0

I ostatni temat - problematyczny - uniezależnić się od Messiego. Pamiętacie atak Ronaldinho, Eto`o, Henry, Messi? Cała trójka potrafiła sobie świetnie poradzić bez Lionela, a dziś - Pedro, Fabregas, Villa, Sanchez wszyscy ci piłkarze są świetni ale z messim nie mogą się równać, natomiast wymienieni wcześniej zawodnicy? - jak najbardziej. Jest tylko jeden problem o którym ktoś już tu wspomniał - Messi gra na środku ataku w pierwszym składzie, rzadko łapie kontuzje więc gdyby faktycznie ściągnąć zawodników wielkiej klasy na pozycję Leo prawdopodobnie grzaliby ławe co nie spodobałoby im się zbytnio, gdyby natomiast Messi częściej siadał na ławce byłby obrażony na cały świat (niestety tak by było i tak faktycznie było - poczytajcie autobiografię Ibry), Messi nie zejdzie na skrzydło bo również się obrazi.
Co więc zrobić? - należy ściągnąć napastnika światowej klasy zdolnego grać i na skrzydle i na środku ataku. Pytanie tylko czy taki gracz w ogóle istnieje?
cz. 2

0

barca potrzebuje szybkości jaką miała kiedyś, a ją straciła, wysokiego pressingu, szybkiej wymiany podań no i powinna stać się mniej zależna od messiego.

- 2:43 - 2:57 - takiej klepy nie widziałem już od BARDZO DAWNA a tak wyglądał kiedyś KAŻDY mecz. Barca dzisiejsza stoi na boisku mozolnie wymieniając podani z których nic nie wynika. Powinny wrócić dawne podania i szybkość.
Słaba obrona jaką posiadamy sprawia że rywale wchodzą w nią jak nóż w masło, tutaj brakuje mi mocnego, wysokiego i agresywnego pressingu jaki utraciliśmy, należy też ściągnąć w końcu ŚWIATOWEJ KLASY obrońcę - niestety częste kontuzje (które nękają Barcę już od jakichś dwóch lat) wymagają aby przyszedł ktoś z zewnątrz bo młody Bartra jest niestety (za sprawą Vilanovy) nieograny i jest po prostu w tym momencie za słaby na Barcelonę, a szkoda bo drzemał w nim duży potencjał, który moim zdaniem zmarnował Vilanova. Podkreśliłem że obrońca powinien być klasy światowej gdyż obserwuję jak Barcelona staje się drugim Arsenalem - kupuje lub pozyskuje ze szkółki średnich zawodników (sanchez, afellay) i ma nadzieję zrobić z nich najlepszych piłkarzy.
W temacie transferów dodam że pan prezydent nie może bać się nadszarpnąć wizerunek klubu przez sprzedaż paru być może kluczowych w tym momencie piłkarzy (tak jak nie pozwolił Guardioli sprzedać Pique)
Barca z jednej strony powinna coraz śmielej sięgać po piłkarzy ze szkółki jednak z drugiej strony w pierwszej drużynie zostawiać tylko najlepszych (thiago, tello), młodzież powinna powoli zastępować takich zawodników jak Puyol czy Xavi, w których czasem moim zdaniem za bardzo się wierzy (nie zrozumcie mnie źle)
cz. 1

0

Niestety ale pierwsza osoba, którą trzeba odzyskać to trener

0

messi potrzebuje barcelony, ale barcelona jeszcze bardziej potrzebuje messiego. Ta drużyna stała się tak wygodnicka, że bez messiego nie potrafią już nic ugrać. Nie ma dla niego zmienników takich jak niegdyś Ronadlinho, Eto`o czy Henry. Villa, Fabregas, Sanchez czy Pedro są dobrymi piłkarzami ale to nie ten poziom co Messi a taki Eto`o był w stanie zastąpić Messiego w każdym momencie

0

REMONTADA ES POSSIBLE

0

obrońcy na Bayern: alves (ustawiony na skrzydle), pique, adriano, abidal. Z ataku wyrzucić bezproduktywnego Pedro (nie wiem czemu sztab trenerski uparcie na niego stawia) w jego miejsce alves, szpica: Villa za nim Messi, lewe skrzydło: sanchez (będący ostatnio w formie) ewentualnie Tello, pomoc: iniesta xavi busi.
gramy jak z Milanem, najważniejsze elementy: WYSOKI AGRESYWNY PRESSING, Villa blokujący stoperów (przez co stwarza miejsce messiemu), jak największe posiadanie piłki i szybcy skrzydłowi.
Przedstawiając skład (najlepszy według mnie) jeszcze raz:
Villa
Messi
Sanchez Alves
Iniesta Busquets Xavi
Abidal Adriano Pique
Valdes

0

może i jest trochę prawdy w tym artykule, lecz moim zdaniem jedną z najważniejszych przyczyn niepowodzeń Barcelony w formacji ataku jest brak zaufania do Davida Villi Który moim zdaniem powinien być kluczowym zawodnikiem w ataku, i to nie na skrzydle lecz jako najbardziej wysunięty gracz, by mógł zrobić miejsce grającemu nieco z tyłu Messiemu

0

z tym ronaldo to trochę przesadził, ale mimo wszystko, lewy ostatnio na mistrzu.

0

MD daje lepszy skład, Abi na drugą połowe

0

i czemu tak wspaniały zawodnik od nas odszedł?...
zawsze myślę o nim z taką nutką nostalgii

0

poprawcie balugrana na blaugrana

0

Dajcie tej barcelonisteczce jakiegoś bana

0

niezła ta bramka, ale musieliście wybrać film z akurat niemieckim komentarzem?

