Z kim waszym zdaniem można na Rambli podyskutować na wszystkie tematy bez obrażania i wyzwisk, czyli w KULTURALNY sposób? Oznaczajcie w komentarzach ;)
@TheNekro94 czyli kierujesz się badaniami z onetu bez podanego źródła? :P Z pięcioma punktami nie będę się kłócił, ale odnośnie refluksu i niestrawności to się nie zgodzę bo miałem z tym ogromny problem, odstawiłem na jakiś czas kawę i problem ustał (polecił mi to gastrolog na wizycie i mówił że to przez kawę). Od jakiegoś roku piję z powrotem kawę i problem zgagi powrócił (piję 2 kawy dziennie). Drugi podpunkt to wypłukiwanie magnezu. Podczas uprawiania sportu miałem ogromny problem ze skurczami. Po dokładnych badaniach wykazano że mam niedobór magnezu i potasu. Lekarz zalecił odstawienie kawy i po kilku tygodniach problem ustał. Teraz piję kawę i dalej mam problem z skurczami. Nie wmówisz mi tego choćbym widział jakieś badania bo przetestowałem to na własnej skórze. ;)
@TheNekro94 twierdzisz że Radomiak jest o tyle lepszy? :P Energol to jest zdecydowanie większy syf, ale nie wmawiaj mi że kawa jest zdrowa :P Poczytaj dokładnie o kofeinie oraz o teinie. Porównujesz kawę do energetyka (ja tego nie porównałem), to tak samo mogę porównać kawę do wody i napisz mi co jest zdrowsze :)
@AbelKabel ja nie patrzę na ceny wakacji i nie wyobrażam sobie jeździć gdzie indziej niż w ukochane polskie tatry (ale co kto lubi). Jeżeli żyje Ci się lepiej za granicą to ok, nie neguję. Mi się super tutaj żyje i nie narzekam. Za granicę bym się nie wyprowadził bo chcę utrzymywać kontakt z rodziną jak najczęściej.
@Huck wolny - Christensen jest wolniejszy od niego niski - Kounde jest niższy od niego mało zwrotny - Araujo jest znacznie mniej zwrotny od niego Brak wyskoku i słaby w odbiorach to mogę się zgodzić ;)
@Enerio nadal będę się upierał że nie jestem kryptopisowcem ;) Jestem kierownikiem magazynu, DJ'em oraz trenerem piłkarskim :) Średnie zarobki to około 8-10 tyś zł. Nie twierdzę że jest świetnie, ale daję radę i oczywiście też odczuwam skutki inflacji, ale nie twierdzę że jest fatalnie, bo do tego mi daleko. ;)
@agaFCB ogólnie tak, ale w ostatnich meczach jak dostawał szansę to w obronie nie wyglądał źle, a w wyprowadzaniu piłki popełniał błędy i podawał niecelnie.
@Danny Gaucho no ok, ale tam całą obrona dawała ciała, nie tylko on. Poza tym wymieniłeś jeden przykład (z którym oczywiście nie można się nie zgodzić). Co jeszcze?
Zastanawia mnie skąd taka negatywna narracja na Erica w naszych szeregach. Przecież od początku sezonu jak już gra, to nie popełnia jakichś kardynalnych błędów, czyści co się da, jedynie nad wyprowadzeniem piłki powinien jeszcze popracować. Na stoperze to już sam Kounde popełniał więcej błędów, jak chociażby w meczu z Intercity.
@Poro6niec niby tak. Ale jeżeli Raphinha na 10 dośrodkowań zaliczy jedną asystę, to uznasz że zaliczył dobry występ? W Bayernie skrzydła szukały go w polu karnym, ale żeby go znaleźć, musiały w 80% przypadków zrobić najpierw przewagę w grze 1x1 czego Raphinha, Torres i ostatnio Fati również nie potrafią zrobić.
