@ostry22 no nie mówię że wszyscy, ale znaczna większość. Taka narracja jest narzucana przez opozycję i tak będą krzyczeć na Malediwach i innych Wyspach Kanaryjskich ;) Ja nie twierdzę że jest dobrze, ale też nie narzekam że jest źle. Nic od państwa nie dostaję, stać mnie na prawie wszystko czego chcę, mam 3 samochody i buduję dom (jeszcze za swoje pieniądze) ;)
@IronSanHybrid ja Ciebie rozumiem, ale to się kupy nie trzyma. Narzekać jak jest źle i jak jest możliwość trochę wyprostować swoje domowe finanse do jeszcze bardziej zaciskasz pasa. Rozbawiłeś mnie tym ;)
Tak to ludziom do końca życia będzie źle obojętnie kto i jak by nie rządził. A takim wpisem tylko pokazujesz że obojętnie czego by biedny polaczek nie dostał to i tak będzie marudził jak mu źle i ciężko ;)
Ja nie pytam o powód takiego wyniku bo to jest jasne że w dużej mierze to zasługa nadpłaty kredytów. Ale to oznacza że Polakom nie jest tak trudno żyć skoro WK wykorzystują na nadpłatę kredytu, zamiast np na zakup czegoś do mieszkania lub naprawę auta (czyli na coś na co może ich nie było stać wcześniej)
Bzdura! Po co były wprowadzone wakacje kredytowe? Żeby ludzie trochę odetchnęli w tych trudnych czasach i nie żyli z miesiąca na miesiąc. Gdyby tak źle było to raczej nie nadpłacaliby kredytów podczas wakacji, tylko spożytkowaliby te pieniądze na coś, na co ich przez kredyt nie było stać. Czyż nie?
@Borneo 1. Nie masz pewności z tym KPO. 2. Nie wiesz tego czy kara byłaby zlikwidowana. 3. Poprawa samorządności? Serio? Chyba poprawa dla opozycji :P 4. Poprawa wizerunku Polski - Ok. Ale w stosunku do ruskich i niemców którym tusk znowu wchodziłby w cztery litery. 5. Będzie tych podziałów znacznie mniej i znacznie więcej homo i lewaków (którzy nic dobrego nam nie przynoszą) No i nie zapominajmy że gdyby opozycja rządziła to dzisiaj pewnie większość twoich sąsiadów mówiłaby po arabsku :P
Dla Ciebie opozycja to nie tylko PO - zgadzam się, ale to trochę tak jakby powiedzieć że PIS to nie tylko Kaczyński (niby prawda ale dobrze wiemy kto pociąga za sznurki). Z dwojga złego i tak lepsze PO niż skrajne lewactwo ale za wszystkimi trzema opcjami osobiście nie jestem :)
@DaPidejpi nie udaję. Nie popieram żadnej z tych opcji politycznych, a w tym wpisie przedstawiam tylko czyste dane. Nie uważasz że jest to zastanawiające?
Nadpłacanie kredytów przez Polaków rozłożone na lata: 2015 - 11,1mld zł. 2016 - 9 mld zł. 2017 - 10,5 mld zł. 2018 - 8,5 mld zł. 2019 - 5,5 mld zł. 2020 - 9,2 mld zł. 2021 - 23 mld zł. 2022 - 43 mld zł.
Moje pytanie brzmi: Skoro tak nas inflacja, ceny i rząd dobijają i mamy taki kryzys finansowy i tak źle w PL nie było nigdy, to jakim cudem Polaków było stać na taki kolosalny wzrost nadpłat kredytów przez ostatnie 2 lata? :P
Może jednak Polakom nie żyje się tak źle, jak niektórzy próbują to nakręcić? :)
@maroon gorzej od Kessiego nie wyglądał. I co prawda MLS to nie ta liga ale tam odzyskał pewność siebie i ma więcej swobody to od razy lepiej się prezentuje. U nas łapał końcówki i był zadaniowcem, bo jak coś nie wyszło to przez kolejne kilka meczów się z ławki nie podnosił, więc nawet bał się ryzykować.
można się z tego śmiać ale mimo wszystko jestem pewien że taki Riqui Puig dałby nam więcej z ławki niż ten cały Goretzka z WKS albo Torre. I na pewno zarabiał znacznie mniej niż "WybrzeżoKościoSłonianin".
A waszym zdaniem teraz ta rata około 2 tysiące to jak się wszystko w miarę uspokoi to może oscylować w okolicach 1500 złotych? Boję się tych zmiennych rat bo nie wiemy co będzie za 3 miesiące, a co dopiero za 5 lat.