0

faktycznie są w prawym dolnym rogu tytuły, sorry

0

ktoś wie jak nazywa się piosenka będąca ostatnim podkładem muzycznym w tym filmie??? Bo jest ona super!!!

0

lionel cassano, no nawet fajnie

0

najlepsza wypowiedź to ta o systemie 4-3-3, bardzo mi się podoba i uważam że cruyff ma w tej kwestii całkowitą rację.

0

ciąg dalszy:...
co oczywiście nie podważa faktu że messi jest graczem wielkim, w wielu momentach decydującym i bez niego byłoby barcelonie dużo ciężej.
Nie oznacza to jednak że cała drużyna jest od niego uzależniona.

0

cóż na początku chcę pochwalić autorkę za artykuł - bardzo fajna sprawa.
następnie chciałbym zaznaczyć że MOIM ZDANIEM messidepedencia nie istnieje, a bramki od których barcelona wydaje się być uzależniona są strzelane nie przez nikogo innego jak tylko messi, (tak jak było to wspomniane zresztą w artykule), właśnie ze zwykłego wygodnictwa.
TO MESSI JEST BARDZIEJ UZALEŻNIONY OD BARCY NIŻ BARCA OD NIEGO.
spójrzmy na ostatnie dni.
Mówiło się o spadku formy messiego, w tym samym czasie przegraliśmy trzy bardzo wazne mecze i ogłaszano "koniec ery" .w meczu z milanem messi nagle odzyskał formę, strzelił dwa gole, a barca wygrała. na peirwszy rzut oka messidepedencia, prawda?
przeanalizujmy jednak co zadecydowało o widocznym progresie leo w meczu z milanem na CN.
w poprzednich meczach był ustawiany jako samotna dziewiątka. rywale blokowali cały środek pola w tym leo, skrzydłom odpuszczali krycie gdyż nie były groźne (iniesta i tak cały czas schodził do środka, pedro grał słabo, a ewentualne wrzutki alvesa nie miały na kogo spaść). Messi przy którym zaraz po kontakcie z piłiką pojawiało się trzech obrońców miał ograniczoną przestrzeń i nie mógł nic zdziałać. wystarczyło ustawienie villi na środku jako blokera (absorbował wychodzącego wcześniej do leo mexesa) aby messi zyskał przestrzeń, płynność i znowu mógł zdobywać gole...

0

no i pięknie
Bardzo podoba mi się współpraca Villi z Messim, (wzajemne asysty) no i te okrzyki VILLA VILLA!!!. Po prostu pięknie.

0

Cóż z ciężkim sercem ale trzeba to w końcu głośno powiedzieć: Fabregas przysporzył barcelonie więcej kłopotu niż pożytku (nie mówię jakobym był jego przeciwnikiem, wręcz odwrotnie, gdy widziałem jak bardzo chciał wrócić do barcelony serce mi się krajało że nie może, bo to w końcu jego PRAWDZIWY DOM, gdy w końcu mu się udało byłem niezmiernie uradowany lecz mimo wszystko fakty są brutalne)
ani guardiola ani vilanova nie potrafią znaleźć dla niego miejsca na boisku a ciężko o to żeby gracz takiej klasy siedział na ławce.
Kiedy wydawało się że tito w końcu znalazł dla niego miejsce ustawiając iniestę na skrzydle bardzo mocno ucierpiał na tym Villa - gracz klasy światowej, który moim zdaniem nie zasługuję na grzanie ławy. I mogłoby się zdawać że Villa był jedyną konsekwencją takiego systemu gry gdyż barca bardzo dobrze sobie z nim radziła w lidze. Jednak mecz z milanem w brutalny sposób obnażył jego słabości - iniesta z fabsem nieustanie wchodzili sobie w drogę a lewe skrzydło praktycznie nie istniało.
Niestety taka jest rzeczywistość. powtórzę jeszcze raz: ani guardiola ani vilanova nie potrafią znaleźć dla niego miejsca na boisku.

0

jednym z największych zaskoczeń (choć niestety najmniej prawdopodobnym) mogłoby być wystawienie messiego na prawym skrzydle a na środku klasycznej "9"

0

moim zdaniem barca powinna wykorzystywać wszystkie możliwe elementy zaskoczenia - ogólnie (no nie licząc może tego feralnego meczu z milanem) barca nadal gra bardzo dobrze ale przeciwko wielkim rywalom jest zbyt przewidywalna (wystarczy spojrzeć na mecze z realem, milanem, celtikem czy chelsea) dlatego proponuję zaskakujące rotacje w składzie (i obyśmy nie wyszli jedenastką "once de gala", o której pisałem już w innym artykule że jest bezsensowna co mecz z milanem w drastyczny sposób ujawnił)

0

tak więc skład na milan:
V.V.
alba puyol pique alves
iniesta busquets xavi
villa messi pedro

0

0

0

sprzedać sancheza, pozyskać neymara i ściągnąć z powrotem afellaya

0

Xavi mówi że nie mieliśmy epickiej remontady.
A gol Iniesty na stamford bridge??

0

jeśli mamy wygrać ten dwumecz to co najmniej po dogrywce bo wątpię w strzelenie trzech goli w regulaminowym czasie gry i wierzę że tak właśnie awansujemy - po dogrywce lub karnych

0

mikołaj23: wiara ponoć czyni cuda

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?