a za chwilę dajesz przykład Illaramendiego, którego chyba jeszcze bardziej nikt nie zna, bo tak jak szybko rozbłysł, tak szybko zgasł. Trochę konsekwencji poproszę.

Na chwilę obecną dla mnie pierwsza linia pomocy powinna wyglądać tak : Rafinha-Rakitić-Busquets/Mascherano. Nie możemy grać pomocnikami, którzy prawdopodobnie są już wypaleni, spełnieni zawodowo. Owszem, Xavi z Iniestą mogą jeszcze wiele dać drużynie, ale jedynie wchodząc z ławki rezerwowych.

12

Szczerze mówiąc, wolę kogoś nowego niż powrót Laporty. On też święty nie był, wały kręcili równo, a zasłanianie się najlepszą erą Barcelony to słaby argument, bo po prostu miał szczęście że trafił na Guardiolę i złotą generację La Masii w jednym czasie. Choć oczywiście Laporta jest lepszy od obecnego zarządu, bo przynajmniej nie wchodził Pepowi w paradę jeśli chodzi o zarządzanie zespołem. Ale tak czy siak, zgodnie ze znanym powiedzeniem, że ryba psuje się od głowy - potrzebujemy świeżej krwi przede wszystkim w zarządzie.

1

Że co? Przecież jest Rafinha, który moim zdaniem powinien grać w pierwszym składzie, a don Andres pełnić rolę rezerwowego. A z Illaramendiego to nawet kibice Realu się śmieją, więc nie rozumiem o czym piszesz.

3

Hoho, Ty to powiedziałeś tyle konstruktywnych i konkretnych rzeczy, że aż przytłoczyłeś nas wszystkich.

Radziłbym się nie wychylać z tekstami o żenujących płaczach, bo wy o 4 Złote Piłki Messiego płaczecie do dzisiaj, a ile już czasu minęło. Brak Suareza na liście to zwyczajna farsa i tyle, więc będziemy o tym mówić. A to że dla kibiców Realu niewygodne jest przypominanie wszystkich chamskich wybryków Ronaldo na boisku, to już nie nasz problem. Tyle ode mnie.

1

O czym Bartomeu nie zapewniał... "Alexis nie jest na sprzedaż" chociażby. Ten człowiek to po prostu kłamca, ja nie wierzę w żadne jego słowo. Dlatego nawet nie przeczytałem wywiadu który jest zamieszczony w którymś z artykułów.

2

No tak, to oczywiste - zresztą napisałem o tym w ostatnim akapicie. Chodziło mi tylko o to, że po tym meczu czy meczu z Celtą zaczęło się mówić, że Barcelona gra strasznie słabo, za to gdyby wynik w Gran Derbi był korzystny (a mógłby być), to wtedy byłoby wychwalanie trenera itd. Ot, taka kibicowska nierozumność.

10

"Decydują szczegóły, jeśli na Bernabéu Leo strzelił by bramkę na 2:0, nie wiem, jak zakończyłby się ten mecz. Albo gdyby Piqué nie poślizgnął się i nie byłoby karnego, wszystko byłoby inne. Lub jeśli w spotkaniu z Celtą, zamiast cztery razy w słupek trafilibyśmy do bramki, wygralibyśmy 2 lub 3 do zera. To jest futbol."

W zasadzie mam identyczne zdanie, więc mogę się podpisać dwoma rękoma pod tymi słowami Ivana. Jakże inne byłyby nastroje cules, gdyby Messi nie zmarnował tamtej patelni - Real byłby powalony na kolana, i moim zdaniem trudno byłoby im się podnieść po takich ciosach na początku meczu. Jakże inne byłyby humory i ocena sytuacji drużyny, gdyby z tych wszystkich setek z Celtą wpadła chociaż połowa. Ale cóż, taka jest piłka - jedna zaprzepaszczona okazja czy jedna wykorzystana okazja, potrafią zupełnie odwrócić losy meczu.

Żeby nie było - nie usprawiedliwiam naszej Barcy gdybaniem, sam uważam że nad wieloma rzeczami trzeba jeszcze pracować, no a w piłce wygrywa nie ten, kto stworzy więcej sytuacji bramkowych, a ten, kto więcej tych sytuacji wykorzysta. Niemniej jednak po żadnej z tych porażek nie popadłem w rozpacz, takie rzeczy po prostu się zdarzają. Trzeba podnieść głowę i iść dalej.

1

A co Twoim zdaniem ma powiedzieć? Wyjawiać sprawy z szatni, zdradzać zagadnienia taktyczne? Oskarżać zarząd o to, że jest źle? Byłby kompletnym idiotą, gdyby zrobił którąkolwiek z tych rzeczy.

3

No to - bez obrazy - masz bardzo spóźniony zapłon, bo wszyscy trąbią o indolencji barcelońskiej linii pomocy już od ładnych paru tygodni.

1

Xabi Alonso mógł w ogóle nie poruszać tematu Złotej Piłki, bo albo uraziłby byłych kolegów z drużyny, albo aktualnych. Choć stopień, w jakim Sport rozdmuchał tę sprawę, przyprawia o zawrót głowy. Gdzie oni widzą pogardę...

8

"Naszym zamiarem jest pozostanie tutaj, ale ponieważ ludzie czytają między wierszami, przesadza się"

I tyle w temacie, dziękuję, dobranoc.

1

To prawda, mam dokładnie te same skojarzenia z Lewandowskim.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?