1

@leonidas_29 Też myślę, że gdyby Messi nie chciał pozostania Suareza, Busquetsa czy Alby, to by lania z Bayernem czy z Liverpoolem dało się uniknąć. I nie było by tego wszystkiego jak piszesz. Chociaż nie tylko dzięki niemu jest to wszystko, bo największą winne ponosi Bartomeu i poprzedni trenerzy.

1

@NemeZis93 Też mi się, to nie podoba, ale taki ma charakter i tyle. Pod względem umiejętności na boisku, to zawodnik idealny, ale pod względem charakteru, to może takiemu Iniescie buty czyścić. Messi nigdy świętoszkiem nie był. Może nie był burakiem pokroju Ronaldo czy Neymara, ale nie był też taki jak Iniesta. Już Blatter kiedyś z niego takiego grzecznego chłopca robił.

0

@BarcaInfo Całe okienko o tym informował i nic to nie dało. O Valverde też pisał, że go wywalą po Liverpoolu i zrobili to prawie rok później. Jest tak samo rzetelny na nasz temat jak AS czy Marca.

2

@NemeZis93 Akurat Messiemu pod względem buractwa poza boiskiem i tak cały czas daleko do Ronaldo. On nigdy nie prosił swojej siostry czy tam kogoś, żeby pisała jaki jest smutny czy jak bardzo mu się należy Złota Piłka.

0

@adrian89 Schował się po zeszłorocznej kompromitacji z Valverde i Neymarem.

0

@Rewolucja123 Jak większość? Większość broni jego słabą postawę. Jak chce odejść to się powinien wypowiedzieć na ten temat, a cały czas milczy i pozostawia miliony kibiców w niepewności.

0

@Barca1992 Przeczytaj jeszcze raz, co napisałem. Pisałem o Europejskiej piłce emerytura w Stanach, Japonii czy Katarze się nie liczy.

5

Mam nadzieję, że Messi jednak skończy karierę europejską w Barcelonie i będzie absolutną Legendą obok Xaviego, Puyola czy Iniesty, którzy grali w swoich klubach od początku do końca.

0

@jeyx77x Raczej nie. To są astronomiczne pieniądze, a wątpię, że nawet piłkarz zarabiający tylw byłby wstanie wyciągnąć tyle ze swojej kieszeni

0

@Remi1899 Nie wygra w City LM i to jest pewne. Prędzej wygra z tą słabą Barcą z Albą, Suarezem i Busquetsem w składzie niż w City. City nie ma doświadczenia w LM tylko raz grali w Półfinale w całej swojej historii. Mogą wydać kolejny miliard, a i tak jej nie wygrają. Już nawet PSG przestało wydawać wielkie pieniądze, a byli dużo bliżej wygranej niż City.

0

@jedrek7000 Goretzka ma takiej samej grubości nadgarstek jak Busquets bica.

0

@mekston No, tak. Jordi podaj do Messiego Alba, to TOP 1 LO i kapitalny zawodnik. Jeszcze z tą swoją psychika na poziomie 10 latka, który przegra zawody szkolne popada w histerię i Suarez, który przepuszcza 3/4 podań, a reszta podań mu odskakuje jakby pierwszy raz uprawiał ten sport lub miał nogi z desek.

5

Napisze już dzisiaj ostatni post o tej sprawie. Leo jest rozczarowany projektem sportowym Barcelony? A pewnie chce żeby taki Suarez czy Alba zostali w klubie, to niech wybierze jedno, bo przeczy samemu sobie. Na pewno chce, żeby Suarez został, bo to jego kumpel i czuje się w jego towarzystwie, tak samo dobrze jak w towarzystwie żony. Ważniejsze jest dobro klubu niż poszczególnych jednostek.

2

A może to jest tylko odwrócenie naszej uwagi od syfu, który jest ogromny w drużynie. Messi zostanie i gwardia Amigosow, która powinna zostać usunięta odrazu po klęsce z Bayernem zostanie. W sumie to by była sprytna zagrywka, bo teraz o niczym innym się nie pisze jak o Messim. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale w tym przypadku to bym się nie zdziwił jakby tak to mialo wyglądać.

