Też odzywają się do was na Messengera jakieś dziwne kontakty? Dzisiaj nagle napisała do mnie jakaś dziewczyna z Filipin. Oczywiście od razu usunąłem rozmowę i ją zablokowałem bo nie znam nikogo z tamtych okolic i wpis był napisany łamanym angielskim. Scam, czy co?
https://www.popularmechanics.com/military/weapons/a41392813/worlds-first-hypersonic-cruise-missile/ Niedługo hipersoniczny Kindżał Putina już na nikim nie zrobi wrażenia. USA i Australia opracowały system Hypersonic Attack Cruise Missile (HACM), czyli pociski manewrujące wykorzystujące silnik typu scramjet. Scramjet to silnik, do którego wpada powietrze z dużą prędkością, zostaje sprężone, a następnie po dodaniu paliwa następuje wybuch i wyrzucenie gazów z dużą prędkością. Wg. NASA technologia ta może rozpędzić taki pocisk maksymalnie do prędkości Mach 15 (ok. 18500 km/h). Jednak na razie planuje się produkcję seryjną pocisków osiągających "zaledwie" 5 Machów. W odróżnieniu do Rosyjskiego systemu Kindżał, który może być wystrzelony tylko z myśliwców MiG-31 i bombowców Tu-22M3, HACM będzie przenoszony przez F/A-18 Super Hornet, F-35A, P-8 Poseidon (zmilitaryzowany Boeing 737) i inne. Oczywiście oba te systemy to zaledwie czubek góry lodowej zbrojeń hipersonicznych, gdyż są bronią konwencjonalną. W tym samym czasie Rosja testuje i podobno wprowadza do służby strategiczne rakiety hipersoniczne Avangard, a Amerykanie testują odpowiednik Dark Eagle (w Niemczech będzie stacjonować brygada w nie wyposażona, tak jak podczas zimnej wojny w RFN była grupa artylerii strategicznej US Army). Prawdą jest, że Federacja Rosyjska prowadzi w tym wyścigu, ale niedługo dojdzie do wyrównania sił i miejmy nadzieję, że powstrzyma to ewentualne użycie broni jądrowej...
"Kawka na wynos dzisiaj towarzyszy mi To cappuccino niesłodzone będę fit" :) Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kawy. Jaką pijecie najczęściej? Ja właśnie Cappuccino bez cukru, ale domowe.
@Nano22 Premier z jajami bo wykrzykuje jakiś skrajnie prawicowy bełkot zamiast podać konkretne rozwiązania? Najbardziej podsumował ją początek z tym, że nie ma kompromisów i albo jesteś na tak albo nie. To brzmi jak dzielenie społeczeństwa na dobrych i złych typowe dla despotów.
0
@GeneralXavi Ale odklejka "eksperta"
0
@Worny Napoli ma świetny początek sezonu. Ciekawe czy go utrzymają :)
2
@draxidox Idziesz po fleksa, przecinasz kłódkę i po problemie :)
0
@barcelonaLM A jak się jest kibicem BVB to już w ogóle :)
2
@arasz1819 genialne :)
0
Też odzywają się do was na Messengera jakieś dziwne kontakty? Dzisiaj nagle napisała do mnie jakaś dziewczyna z Filipin. Oczywiście od razu usunąłem rozmowę i ją zablokowałem bo nie znam nikogo z tamtych okolic i wpis był napisany łamanym angielskim. Scam, czy co?
1
@Janiama Barca 3 Inter 1
1
@Nano22 Czyli uważasz, że Putin w dobrej woli rozwalił połowę kraju żeby przeprowadzić demokratyczne referendum?
0
@Sulimo To była ta erupcja gdzie walnęło bokiem i wybuch był mocniejszy niż się spodziewano?
