1

@Hosh
Nie psuj zabawy, GPT jest piękny na la bambi, nawet nie musisz czytać co ktoś napisał. Zaraz tutaj wkleje jak @pax siłował się z GPT
Edit: Nie mogę znaleźć, ale jest dyskusja gdzie @pax siłował się z GPT na kilkanaście stron.

3

@FCB_dimiC
tyle potrafisz xDD idź tam dalej blokować karetki na chodnikach by nie dojeżdżały do pacjentów.
A nóż znowu Cię nagra konfitura i ośmieszy w internecie.

7

@Huck
Drogi nie są projektowane „dla pojazdu”, tylko dla pewnych założeń ruchu i bezpieczeństwa – tzn. dla ogólnej charakterystyki pojazdów dopuszczonych do ruchu w danym kraju.
Nie, nie projektuje się autostrad „dla każdego auta z osobna” – byłoby to niemożliwe i bez sensu.
Projektuje się je dla ruchu mieszanego, czyli tak, żeby każdy dopuszczony do ruchu pojazd mógł bezpiecznie jechać z określoną prędkością projektową (ok. 120 km/h).
Ta prędkość nie oznacza, że przy 121 km/h wszyscy giną, tylko że geometria drogi gwarantuje bezpieczeństwo i widoczność na zatrzymanie właśnie przy tej prędkości, niezależnie czy jedziesz ciężarówką, fiatem czy BMW.

To nie jest tak, że „każde auto ma swoją autostradę” – droga jest kompromisem: ma być bezpieczna dla najsłabszych i wystarczająca dla najmocniejszych.
A to, że Twoje auto „czuje się dobrze przy 200”, nie znaczy, że infrastruktura też się wtedy dobrze czuje.

12

@Huck
No widzisz, prędkość projektowa autostrad i dróg ekspresowych w Polsce to 120 km/h — i ta wartość determinuje ich geometrię: promienie łuków poziomych i pionowych, niwelety widoczność na zatrzymanie, odwodnienie etc.
Drogi nie są projektowane pod 200 km/h, więc argument, że „auto prowadzi się pewnie” przy takiej prędkości, nie ma znaczenia – bo infrastruktura nie jest do tego przystosowana: ani geometria, ani oznakowanie, ani zabezpieczenia energochłonne.
Poza tym, jak wyobrażasz sobie podział prędkości „dla bogatszych”?
Przy jakiej wartości auta mielibyśmy zmieniać dopuszczalne limity – 200 km/h dla BMW, 160 dla Skody, 140 dla Fiata 500?
To nie prędkość konstrukcyjna pojazdu jest tu wyznacznikiem, tylko parametry drogi i percepcja kierowcy.

Na końcu: jeśli przy 130 km/h „zasypiasz”, to nie jest problem prędkości, tylko braku koncentracji i higieny jazdy. Profesjonalni kierowcy potrafią utrzymywać skupienie przez tysiące kilometrów przy 90 km/h.

1

wołam jeźdźców i ekspertów od wyzywania, że nie ma się prawa jazdy, popierania łamania przepisów @FCB_dimiC @Transu96 @Kgorecki2500

16

@Huck
patologią jest kwestionowanie tego xD
Każdy kto jeździ przepisowo nie ma czego się bać.
Najwięcej kwiczą idioci jeżdżący 200km/h po A i S.

6

jedynym ratunkiem w tym kraju dla sądownictwa jest meteoryt xD
neosędziowie, neokrs, respektowanie wyroków, co to jest za patologia


4

@Deviler nie ma sensu oddawać bo salony zaniżają strasznie wartość samochodu

12

@pride1899 zaproszenie powinno być dla osoby + osoby towarzyszącej, ale to od tej osoby czy przyjdzie sama, czy z kimś - wystarczy wtedy poinformować parę młodą wcześniej, że jednak będzie się samemu.
Lecz spotkałem się z patologią w pracy, że zaproszenia poszły do konkretnych osób na wesele ale bez osób towarzyszących xD

5

coraz fajniej się robi xDDD


10

@NeroTFP1 zaraz tutaj wjedzie @Aragorn33 i zrobi litanie wybielającą platformę :D

30

pięknie platforma i pis są w to umoczeni, fanatycy i tak będą bronić


16

@norbi77 niech mi jakiś palacz odpowie, serio nie można wytrzymać, by zrobić to w domu? Trzeba to robić w tak obrzydliwy sposób publicznie?

1

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@tbas @Safrani
Nie ma co dodawać do waszej wypowiedzi.
Mlodzi wszyscy chcą pracować w korpo, najlepiej 4 dni, z kawką, zarabiać 15 netto w Wwa.

A gdy powiesz, że trza ciężko pracować to od razu jesteś dziadersem, milenialsem który został wykorzystany xD eh

8

Dzień dobry w ten piękny dzień


0

@July_6_BcN i te paskudne strefy zamieszkania nie? ha tfu na 20.

0

@July_6_BcN
szybciej pieszo? 210 na A i 180 S xD?

1

no i pięknie


1

wina sklepu, brak miejsca parkingowego


8

No w sumie prawda


0

To jak tam, kto dzisiaj w ten piękny dzień bez urlopu, w tyrce, robi na tego nieroba śmierdziela szefa???

4

pamiętam jeszcze jak ruSSki dodawali filmiki przed zimą 2022r. symbolizujące problem z ogrzewaniem w krajach europejskich :D


3

Pięknie Karol, blokada niemieckiego lobby


3

obejrzałem to i dalej nie wiem, o co chodzi temu Zielke xD zero konkretów tylko jakieś pierdzielenie bez dowodów
https://x.com/kosa64/status/1987252721599324478

4

Polska vs Niemcy 2:0


6

Rafał za 5 lat dalej bedzie kłamać, że sie pojawi xD
Bez kręgosłupa przegra kolejny raz


0

@Transu96
Walczy z patologią by nie rozjechała baby z wózkiem lub innego pieszego, po prostu pochwal sie ze Cie nagrał i ośmieszył.

1

@Transu96 typowo, gówno wie i się wypowiada xD
Na samym początku wzywa policję
Tylko niestety tego nie ma na filmiku pod tezę.

0

@clyde o tutaj
https://statystyka.policja.pl/st/ruch-drogowy/76562,Wypadki-drogowe-raporty-roczne.html
Bardzo przystępna pigułka statystyki, wykresy tabele etc.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?