3

@Woland10 Przeczytałem końcówkę twojego długiego komentarza i stwierdzam, że nie warto czytać całego, bo to stek bzdur. Kapitanem nie jest się za zasługi czy za długość stażu w klubie. U nas panuje śmieszna hierarchia i tyle.

9

Messi nie jest tylko Legenda własnego klubu jak Raul w Realu czy Totti w Romie, ale i Legendą tego sportu. Tak jak np w koszykówce jest Jordan. Myślisz o jednym z najlepszych w historii piłki nożnej, to Messi przychodzi do głowy. Jak odejdzie tylnymi drzwiami jak np Raul czy Casillas, to będzie się o tym wspominało nawet za 40 lat.

2

@BarcaInfo To nie jest żadną zmiana. Bartomeu i tak będzie miał wszystko pod kontrolą. Niech już siedzi do Marca i nie robi z siebie jeszcze większego głupka niż jest.

3

Messi w swoim prime, to byłby tyle wart, co 3/4 City. Teraz City nam może dać 100 mln +Jesusa lub Silvę. Wiadomo, że cały czas to najlepszy piłkarz na świecie, ale klub ma kłopoty finansowe, a wątpliwe, że gdyby nie ten wirus, który zabrał na miliony, to Messi zgodziłby się na obniżenie płacy. Szkoda tylko, że chce odejść w takich okolicznościach, to straszny ból nie tylko dla kibica Barcelony, ale i dla kibica piłki nożnej, który kocha ten sport.

3

A ja myślę, że Messi zostanie lub odejdzie. 3 opcji nie ma :D

0

@Kacper1432 Zadaj sobie pytanie dlaczego Messi ciągnął ich sam w ostatnich latach.

2

@AV0CAD0 Tak by można było powiedzieć, gdyby przyszedł z innego klubu tutaj jako gwiazda. To Barcelona postawiła płaciła za jego leczenie jak był dzieckiem i to dzięki temu może grać. On Barcelonie spłacił swój dług latami gry na świetnym poziomie. To jest też pracownik klubu i nie robił tego za darmo.

1

Ja to jestem wiecznym optymistą. Messi wiecznie grać w Barcelonie nie będzie i to jest pewne. Barcelona była przed nim i będzie po nim. Nikt nie ogłosi upadku klubu z powodu jego odejścia. Jak byłem młodszy też nie wyobrażałem sobie Barcy bez wielu zawodników, a jednak kiedyś odejść musieli. Tutaj jest mnóstwo młodszych kibiców, co pewnie mają ściany oblepione plakatami Messiego. Dla wielu z nich Messi jest Bożkiem i też sobie nie wyobrażają Barcelony bez niego. Ja też tak kiedyś mialem. Oczywiście chciałbym bardzo żeby został, bo jak odejdzie, to będzie najsmutniejsze pożegnanie, ale i tak każdy piłkarz kiedyś skończy karierę/odejdzie i to jest pewne

0

@robsesh Za Gomesa moglibyśmy mieć kilkunastu Valverde.

4

Kiedy pracownik, który był kiedyś wspaniałym pracownikiem, ale już nie daję z siebie połowy tego, co dawał ma 2 wyjścia. Znacznie obniża swoją i tak gigantyczną pensje i zostaje lub po prostu odchodzi. Tak to powinno wyglądać Suarezem. On by musiał obniżyć swoją pensje minimum o połowę.

0

@LuisSalvano Dlatego dalej będzie jak jest.

0

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

0

@Barca1992 Nie ma w sumie jak ich porównywać. Tamci grali w latach 70 i 80. Poza tym Lewy grał na EURO i mógł grać nawet w Finale, a Boniek i Lato nie.

0

@MarioVeB! Barca przejdzie Bayern.

1

@Danny Gaucho Ronaldo nie powinien się na ten temat wypowiadać, bo to menda i sprzedawczyk jak Figo.

0

@busquets5 Dziwnie się to czyta od usera z Busquetsem w nicku i na awatarze.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?