31

0:36 na filmiku - "Luis, nie strzelisz Realowi żadnej bramki" ;D

11

Ja w ogóle nie rozumiem, po co jeszcze dodatkowo grać jakiś Superpuchar. Był Puchar Katalonii w którym wygraliśmy z Espanyolem, dlaczego jeszcze powtarzać ten mecz? Zwłaszcza, że termin jest niezbyt pasujący, bo będziemy po Lidze Mistrzów i Gran Derbi, więc trzeba będzie regenerować siły na następną kolejkę, a nie grać o trofeum którego znaczenie jest zerowe.

1

Chciałbym zobaczyć wariant z Mathieu na lewej stronie obrony na trochę dłużej niż ostatni kwadrans meczu :) przy okazji, wie ktoś jakie wówczas było ustawienie?

1

Oczywiście że tak, wiele źródeł to podawało. Sytuacja ta miała miejsce kiedy jeszcze Cesc grał w Arsenalu, pamiętam że tam była jakaś bójka na boisku.

5

Ale się nie mogę doczekać jutrzejszego meczu, fajnie że teraz w ciągu tygodnia będą 3 spotkania :)

2

W samej grze - nic. Niehonorowe jest to, że powiedział "jeśli kiedyś pójdę do Chelsea, to możecie mnie zabić", a i tak tam poszedł. Ja jestem tak wychowany, że jak coś powiedziałem, to tak zawsze zrobię, i uważam że to jest cecha prawdziwego mężczyzny.

1

Dlatego też mam do niego trochę żal, że wybrał sukcesy zamiast honoru. Sam wszak kiedyś się zarzekał, że nigdy nie pójdzie do Chelsea.

1

No cóż, nie ma co go oceniać, nie wiemy dlaczego dokładnie odszedł z Barcelony. Jest zawodowcem i ma prawo pracować gdzie chce. Tylko dlaczego akurat ta Chelsea, jestem pewien że inne angielskie potentaty też by go chciały...

1

Nie no, ja nie twierdzę że Deulofeu się nie sprawdzi. Po prostu mówię, że jeśli nawet w Sevilli nie da rady, to nie ma sensu go dłużej trzymać. Zwłaszcza, że póki co prezentuje styl gry nieodpowiedni do gry Barcelony, która operuje długo piłką, natomiast mocne strony Deulofeu to szybkość i strzał, mniej więcej jak u Tello (który notabene również został wypożyczony).

1

Moim zdaniem jeśli Deulofeu nie zaliczy bardzo dobrego sezonu w Sevilli, to trzeba go po prostu sprzedać. Spójrzcie choćby na Rafinhę - gwiazda Celty Vigo z ubiegłego sezonu, był wielkim kreatorem ich akcji, można go śmiało nazwać objawieniem, a u nas ma problemy z załapaniem się do pierwszego składu, więc co dopiero Deulofeu który jak na razie nie odgrywa kluczowej roli w Sevilli.

1

Palacio bez powołania? Widzę, że Tata ruszył głową.

7

Miejcie do nich szacunek, bo jak widać oni mają do nas.

2

W poprzednim sezonie też była długa passa bez porażki, a jak się skończyło to wszyscy wiemy, dlatego nie ma co się podniecać i trzeba być dalej skoncentrowanym. Choć gra w defensywie uległa znacznej poprawie, i to jest bardzo dobry prognostyk na przyszłość.

2

A czy Złotą Piłkę wygrywają suche liczby? Nie wiedzieć czemu, zrobił się jakiś dziwny trend, że najwięcej goli = Złota Piłka.

Najlepszego piłkarza świata wybierają dziennikarze, kapitanowie reprezentacji i trenerzy. Ludzie, którzy całe życie siedzą w piłce nożnej i mają pewien pogląd na to, kto był najlepszy w danym roku kalendarzowym.

1

Leo znudziły się rekordy strzeleckie, więc teraz będzie je bił w asystach :D

4

Chyba 2 asysty ;)

12

Składów można przewidywać wiele, ale jedno co jest pewne to że bardzo chciałbym zobaczyć Sandro od pierwszej minuty. Z trójki Pedro-Munir-Sandro to ten ostatni najbardziej zasługuje na występy w pierwszej drużynie.

1

Słuszne uwagi co do priorytetu ligi na Ligą Mistrzów, ale nie sądzę żeby porażka z PSG w ich obecnej formie nie była katastrofą. To znaczy, katastrofą nie będzie, ale raczej bym się wkurzył jeśli przegramy. Wczoraj zremisowali u siebie z niezbyt silnym Lyonem i zajmują dopiero 5.miejsce w lidze francuskiej, dlatego nie uważam ich za mega silnego przeciwnika póki co.

