@Lokoo Mikołaj Sokół - "Szybko, szybciej, najszybciej. Formuła 1 Sokolim Okiem". Książka o historii F1 wraz z biografiami kierowców również tymi tragicznymi jak w początkach tej dyscypliny kiedy zawodnicy byli ze śmiercią niemal obeznani.
@michal26 A czemu rosyjscy obywatele mają wjeżdżać do Polski w obecnej sytuacji? Poza tym żałosne jest mówienie o tamtym pseudoreferendum przeprowadzonym nielegalnie przez Rosję jak o normalnym.
@Kgorecki2500 Z tym okresem też związane jest pewne psikus losu w stosunku do samurajów. Samurajowie w czasach szogunatu dynastii Tokugawa mieli zakaz pracy fizycznej i często byli znudzeni. Wojen wtedy Japonia praktycznie nie prowadziła, a tyrać nie można więc co tu robić. Często przesiadywali w "lepszych" domach publicznych zabawiając się z kurtyzanami lub bardziej kulturalnie umilając sobie czas w towarzystwie gejszy. Żeby skończyć z tą stagnacją pomogli obalić system Tokugawy i praktycznie przekazali władzę cesarzowi Mutsuhito. W zamian za tą pomoc cesarz Meiji postanowił całkowicie zlikwidować stan samurajów w ramach modernizacji Japonii. Takie zrządzenie losu :)
@Tasde Wiadomo. Dlatego korzystam póki mi się to opłaca np. przejdę gry które kiedyś odpuściłem. A jak zaczną dawać wydmuszki z DLC do kupienia to zrezygnuję :) Już EA wykazała się cwaniactwem wypuszczając swego czasu Sims 4 za free żeby pobudzić zakupy licznych DLC do gry XD
0
https://www.facebook.com/reel/403052141840949/?s=ifu
Tymczasem w Indiach ;) Bałbym się tam jeździć takim cackiem. Szczególnie, że tam każdy jeździ jak chce, a drogówka pełni rolę chyba tylko reprezentacyjną.
2
@doc https://www.amnesty.org/en/latest/news/2022/09/iran-deadly-crackdown-on-protests-against-mahsa-aminis-death-in-custody-needs-urgent-global-action/
AI już o tym głośno mówi. Poza tym tak jak koledzy wyżej wspomnieli protesty są m.in. związane ze złą sytuacją kobiet w tym państwie.
1
@Kluivert_P Akurat jego żonka do grubych nie należy :)
0
@skubi99 Jak Ci przeszkadza to nie czytaj. Nie jesteś żadną wyrocznią co widać po ambitnych komentarzach jak ten o ru#@?niu siostry.
0
@Majkel34 Życie oparte o wieczne płacze nad trudną przeszłością to już w ogóle stagnacja...
2
@kuz Ja pamiętam Vive Targi Kielce :)
2
@Lokoo Mikołaj Sokół - "Szybko, szybciej, najszybciej. Formuła 1 Sokolim Okiem". Książka o historii F1 wraz z biografiami kierowców również tymi tragicznymi jak w początkach tej dyscypliny kiedy zawodnicy byli ze śmiercią niemal obeznani.
1
@Pawello328 Ale po co są te co najmniej idiotyczne pytania? Przecież wiadomo, że nie chodzi o samo odpadnięcie Ukrainy w eliminacjach
0
@michal26 Przecież mogą ubiegać się o azyl jak czują się zagroźeni.
2
@michal26 A czemu rosyjscy obywatele mają wjeżdżać do Polski w obecnej sytuacji? Poza tym żałosne jest mówienie o tamtym pseudoreferendum przeprowadzonym nielegalnie przez Rosję jak o normalnym.
1
@Popitek12 Zakładamy destylarnię? XD
2
@matirix20 EuroBasket Polska vs Słowenia.
0
@maniak33333 C+ Online ma taką ofertę
1
@VeB10Ronnie Dobra robota!
1
@Danny Gaucho Wiem tylko, że na Signal Iduna Park maksymalnie może wejść ok. 82 k ludzi. Widać, że mają wielu wiernych fanów :)
1
@etobzyk Niestety ZDF tylko finał pokaże. Prawa do całej LM mają DAZN i Amazon.
0
@mekston Max to weźmie! :)
0
@draxidox Akurat teraz wracam to mam czas
0
@draxidox Odciąłem się na wyjeździe :)
0
@masq Co z tą Ukrainą?
6
@Firestone Po prostu jak masz to coś to żadna liga nie będzie przeszkodą :)
1
@Janiama 1:3 dla Barcelony
1
@CryMeARiver Fan Justina Timberlake'a? :)
0
@Sulimo W Realu Betis wyglądał w miarę solidnie. Zna ligę, więc powinno być ok.
10
@Unikatowy Okienko trwa do 23:59 1 września
1
@semafor Masz trochę racji, ale niektórzy mają na noc alarm obwodowy czy jak go tam zwać włączony np. przy drzwiach, wejściu lub oknach.
1
@Kgorecki2500 Z tym okresem też związane jest pewne psikus losu w stosunku do samurajów. Samurajowie w czasach szogunatu dynastii Tokugawa mieli zakaz pracy fizycznej i często byli znudzeni. Wojen wtedy Japonia praktycznie nie prowadziła, a tyrać nie można więc co tu robić. Często przesiadywali w "lepszych" domach publicznych zabawiając się z kurtyzanami lub bardziej kulturalnie umilając sobie czas w towarzystwie gejszy. Żeby skończyć z tą stagnacją pomogli obalić system Tokugawy i praktycznie przekazali władzę cesarzowi Mutsuhito. W zamian za tą pomoc cesarz Meiji postanowił całkowicie zlikwidować stan samurajów w ramach modernizacji Japonii. Takie zrządzenie losu :)
3
@Kgorecki2500 Ten okres jest często nazywany Restauracją Meiji od przydomka cesarza Mutsuhito "meiji" który oznacza chyba oświecony :)
4
@Borneo Tak, akcja filmu pt. "Ostatni Samuraj" rozgrywa się w tamtym okresie. Ale tak jak @Kgorecki2500 film jest po prostu luźną interpretacją.
0
@Tasde Wiadomo. Dlatego korzystam póki mi się to opłaca np. przejdę gry które kiedyś odpuściłem. A jak zaczną dawać wydmuszki z DLC do kupienia to zrezygnuję :) Już EA wykazała się cwaniactwem wypuszczając swego czasu Sims 4 za free żeby pobudzić zakupy licznych DLC do gry XD