@Enerio po pierwsze nie mówiłem nic o owalaniu Polaków z pieniędzy więc sobie nie dodawaj. Po drugie, na co dzień robię sam zakupy, mam żonę, dziecko w drodze i nie mieszkam z rodzicami i nie korzystam z żadnej pomocy państwa, czy rodziców. Stwierdzam że żyje mi się bardzo dobrze i za żadne pieniądze nie jechałbym za granicę żeby rozstać się z rodziną. Na nic nam nie brakuje, kredytu nie mamy i budujemy właśnie dom. Jeżeli Ci tak źle to po prostu nie ogarniasz życia i żal mi Ciebie.
Na koniec - nie jestem żadnym pisowcem i nigdy w życiu na nich nie zagłosowałem i nie zagłosuję. Zagłosowałem natomiast raz na PO i to był mój największy wyborczy błąd, a ich rządy to był mój najgorszy okres w życiu.
@Poro6niec ja nie twierdzę że Dembele jest najlepszym skrzydłowym na świecie. Ale powiedz mi kto w takim razie jest u nas lepszy? Nikt do niego nawet nie ma podjazdu z naszych.
@Borneo sondaże nie są wiarygodne i w zależności od tego kto finansuje sondaże, takie mamy wyniki ;) Ale nie mówię że tak nie jest. Do wyborów ponad pół roku jeszcze i PIS będzie używał takich zagrywek że na końcu wejdą z każdym w koalicję, byle by wygrać wybory ;)
@GadulkiGembulki_FCB to nie są żadne kocopoły. Nie miał przedłużać umowy tylko podpisać nową, więc nawet mógł to zrobić za 1€ miesięcznie skoro tak kochał ten klub i całował herb :P
@lucca87 pytanie, czy za granicą się żyje lepiej? Moim zdaniem zdecydowanie nie :)
@AbelKabel w części tak, ale większość uważa że to tylko ich wina. Oczywiście mogliby rządzić lepiej i podejmować lepsze decyzje, ale moim zdaniem nie jest wcale tak źle jak niektórzy narzekają.
@Muhitos od buraków to możesz sobie rodzinę wyzywać jak Ci na to pozwalają. Jak słusznie zauważyłeś nie jesteśmy kolegami, więc daruj sobie te komentarze, a jak nie potrafisz rzeczowo i konstruktywnie się wypowiadać to pod moimi wpisami nie pisz. A jeżeli złamanie ręki na spacerze to wina rodzica to współczuję twoim rodzicom (pewnie jak Ci się coś stało to od razu dzwoniłeś do MOPSU o pomoc i odebranie praw rodzicielskich).
@Cotutajsiedzieje przecież też całował nasz herb, a teraz zarabia grube miliony w PSG :P I nie pisz mi bajek ile dla nas zrobił, bo rozmowa się toczy tylko na temat całowania herbu. :)
@AbelKabel ja się akurat staram tego nieupolityczniać ;) Ale jak słyszę głupoty że inflacja, czy kryzys gospodarczy i ekonomiczny (wojna, covid etc) to wina PIS-u, to nie da się na to nie reagować ;)
@michal26 było już kilka takich sytuacji gdzie Ruscy byli w odwrocie i wielu tutaj krzyczało o końcu konfliktu. Ja wtedy mówiłem że Ruscy od tak nie odpuszczają i że skoro się dali na Ukrainę to na pewno liczyli siły na zamiary i kalkulowali przykładową pomoc NATO, czy USA. Podsumowując, moim zdaniem Rosja ma jeszcze bardzo dużo w zanadrzu do zaoferowania i w znacznie gorszej sytuacji jest Ukraina.
@AbelKabel a z jakich dobrych lat mieli te oszczędności w takim razie? :P Pewnie jak jeszcze PO rządziło :D
@Barca2022 jak to ktoś mądry kiedyś powiedział: "tylko bogatych stać w dzisiejszych czasach na kredyty"
@lucca87 dobra z tymi autami mnie złapałeś ;) Passat, galaxy i golf :D Ale to zawsze 3 auta (które potrzebuję) i mam pieniądze żeby je opłacać, zalewać, czy naprawiać.