31

Teraz gramy z Malagą w środę, potem w weekend u siebie z Granadą która zaliczyła świetny start w lidze, a na dokładkę we wtorek 30.września z PSG. Trzeba umiejętnie szafować zdrowiem zawodników, żeby z mistrzem Francji mógł wystąpić najsilniejszy możliwy skład.

7

Trzeba uważać, zwłaszcza że to nie pierwszy uraz Neymara w tym miejscu. Już parę razy skręcił kostkę, a im częściej to się dzieje, tym łatwiej zrobić to kolejny raz.

2

Real zrobi duży błąd wprowadzając Chicharito jako podstawowego napastnika. To idealny joker, zawodnik wchodzący z ławki, ale doświadczenie pokazało że zaczynając w pierwszym składzie najczęściej nic nie grał. Nawet Meksyk na Mundialu trzymał go na ławce, i wpuszczał na boisko dopiero w dalszej fazie meczu.

24

Wyglądają na tym zdjęciu, jakby tańczyli walca :D

0

Tak, wiem że ta sytuacja była po jego stracie, co nie zmienia faktu że uratował nas przed stratą bramki. Błędy zdarzają się każdemu, i dla mnie ma małe znaczenie czy naprawił swój własny błąd, czy np. Busquetsa. Chodzi o samą interwencję.

To prawda, w jego przypadku bardzo trudno było wystawić konkretną ocenę, bo z jeden strony irytował słabą grą i mnóstwem strat, a z drugiej był obecny w kluczowych wydarzeniach meczu - sytuacja o której rozmawiamy plus gol którym w zasadzie zakończył spotkanie.

1

Widzę wiele komentarzy mówiących o tym, że bez Leo to byśmy zginęli, bo on kreuje grę całej drużyny. Tak, to prawda, że przez niego przechodzi duża większość akcji, ale to wynika z jego jakości i roli w drużynie, a nie nieudolności reszty zawodników. Jakbyście grali z Messim w drużynie, to chcielibyście mu ciągle podawać, bo wiedzielibyście że jest w stanie w każdym momencie zrobić coś magicznego.

Do pomocników nie mam pretensji, Iniesta grał wczoraj bardzo dobrze, kręcił tą obroną Levante aż miło. Rakitić trochę głupich strat, ale bardzo dużo pracował i walczył, uratował nas przed stratą bramki która bardzo skomplikowałaby mecz bo przy stanie 1-0 dla Levante to ustawiliby taki autobus że głowa boli. No i ten przepiękny gol, który u nas jest rzadkością. Busi standardowo, niewidoczny ale w jego przypadku to dobrze - nie popełniał błędów, rządził w środku pola i bardzo dobrze łączył defensywę z pomocą.

3

Możesz wymienić te błędy? Ja widziałem tylko ten nieudany wślizg z pierwszej połowy.

20

Jak dla mnie jest idealnie - mamy zero straconych bramek, komplet punktów w lidze i 4 punkty przewagi nad Atletico oraz 6 nad Realem :)

13

No powiem Ci szczerze, że zdziwiło mnie to. Żółta jak najbardziej, ale z tą czerwoną trochę przesadził. Wiem, że gdyby zawodnik Barcelony został wyrzucony w takiej sytuacji, to miałbym spore pretensje do arbitra.

2

W ogóle nie rozumiem, skąd te pojazdy po Mathieu. Poza tym nieudanym wślizgiem z pierwszej połowy nie zaobserwowałem żadnego grubszego błędu.

4

No przyznam, że się zirytowałem tym karnym. Ale mimo wszystko Leo miał olbrzymi wpływ na wynik meczu, dlatego moim zdaniem śmiało można mu przyznać tytuł ZM.

Poza tym, karne marnuje każdy zawodnik na świecie, nawet Balotelli który do niedawna miał stuprocentową skuteczność. Najważniejsze, że kiedy naprawdę trzeba, to Messi wykorzystuje jedenastki bez mrugnięcia okiem (choćby w tym roku : Manchester City, Real w marcu, Holandia w 1/2 MŚ).

1

A ja mam takie samo zdanie jak kolega do którego odpowiadasz. Choćby w tym roku :
1) ważny karny z City w 1/8 Ligi Mistrzów,
2) bezcenne 2 karne w Gran Derbi z Realem,
3) mega ważny karny z Holandią w półfinale Mundialu.

Dodam jeszcze, że wszystkie te jedenastki Messi wykorzystywał bez najmniejszego problemu. Podsumowując - jeśli jest to konieczne, to Leo zawsze trafia (wyjątek to tylko ta feralna Chelsea). Osobiście nie widzę nikogo pewniejszego do tego zadania, nawet perfekcyjny w każdym calu Xavi zmarnował w tym roku jedenastkę z Elche.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?