@Krzysztof1987 no tak, ale @Atencjuszek pisze wyżej że nie dają na stałe raty na cały okres kredytowania.
@zuang1995@Atencjuszek myślałem brać teraz na stałych ratach bo za 10-15 lat te 2 tysiące złotych to będzie śmiech na sali, a tak to przy zmiennych ratach to za 10 lat mogę płacić np 5 tysięcy raty i tego się boję.
@JohnA 3 lata temu nie chcieli dawać na stałe raty.
@Krzysztof1987@lucca87 pytałem już kilkukrotnie w bankach. Myślałem że ktoś jest teraz w temacie czy coś się zmieniło. Lucca jesteś pewien że nie dają stałych rat na cały okres kredytowania?
Orientuje się ktoś z Was, jak teraz wyglądają kredyty? Czy warto brać, czy lepiej czekać? Czy jest możliwość wzięcia ze stałymi ratami na cały okres kredytu i ile na dzień dzisiejszy miałbym mniej więcej raty przy 200k na 20 lat?
0
@ostry22 no nie mówię że wszyscy, ale znaczna większość. Taka narracja jest narzucana przez opozycję i tak będą krzyczeć na Malediwach i innych Wyspach Kanaryjskich ;)
Ja nie twierdzę że jest dobrze, ale też nie narzekam że jest źle.
Nic od państwa nie dostaję, stać mnie na prawie wszystko czego chcę, mam 3 samochody i buduję dom (jeszcze za swoje pieniądze) ;)
0
@IronSanHybrid ja Ciebie rozumiem, ale to się kupy nie trzyma. Narzekać jak jest źle i jak jest możliwość trochę wyprostować swoje domowe finanse do jeszcze bardziej zaciskasz pasa. Rozbawiłeś mnie tym ;)
Tak to ludziom do końca życia będzie źle obojętnie kto i jak by nie rządził. A takim wpisem tylko pokazujesz że obojętnie czego by biedny polaczek nie dostał to i tak będzie marudził jak mu źle i ciężko ;)
1
@ptrx nawet dodając minimum Vegety i tak żadna tego nie ruszy. Od razu wyczuje ;)
0
@IronSanHybrid nie rozumiesz co do Ciebie piszę...
Ja nie pytam o powód takiego wyniku bo to jest jasne że w dużej mierze to zasługa nadpłaty kredytów. Ale to oznacza że Polakom nie jest tak trudno żyć skoro WK wykorzystują na nadpłatę kredytu, zamiast np na zakup czegoś do mieszkania lub naprawę auta (czyli na coś na co może ich nie było stać wcześniej)
Rozumiesz o co mi chodzi?
0
@IronSanHybrid
@mkord
Bzdura! Po co były wprowadzone wakacje kredytowe? Żeby ludzie trochę odetchnęli w tych trudnych czasach i nie żyli z miesiąca na miesiąc. Gdyby tak źle było to raczej nie nadpłacaliby kredytów podczas wakacji, tylko spożytkowaliby te pieniądze na coś, na co ich przez kredyt nie było stać. Czyż nie?
0
@Borneo
1. Nie masz pewności z tym KPO.
2. Nie wiesz tego czy kara byłaby zlikwidowana.
3. Poprawa samorządności? Serio? Chyba poprawa dla opozycji :P
4. Poprawa wizerunku Polski - Ok. Ale w stosunku do ruskich i niemców którym tusk znowu wchodziłby w cztery litery.
5. Będzie tych podziałów znacznie mniej i znacznie więcej homo i lewaków (którzy nic dobrego nam nie przynoszą)
No i nie zapominajmy że gdyby opozycja rządziła to dzisiaj pewnie większość twoich sąsiadów mówiłaby po arabsku :P
Dla Ciebie opozycja to nie tylko PO - zgadzam się, ale to trochę tak jakby powiedzieć że PIS to nie tylko Kaczyński (niby prawda ale dobrze wiemy kto pociąga za sznurki). Z dwojga złego i tak lepsze PO niż skrajne lewactwo ale za wszystkimi trzema opcjami osobiście nie jestem :)
1
@tbas być może tak było - nie mówię że nie. Mądrzejsi będziemy po tym roku i porównaniu ;)
1
@DaPidejpi nie udaję. Nie popieram żadnej z tych opcji politycznych, a w tym wpisie przedstawiam tylko czyste dane. Nie uważasz że jest to zastanawiające?