0
@barteq Czyli jeśli delegacja będzie w jednym z krajów UE obejrzysz spokojnie "jak człowiek" meczyk Barçy :)
https://zapodaj.net/19c7a92aef311.jpg.html
4
https://www.popularmechanics.com/military/weapons/a41392813/worlds-first-hypersonic-cruise-missile/
Niedługo hipersoniczny Kindżał Putina już na nikim nie zrobi wrażenia. USA i Australia opracowały system Hypersonic Attack Cruise Missile (HACM), czyli pociski manewrujące wykorzystujące silnik typu scramjet. Scramjet to silnik, do którego wpada powietrze z dużą prędkością, zostaje sprężone, a następnie po dodaniu paliwa następuje wybuch i wyrzucenie gazów z dużą prędkością. Wg. NASA technologia ta może rozpędzić taki pocisk maksymalnie do prędkości Mach 15 (ok. 18500 km/h). Jednak na razie planuje się produkcję seryjną pocisków osiągających "zaledwie" 5 Machów. W odróżnieniu do Rosyjskiego systemu Kindżał, który może być wystrzelony tylko z myśliwców MiG-31 i bombowców Tu-22M3, HACM będzie przenoszony przez F/A-18 Super Hornet, F-35A, P-8 Poseidon (zmilitaryzowany Boeing 737) i inne. Oczywiście oba te systemy to zaledwie czubek góry lodowej zbrojeń hipersonicznych, gdyż są bronią konwencjonalną. W tym samym czasie Rosja testuje i podobno wprowadza do służby strategiczne rakiety hipersoniczne Avangard, a Amerykanie testują odpowiednik Dark Eagle (w Niemczech będzie stacjonować brygada w nie wyposażona, tak jak podczas zimnej wojny w RFN była grupa artylerii strategicznej US Army). Prawdą jest, że Federacja Rosyjska prowadzi w tym wyścigu, ale niedługo dojdzie do wyrównania sił i miejmy nadzieję, że powstrzyma to ewentualne użycie broni jądrowej...
0
@barteq C+ Online działa w całej UE tylko musisz w Polsce go wykupić lub za pomocą polskiego konta bankowego.
2
@FC1899Barca Za to $$$ na koncie się zgadza :)
1
@Kessie Jeden z moich ulubionych Mustangów. American Beauty :)
0
Jak zrobić film dokumentalny ala Netflix o czymkolwiek? Świetna parodia :)
1
@Jakchcesz Też lubię imbir marynowany sobie położyć
0
@Kgorecki2500 A sojowy w tej buteleczce z czerwoną zakrętką?
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
2
@Kgorecki2500 Na bogato! Smacznego
1
"Kawka na wynos dzisiaj towarzyszy mi
To cappuccino niesłodzone będę fit" :)
Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kawy. Jaką pijecie najczęściej? Ja właśnie Cappuccino bez cukru, ale domowe.
4
https://zapodaj.net/ffce46dc9c039.png.html
A ten już gra. Młodym się w d... poprzewracało :D
1
@Emhyr Spoko. Bardzo mi się podoba sięganie do bogatej historii klubu.
4
https://fb.watch/fNGt7emKQi/
To się nazywa modelarstwo ;)
1
@Nano22 Premier z jajami bo wykrzykuje jakiś skrajnie prawicowy bełkot zamiast podać konkretne rozwiązania? Najbardziej podsumował ją początek z tym, że nie ma kompromisów i albo jesteś na tak albo nie. To brzmi jak dzielenie społeczeństwa na dobrych i złych typowe dla despotów.
0
@Transu96 Pytam, bo kiedyś miałem Nortona i to jakaś masakra była.
0
@Transu96 Ja skanuję Malwarebytes co jakiś czas, ale planuję zakupić jakiegoś antywira bo darmowy Mcafee mi się skończył. Eset zamula system, czy nie?
0
@Transu96 To niezłe strony odwiedzasz :)
0
@Messi1992 Kiedy ktoś bierze grę w "piłka parzy" na poważnie :)
0
@Encore Skład dobry oprócz weteranów takich jak T. Silva i Alves, którzy mogą się zajechać. Ciekawe, czy psychicznie dojadą na mundial.
0
@tristan87 Tak jak mój dawny profesor historii filozofii XD