11

Nie no, nie popadajmy w paranoję. Messi od nas nie odejdzie, jestem tego pewien, przynajmniej nie teraz. Czuję, że te słowa były celowym podtekstem skierowanym do kogoś, do kogo miał dotrzeć ten wywiad.

1

Sam Messi niedawno powiedział, że przyszedł nowy trener z nowymi pomysłami i należy uzbroić się w cierpliwość, że zostało jeszcze wiele kolejek La Liga i Ligi Mistrzów, i że patrzą w przyszłość z optymizmem. Dlatego nie sądzę, żeby podzielał Twoje pesymistyczne zdanie. Poza tym, odchodzić z klubu bo chwilowo nie idzie... to mi nie pasuje do człowieka, który jest z nim tak bardzo związany.

W innych wielkich klubach również poprawiałby rekordy, temu nie przeczę - ale tutaj ma taką samą możliwość. Choćby rekord Zarry.

1

Strasznie naciągane jest to niby-odejście Messiego. Po pierwsze, Zarząd musiałby być niewiarygodnie głupi żeby wypuścić najlepszego piłkarza w historii Barcelony i prawdopodobnie w historii futbolu. Po drugie, Messi niedawno podpisał nowy kontrakt - gdyby mu coś nie pasowało, nie wiązałby się na tak długi okres czasu z klubem. Po trzecie, myślę że jemu samemu by to nie odpowiadało, bo tutaj (podobnie jak Ronaldo w Realu) może bić rekordy, zdobywać trofea itd.

Wg mnie to był tylko prztyczek w nos hejterów, żeby przestali go za wszystko krytykować.

1

Moim zdaniem zagrał koszmarnie, zmarnował kilka setek, z czego jedną w finale gdzie nie trafił do bramki obok wychodzącego Neuera z około 10 metrów. Sorry, ale dla mnie ten zawodnik prezentuje poziom po prostu niegodny wicemistrza świata.

1

Przecież to oczywiste, że Messi nie ustala składów ani nie rządzi w szatni - inaczej by nie dał się przesunąć na prawe skrzydło. Mnie takie żarty nie śmieszą bo te domysły są z palca wyssane, ale fakt że kolega powyżej przesadził z reakcją ;)

2

Poszukaj na Amazonie, jak kupowałem koszulkę reprezentacji Argentyny to znalazłem tylko tam. Może się uda ;)

2

Reprezentacja Taty póki co bardziej mi się podoba niż reprezentacja Sabelli. Grają tak samo solidnie w defensywie, natomiast atak został wzmocniony poprzez przesunięcie Messiego na skrzydło i zmianę tragicznego Palacio na Teveza, który potrafi być prawdziwym killerem. Naprawdę zagrali bardzo dobre spotkanie, Portugalia nie miała w zasadzie żadnych sytuacji bramkowych - ale cóż, w tym sporcie nie zawsze wygrywa drużyna lepsza :) zresztą, chyba wynik nie był tu najważniejszy.

Co do samej zmiany Messiego, nam jako kibicom na pewno było szkoda, ale z drugiej strony jak gra Leo to każdy wie, zatem nie było potrzeby dalej tego sprawdzać, a przed nim i nami ważne mecze z Sevillą i Apoelem. Dobrze, że odpocznie.

2

Hm, nie sądzę żeby Tata Martino źle wykonywał swoją pracę. Wręcz przeciwnie - ta reprezentacja podoba mi się bardziej niż ekipa Sabelli, która występowała na Mundialu. Tata wczoraj zastosował dużo rotacji (wiadomo, temu służą mecze towarzyskie żeby posprawdzać różne opcje), a mimo to Albicelestes praktycznie nie dopuszczali Portugalczyków do własnej bramki, pracowali w defensywie jak solidna maszyna, z silnym pressingiem, asekuracją kolegów w obronie i - kiedy trzeba - przerywaniem akcji przeciwnika niegroźnym faulem. Grają na pewno bardziej zdecydowanie niż Barcelona, zarówno w obronie jak i w ataku, ale po obejrzeniu wczorajszego meczu nie mogłem się oprzeć wrażeniu, jakie opisałem w pierwszym komentarzu ;)

2

Podbijam wypowiedź kolegi powyżej. Nie chodzi mi o bezsensowne trzymanie piłki bo Argentyna dość szybko starała się konstruować akcje bramkowe, ale były długie okresy meczu gdzie Portugalia miała problem z wyjściem z własnej połowy. W zasadzie to nie pamiętam sytuacji, żeby Argentyna była w opałach pod własną bramką choć raz, czego nie można powiedzieć o Portugalii. No ale cóż, taki sport - nie zawsze lepszy wygrywa ;)

15

Mecz Argentyny bardzo przypominał mi mecze Barcelony. Cały mecz pod kontrolą, słaba skuteczność i jakiś babol na koniec ;)

1

Myślę, że tytuł tego artykułu śmiało nadawałby się na cytat tygodnia. To jest smutne, ale i zabawne zarazem, że jeden gol może zadecydować o tylu rzeczach...

0

Rozsądek i spokój, jakich brakuje wielu użytkownikom tego serwisu.

0

A fakt, że w reprezentacji Messi gra na skrzydle, jasno nasuwa domysł, kto mógł stać za tym "nieudanym" wystawieniem Leo na tej pozycji w Barcelonie.

4

A ja czuję, że Messi pozamiata w ataku, i przed Sevillą będziemy mieli trochę lepsze humory ;)

0

Przepraszam, ale czy mecz Portugalia-Argentyna nie odbywa się o 20:45 ? Bo w artykule jest 20:30.