5
Nadpłacanie kredytów przez Polaków rozłożone na lata:
2015 - 11,1mld zł.
2016 - 9 mld zł.
2017 - 10,5 mld zł.
2018 - 8,5 mld zł.
2019 - 5,5 mld zł.
2020 - 9,2 mld zł.
2021 - 23 mld zł.
2022 - 43 mld zł.
Moje pytanie brzmi:
Skoro tak nas inflacja, ceny i rząd dobijają i mamy taki kryzys finansowy i tak źle w PL nie było nigdy, to jakim cudem Polaków było stać na taki kolosalny wzrost nadpłat kredytów przez ostatnie 2 lata? :P
Może jednak Polakom nie żyje się tak źle, jak niektórzy próbują to nakręcić? :)
0
@626 spokojnie, mamy go klepnięte dla United ale dopiero po lidze europy. xd
1
@maroon gorzej od Kessiego nie wyglądał.
I co prawda MLS to nie ta liga ale tam odzyskał pewność siebie i ma więcej swobody to od razy lepiej się prezentuje. U nas łapał końcówki i był zadaniowcem, bo jak coś nie wyszło to przez kolejne kilka meczów się z ławki nie podnosił, więc nawet bał się ryzykować.
0
A który trener, działacz, czy kibic nie jest otwarty na wzmocnienia???
Złotousty Generał.
1
można się z tego śmiać ale mimo wszystko jestem pewien że taki Riqui Puig dałby nam więcej z ławki niż ten cały Goretzka z WKS albo Torre.
I na pewno zarabiał znacznie mniej niż "WybrzeżoKościoSłonianin".
0
@Borneo to zakład przyjęty ;)
A tak na marginesie to ten PIS i to PO to są siebie warci i w tym kraju już lepiej raczej nie będzie.
0
@Borneo no to jak Panie Borneo? Zakładzik jakiś? :)
2
Dlaczego Javier Tebas nie jest właścicielem telefonii komórkowej?
Bo wszędzie na wszystko by miał limity :D
0
@Pawel13sz kibic Realu? Przecież on sam hejtuje ciągle Pereza za SuperLigę etc.
0
@Hubsao teraz byśmy mieli szansę wygrać superligę jak tam tylko jeszcze Real i słabiutki Juventus :P
0
@Borneo możemy się założyć jak chcesz ;)
Każdy co wybory narzeka a jakimś cudem oni ciągle wygrywają i tak będzie i tym razem.
0
@Atencjuszek no ok, ale jak to spadnie i wezmę kredyt to i tak za 2 lata mogą jeszcze bardziej wzrosnąć stopy i wtedy będę w takiej samej sytuacji ;)
9
Jak to mawia stare polskie porzekadło...
Idzie luty, Javier Tebas pakuj buty!
0
@Borneo przecież oni i tak znowu wygrają wybory.
12
@VegetaPolska i ma na imię Krzysiek?
0
@Atencjuszek ale opłaca się teraz brać kredyt bo są niskie marże banków?
0
@Atencjuszek @lucca87
A waszym zdaniem teraz ta rata około 2 tysiące to jak się wszystko w miarę uspokoi to może oscylować w okolicach 1500 złotych?
Boję się tych zmiennych rat bo nie wiemy co będzie za 3 miesiące, a co dopiero za 5 lat.
0
@Krzysztof1987 no tak, ale @Atencjuszek pisze wyżej że nie dają na stałe raty na cały okres kredytowania.
@zuang1995 @Atencjuszek myślałem brać teraz na stałych ratach bo za 10-15 lat te 2 tysiące złotych to będzie śmiech na sali, a tak to przy zmiennych ratach to za 10 lat mogę płacić np 5 tysięcy raty i tego się boję.
0
@JohnA 3 lata temu nie chcieli dawać na stałe raty.
@Krzysztof1987 @lucca87 pytałem już kilkukrotnie w bankach. Myślałem że ktoś jest teraz w temacie czy coś się zmieniło. Lucca jesteś pewien że nie dają stałych rat na cały okres kredytowania?
0
@gumaz specjalnie zmieniłem barwy żeby nie odbiło się to na Barcelonie i jeszcze mnie znaleźli?
0
Orientuje się ktoś z Was, jak teraz wyglądają kredyty? Czy warto brać, czy lepiej czekać? Czy jest możliwość wzięcia ze stałymi ratami na cały okres kredytu i ile na dzień dzisiejszy miałbym mniej więcej raty przy 200k na 20 lat?
0
@gumaz czemu pominąłeś Tuska, Pereza, Bartomeu i całe lewactwo?