@Muhitos co to za głupoty? Znasz zasady rynku? Już pomijając cały ten kryzys i inflację, to chyba logiczne że skoro jest popyt na kredyty to i podaż będzie. Podsumowując - dopóki ludzie będą brać kredyty, banki będą doić jak najwięcej hajsu.
@IronSanHybrid no nie przetłumaczysz, bo powiedz mi w takim razie skoro wszyscy zaciskają pasa i nadpłacają kredyty, to skąd tylu ludzi kupuje w PL nowe auta, mieszkania, czy jeździ na nietanie wakacje? :) Cud? Widocznie naprawdę nie jest tak źle.
@KichuBlaugrana to i tak plus że te wakacje kredytowe są w takim razie :) I nawet jeżeli te WK by podwoiły statystykę (w co nie wierzę), to jak się to ma do 5-krotnego wzrostu z przed dwóch lat? Pewnie w 2021 bez WK też nadpłacali? Tylko z czego skoro twierdzisz że z WK tylko mogli odłożyć, bo przecież w PL jest ciężko i źle ;)
4
Z kim waszym zdaniem można na Rambli podyskutować na wszystkie tematy bez obrażania i wyzwisk, czyli w KULTURALNY sposób?
Oznaczajcie w komentarzach ;)
Jak dla mnie to:
@MesQueUnClub_87
@lucca87
@Survier
@michal26
@Danny Gaucho (chociaż czasami popyskuje w komentarzach)
Jeżeli o kimś zapomniałem to sorka :D
0
@TheNekro94 czyli kierujesz się badaniami z onetu bez podanego źródła? :P
Z pięcioma punktami nie będę się kłócił, ale odnośnie refluksu i niestrawności to się nie zgodzę bo miałem z tym ogromny problem, odstawiłem na jakiś czas kawę i problem ustał (polecił mi to gastrolog na wizycie i mówił że to przez kawę). Od jakiegoś roku piję z powrotem kawę i problem zgagi powrócił (piję 2 kawy dziennie).
Drugi podpunkt to wypłukiwanie magnezu. Podczas uprawiania sportu miałem ogromny problem ze skurczami. Po dokładnych badaniach wykazano że mam niedobór magnezu i potasu. Lekarz zalecił odstawienie kawy i po kilku tygodniach problem ustał. Teraz piję kawę i dalej mam problem z skurczami.
Nie wmówisz mi tego choćbym widział jakieś badania bo przetestowałem to na własnej skórze. ;)
0
@TheNekro94 twierdzisz że Radomiak jest o tyle lepszy? :P
Energol to jest zdecydowanie większy syf, ale nie wmawiaj mi że kawa jest zdrowa :P
Poczytaj dokładnie o kofeinie oraz o teinie. Porównujesz kawę do energetyka (ja tego nie porównałem), to tak samo mogę porównać kawę do wody i napisz mi co jest zdrowsze :)
0
@AbelKabel ja nie patrzę na ceny wakacji i nie wyobrażam sobie jeździć gdzie indziej niż w ukochane polskie tatry (ale co kto lubi).
Jeżeli żyje Ci się lepiej za granicą to ok, nie neguję. Mi się super tutaj żyje i nie narzekam. Za granicę bym się nie wyprowadził bo chcę utrzymywać kontakt z rodziną jak najczęściej.
0
@Enerio odnośnie tych cen to też się nie zgodzę bo kupuję taniej rzeczy o których piszesz. Chleb w piekarni mam za niecałe 6 złotych ;)
pracuję na 1 etacie, w klubie mam 2 treningi w tygodniu po 1,5h a jako dj to gram imprezy średnio po 8h jedna w tygodniu :)
0
@Huck
wolny - Christensen jest wolniejszy od niego
niski - Kounde jest niższy od niego
mało zwrotny - Araujo jest znacznie mniej zwrotny od niego
Brak wyskoku i słaby w odbiorach to mogę się zgodzić ;)
0
@TheNekro94 po co się zawalać syfem a pijesz kawę i herbatę? :P
Dobre :D
@gumaz jak gram na imprezach i wracam do domu w nocy spory kawał drogi to czasami wypiję, ale to już jak usypiam za kółkiem ;)
0
@SuperPatsonFCB ale ja to samo napisałem :P
0
@Enerio nadal będę się upierał że nie jestem kryptopisowcem ;)
Jestem kierownikiem magazynu, DJ'em oraz trenerem piłkarskim :)
Średnie zarobki to około 8-10 tyś zł.