1

Takie rozmowy dotyczą tylko składów na papierze, bo rzeczywistość często okazuje się inna. Nie wiem czy oglądasz mecze Argentyny, ale Aguero w reprezentacji i Aguero w Manchesterze City to dwaj różni piłkarze. Kun jest prawdziwym killerem w EPL, natomiast grając w koszulce Argentyny chrzani stuprocentowe sytuacje na potęgę, choćby w ostatnim meczu z Chorwacją gdzie spokojnie powinien strzelić ze 2 bramki.

To samo się tyczy Higuaina, zresztą to, że on nie zagrał z wyżej wspomnianymi Chorwatami o czymś świadczy. Na szczęście Martino poszedł po rozum do głowy i powołał Teveza, który wydaje się być dobrą opcją w ataku. Di Maria ma straszne wahania formy, w jednym meczu gra kompletny piach, żeby w drugim objeżdżać obronę rywala jak dzieci. Tak naprawdę w ofensywie można liczyć tylko na Messiego, który prezentuje równy, wysoki poziom. Oczywiście nie zmienia to faktu, że Argentyna ma lepszy atak od Portugalii, ale też nie jest tak, że mają nie wiadomo jaką siłę rażenia - wystarczy spojrzeć na Mundial.

Co do samej Portugalii, to wydaje mi się że potrzebna byłaby świeża krew, żeby rozruszać tę drużynę (o ile się nie mylę, aktualnie średnia wieku pierwszego składu wynosi około 30 lat). Sam Ronaldo niewiele zdziała, bo - umówmy się - w kreacji gry mistrzem nie jest, dlatego ktoś musi mu te piłki podawać żeby mógł wykorzystać swoje atuty, czyli niemal perfekcyjne wykańczanie sytuacji bramkowych.

1

Myślę, że dzisiejszy mecz Argentyny z Portugalią bardzo dobrze określa zwrot "pojedynek mało towarzyski". Coś mi mówi, że to będzie niezła batalia, mimo że formalnie o nic nie grają.

Chętnie obejrzałbym też starcie Niemców z Hiszpanią, ale powyższy mecz to prawdziwa gratka dla kibiców :)

13

Huhu, Montoya się nabawił gorączki i może nie zagrać z Sevillą... A trener na pewno bardzo na niego liczył w tym meczu...

21

Ja się bardzo cieszę, że Tata objął posadę selekcjonera Argentyny. Trenował przez rok Barcelonę, więc pewien respekt u zawodników ma - to raz. AFA mu się nie wpieprza we wszystko (tak jak nasz kochany Zarząd), włącznie z ustawieniem zawodników - to dwa. I efekty od razu widać, Messi szaleje na prawym skrzydle w swojej najlepszej wersji, Tevez powołany do kadry zamiast tragicznego Palacio itd. Życzę Tacie i Albicelestes sukcesu na Copa America w przyszłym roku, zasługują na trofeum po tym bolesnym finale Mundialu.

1

O jakim Ty szydzeniu mówisz? Z niczego nie szydziłem, nie wiem o czym mowa.

5

Mógłbyś mi wyjaśnić, jaka jest różnica pomiędzy takimi wypowiedziami Neuera, a wypowiedziami Ronaldo o nagrodzie dla Messiego i pójściu do więzienia?

12

To się robi powoli śmieszne, jak bardzo Urząd Skarbowy wyciąga afery z rękawa. Ja rozumiem że w Hiszpanii jest kryzys, ale takie szukanie na siłę dodatkowych pieniędzy to jakaś żenada. Jak to mówią, "daj mi człowieka, a paragraf się znajdzie"...

1

Jestem daleki od dawania wiary tabloidom w stylu Sportu czy Mundo Deportivo, ale jeśli to prawda że stoimy w kolejce po Cuadrado, to dlaczego u licha nie kupiono go w letnim okienku transferowym? Sam fakt braku kupna jeszcze byłem w stanie zaakceptować, ale kompletnie nie rozumiem takiego działania - najpierw go nie kupują, a pół roku później gdzie mamy już bana, są nagle zainteresowani transferem...

4

Jeszcze meczu nie zagrał, a Ty już wiesz że jest najlepszy jeśli jest zdrowy? Tu nie FIFA, że grają nazwiska.

1

Wspaniały filmik, dzięki za wrzucenie. Właśnie takie zagrania uwielbiam u Leo, chyba nie ma drugiego piłkarza który tak potrafiłby ciąć defensywę przeciwnika podaniami.

2

No niestety, Cristian ma duży potencjał, ale haczyk w tym, że nie wiadomo jak go najlepiej wykorzystać, dlatego też poziom jego występów to istna sinusoida. Podejrzewam, że jego wypożyczenie do Porto było takim odsunięciem problemu na późniejszy czas.

0

Jak dla mnie to Song nie jest odpowiednim zawodnikiem do Barcelony. Może i jest silny fizycznie i dobrze wyszkolony technicznie, ale po prostu nie ogarnia tempa gry.

1

Najbardziej się cieszę z tego, że Alex Song sobie dobrze radzi. Przychodził do nas jako świetny zawodnik, a jakoś nie mógł zagrzać miejsca w pierwszym składzie. Obawiałem się, że Barca zepsuła tego piłkarza, ale na szczęście Song po powrocie do Premier League odzyskuje jakość gry.

8

Busi strzelił piękną bramkę, silne i bardzo celne uderzenie w róg bramki. Zastanawiam się, jakby to było, gdyby grał u nas w środku pola, a Mascherano zająłby pozycję DMa...

8

Akurat kupno Moraty na dobre im wyszło, przydało im się trochę hiszpańskiej krwi i polotu, jest świetnym rezerwowym i władował już parę niezłych bramek. Fakt że 20mln za niego to lekka przesada, ale my kupiliśmy 31-letniego obrońcę za tyle samo, więc nie mamy z czego się śmiać.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?