Nie twierdzę że jest świetnie, ale daję radę i oczywiście też odczuwam skutki inflacji, ale nie twierdzę że jest fatalnie, bo do tego mi daleko. ;)
0
@agaFCB ogólnie tak, ale w ostatnich meczach jak dostawał szansę to w obronie nie wyglądał źle, a w wyprowadzaniu piłki popełniał błędy i podawał niecelnie.
0
@Danny Gaucho no ok, ale tam całą obrona dawała ciała, nie tylko on. Poza tym wymieniłeś jeden przykład (z którym oczywiście nie można się nie zgodzić). Co jeszcze?
0
@hetmaneknh tak bo masz normalnie 2 dni przerwy. Tak jak liga europy jest w czwartek to normalnie w niedzielę grają ligowe.
1
Zastanawia mnie skąd taka negatywna narracja na Erica w naszych szeregach. Przecież od początku sezonu jak już gra, to nie popełnia jakichś kardynalnych błędów, czyści co się da, jedynie nad wyprowadzeniem piłki powinien jeszcze popracować. Na stoperze to już sam Kounde popełniał więcej błędów, jak chociażby w meczu z Intercity.
0
@lucca87 nie uważasz że gdyby nie Tebas to mielibyśmy wydane drugie tyle i dogonilibyśmy Chelsea?
1
@Poro6niec niby tak. Ale jeżeli Raphinha na 10 dośrodkowań zaliczy jedną asystę, to uznasz że zaliczył dobry występ?
W Bayernie skrzydła szukały go w polu karnym, ale żeby go znaleźć, musiały w 80% przypadków zrobić najpierw przewagę w grze 1x1 czego Raphinha, Torres i ostatnio Fati również nie potrafią zrobić.
0
@Enerio po pierwsze nie mówiłem nic o owalaniu Polaków z pieniędzy więc sobie nie dodawaj.
Po drugie, na co dzień robię sam zakupy, mam żonę, dziecko w drodze i nie mieszkam z rodzicami i nie korzystam z żadnej pomocy państwa, czy rodziców.
Stwierdzam że żyje mi się bardzo dobrze i za żadne pieniądze nie jechałbym za granicę żeby rozstać się z rodziną. Na nic nam nie brakuje, kredytu nie mamy i budujemy właśnie dom.
Jeżeli Ci tak źle to po prostu nie ogarniasz życia i żal mi Ciebie.
Na koniec - nie jestem żadnym pisowcem i nigdy w życiu na nich nie zagłosowałem i nie zagłosuję. Zagłosowałem natomiast raz na PO i to był mój największy wyborczy błąd, a ich rządy to był mój najgorszy okres w życiu.
1
@DaPidejpi to tak jakby zapytać czy wolimy oglądać Lige Mistrzów, czy Ligę Konferencji :P
1
@Poro6niec ja nie twierdzę że Dembele jest najlepszym skrzydłowym na świecie. Ale powiedz mi kto w takim razie jest u nas lepszy? Nikt do niego nawet nie ma podjazdu z naszych.
0
@Borneo sondaże nie są wiarygodne i w zależności od tego kto finansuje sondaże, takie mamy wyniki ;)
Ale nie mówię że tak nie jest. Do wyborów ponad pół roku jeszcze i PIS będzie używał takich zagrywek że na końcu wejdą z każdym w koalicję, byle by wygrać wybory ;)
0
@GadulkiGembulki_FCB to nie są żadne kocopoły. Nie miał przedłużać umowy tylko podpisać nową, więc nawet mógł to zrobić za 1€ miesięcznie skoro tak kochał ten klub i całował herb :P
0
@lucca87 pytanie, czy za granicą się żyje lepiej? Moim zdaniem zdecydowanie nie :)
@AbelKabel w części tak, ale większość uważa że to tylko ich wina. Oczywiście mogliby rządzić lepiej i podejmować lepsze decyzje, ale moim zdaniem nie jest wcale tak źle jak niektórzy narzekają.
@Muhitos od buraków to możesz sobie rodzinę wyzywać jak Ci na to pozwalają. Jak słusznie zauważyłeś nie jesteśmy kolegami, więc daruj sobie te komentarze, a jak nie potrafisz rzeczowo i konstruktywnie się wypowiadać to pod moimi wpisami nie pisz.
A jeżeli złamanie ręki na spacerze to wina rodzica to współczuję twoim rodzicom (pewnie jak Ci się coś stało to od razu dzwoniłeś do MOPSU o pomoc i odebranie praw rodzicielskich).
0
@Cotutajsiedzieje przecież też całował nasz herb, a teraz zarabia grube miliony w PSG :P
I nie pisz mi bajek ile dla nas zrobił, bo rozmowa się toczy tylko na temat całowania herbu. :)
0
@AbelKabel ja się akurat staram tego nieupolityczniać ;)
Ale jak słyszę głupoty że inflacja, czy kryzys gospodarczy i ekonomiczny (wojna, covid etc) to wina PIS-u, to nie da się na to nie reagować ;)
0
@michal26 było już kilka takich sytuacji gdzie Ruscy byli w odwrocie i wielu tutaj krzyczało o końcu konfliktu. Ja wtedy mówiłem że Ruscy od tak nie odpuszczają i że skoro się dali na Ukrainę to na pewno liczyli siły na zamiary i kalkulowali przykładową pomoc NATO, czy USA.
Podsumowując, moim zdaniem Rosja ma jeszcze bardzo dużo w zanadrzu do zaoferowania i w znacznie gorszej sytuacji jest Ukraina.
0
@Isso89 Messi też ;)
0
@Szreko połowy nie znam ;)
@MesQueUnClub_87 zapomniałem o Biggie jeszcze. Coolio i Busta Rhymes też sztosik. A tego AZ później przesłucham ;)
0
@AbelKabel a z jakich dobrych lat mieli te oszczędności w takim razie? :P
Pewnie jak jeszcze PO rządziło :D
@Barca2022 jak to ktoś mądry kiedyś powiedział: "tylko bogatych stać w dzisiejszych czasach na kredyty"
@lucca87 dobra z tymi autami mnie złapałeś ;)
Passat, galaxy i golf :D Ale to zawsze 3 auta (które potrzebuję) i mam pieniądze żeby je opłacać, zalewać, czy naprawiać.
@Muhitos co to za głupoty? Znasz zasady rynku? Już pomijając cały ten kryzys i inflację, to chyba logiczne że skoro jest popyt na kredyty to i podaż będzie. Podsumowując - dopóki ludzie będą brać kredyty, banki będą doić jak najwięcej hajsu.
@IronSanHybrid no nie przetłumaczysz, bo powiedz mi w takim razie skoro wszyscy zaciskają pasa i nadpłacają kredyty, to skąd tylu ludzi kupuje w PL nowe auta, mieszkania, czy jeździ na nietanie wakacje? :) Cud? Widocznie naprawdę nie jest tak źle.
@KichuBlaugrana to i tak plus że te wakacje kredytowe są w takim razie :)
I nawet jeżeli te WK by podwoiły statystykę (w co nie wierzę), to jak się to ma do 5-krotnego wzrostu z przed dwóch lat? Pewnie w 2021 bez WK też nadpłacali? Tylko z czego skoro twierdzisz że z WK tylko mogli odłożyć, bo przecież w PL jest ciężko i źle ;)
1
@MesQueUnClub_87 nie przepadasz za Eminemem?
No 2Pac to wiadomo ;)
0
Cisnę to dzisiaj cały dzień w robocie. Dla mnie sztosik.
Eminme to jest dla mnie mistrzunio hiphopowej sceny w Ameryce.
Da Was kto ma najlepsze flow za oceanem?
0
@Kondziubarca to nasi skrzydłowi zaczną się wyróżniać ;)